Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Emporio Ivankov

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    273
Cross Guild'in başı olarak ikisinin olduğunu söylüyor. Flashback'lere bakarsan Crocodile'ın aktif olduğunu görürsün zaten. Kendisi söylüyor organizasyonu kuracağını. Zaten Mihawk olayında da gördük bunu.

Yani Mihawk olayı daha olmamış, Crocodile Buggy'nin adaya gidiyor ve Denizcileri halledip tüm grubu emrine alıyor. Bu noktada adamlar "Buggy böyle bir şey yapmış" diye anlatıyor. Oysa bu bilinse çok farklı bir durum olacak baştan...

Bu noktada Crocodile olayın tamamında yanlış anlaşılmaya uğruyor yani.
Croc: Logia meyvesi ve yakışıklılığına yakışır bir ödül
Mihawk: Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustasına yakışır bir ödül

:ehe:

Croc: Logia meyvesi ve yakışıklılığına yakışır bir ödül
Mihawk: Dünyanın En Güçlü Kılıç Ustasına yakışır bir ödül

:ehe:
Aynen logia meyvesine, sana göre Caribou falan da 2 Milyar olur. Lan trolleme bir konuda da... :s

Mihawk'in ödülü söylenirken bile Shanks adı anılıyor bak oradan bile artış almıştır bu. :hhh:

Ben bu yorumlara gülen çok insan gördüm globalde bile. Yani bazı şeyler belliydi bunları özellikle de yazdım geçmişte. Tabi sen o zaman da farklı şeyler yazıyordun. :S

Benim ne acım olacak ki gülme ile kapatayım? Crocodile konusunda geçmişte dediğim, "Bu adam iyi dönüş yapacaktır" dediğim noktada bile yanıldım mı? Crocodile konusunda patlayan ve hala bunda ısrar edip "Yorumumun arkasındayım" diyen sensin. Bu noktada buna gülmeyeyim de neye güleyim? :D
Mangaka Allah değil biliyorsun değil mi ? 20 yılda birçok fikri değişti,değişmeye de devam ediyor.20 yıllık paramecia Luffy zoan çıktı mesela.Bu mantıklı bir şey mi yoksa yaptım oldu mu mesela ? Bence yaptım oldu.O yüzden mangakanın Croco'yu böyle bir ödülle geri döndürmesini ya da sağ kol,amiral gücünde vs. çıkmasını anca sen kabul edersin.Mangaka yaptı diye her hareketi mantıklı olmuyor yani.

Bunu dedim diye sen şimdi Mihawk'ın ödülü mantıklı Croco'nun ki mantıksız öyle mi dersin şimdi.Sen sormadan ben söyliyim.İkisinin durumu yerle gök kadar farklı.Çünkü Croco Alabasta'da işlendi.Bu adamın gücünü gördük.Gücüyle ilgili yeterince verimiz var.O güçten 2 milyar ödülle dönmesi,sağ kol-amiral gücünde çıkması fazlasıyla zorlama.

Ben o zamanki mesajlarımda da yanlış hatırlamıyorsam 3. 4. komutandan güçlü dönebilir ama bu olursa fazla zorlama olur diyordum.3. 4. Komutan bile Croco'ya fazla da hadi Oda'nın pişmanlıkla o güçlerde geri getireceği kesindi.

Velhasıl kelam benim patladığım nokta,Croco haterlığım,kabul etmekte zorlandığım gerçekler yok.İsterse yonko gücünde çıksın.Croco gibi batırılmış bir karakter umrumda bile değil.Yonko gücünde çıkınca Oda öyle çizdi diye mantıklı olmuyor kusura bakmıcan.Allah diye tapmıyorum Croco'ya da Oda'nın saçma sapan fikir değişikliklerine de.

Cross Guild'in başı olarak ikisinin olduğunu söylüyor. Flashback'lere bakarsan Crocodile'ın aktif olduğunu görürsün zaten. Kendisi söylüyor organizasyonu kuracağını. Zaten Mihawk olayında da gördük bunu.

Yani Mihawk olayı daha olmamış, Crocodile Buggy'nin adaya gidiyor ve Denizcileri halledip tüm grubu emrine alıyor. Bu noktada adamlar "Buggy böyle bir şey yapmış" diye anlatıyor. Oysa bu bilinse çok farklı bir durum olacak baştan...

Bu noktada Crocodile olayın tamamında yanlış anlaşılmaya uğruyor yani.
Tüm bu yanlış anlaşılmalara rağmen 1.9 milyar, tüm sağ kollardan yüksek ödül alıyor. Sen de buna mantıklı diyorsun. Ortada bir yanlış anlaşılma olmadan direkt lider olsa o zaman sorun yoktu bak.

Croco'nun ödül olayı şu serideki en patlak olaydır ama kalkıp tartışmaya girdiğimde Croco 'yu savunan adam gelip dese ki 'banane bilader retcon metcon, bu adamın asıl gücü bu, elimizde veri var, 1.9'luk adam denmiş, hadi diyelim yarısı bile yaptığı alengir işlere basılsa bu adamın gücü en az Katakuri, sağ kol seviyesinde olmalı' diye bir şey diyemem, niye çünkü Oda'nın bok yemesi, benim mevzum yazarla, bu ödülü biçen yarın kalkıp adamda kral haki de çıkartabilir yonko da dövdürebilir falan.
He ama sen bu her yönüyle retcon olduğu belli olan bu fafori karakterini ödül sistemi üzerinden aklıyosan ve tehdit, koz olarak kullanıyorsan millete karşı, diğer ödül üzerinden güç biçilen karakterlere bulaşmayacaksın. Bulaşamazsın. Üstüne kalkıp yemek yediğin kaba sıçamazsın, benim yemeğimi vermek zorundaydı ama hakkı tü kaka diyemezsin.

Mangaka Allah değil biliyorsun değil mi ? 20 yılda birçok fikri değişti,değişmeye de devam ediyor.20 yıllık paramecia Luffy zoan çıktı mesela.Bu mantıklı bir şey mi yoksa yaptım oldu mu mesela ? Bence yaptım oldu.O yüzden mangakanın Croco'yu böyle bir ödülle geri döndürmesini ya da sağ kol,amiral gücünde vs. çıkmasını anca sen kabul edersin.Mangaka yaptı diye her hareketi mantıklı olmuyor yani.

Bunu dedim diye sen şimdi Mihawk'ın ödülü mantıklı Croco'nun ki mantıksız öyle mi dersin şimdi.Sen sormadan ben söyliyim.İkisinin durumu yerle gök kadar farklı.Çünkü Croco Alabasta'da işlendi.Bu adamın gücünü gördük.Gücüyle ilgili yeterince verimiz var.O güçten 2 milyar ödülle dönmesi,sağ kol-amiral gücünde çıkması fazlasıyla zorlama.

Ben o zamanki mesajlarımda da yanlış hatırlamıyorsam 3. 4. komutandan güçlü dönebilir ama bu olursa fazla zorlama olur diyordum.3. 4. Komutan bile Croco'ya fazla da hadi Oda'nın pişmanlıkla o güçlerde geri getireceği kesindi.

Velhasıl kelam benim patladığım nokta,Croco haterlığım,kabul etmekte zorlandığım gerçekler yok.İsterse yonko gücünde çıksın.Croco gibi batırılmış bir karakter umrumda bile değil.Yonko gücünde çıkınca Oda öyle çizdi diye mantıklı olmuyor kusura bakmıcan.Allah diye tapmıyorum Croco'ya da Oda'nın saçma sapan fikir değişikliklerine de.
Ben zaten bunun olacağını bir şeylerin değişeceğini. "Alabasta-Alabasta" diye hikâye anlatmanın gereği olmadığını, bu karakterin seri özelinde bir önemi olduğunu söyledim.

Fakat siz eleştiri olarak sürekli negatif taraflara gitmeyi tercih ettiniz. Luffy konusunda bile BM arc olurken "Bakın BM'ye Luffy ulaşmak için bile nasıl yollardan geçiyor. Eski sizi yanıltmasın bu yollardan çok öncesinde geçen karakterler vardı" dedim. Bu noktada yine dinletemedim...

Mangaka'nin zaten yaptım oldu olayına bir şey diyen yok. Fakat hala "Farklı şu burada işlenmiş" olayindasın. İşlenmiş ama sonrasında ne denilmiş hiç bakmıyorsun.

Sonra "İsterse Yonkou çıksın batırılmış karakter" falan diye yine bir şeyler yaşıyorsun. Yani eskiden buyana bir tane olumlu yorumumu görsem neyse ama yok...

Trolleme ? Adamlar bunu yazmış her konuşmanda mangadan gelin demiyor musun :oleyo2:
Senin ima ettiğin şeyi diyorum ben de sen yine işine geldiği gibi... :D
Tüm bu yanlış anlaşılmalara rağmen 1.9 milyar, tüm sağ kollardan yüksek ödül alıyor. Sen de buna mantıklı diyorsun. Ortada bir yanlış anlaşılma olmadan direkt lider olsa o zaman sorun yoktu bak.
Mantıklı kabul et ya da etme ama durum bu. Yanlış anlamalara olayları kendi yaratmasına ve bu bilinmemesine rağmen aldığı ödül bu. Yaptığı çoğu şeyi "Buggy yaptı" diyor adamlar.

Mantıklı kabul et ya da etme ama durum bu. Yanlış anlamalara olayları kendi yaratmasına ve bu bilinmemesine rağmen aldığı ödül bu. Yaptığı çoğu şeyi "Buggy yaptı" diyor adamlar.
Bunun mantık seviyesi ZKK falan. Resmen bu yanlış anlaşılmalar olmasa Croco 3 milyar olacaktı diyorsun. Bunu destekleyen bir gücü ve seri içinde mantığı yok.

Hasır şapkalar fazla yükselince shounen mantığıyla Shichi ödülleri retcon yedi. Bu kadar basit.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık