Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    445
Ateşi kapalı denk getirdikçe Luffy'i çukura gömdüğü saldırıyı yapar. Yeter. Kata'ya vurabilmek için kapatır ara ara ateşini.
King'in de eli o kadar armut toplamaz ama ya. Adam istediği zaman uçuşa da geçebiliyor. Katakuri'nin saatlerce gözlem hakisiyle minimum hasar yemeyi başardığı ve bulduğu her fırsatta da King'e zangiri mochiyi göstere göstere geçirebildiği bir senaryoda Katakuri kazanabilir tabii. Fakat bana fazla olası gelmiyor. King'in nihai saldırısı da fena değildi hani. Zoro'nun hayvani saldırı gücü yüzünden gölgede kaldı.

Kata seraphimlerin kopyalandığı adamı yenemez akla bilime aykırı bir durum King Kaido gibi özel bir denek ondan sonra ikinci sırada geliyor.Ana karakter gibi galibiyet oranı %100 olan Zoro karşısına geldi diye yenildi yoksa amiralden aşağısına kaybetmez.

katakuri saldırı gücünde asla bir zoro dengi değil anladığı vakit ne yapıcak sen zoro gibi 3-4 atışta bitirebileceğini mi düşünüyorsun? veya katakuri'nin zoro gibi alevleri kesebileceğini mi sanıyorsun? ben sanmıyorum king zaten gerek stamina gerek de hızda eli boş biri değil marco ile savaştıktan sonra hiç yorulmayan biri, zoro'nun gözleriyle takip edemediği biri, hatta alev modu açıkken bile hızda zoro'ya üstün gelen biri ne olacak bu adam hız modunu açtı diyelim kata da fark etsin yumruklarıyla savuşturup 5 dakikada olayı mı bitirecek zoro bile kral haki açtıktan sonra bu kadar zorlanmasına rağmen king o hız modundayken hiç mi kata'ya ulaşamayacak
Wano öncesi Luffy'nin ellerini yamultabilecek kadar sert busoshoku haki sahibi ayrıca kral haki sahibi biri Katakuri. Luffy ile dövüşünde yaptığı erkekliği King yapmazdı. King boş özgüveni ve gözlem haki fakirliğiyle savaşmasaydı Zoro daha zorlu anlar yaşardı ki daha zoru ölüm. King'i yenerek sağ kol ligine çıkan Zoro'nun saldırı gücüyle zaten o ligde olan Katakuri'nin saldırı gücünü çok rahat kıyaslıyorsun.

Wano öncesi Luffy'nin ellerini yamultabilecek kadar sert busoshoku haki sahibi ayrıca kral haki sahibi biri Katakuri. Luffy ile dövüşünde yaptığı erkekliği King yapmazdı. King boş özgüveni ve gözlem haki fakirliğiyle savaşmasaydı Zoro daha zorlu anlar yaşardı ki daha zoru ölüm. King'i yenerek sağ kol ligine çıkan Zoro'nun saldırı gücüyle zaten o ligde olan Katakuri'nin saldırı gücünü çok rahat kıyaslıyorsun.
erkeklik ne alaka zaten erkekliği yüzünden kaybetmedi mi? o da tartışılır tabii annesinin ve kardeşleri ile ölümüne savaşa yapan birini yakalama fırsatı varken kendi ilkeleri gereğince bu fırsatı tepiyor kata'nın aksine king daha gerçekçi bir korsan o konuda şikayetim yok, luffy'nin hakisini bükmesi bir anlam ifade etmiyor aynı luffy kinemon'un hasar attığı kaido'ya çizik atamıyor, king'in özgüven konusunda yaptığı hatayı kata'ya yapacagını sanmıyorum zoro ona denk olmayana kadar o da çok ciddi değildi saldırı yeme konusunda sıkıntısı yoktu kral hakiden sonra dikkat etmeye başladı, rahat kıyaslıyorum zaten niye kıyaslamiyayim anlamadım kata ile zoro'nun saldırı gücü bir değil bunu herkes rahatça söyler biri kral haki ile kaido'ya ciddi denilebilecek yara açıyor kata'nın bunu yapabilecek kapasitesi oldugunu sanmıyorum

erkeklik ne alaka zaten erkekliği yüzünden kaybetmedi mi? o da tartışılır tabii annesinin ve kardeşleri ile ölümüne savaşa yapan birini yakalama fırsatı varken kendi ilkeleri gereğince bu fırsatı tepiyor kata'nın aksine king daha gerçekçi bir korsan o konuda şikayetim yok, luffy'nin hakisini bükmesi bir anlam ifade etmiyor aynı luffy kinemon'un hasar attığı kaido'ya çizik atamıyor, king'in özgüven konusunda yaptığı hatayı kata'ya yapacagını sanmıyorum zoro ona denk olmayana kadar o da çok ciddi değildi saldırı yeme konusunda sıkıntısı yoktu kral hakiden sonra dikkat etmeye başladı, rahat kıyaslıyorum zaten niye kıyaslamiyayim anlamadım kata ile zoro'nun saldırı gücü bir değil bunu herkes rahatça söyler biri kral haki ile kaido'ya ciddi denilebilecek yara açıyor kata'nın bunu yapabilecek kapasitesi oldugunu sanmıyorum
Kata'nın aksine herkes daha gerçekçi bir korsan.

Tanıtıldığında partiye gelmedi diye ailesi katledilen bir adamı mıhlıyor.
Annesine suikast yapan adamı yakalamak varken eğitim veriyor.
Daha sonra korsanlar arasındaki bir dövüşte kendini deşiyor.
Yıllarca hizmetinde olan insanları çenesini gördüler diye öldürüyor.

Tamamen saçma sapan bir karakter. Yaptığı hiçbir eylemin öteki eylemleriyle tutarlı bir tarafı yok.

King'in de eli o kadar armut toplamaz ama ya. Adam istediği zaman uçuşa da geçebiliyor. Katakuri'nin saatlerce gözlem hakisiyle minimum hasar yemeyi başardığı ve bulduğu her fırsatta da King'e zangiri mochiyi göstere göstere geçirebildiği bir senaryoda Katakuri kazanabilir tabii. Fakat bana fazla olası gelmiyor. King'in nihai saldırısı da fena değildi hani. Zoro'nun hayvani saldırı gücü yüzünden gölgede kaldı.
Oda bunların dövüşü çizse denk çizer bilmem kaç saat gün vs sonra biri kazanmış der. Benim için bunu diyeceği karakter Kata.

İşte Katakuri'nin görece kolay yenilme sebebi erkeklik yapması ve savaşın sonundaki kendini arkaya bırakmasındaki bilinmezlikte saklı. Bir noktaya kadar o da Luffy ile dalga geçti. Kaido'ya hasar veren Kinemon örneği sunuyorsun ama haki ruh durumuyla alakalı anlık patlama gösterebilen bir güç bunu göz ardı etme. Kaido'nun kınlardan Oden aurası aldığı anki ruh durumunun hakisini zayıflatması ve kınların intikam alma motivasyonuyla yaptığı saldırı hakilere etki ediyor. King hızlı da Katakuri yavaş mı? Katakuri Luffy ile olan vs.sinde gücünü erkeklik uğruna tam gösterememiş bir karakter. King'in ırktan gelen özelliği hakisinin önünde duruyor. Aynı güç seraphimlerde de var ve onların haki kullandığını gören var mı?

Son düzenleme:

Konudan bağımsız olarak, bunun üzerine birkaç şey yazmak istiyorum.

Luffy'nin rakipleri niye böyle işler yapıyor yahu? Yeni Dünya'nın acımasız, kalpsiz, gaddar korsanları; Luffy'nin karşısında ''Biz Türkler aman dileyene el kaldırmayız'' diyen Tarkan mertliğine bürünüyor.

Kata'nın aksine herkes daha gerçekçi bir korsan.

Tanıtıldığında partiye gelmedi diye ailesi katledilen bir adamı mıhlıyor.
Annesine suikast yapan adamı yakalamak varken eğitim veriyor.
Yıllarca hizmetinde olan insanları çenesini gördüler diye öldürüyor.

Tamamen saçma sapan bir karakter. Yaptığı hiçbir eylemin öteki eylemleriyle tutarlı bir tarafı yok.
Katanın kendini delmesi ve dediğin o aşçıları öldürmesi çok salakça işlerdi. Oda, güya brulee üzerinden toparlamaya çalıştı ama resmen hayatı tanımamış, böyle şeylere yükselen ergen gazlaması için yaptırdığı hareketler gibi geliyor. Luffy hayranı olduktan sonra iyilik yapmaya başlayan karakterlerden biri olacak artık :oops:

Kata seraphimlerin kopyalandığı adamı yenemez akla bilime aykırı bir durum King Kaido gibi özel bir denek ondan sonra ikinci sırada geliyor.Ana karakter gibi galibiyet oranı %100 olan Zoro karşısına geldi diye yenildi yoksa amiralden aşağısına kaybetmez.
Vegapunk da ne salakmış ya. Çöp oğlu çöp ırktan kopyalar yapıyor. Yapsana geleceği gören robotlar tüm dünya ile savaşsın :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık