Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. King

Dövüşü kim alır ?

• Kullanılan toplam oy
    445
King'in silahlanmasının standart olduğunu nerden anlıyorsunuz, adamın dövüşü kaç panel zaten, hiçbir detay yok, mangaka hiçbir şey açıklamadı
Zaten bu da KAta'ya yazar, karakterin arz ettiği önem ve donanım olarak. King Marco'ya daldı, King Sanji'ye daldı. King Zoro'ya daldı ve bunlara rağmen bu adam için sen "hiçbir detay yok" diyorsan. Bu zaten King'in hanesine eksi yazar. Biz de bunu diyoruz zaten. Savı kuvvetlendirdiğin için sağol.

o yüzden Kral Haki sahibi olmasının hiçbir avantajı yok
Kral Haki sahipleri her daim özel kişiler olarak anıldılar bu adamların dövüş esnasında kendilerini geliştirebilme kapasiteleri daha yüksek. Ve bu Kata'yı daha özel birisi yapar.

King'de hiç yok !

Kata'nın arc bossu olması gerekiyordu çünkü Luffy'nin BM'ye karşı duracak gücü yoktu.
Wano'nun 3/4'ü boyunca Luffy'nin Kaido'ya karşı duracak gücü de yoktu ki. Buna rağmen ark başından itibaren ikili ne zaman karşı karşıya gelse Luffy, Kaido'ya daldı. Ne olursa olsun Kata, King'den daha özel bir giriş yaptı seriye. Patlamış Zoro'nun 2-3 panelde tek attığı adam ile, Luffy'e sempatisinden kaybeden adamıı bir tutmamak gerek.

BM'yi şelaleden aşağı atıyor,
BM'i atmıyor. BM'in düz duvara tırmanan gemisine yapıyor bunu. Aynısını Marco da yaptı ancak aynı Marco'ya King tek dalamadı. Bilmem anlatabildim mi ?

Wano Sanji de Zoro da TopKek Luffy'den güçlüdür
Zoro belki de, Sanji'yi hiç sanmıyorum.

Zayıf Luffy ile 50 bölüm kapışması Kata'ya artı değil eksi yazar.
Luffy ayna dünyasının anahtarı Brulee'yi kullanıp kaçtı , sonra geri geldii, sonra KAta bunu yendi, Luffy Mochi yiyip güçlendi :D :D Luffy kaç kere kurtarıldı. Ayrıca Wano Luffy ile Top Kek arasında 20-25 gün var OP hikayesine göre. Luffy çatı dövüşüne kadar Top Kek arkı sonundaki halinden fersah fersah önünde bir karakter değildi. Ve O ana kadar da Zoro ve SAnji gene Luffy'nin gerisinde idi.

doğru düzgün analiz yapınca Kata'dan oldukça üstün olduğu belli yani.
Hangi doğru düzgün analiz ?

Kata = Daha yaşlı, Tayfasının en çok saygı duyulan 1. en çok korkulan 2. kişisi, Kral Haki+Meyve Uyanışını beraber bulunduran çok nadir adamlardan. Bunun da üzerine dehşet bir gözlem hakisi var. Sırtının yere gelmemesi ile ün yapmış birisi ve Marco'nun Perospero ile yaptığı konuşmalarda WB Korsanları ile BM Korsanlarının zaman zaman karşılaştığı ortada.WB Tayfasının açık ara daha güçlü olduğu da ortada ancak gene de Katakuri sırtı yere gelmedi diye nam salmış. Öte yandan ununu elemiş eleğini asmış emekli bir Marco'ya King tek bile dalamadı. Suit Sanji'ye karşı Page One'dan çok daha fazla bişi yapmadı. Uçan altının hepsinden(teker teker hepsinden) belki daha güçlü olan Perospero ya da Cracker, Kata'nın otoritesini ve gücünü sorgulamazken .King ile Queen'e uçan altılı tarafından meydan okunuyordu. Queen, King'den dengi gibi bahsediyordu.

Ayrıca Tüm Yonkolar arasında belki de en zayıfı Big Mom bu da olası Yonko Vs Yonko mücadelelerinde komutanlara ne büyük bir yük düştüğünü gösteriyor. Kata harici tatlı komutanları Cracker, Smoothie, Snack gibi fodder'lar resmen. Katakuri'nin kendi tayfasında yarattığı pozitif etki, King'in kendi tayfasında kattığının 2-3 katı belkide.

Kata fanı falan değilim, hatta King'e,Kataya Hypelandığımın 10 katı hypelanmışımdır. Tasarım olarak da King'i çok çok daha iyi bulmuşumdur. Ancak eğriye eğri, doğruya doğru. Kata daha özel bir karakter. Ha ne demek bu "özel olma durumu" One Piece için ?

Biz hep diyorduk Savaş Lordları seride erken sahneye çıktıkları için harcandılar aslında serideki konumları, namları ve de icraatleri pek çok komutanın önünde diye ama millet Perospero gibilerini bile Crocodile, Doflamingo gibilerinin önüne koyuyordu. Ne oldu şimdi ? Croco 1.9M , Hancock desen denizcilerle günlerce kapıştıktan sonra üstüne bir de Karasakal'ın iki kumandanına tek attı.

Nitekim işte Kata da böyle. Daha özel, King'e nazaran. Ha bunda Luffy'nin düşmanı olmasının payı var mı ? Elbette var ben buna karşı değilim, King'in Zoro'nun rakibi olması dezavantajına mıydı ? Evet... Ancak sonuç olarak King'i,Kata'ya göre daha harcanabilir olarak görmüş yazar demek ki

Zoro'nun savaştığı kaç adam gerçekten incelemeye değecek panel çıkardı ki ? Hepsini bir şekilde oldu bittiye getirdi Oda.
İyi de bu Luffy hariç herkesin dövüşleri için böyle hemen hemen. Ayrıca zaman atlaması öncesi Zoro'nun rakipleri güzel panel süresi alıyordu. Hatta o kadar süre alıyordu ki zaman atlamasından sonra bile önemli konumlarda yer buldular kendilerine (Bakınız Daz Bones ve Bakınız Kaku). Zaman atlaması sonrası Zoro her rakibini haşat etti.

Ancak Zoro'nun rakipleri de gittikleri adadaki en güçlü 2. kişi bile değildi.

Ne Balık Adam adasındaki Fodder Ahtapot, ne Monet , ne Pica (ki Pica için bile yardım almıştı), Bİg Mom arkında da yoktu zaten. King adamın dövüşeceği ilk kariyerli ve de isimli kişi olacaktı. King dövüşü diğer dövüşlerden 5x daha fazla süre almıyorsa zaten bu gene King'in dominasyonuna eksi yazar.

Yani tüm bu argümanlarınız dönüp dolaşıp Kata'ya + , King'e - yazıyor.

İyi de bu Luffy hariç herkesin dövüşleri için böyle hemen hemen. Ayrıca zaman atlaması öncesi Zoro'nun rakipleri güzel panel süresi alıyordu. Hatta o kadar süre alıyordu ki zaman atlamasından sonra bile önemli konumlarda yer buldular kendilerine (Bakınız Daz Bones ve Bakınız Kaku). Zaman atlaması sonrası Zoro her rakibini haşat etti.
Zaten Luffy hariç herkesin dövüşlerinin böyle olduğunu belirtmiştim. 2y önceki arclarda dediğin gibi daha güzel işlenmiş sahneler olsa da örnekleri Luffy'e göre kıyaslanamayacak kadar az sayıda. Oda'nın Luffy dışındaki karakterleri işleyişi sıkıntılı. 2y sonraki arclarda bu daha da hissedilmeye başladı.

Yani tüm bu argümanlarınız dönüp dolaşıp Kata'ya + , King'e - yazıyor.
King vs Kata açısından değil de biraz genel bir yorum yaptım. VS değerlendirirken Luffy odaklı değerlendirmek bana daha sağlıklı gelmeye başladı artık. O yüzden Luffy'nin karşılaşmadığı rakiplere biraz daha iltimas geçebilirim değerlendirirken. Oda nasıl Luffy'e torpil yapıyorsa ben de değerlendirirken Luffy'nin karşılaştığı rakiplerin dışındaki karakterlere ayrı bir imtiyaz tanıyacağım bundan sonra :D

O dediğin mümkün değil işte. Çünkü Sanji doğuştan bir süper asker olarak doğmuş. Gücünü bastırdığı için bu zamana kadar gücünü uyandırmamıştı. Germa suiti sayesinde bu gücü uyandırdı yani bir uyandırma söz konusu. İkincisi Sanji'nin Haoshoku kullanıcısı olmadığını da nereden çıkardın? Şu anda kullanmıyor olması kullanamayacağı anlamına gelmez. Yakındır o da bu gücü aktif edecektir. Bir arc öncesine kadar Zoro da kullanılıyordu. Acemi velet iki dakika kullandı Enma seyesinde o da canına mâl oluyordu az kalsın.

Oda serinin zirvesine taşıyacak bu tayfayı öyleyse diğer tayfaların gücünü aşmış olmaları gerekiyor.

Bu arada küçücük bir farkla Zoro, Oda'ya göre alabilir. Bana göre çok mantıklı gelmiyor.

Geçenlerde bir arkadaş 16 yaşındayken çam yarması, vurduğunu yere seren 36 yaşında birini yere serdiğini söyledi inanmadım ilk başta sonra hikayesini anlattı. Adamın kendisine göre çok hantal olduğunu etrafında daire çizerek her saldırdığında elindeki sopayla koluna vurduğunu ve adamı yere serdiğini, aklın ve hızın, güce galip geldiğini söyledi aklıma direk Sanji geldi.

Sanji hem hız anlamında hem akıl anlamında Zoro'ya tur bindirir. Nasıl oluyorsa bu seride Zoro daha güçlü. Diğer birçok seride hızlı olan güçlü olandır. Mesela Naruto serisinde (Hep Naruto'dan örnek veriyorum) Raikage A çok hızlı ve fiziksel gücü çok yüksek ama Minato hem daha hızlı hem daha zeki olduğu için Raikage'yi alt ediyor. Oda senin kalem tutan elini ... neyse!

Op de zeka 5 para etmiyor, özellikle dövüşlerde zeka kullanımı sıfıra yakın. Hız zekadan ziyade karakter ağırlığı daha önemli.

Yok öyle bir şey çıkar onu aklından. King çok dayanıklı bir karakter filan değil soydan gelen yeteneği sayesinde hızlandığı zaman alevi sönüyor ve hasar alabiliyor ama durduğu yerde saldırılar işlemiyor bu da Lunaria'lıların soyundan gelen bir yetenek. Ayrıca Katakuri çok dayanıklı bir karakter çünkü Doflamingo'dan sonra çok daha güçlenmiş bir Luffy'le karşılaştı bu birincisi. Doflamingo teke giderken, Katakuri kafa kafaya çarpıştı bu da ikincisi.

Katakuri vs Luffy 12 saat sürerken Zoro vs King 15-20 dakika sürdü. Katakuri vs Luffy dövüşünü en baştan bir aç izle dövüşün başından sonuna kadar her an Kenbonsoku, Busoshoku, Haoshoku Haki'yi aktif bir biçimde kullanıyor. King dediğin adam maksimum 20 dakikalık bir mücadelede perte çıkıyor. Hadi ondan önce Marco'yla savaştığı için yorgun diyelim, toplasan Marco'yla kaç dakika dövüşmüş olabilir?!

Şu Mochi'nin ateşe dayanamaz geyiğini kim attı ortaya bilmiyorum ama iyi trollemiş sizi.

Al bak Katakuri'nin Mochi'si ateşe dayanıksız mı?

Varsayalım ki ateşe dayanıksız olsun adam 12 saat full Koka basıyor King'in alevi olsa ne yazar, mantıklı bir argüman sunmaya çalışın.

King'in uçması nasıl artı yazıyor onu da anlamadım. Adam geleceği görüyor zaten uçsa ne fark eder ki? Katakuri'de de uyanış var.

King'in, Katakuri'den üstün olan tek şeyi biraz daha "baby face" olması ki korsan dünyasında ne kadar korkunçsan o kadar namın yürür. Onun dışında Katakuri'ye üstün gelebileceği bir tek alan bile yoktur. Daha bir de düşük orta zorluk demiş hey Allah'ım ya. O dediğini Katakuri yapabilir ama King yırtıp başına geçirse yapamaz.

Saçını öreceğine biraz gidip antrenman yapıp daha da güçlenseydi belki Lunaria'lıların kemiklerini sızlatmazdı. 2 dakikada Zoro'ya pert olan adamı Katakuri'yle kıyaslamak için yüksek promil alkol almak gerek herhalde.
Katakuri uçamıyor ama King uçabiliyor. Bu savaşta King'in kolayca kazanabileceği bir yöntem var. Uçacak ve asla Katakuri ile aynı seviyeye inmeyecek. Saldırı olarak da tempuraudon tekniğini uygulayacak. Katakuri bir süre dayanır ama bir noktada yıkıcı ve delici tempuraudon darbeleri karşısında anamı da dövecek misin der ve yıkılır.

İşte o tempuraudon ataklarından biri

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık