Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    444
Zoro'yla alakalı her şeyi övmeye ve yüceltmeye çalışan Zoro fanları ve diğer objektif bakan arkadaşlar diye düzeltebiliriz bunu. Bence böyle bir 2 gruba ayrılması gerekiyor. :ehe:

Zoro'nun övmediğiniz bir donu kaldı sadece.:hhh:
Nokta atışı. :alkis: Zoro fanları laf atmadan önce bir kendilerini sorgulasalar keşke. Bu kadar insan sadece tek bir fan kitlesine yöneliyorsa sıkıntı var. Ama anlamıyorlar. Aksini diretmeye de devam edecekler.

Sen kendin anlattın işte King’i indirmek için ne kadar torpilli bir güçlendirme ve kudretli bir saldırının gerektiğini. Big Mom’ı korkutan tekniğin gelişmişi gibi bi şeyle kesebildi adamı Zoro. 50 bölüm Luffy’ye karşı bin tane tekme tokat geçirip indiremeyen adam (ki Kaido direkt asfalta yapıştırmıştı bu arkadaşı o dövüşten sonra) King’i indirmek için böyle bir güç çıkaramaz diyorum ben. Ki Katakuri’nin Zoro gibi ateşe avantajı da yok.
İyide aynı kaido luffyden başka kimseyi tekte yapıştıramadı asfalta ama apoo gitti tekte yapıştırdı luffyi mesela.Bu hikaye aksın diye ilk defa yem etmiyor luffyi.Kata luffy dövüşündeki gidişat ile king kata dövüş gidişatı aynı olmayacaktır.Zoro karşısında hiçbirşey gösterilmeyen king belkide kata savaşında gösterirdi yada tam tersi kata luffy ile olan savaşındaki gibi olmaz kingi tutup mızrağını saplayabilir.O orda şunu yapamadı bunu yaptıdan ziyade elimizde ne var bakıyoruz kimde hangi haki türü hangi saldırı çeşitleri hız güç fiziksel dayanıklılık vs gibi özelliklere bakınca katakuri daha güçlü gözüküyor.Zoro fanlarının derdi sadece zoronun rakibi diye adamı övmek yorumlardan bile görebiliyoruz.Hani başka birinin rakibi olsa inan burda oylarını katakuriye atarlardı zaten.

Op'da fanlar 2'ye ayrılır zoro fanları ve digerleri cünkü diğer fan gurupları konu zoro olunca her zaman birlik ve beraberlik icinde zoro'yu gömmerler.

Konunun özeti.
Zoro king'i yendi luffy katayı dolayısıyla oda luffy dışındaki karakterin dövşünü oldu bittiye getirdiği ve luffy kata ile vs attığı icin.

Kata king den güclüdür sonucu ağır basmaktadır.
Hocam biraz haksızlık etmişsin.Yorumlarda okuduğum kadarıyla King övülüyor ama Kata'nın h.hakisi hiç gündeme gelmiyor. Kata değil de King, H.hakiye sahip olsaydı bin defa dile getirilirdi bu durum. Zoro sever arkadaşlar da yıllardır bekliyor, Zoro da h.haki çıkmasını ama şu dövüşte yok sayılması enteresan. Dediğim gibi King h.hakiye sahip olsa ilk bu özellik öne sürülürdü. Bu açıdan bakıldığında zaman Zoro fanları daha taraflı bir görüntü çiziyorlar.

Sen kendin anlattın işte King’i indirmek için ne kadar torpilli bir güçlendirme ve kudretli bir saldırının gerektiğini. Big Mom’ı korkutan tekniğin gelişmişi gibi bi şeyle kesebildi adamı Zoro. 50 bölüm Luffy’ye karşı bin tane tekme tokat geçirip indiremeyen adam (ki Kaido direkt asfalta yapıştırmıştı bu arkadaşı o dövüşten sonra) King’i indirmek için böyle bir güç çıkaramaz diyorum ben.
Bu seride Zoro'nun savaşları tek atma üzerine çiziliyor. Saldırıları hep bitirici ve etkili oldu zaten. Bu Zoro'nun gücünü gösterir King'in değil. Yeterince güçlü olan karakter kral hakisi basılmış Ashura'yı yediği halde yerinden oynamadı zaten.

Luffy'nin tek yeme olayı ise tam shounen klasiği. Geleceği görmeyi bile doğru düzgün kullanamadan saçma sapan tek yedi. Çatıya çıktı yine bayıldı. Sonra ayıldı bu sefer denize atıldı. Şimdi tekrar çatıya çıktı ve 50 tane saldırı yese bayılmaz muhtemelen. Adam Luffy'i böyle çiziyor. Bunun üzerinden yorumlamak yerine karakterlerin güçlerine göre yorumlamak en mantıklısı gibi duruyor.

Hocam biraz haksızlık etmişsin.Yorumlarda okuduğum kadarıyla King övülüyor ama Kata'nın h.hakisi hiç gündeme gelmiyor. Kata değil de King, H.hakiye sahip olsaydı bin defa dile getirilirdi bu durum. Zoro sever arkadaşlar da yıllardır bekliyor, Zoro da h.haki çıkmasını ama şu dövüşte yok sayılması enteresan. Dediğim gibi King h.hakiye sahip olsa ilk bu özellik öne sürülürdü. Bu açıdan bakıldığında zaman Zoro fanları daha taraflı bir görüntü çiziyorlar.
Kata da h.haki var da sadırıya ekleyemdikten sonra boş bi güç, üstelik kata bm'nin oğlu bilyodur bu gücün saldırılara eklenebildiğni. Buna rağmen luffy karşısında görmedik demekki ekleyemiyo. Bide ben king katay'yi yener demiyorum ama ucu ucna bi galibeyt olur oy farkının bu kadar fazla olması tuhaf sonucta yc1 seviyesi 2 adamdan bahsedioruz. King'in şansizliğı luffy'ile dövüşmemiş olması cünkü oda luffy dışında kimseye uzun soluklu güzel bi dövüş cizmiyo ve oldu bittiye getiriyor.

Son düzenleme:
Op'da fanlar 2'ye ayrılır zoro fanları ve digerleri cünkü diğer fan gurupları konu zoro olunca her zaman birlik ve beraberlik icinde zoro'yu gömmerler.

Konunun özeti.
Zoro king'i yendi luffy katayı dolayısıyla oda luffy dışındaki karakterin dövşünü oldu bittiye getirdiği ve luffy kata ile vs attığı icin.

Kata king den güclüdür sonucu ağır basmaktadır.
35 sayfadan yaptığın çıkarım buysa çok üzücü... O kadar insan sebeplerini açıkladı ben en güçlü sağ kol Zoro diyorum şaunda. (Rayi falan dahil etmediğimizde) ama aynı şekilde en zayıf sağ kol King bana göre. Bu Zoro düşmanlığından değil adamın en büyük becerisi savunması o da açma kapamayla işliyor. Marconun savunması ve hızı daha iyi ama bunlardan birini kullanırken diğerinden yoksun kalmıyor. Katada da aynı durum geçerli.

35 sayfadan yaptığın çıkarım buysa çok üzücü... O kadar insan sebeplerini açıkladı ben en güçlü sağ kol Zoro diyorum şaunda. (Rayi falan dahil etmediğimizde) ama aynı şekilde en zayıf sağ kol King bana göre. Bu Zoro düşmanlığından değil adamın en büyük becerisi savunması o da açma kapamayla işliyor. Marconun savunması ve hızı daha iyi ama bunlardan birini kullanırken diğerinden yoksun kalmıyor. Katada da aynı durum geçerli.
35 sayfa okunur mu yaa son 6-7 sayfayı okudum onu biraz da goygoyuna yazdım:D

Kata'nın h.haki eklemediğine dair mangadan kesin kanıt yok maalesef. O zamanlar haberimiz bile yoktu eklendiğinden, sadece bayıltmak için kullanılıyor sanıyorduk.
@Borsalino

Bu seride Zoro'nun savaşları tek atma üzerine çiziliyor. Saldırıları hep bitirici ve etkili oldu zaten. Bu Zoro'nun gücünü gösterir King'in değil. Yeterince güçlü olan karakter kral hakisi basılmış Ashura'yı yediği halde yerinden oynamadı zaten.

Luffy'nin tek yeme olayı ise tam shounen klasiği. Geleceği görmeyi bile doğru düzgün kullanamadan saçma sapan tek yedi. Çatıya çıktı yine bayıldı. Sonra ayıldı bu sefer denize atıldı. Şimdi tekrar çatıya çıktı ve 50 tane saldırı yese bayılmaz muhtemelen. Adam Luffy'i böyle çiziyor. Bunun üzerinden yorumlamak yerine karakterlerin güçlerine göre yorumlamak en mantıklısı gibi duruyor.
Zoro Kaido'ya Ashura yaptığında kral hakiyi bilinçsiz olarak kullandı. King dövüşünde ise birden aydınlanıp daha bilinçli kullanıyor ve bu sefer tüm kemikleri de kırık olmadığı için tam gücüyle abanma fırsatı buluyor. Bu güce karşısındaki gücü indirebilmek için ulaşıyor ve sonrasında kendi de bilincini kaybediyor zaten. Zoro'nun ciddi dövüşleri de bu kumar üzerine kurulu zaten, her şeyini koyduğun son hamlenle kazanamazsan ölürsün. Luffy'nin tek yeme olayına shounen klasiği diyip geçeceksek, serideki çoğu şeyi de göz ardı edip sineye çekmemiz gerekir yalnız. Luffy şonen klasiği yüzünden saçma sapan tek yedi diyeceksek ben de King ana karakterle eşleşmediği için her şeyini gösteremeden saçma sapan yenildi derim. Bu düşünce tarzını doğru bulmuyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık