Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çizgi Roman Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Keşke 10 tane gözüm olsa da hepsini bir okuyabilsem o kadar çok ki ve hepsini merak ediyorum. :(
Benden geldiğine belki şaşıracaksınız ama şunu da belirtmek lazım bana kalırsa, farklı anlatım formları oldukları için çok farklı dinamikleri var ve çok farklı deneyimler ama anlatılan hikayeleri aşırı kabaca bir şekilde bu formlardan sıyırırsak ortalama bir MCU filmi hikayesi, ortalama bir Marvel çizgi romanı hikayesinden çok çok daha iyidir. Sonuçta birinde tek bir yazar, muhtemelen elinde aynı anda üzerinde çalıştığı 1-2 seri daha varken, aylık olarak bir senaryo hazırlayıp çizerine teslim ederken diğerinde profesyonel ve büyük bir Hollywood ekibi belki de yarım sene senaryo üzerinde çalışıyor.

Benden geldiğine belki şaşıracaksınız ama şunu da belirtmek lazım bana kalırsa, farklı anlatım formları oldukları için çok farklı dinamikleri var ve çok farklı deneyimler ama anlatılan hikayeleri aşırı kabaca bir şekilde bu formlardan sıyırırsak ortalam bir MCU filmi hikayesi, ortalama bir Marvel çizgi romanı hikayesinden çok çok daha iyidir. Sonuçta birinde tek bir yazar, muhtemelen elinde aynı anda üzerinde çalıştığı 1-2 seri daha varken, aylık olarak bir senaryo hazırlayıp çizerine teslim ederken diğerinde profesyonel ve büyük bir Hollywood ekibi belki de yarım sene senaryo üzerinde çalışıyor.
Benim için sorun olmaz, OP'u da hikayeyi sevmesem de okuyorum. :D Hikayeden ziyade aktarış ve anlatış şekli çok ilgimi çekiyor çizgi romanlarda. Çizimlere ve tasarımlara da ilgim büyük. Bir karakterin hikayeye sokuluş şekli ya da ilk gözüktüğünden bu zamana kadar olan değişimi vs. bunları da merak ediyorum cidden.

Kim kiminle evlenmiş, kimi kim öldürmüş, kim geri gelmiş gibi olayın magazinvari kısımları da çok merak ettiğim şeyler, neden bilmem. :D Örneğin;

Swamp Thing ve Constantine hakkında bayağı büyük spo içerir Hellblazer 10-12. bölüm civarı okumadıysanız bakmayın bence:
Swamp Thing'in Constatine'nin vücudunu ele geçirip sevgilisi Abby'den çocuk yapması, ki Abby daha önce kocası kılığındaki amcası tarafından tecavüze uğrayan birisi ve Swamp Thing ile sevişirken Constatine'nin onu kandırıp kandırmadığından kaygılanıyor ve son anda Constantine vücuduna geri dönüyor. :/// Swamp Thing bunu vicdanına nasıl yedirdi, Abby bunu nasıl kabul etti? Constantine' e bildiğin tecavüz etmiş oldu Swamp Thing vs.
Neler neler... ://

Ulan ne güzel Luciferi okuyordum 2018 versiyonu. 18.bölümde ansızın bitti. Lan ne tutsak elde kalıyor.

En son Odin çıkmıştı.

Flash ne kadar hızlı biliyor musunuz?

Yukarıda gördüğünüz sayfa Kuzey Kore'nin patlayan bir nükleer bombayı gösteriyor. Bomba 13.57'de patlıyor ve şehirde bulunan 532.000 kişi bir anda kendilerini şehrin yaklaşık 56 kilometre uzağında buluyor. Bu insanları kurtaran kişi ise Flash.

Flash, her seferinde bir veya iki kişiyi taşımak için 113 kilometre yol kat ediyor. Yani ortalama 1,5 kişi taşıdığı söylenebilir. Her defasında 1.5 kişi taşıdığını düşünürsek 113 kilometrelik yolu 354.667 kez gittiği sonucuna ulaşırız. Yani toplamda 40.077.371 kilometre yol gidiyor ve bunu sadece 0.00001 mikrosaniyede gerçekleştiriyor.

Bu bilgiler ışığında Flash'ın saniyede 3.995.468.459.136.000.000 kilometre veya yaklaşık olarak saniyede 4 kentilyon yol kat gidebildiği sonucuna ulaşırız. Kısacası Flash ışık hızından 13 trilyon kat daha hızlı koşabilir.
Barry Allen mı bu Wally West mi?

Bu Darkseid Supermandan net olarak güçlü mü? Kimi yerlerde denk muhabeti gördüm.

Gerçi Suponun farklı versiyonları varda şu Cosmic robot ya da Million Primeden bahsetmiyorum tabi.

Bu Darkseid Supermandan net olarak güçlü mü? Kimi yerlerde denk muhabeti gördüm.

Gerçi Suponun farklı versiyonları varda şu Cosmic robot ya da Million Primeden bahsetmiyorum tabi.
Darkseid kuvvetli ihtimal daha güçlü. Superman'in asıl güçlü olduğu versiyonları var tabii ki ama onları tartışma konusu dışında tutmamız gerekli diye düşünüyorum. Yine de @Solid Snake 'e sormak daha iyi gibi. Ben de bu aralar yine Darkseid sempatim hortladı...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık