Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Crocodile vs. Donquixote Ailesi

Sizce Crocodile Temizler mi?

• Kullanılan toplam oy
    207
Buradan bunu çıkardıysan, helal olsun ahahaha :D

Bunun kombat ile alakası ne ola ki ? Adam kendi elementinin olduğu bir ortamda çöl ülkesinde çok avantajlı olduğu meyvesi ve nem kontrol edebilme yeteneği ile böyle bir şey yapabilmiş .. .Eee ? Enel de Bulutlar arasında yaşadığı için her yerde konuşulanı duyabiliyordu sinyaller halinde, çünkü o da meyvesinin avantaj sağladığı bir ortama hükmediyordu.

Başka bişi yapmasına gerek yok. Başka bir şey yapıldığını da iddia etmemiştim zaten. Vole dedim ve vole bas bayağı anca konuyu sapıttır.

Gene konuyu taşıma , dostum olay "logia savunman varsa haki şart değil" gibi bir çıkarımın üzerine geldi konu Croco'nun atak gücü değil şu an. Katakuri Logia savunması yapabilen biri ancak yine de hayvan gibi haki basmış bu da seni çürüttü, kurtulma çaban hoş ama boşuna ayrıca artık herkesin istediği yerinde armament basabildiği evrende dokununca yok etmek çok matah değil.

Teach, Law, Akainu, Aokiji, Magellan ve daha pek çok isim var dokunduğunda rakibini yok edebilecek ama bu "sıka sıka gezerler" demek olmuyor. Lel...

Gören de koşup yakaladı sanır :D Aokiji dikkati dağılınca bir tane vuruyor Aokiji dudağı kanıyor. Jozu'nun dikkati dağılınca Aokiji bir vuruyor tek kol gidiyor ve Jozu orayı buz kalıbı olarak terkediyor. JozU'dan yola çıkarak Croc'a gömlek biçme çabası :D :D Sevimli.

Bu arada yorumlarımı okusan Croc'u güçlü gördüğümü anlardın ama ... fanlık başında duman...
Croco öven belki fanı olan adamla bile paragrafik tartışıyor.Alanında ilk ve tek Saadettin Kumsoy.:hhh::hhh:

Buradan bunu çıkardıysan, helal olsun ahahaha :D

Bunun kombat ile alakası ne ola ki ? Adam kendi elementinin olduğu bir ortamda çöl ülkesinde çok avantajlı olduğu meyvesi ve nem kontrol edebilme yeteneği ile böyle bir şey yapabilmiş .. .Eee ? Enel de Bulutlar arasında yaşadığı için her yerde konuşulanı duyabiliyordu sinyaller halinde, çünkü o da meyvesinin avantaj sağladığı bir ortama hükmediyordu.

Başka bişi yapmasına gerek yok. Başka bir şey yapıldığını da iddia etmemiştim zaten. Vole dedim ve vole bas bayağı anca konuyu sapıttır.

Gene konuyu taşıma , dostum olay "logia savunman varsa haki şart değil" gibi bir çıkarımın üzerine geldi konu Croco'nun atak gücü değil şu an. Katakuri Logia savunması yapabilen biri ancak yine de hayvan gibi haki basmış bu da seni çürüttü, kurtulma çaban hoş ama boşuna ayrıca artık herkesin istediği yerinde armament basabildiği evrende dokununca yok etmek çok matah değil.

Teach, Law, Akainu, Aokiji, Magellan ve daha pek çok isim var dokunduğunda rakibini yok edebilecek ama bu "sıka sıka gezerler" demek olmuyor. Lel...

Gören de koşup yakaladı sanır :D Aokiji dikkati dağılınca bir tane vuruyor Aokiji dudağı kanıyor. Jozu'nun dikkati dağılınca Aokiji bir vuruyor tek kol gidiyor ve Jozu orayı buz kalıbı olarak terkediyor. JozU'dan yola çıkarak Croc'a gömlek biçme çabası :D :D Sevimli.

Bu arada yorumlarımı okusan Croc'u güçlü gördüğümü anlardın ama ... fanlık başında duman...
Konuyu taşımıyorum dostum farkındaysan bir çok yere de cevap vermiyorum uzatmamak için, çünkü anlaşamıyoruz seninle...

Onun dışında evet ''Logia savunman varsa haki şart değil'' bunda anlamayacak ne var? Örnek verdiğin karakter Smoker kendisinde böyle bir savunma yok.
Diğer örnek verdiğin karakter de Katakuri. O da pek çok yerde zaten gösteriyor gerek olmadığını, adam gözlem haki ile etkilenmedi bile pek çok yetenekten. Karşılıklı saldırılarda haki basıyorlardı Luffy ile çoğunlukla ama adı üstünde ''saldırılarda'' yani ''Logia savunması'' diye tartıştığımız şey adı üstünde ''Savunma'' odaklı bir olay. Bugün MF de Akainu Marco ve Vista karşısında silahlanma mı kullandı yoksa ''Logia savunması'' dediğimiz şeyi mi kullandı. Bu aslında her şeyi açıklıyor, tartışmaya bile gerek yok ama malesef tartışıyoruz...

Yani saldırı kısmını da tartışıyorduk oraları da atlamayalım. Smoker'ın logia yeteneği gücü ve Akainu'nun logia yeteneği gücü bir mi? Akainu'nun saldırılarında silahlanmanın ''S'' sini kullanmasına gerek yok o yakıcılık ile bunu anlamak çok zor değil. Bazı yetenekler ve güçler böyle bu seride, birilerinin 10 tane vurup indiremeyeceği adamı Akainu gibi hax meyve sahipleri 1 saldırı ile halledebilme potansiyeline sahip. Yani bu karakterin saldırı gücü olarak silahlanma hakisine sahip olması ya da olmaması bir şey ifade etmiyor anlayacağın.

Saydığın karakterin çoğu hax yeteneğe sahip ve haki belli başlı yerlerde karakterleri koruyor. Jozu dediğimiz karakter de silahlanma biliyor ama Aokiji karşısında donmaktan kurtulamıyor. Nerede silahlanma basınca korunma? Dediğin şeyler öyle olmuyor anlayacağın...

Canım benim koşmuyor da görünmez mi geliyor Jozu, ya da elmas ile kanat yapıp mı geliyor? Valla ağır boşlamak da üzerine yok yeminle. Neymiş '' Görende koşup yakaladı sanırmış'' :S
Aokiji tepki veremeyip saldırıyı yemiş mi? Yemiş. Paramparça olup kendini yerden toplamış mı? Toplamış. Tekniksiz saldırı da kan akıtmış mı? Akıtmış. Hala ne oldu ki diyorsun.
Kendi kendine dediğim şeye geliyorsun. Aokiji'nin gücünü övüyorsun sonra silahlanma basıp kurtuluyorlar bu tip yeteneklere karşı diyorsun. :D
Jozu niye kurtulamamış Aokiji'den silahlanma bu tip yeteneklere karşı çok iyi de he? :D

Valla güçlü gör ya da görme benim için fark etmiyor, güçlü gören ya da görmeyen herkes ile tartışmıyorum. Yanlış olduğunu düşündüğüm yorum sahipleriyle tartışıyorum genelde. Sen fan diyorsun bana ama senin yorum tipine bakacak olursak tek bir şey söylemek çok zor...

Croco öven belki fanı olan adamla bile paragrafik tartışıyor.
Fan olması objektif olmamasını gerektirmez sonuçta yani her fan aynı olacak diye bir şey yok. Ancak Sir Reis biraz subjektif
Yani saldırı kısmını da tartışıyorduk oraları da atlamayalım. Smoker'ın logia yeteneği gücü ve Akainu'nun logia yeteneği gücü bir mi? Akainu'nun saldırılarında silahlanmanın ''S'' sini kullanmasına gerek yok o yakıcılık ile bunu anlamak çok zor değil
Dostum ben silahlanma dememiştim zaten, "koka" demiştim ve bunu kullanmanın tek yanı hücumcul değil aynı zamanda defansif bir yanı da var ve Akainu da defansif bir şekilde koka kullanacak bunu da göreceğiz zaten. Çünkü delici ataklara karşı logia savunması yapsan da alan vuran ataklara ne yapacaksın ? Tüm bedenini kaplayan bir ataktan nasıl beden boşaltımı yaparak sıyrılacaksın. Kaldı ki onlar amiral sen hala aristo mantığı ile Croco bufflama peşindesin :D "Çok önemli isimler bunlar ve 500 bölüm önce haki kullanmadan estirmişler çünkü logialar ee o zaman croco da gak guk" gibi dam üstünde saksağan bir vaziyet dostum.

Neyse hem fikir olacağım bir şey değil yani.
Kendi kendine dediğim şeye geliyorsun. Aokiji'nin gücünü övüyorsun sonra silahlanma basıp kurtuluyorlar bu tip yeteneklere karşı diyorsun. :D
Jozu niye kurtulamamış Aokiji'den silahlanma bu tip yeteneklere karşı çok iyi de he?
Dostum Seri 1040'lara geldi sen bana 560-570 lerdeki olayla bugünü yorumluyorsun :D Bu hiç bir battle shounen de doğru bir yaklaşım değil ancak OP de hiç değil çünkü senin de dediğin gibi hakinin işleyişi, amacı, meyve yetenekleri ile etkileşimi MF'den beri 2-3 kere değişime uğradı. O yüzden Amiralleri bir daha gördüğümüzde anlarız işin püf kısmını şu an senin yaptığın karavana sıkmak.

Dostum ben silahlanma dememiştim zaten, "koka" demiştim ve bunu kullanmanın tek yanı hücumcul değil aynı zamanda defansif bir yanı da var ve Akainu da defansif bir şekilde koka kullanacak bunu da göreceğiz zaten. Çünkü delici ataklara karşı logia savunması yapsan da alan vuran ataklara ne yapacaksın ? Tüm bedenini kaplayan bir ataktan nasıl beden boşaltımı yaparak sıyrılacaksın. Kaldı ki onlar amiral sen hala aristo mantığı ile Croco bufflama peşindesin :D "Çok önemli isimler bunlar ve 500 bölüm önce haki kullanmadan estirmişler çünkü logialar ee o zaman croco da gak guk" gibi dam üstünde saksağan bir vaziyet dostum.
Hala anlamak istememektesin...

Yapamadı zaten şu altını çizdiğin şeyi MF de, daha sonrasında yapabilir belki o ayrı ama bunu görmeden yapar ya da yapamaz demek pek mantıklı değil.
Yaparsa da kendi formunun bir önemi kalmıyor. Onun dışında ''meyve'' konusunda Crocodile övmeyeceğiz de kimi öveceğiz acaba? ''Crocodile bufflama peşindesin'' falan diyorsun hala. Peşinde değilim adam meyve kullanımı olarak şuan bile pek çok karakterden çok daha iyi kullanım göstermiş karakter. Serinin geldiği konumda ise ''Yeni Dünya'' denilen yerde haki kullanmayan insan evladı yok neredeyse ve bu adam oraya ''Eskiden eğlenceli bulduğum Yeni Dünya'' diyerek giriyor. Sana göre Crocodile haki bile her kişinin her saldırısından etkileniyor olarak gelecek heralde? Eğer cidden şöyle düşünüyorsan tartışmamızın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Bu adamlar için seride ne deniyor, belli başlı karakterler nasıl tepki veriyor bakman gerekiyorken dediklerine bak. Gözümde ''gak guk'' deyip gak gukcuların başında geliyorsun cidden.

Dostum Seri 1040'lara geldi sen bana 560-570 lerdeki olayla bugünü yorumluyorsun :D Bu hiç bir battle shounen de doğru bir yaklaşım değil ancak OP de hiç değil çünkü senin de dediğin gibi hakinin işleyişi, amacı, meyve yetenekleri ile etkileşimi MF'den beri 2-3 kere değişime uğradı. O yüzden Amiralleri bir daha gördüğümüzde anlarız işin püf kısmını şu an senin yaptığın karavana sıkmak.
Ne yapalım olan şeyleri tamamen siliyor muyuz? O zaman bu arc dışında hiç bir şey konuşulmaması lazım bu seri konusunda senin kafana göre.
Öyle bir şey yok, seride değişkenlikler gösteriliyor ama bazı karakterler hakkında ki söylemler, hareketler, ona karşı verilen tepkiler seride değerlendirmemiz gereken konular. Sana göre Crocodile sıradan norm bir korsan heralde. Bu adam meyve yeteneği, uyanış, antik silah, poneglyph gibi konularda ilk defa konuşan bunların gösterildiği ve seride hala belli konularda önemli olan bir karakter. Bunu anlamak zor olmasa gerek...

Serinin tabi ki işlenildiği arclara göre dengesizlik var. Çünkü seri ilerliyor, değişkenlikler oluyor. Fakat belli başlı karakterlerin belli başlı güçleri ve ağırlıkları var.
Bugün MF de özellikle ''zayıf'' denilen Moria bile şuan ki arc da fb'lerde Kaido ile dövüşmüş geçmişte. Şimdi ise Karasakal adası basıp limanı yok ediyor 2 tane seviye 6. kat mahkumu geliyor bunu karşılamaya. Bunlardan biri sağ kol ve Teach böyle bir yerde adama kendine katılmasını teklif ediyor. Öyle ki Moria dediğimiz karakterin meyvesi seride ''çok iyi'' diyebileceğimiz kategoride olan bir meyve. Bu meyveyi alalım da başkasına verelim kafasında değil Karasakal az çok biliyor bu karakterin değerini ve gücünü.

Yani bu karakterlerin bir ağırlığı gücü var. Neyse sen ''karavana sıkmak'' gibi boş tabirlerle ilerle. Sana göre sadece Amiraller değişkenliklerle gelecek sadece heralde. Hadi kolay gelsin. :S

Sana göre Crocodile haki bile her kişinin her saldırısından etkileniyor olarak gelecek heralde?
Gram anlamamışsın, çünkü sürekli tartışmanın zemini kaydırdırdığın için ne ben sana kendini aksettirebiliyorum ne de sen anlıyorsun.

Ne yapalım olan şeyleri tamamen siliyor muyuz?
Bak gene demogogca bir hareket ile tartışmanın merkezini kaydırma, dediğim bir şeyi olabilecek en dramatik haline getirip o şekide bana geri yansıtma :D İyi provokatör olur senden de münazara ve anlaşma gibi konularda yatarsın. Siliyoruz lafı mı geçti ? Buradan onu mu anladın ? Kendi algıda seçiciliğini sanki benim dediğim şeylermiş gibi bana geri göndermekten başka bir şey yapmadığın için "Anlamamak istemektesin" dersin. Çünkü sen tartışılan sub-topic'i tartışıp sonra ana topic 'e geçmekte ya da bunun tersini yapmakta kötüsün aga. Sen bir şeyi kendince olabilecek en agresif ve asparagas şekilde yorumlayıp sonra oradan bana yeni bir soru çıkartıyorsun ve tartışma zemini bir kez daha kayıyor.

Nitekim sen bu alışkanlığı gidermedikçe tartışmak yersiz hocam.

Hadi kolay gelsin. :S
Eyv.

Fanlara göre Crocodile meyvesini uyandırmış, geleceği görüyor, Jozu'dan yüksek silahlanması var, bir kral hakisi var demedikleri kaldı ki belki onu bile diyorlardır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık