Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Konu mesajında ki bilgilerde yanlıi bilgi var.

"Tüm Kek Arc'ta Luffy'e kaybetmiştir. "

Doğrusu, "Tüm Kek Arc'ta Luffy'e Karşı Pes Etmiştir"

Çünkü bu dövüş "Ben seni dövücem/öldüreceğim" değil, Mental bir "Ben seni geçeceğim, sen beni geçemezsin" dövüşüydü.

Bu dövüşün çok iyi bir alt metni var aslında. Tek cümle ile açıklamaya çalışırsam "Hiç bir zaman sırtı yere gelmeyen adamla, yere düşse de asla pes etmeyen adamın mental savaşı" diyebiliriz.

Konuya dönersek Katakuri Kinge ters bi adam. Kizaru nasıl attığı lazerlere, Akainu Fırlattığı meteorlara Haki ekleyemiyorsa (aksini görmedik çünkü) Kingde oluşturduğu Magma Ejderine haki ekleyemiyordur ki Akainudan biliyoruz en yüksek AP ye sahip element magma. He eline magmayı alıp Akainu gibi bunu vicüdunun bir uzvuymuş gibi kullanabiliyorsa (göremedik ne yazık ki) o zaman tamam ama diğer türlü Katakuriye zarar verebilmesi için Hakili yumruk, tekme ve kılıç kullanması gerekiyor. Katakuri soğuk kanlılığını kaybetmediği sürece de teke tekte tüm saldırıları Gelecek Görüşü ile dodgeluyor bunu bizzat gördük. Kingin yenimez savunması mantığı çözülünce büyük bir sorun olmaktan çıkıyor ve Katakuri o savunmanın sistemini çözebilecek zekaya sahip fakat Katakuri'nin Gelecek Görüşünü aşmak için mentalini etkileyip soğuk kanlılığını bozman gerekiyor ya da çok uzun süren bir savaştan sonra Hakisinin tükenmesi gerekiyor (evet Haki tükenen bir şey Luffy'den bizzat duyduk).

Evet King daha yakışıklı, cool ve evet Zorocular agendasını güçlendirmek için daima Sanjinin rakiplerini güçsüz gösterdikleri gibi Zorunun rakiplerini de güçlü göstermek adına Kingi farklı bir yere koyuyorlar ama ne yazık ki Katakuri > King.
1 - Katakurinin k. Hakisi bitebilir ama Kingin savunması tükenmez

2- Katakuri sabaha kadar vursa Kinge hasar veremez, hasar verme gücü yok adamın, saldırı gücü çok zayıf. 11 saat boyunca dövdüğü Luffyi yenemedi, meyvesi Logia gibi ama saldırı gücü olarak bakarsak en zayıf Logia gücü kadar bile saldırı gücü yok, Caribonun çamur logiasiyla yarışır. Hakisi desen o kadar kuvvetli değil. King kral haki şelalesine kaybetmiş birisi, Katakurinin zayıf b hakisi Kingi anca gıdıklar.

Luffy nasıl 11 saat dayak yeyip defalarca mola alıp Katakuriyi pes ettirdiyse King dövüşü belki günler sürer ve sonunda Katakuri yine pes eder, King ise Luffynin aksine mola almaz ve hiç hasarsız kazanan taraf olur :)

Sanji'nin zırhını delemeyen King'in hasarı yüksek. Ichiji'yi uyanış kullanmadan etkisiz hale getiren Kata'nın hasarı düşük.

2- Katakuri sabaha kadar vursa Kinge hasar veremez, hasar verme gücü yok adamın, saldırı gücü çok zayıf. 11 saat boyunca dövdüğü Luffyi yenemedi, meyvesi Logia gibi ama saldırı gücü olarak bakarsak en zayıf Logia gücü kadar bile saldırı gücü yok, Caribonun çamur logiasiyla yarışır. Hakisi desen o kadar kuvvetli değil. King kral haki şelalesine kaybetmiş birisi, Katakurinin zayıf b hakisi Kingi anca gıdıklar.

Luffy nasıl 11 saat dayak yeyip defalarca mola alıp Katakuriyi pes ettirdiyse King dövüşü belki günler sürer ve sonunda Katakuri yine pes eder, King ise Luffynin aksine mola almaz ve hiç hasarsız kazanan taraf olur :)
Kata ile Luffy havada kral Haki çarpıştırıp etraftaki kayaları kiriyordular. King gibi haki fakiri bir adamı şamar oğlanı yapar.

Hocam Luffyinin düşmanını öveceksen Tanrı meyvesi hasar yemiyor hayvan gibi dayanıklılık veriyor diyorsun.

Düşmanını gömeceksen, vuruyor vuruyor hasar veremiyor saldırı gücü yok diyorsun çifte standart olmuyor mu sencede?

Şimdi Tanrı meyvesi mi çok dayanıklı, yoksa Katakuri mi çok güçsüz? İkisi birden değildir heralde. Doflamingo'da indiremedi Luffyi hemde G4 kullanmadığı süreden bahsediyorum Doflamingo'nun saldırı gücü 0 mı şimdi? Sorsam belki Dofa aldırırsınız Kingi..

Hocam Luffyinin düşmanını öveceksen Tanrı meyvesi hasar yemiyor hayvan gibi dayanıklılık veriyor diyorsun.

Düşmanını gömeceksen, vuruyor vuruyor hasar veremiyor saldırı gücü yok diyorsun çifte standart olmuyor mu sencede?

Şimdi Tanrı meyvesi mi çok dayanıklı, yoksa Katakuri mi çok güçsüz? İkisi birden değildir heralde. Doflamingo'da indiremedi Luffyi hemde G4 kullanmadığı süreden bahsediyorum Doflamingo'nun saldırı gücü 0 mı şimdi? Sorsam belki Dofa aldırırsınız Kingi..
Doflamingo Law'dan çok fazla hasar aldı sayılmaz.

Kata'nın King'i yenme ihtimalini düşük(%20) görüyorum ama Dof'u yenme ihtimali yok.

Doflamingo Law'dan çok fazla hasar aldı sayılmaz.

Kata'nın King'i yenme ihtimalini düşük(%20) görüyorum ama Dof'u yenme ihtimali yok.
Yapma etme Doflamingo; Marco, King ve Katakuri'yi yenmeyi bırak aşırı fazla zorlayamaz.

Çok hasar aldı diyorsun da meyvesi kalbini dikti zaten ucu ucuna da kaybetmedi. Hikaye uzasın daha epik bitsin diye süre muhabbeti falan soktu yoksa G4le baş edemiyordu Gear4 ezdi geçti dümdüz etti Dofu. Hasarın falan önemi yok.

Dressrosa Luffy G4ü süre sınırı olmadan kullanabilse yine Katakuri'yi yenemez. Tüm Kekte yetmedi zaten g4 tek başına.

Ama aynı dediğim sınırsız kullanmayı Dof karşısında yapsın Doffu maymun eder sağa sola montayıp aşırı zorlanmadan yenerdi.

Yapma etme Doflamingo; Marco, King ve Katakuri'yi yenmeyi bırak aşırı fazla zorlayamaz.

Çok hasar aldı diyorsun da meyvesi kalbini dikti zaten ucu ucuna da kaybetmedi. Hikaye uzasın daha epik bitsin diye süre muhabbeti falan soktu yoksa G4le baş edemiyordu Gear4 ezdi geçti dümdüz etti Dofu. Hasarın falan önemi yok.

Dressrosa Luffy G4ü süre sınırı olmadan kullanabilse yine Katakuri'yi yenemez. Tüm Kekte yetmedi zaten g4 tek başına.

Ama aynı dediğim sınırsız kullanmayı Dof karşısında yapsın Doffu maymun eder sağa sola montayıp aşırı zorlanmadan yenerdi.
Yanlış çıkarımların devam ediyor, Law baya güçlü bir çar elinden gelen her şeyi yaptı tüm cephanesini boşalttı. Bir yeri dikmen onu sıfır kullanılmamış haline getirmiyor.

Dof şuan denize açılsa 2.5 milyar ödül alır. Kata'ye çekeceği muameleyi sen düşün.

kata tekrar piyasaya çıkarsa 3.5 milyar ödül alır. dof tekrar piyasaya çıkarsa 3 milyar ödül alır. king tekrar piyasaya çıkarsa 2 milyar ödül alır.
imparator, amiral seviyesi ve üstü hariç katayı alabilecek karakter olacağını sanmıyorum.

Aynı seriyi mi izliyoruz anlamadım. Tamam King Alevi kapalı da sağlam bi adam antik zoanı var eyw ama Katakuriyi niye Luffy ile yaptığı dövüş ile sınırlıyosunuz ben onu anlamıyorum. Kimse de çıkıp "Abi Katakuri de Mogura denen mızrak var niye sadece yumruk atsın" dememiş.

Kral Haki şelalesi mi ? Zoronun 3 saldırısına yenildi King. Böyle söyleyince garip gelio size ama dikkatli okumuyorsunuz mangayı medya okur yazarlıkta bi sıkıntısı var. Ayrıca Zoronun Kinge oturttuğu ilk 2 saldırıda Fatihin Kaplaması %100 var diyemeyiz o kıvılcımlar zip zap çoğu saldırıda var. Son saldırı desen eyw da ilk iki saldırıda muallak.

Yani Kingi başımıza Kaido ettiniz. Bu kadar Zoro fanı olunmaz be :D Agendanıza ne diyim.

Katakuri de yavrum gelen geçen yerin dibine sokuyor. Bu adamın olduğu zamanda Fatihin Kaplaması olayı yoktu ve %100 eminim Luffy ile savaşı Wanodan sonra olsa sırf Buzz Cut Mochide çıkan kalın kara yıldırımlar ve zip zap yüzünden alayınız Fatihin Hakisi var diyeceğiniz adamı emelleriniz için ya da sırf gıcıklığına yerin dibine gömüyorsunuz.

Bak şöyle söyliyim sana, Dofun Katayı yenme şansı var (maniplatör kendisi, sakinliğini kırarsa Kata Gelecek Görüşünü efektif kullanamaz) fakat Kingin Kataya çizik atma şansı yok. Kingin Lunarianlığı ve antik zoan geni Katayı zorlar ama Mogura ile zarar verir. Adamın AP'sini Luffy vssindeki dövüşle bir ediyorsunuz. Ben boşuna mı ilk mesajda o kadar anlattım o savaş normal benim babam seninkini döver savaşı değildi diye.

Anlamak isteyen, medya okur yazarlığı olan biri zaten Katanın kapasitesini bilir. Siz burda agenda piece oynuyorsunuz :D

Varsayımsal bir savaşta plotu ortaya katamayacağımız ve elimizdeki verilerle düşünmemiz gerektiği için Katanın Gelecek Görüşü her zaman büyük avantaj oynayacaktır. Bu yüzden tekrar ediyorum King Kataya çizik dahi atamaz. Kandırmayın kendinizi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık