Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Crocodile Çölde Kimleri Yenebilir?

Kimleri Yenebilir?

• Kullanılan toplam oy
    144
2 yıl olmuş adam korsanlığa döneli. Ödülü aktifleştirilse 162 olur demişler zaman atlaması öncesi bile. Şimdi seri retcon yemişken daha da fazla olmuştur ilk aktifleştiğinde. Croco'nun arada ödül artışı almadığını ispat edemezsin. Hatta almadığını iddia etmek daha mantıksız olan. Önemli bir şey değil benim için ama çelişkini göstermek istedim sadece. Çünkü işine gelince mantık yürütüp işine gelmeyince mangada görmedik diyorsun hep. Sonuçsuz bırakıyorsun tartışmaları.
Yahu hala ne diyorsun ya. Moria da olmamış işte artış, hiç mi görünmedi 2 yıl inde mi yaşadı? Hele de kaçtığı da biliniyor.

Onu geç Jinbe örneği ortada 100 küsür M artış yaşamış karakter. Yani adamın aldığı ödül artışı orana sabitle bile en yüksek diyebileceğimiz seviyede. Yani Mihawk için "Erkenden Shichi oldu" tarzında bir şey denmiyorken gelip "Ödülü yoktu" deniyor 0 deniyor. Adamın Denizciler ile olan muhabbetinden bile ödülünün yüksek olduğu belli eder, Shanks olayı da cabası yine. Yani sonuçsuz değil fikir yürütüyoruz söylenen şeylerden...

Yahu hala ne diyorsun ya. Moria da olmamış işte artış, hiç mi görünmedi 2 yıl inde mi yaşadı? Hele de kaçtığı da biliniyor.

Onu geç Jinbe örneği ortada 100 küsür M artış yaşamış karakter. Yani adamın aldığı ödül artışı orana sabitle bile en yüksek diyebileceğimiz seviyede. Yani Mihawk için "Erkenden Shichi oldu" tarzında bir şey denmiyorken gelip "Ödülü yoktu" deniyor 0 deniyor. Adamın Denizciler ile olan muhabbetinden bile ödülünün yüksek olduğu belli eder, Shanks olayı da cabası yine. Yani sonuçsuz değil fikir yürütüyoruz söylenen şeylerden...
Moria savaşta ne yaptı da ödülü artsın ? Hükümete karşı mı geldi ?

Seninki kaç kere idamı durdurdu, Akainu vesaire ballandıra ballandıra anlatmayı biliyorsun işine gelince.

Yanıyorsun fuat abeeeyyy :ehe:

Seninki kaç kere idamı durdurdu, Akainu vesaire ballandıra ballandıra anlatmayı biliyorsun işine gelince.

Ödülün icraatla ilgisi olmadığının kanıtı.Adam Ace ve Luffy ölümden kurtardı idama engel oldu bu yüzden 1.9 yapacakları yere zekiii logiası var diyorlar al işte...

Hahaha aynı gördün yani bunu, peki. :hhh:

Bana diyorsun ama kıvırmakta Asena'yi geçtin şu yorumla. ;)

Niye Moria tehlikeli görünmüyor mu? Sen anlatınca anlatıyorsun da biz örnek verince mi bir şey yapmadı oluyor? :S

İki yıl aradan sonra her karakter gibi Jinbe de daha güçlü dönmüştür ama eskiden de komutan seviyesine yakındır. Şu an Yonkou komutanı konumuna geldiği için bu ödül bandına göre 1.1 milyar vermişler.

Anlamak istemediğin şu. Genel olarak ödüller yüksek diyorsun ama bunların bir mantığı var. Sıçrama da çok fazla değil 2-2.5 katı kadar. Sen Mihawk'a güçlü dememek için genel olarak ödüller yüksek geldi diyorsun. Hayır gelmedi. Açıklanması gereken sadece iki ödül var, biri Croc'un diğer Mihawk'ın. Sen Croc'un yaptığı sıçramayla Jinbe'ninkini mi kıyaslıyorsun?

Ayrıca Mihawk'ın eskiden 1 milyar gibi bir ödülü olması bize yarar. Demek ki yıllar öncesinde bile komutan seviyesiymiş. Bir anda saçma sapan bir sıçrama yapmamış, hak etmiş.
Öncesinde de tartıştık konu sürekli dönüyor dolaşıyor aynı yerde...

Ödül konusunda pek çok olay var. Güçlü ya da zayıf görme durumu değil bu olay. Yani ödül=güç değil. Fakat hala konum değil de ödül olarak bakılıyor pek çok noktaya.

Yani Usopp Robin'in ödüller bile ortadayken "Ödüller yüksek gelmedi" demek ne bileyim...

Anlamıyor musun yoksa anlamazdan mı geliyorsun bilmiyorum ama iyice açıklayayım.

Onu yazma sebebim Croco için mangada görmedim 81 kabul ederim demenden dolayı. Mihawk'ı da görmedin onu da öyle kabul et o zaman diye sana göndermede bulundum. Mihawk gerçekten sıfır ödülde demek istemedim. Bunu açıklatmana hayret ediyorum ya.

Bak çelişkin şu: Mihawk için mantık yürütüp, Croco için görmeden inanmam demen. Hangisi işine geliyorsa onu yapıyorsun.

Anlamıyor musun yoksa anlamazdan mı geliyorsun bilmiyorum ama iyice açıklayayım.

Onu yazma sebebim Croco için mangada görmedim 81 kabul ederim demenden dolayı. Mihawk'ı da görmedin onu da öyle kabul et o zaman diye sana göndermede bulundum. Mihawk gerçekten sıfır ödülde demek istemedim. Bunu açıklatmana hayret ediyorum ya.

Bak çelişkin şu: Mihawk için mantık yürütüp, Croco için görmeden inanmam demen. Hangisi işine geliyorsa onu yapıyorsun.
Yahu kardeşim bu adam kaç M ile MF savaşına geldi? Bak 81.

Jinbe örneği var. 250 M'den karakter savaşa geliyor. Sonra BM korsanlarina katılıyor savaştan sonra. Ödülü 438 M'ye yükseltiliyor...

Yani ne kadar artış var arada? Normal mi?
Şimdi de 1 Milyar. Croc 81 ile geliyor ve şuan ki ödülü ortada. Oran olarak bile artış uçurum farkı var. Jinbe'nin de artışı önemli ama diğeri daha farklı...

Croc için "20'li yaşlarının başında Shichi oldu" deniyor. Bu yüzden de 81 M de ödülü donmuş. WB olayları ve korsanları avlama muhabbetleri de bu olaydan sonra yani ödül artışı almıyor. Korsanları avlama sonra bile "Kahraman" falan diyorlar adam için bırak ödül artışı almasını zaten...

Mihawk için bu tarz bir yorum yok. Aksine Denizciler ile olayı var doğrudan artış alabileceği, ek olarak da Shanks olayı. Yani bir tarafta Mangads olan şeyi alıp diğer tarafta almama durumu yok. Bu adam Shichi iken mi Denizciler ile uğraştı sizin mantığınızla? Yapmayın ya...

Yahu kardeşim bu adam kaç M ile MF savaşına geldi? Bak 81.

Jinbe örneği var. 250 M'den karakter savaşa geliyor. Sonra BM korsanlarina katılıyor savaştan sonra. Ödülü 438 M'ye yükseltiliyor...

Yani ne kadar artış var arada? Normal mi?
Şimdi de 1 Milyar. Croc 81 ile geliyor ve şuan ki ödülü ortada. Oran olarak bile artış uçurum farkı var. Jinbe'nin de artışı önemli ama diğeri daha farklı...

Croc için "20'li yaşlarının başında Shichi oldu" deniyor. Bu yüzden de 81 M de ödülü donmuş. WB olayları ve korsanları avlama muhabbetleri de bu olaydan sonra yani ödül artışı almıyor. Korsanları avlama sonra bile "Kahraman" falan diyorlar adam için bırak ödül artışı almasını zaten...

Mihawk için bu tarz bir yorum yok. Aksine Denizciler ile olayı var doğrudan artış alabileceği, ek olarak da Shanks olayı. Yani bir tarafta Mangads olan şeyi alıp diğer tarafta almama durumu yok. Bu adam Shichi iken mi Denizciler ile uğraştı sizin mantığınızla? Yapmayın ya...
Hayır Mihawk için söylediklerin mantıklı zaten. Aynı mantıklı çıkarımı Croco için de yapınca 81'den sonra en azından 300-500 civarı bir ödül almasını beklerim. Sen beklemiyorsan yapacak bir şey yok. Yollarımız burada ayrılıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık