Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri vs. Donquixote Doflamingo

Kim kazanır?

• Katakuri alır.

Kullanılan: 284 80.5%
  • Doflamingo alır.

Kullanılan: 52 14.7%
  • Kararsızım.

Kullanılan: 17 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    353
@Reiper

Senden kaç zaman üstüne bu kadar ciddi yorum gördüm. Ama büyük oranda katılıyorum.

Bu arada Kata'nın mızrak darbesi isabet etse bile Luffy'nin işini bitiremez. Duvarda yaptığı etkiden dolayı aynısını Luffy'de yapmasını beklemeyin. Dof'un ataklarının etkisi o duvardaki gibi küçük boyutlu değil. Yani duvardaki etkiden yola çıkıp aynı sonucu karakterde bekleyeceksek WB'nin Teach'in kafasını karpuz gibi parçalamasını beklerdik.

Şu ana kadar Kata'nın Dof'tan daha güçlü bir atağı da gözükmedi. Savaş ilerledikçe görürüz daha iyi tekniklerini. Şu ana kadarki hiçbir tekniği Dof'un en iyileriyle kıyaslanamaz bence.

Dof vs Kata başlıbaşina ihtimal uzerine kurulu bir vs tabi ki ihtimale göre yorum yapacağım. Senin mangadan çıkarıp söylüyorum dediğin şey Katanın k hakisinin iyi olmasi. Ancak 2 karakter mukayesesinde bircok faktör bulunur. Yazayım sirayla,

Meyve yeteneği: Ikisi de meyveyi tam kapasite kullanıyor uyanış açmışlar. Şuana kadar elini ayağını uzatmak dışında Katadan bir teknik görmedik, bu konuda Dofun daha yaratıcı olduğu açık, sayısız tekniği var.

Haki ; Dofta 3 tür haki var, Katada 2 tür ama k hakide aşmış. O yüzden darbe almıyor lakin karşidaki adamda da k haki varsa darbe de vuramıyor Luffy ve Sanji örneği ortada. Luffy dikkati tayfadayken ve kendisi saldirıyorken darbe yedi sonrasinda hep sıyrıldı. Dof hayde hayde sıyrılır.

Dayanıklilık; Katanin bir numarasını görmedik, zira darbe yemedi, görsek bile Dofu geçeceğini sanmıyorum. Dof şu ana kadar gösterilen en dayanıklı 4. Karakter bana göre ilk ücü kaido bm wb

Fiziksel güç; Dofun tekmelerinin gücünü biliyoruz az çok ama Katadan bir şey görmedik hep meyve tabanlı saldirıyor.

Hız çeviklik; Kata G2 hızındaki Luffyi yakalayabiliyor. Dof da G4 ten kaçınabiliyordu.

Bu tabloda çok boşluk var ancak Dofun daha önde olduğu bence ortada. Luffynin kataya vuramamasi onun problemi Dof her halukarda uyanış açıp vuracaktır. Buna da belirsiz diyorsan söyleyecek bir şey yok. A B yi yener B de Cyi yenerse o zaman A Cyi de yener denklemi OPta işleyen bir denklem değil. Kata Luffye ters gelebilir ama bu Dofa da ters geleceğini göstermez.
Luffy ve dofi de antilik bir durum yoktu aynısı dofi ve katada da yok o yüzden A C yi yenerse B yi de yener denklemi yapılabilir çünkü yetenekler üzerinde bir dövüştü dofi vs
Luffy. Bu arada dofinin saldırı gücü katakurinin hayli gerisinde. Dofi uyanışlı haliyle vuruyor luffy haki kaplayarak kurtulabiliyor ama hasar alıyor. Katakurinin saldırıları farklı farkettiysen adam tuttursa luffy ölecek bunu kendisi de söylüyor. G4 e karşı ayakta kalamayan birine ben dayanıklılığı süper diyemem. Bu arada meyve yeteneğinden hiç bahsetmeyelim istersen katakurinin o kopyalama yeteneği yeter de artar da.

Doffy daha güçlü dersin Eyvallah lakin sana tavsiyem bir karakteri çok yüceltmemek çünkü böyle şeylerin sonu genellikle hüsran. Ben ne katakuri fanıyım ne de doffy hateriyim ikisini de orta oranda severim. Sanji fanıyım ama gidip de adamı göklere çıkarmam. Şu anki sanji zoro dan güçsüzdür bak bunu sanji fanı olarak söylüyorum ha ileride power up alır işler değişir ozaman. Bu benim objektifliğimi gösterir.

Siz ciddi misiniz? @Alpamis @Reiper bana g4 formunda ki Luffy'e Dof'un verdiği bir tane hasar gösterin. 1 tane sadece. Ada turu atmaktan bulabilir misiniz meçhul ama kalkmış Kata ile kıyaslıyorsunuz. Kata'ya hakaret bu.

Sonrasinda Dof uyanışla karşilık veriyor zaten. Akabinde yedigi darbeler ise tamamen hikaye icabı. Özellikle son darbe tamamen akla zarar. Dof gibi zeki bir adam yumruğa kafa atacak kadar kibirli gösteriliyor ki çizdiğini yalanlıyor mangaka.
Doflamingo o darbelerden sonra öyle bir savunmaya geçiyor akıllara zarar. Adam koca dövüşte 4-5 darbe alıyor ki normal. Herif %50'sinde yarım saat G4 dayağı yese ölür zaten.

Katakuri bir darbe ile kolunu bacağını alırım dediyse alır. Adam az konuşuyor ama öz konuşuyor :/

Mızrak ile dövüşme süresi çok kısa. 5 saat değil 15 dk mızrak ile dövüşse Luffy hayatta olmazdı.
Uyanış ile birlikte yakalayıp hemen işini bitirecekti ama şimdi Luffy g4 açıp kurtulacak.

Dofi hakisi tükenmiş Luffy'e uyanış ile zarar veremedi. Bence fark net. Zaten haftaya g4'ün yetersiz kaldığını göreceğimizden sıkıntı etmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık