Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Craker vs. Jozu

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    120
Jozu bana göre one piece tarihinin en hızlı harcanan karakteri hep bu fikri savundum. MF savaşında gösterilenden baz alınarak potansiyel düşük sayılıyor(Sonuçta orada da dressrosa da gördüğümüz doftan eser yoktu). Kazanmasında oy verenlerin ise beyazsakalın 3. adamı olması ve elmas meyvesi olarak görüyorum. Sonuçta böyle bir adamın hakisi ne azdır nede tank olmasından saldırılarının düşük hasar olabileceğini düşünmüyorum. Garpta sonuçta sadece yumruğunu kullanıyor. Bir silah kullanıp kullanmaması cok önemli değil cracker'e karşı.

Diğer bir konu Elması 1500 derece yakar diyorsun 10,000 derece ile Luffy Accino'a yumruk atıyor ama hiç bir yeri erimiyor vs. ?
.
Ne alaka şimdi, gerçek hayattan kimya bilgisinden bahsediyorsun sonra Luffy çıplak elle 10.000 dereceye vuruyor diyorsun, ne oldu o kimya bilgisi şimdi ? Elmas da yanar bu evrende çünkü yazılı kurallar üzerine işlenmiyor.

Sende ki bu sınırlı kimya fizik bilgisi ile tartışmak yersiz gibi gözüküyor. Elmasa kırılgan diyebilen bir düşünce bana bisküvi yi koruyor anlamak mümkün değil. Yanma ısısı dediğin olay karbon bazının havada molukuler bazda ısınması sonucu olan bir şey bu elmas maddesi ile aynı olmasına rağmen aynı şey değil.
Birader sen yanma ile erime arasındaki farkı biliyor musun ? Bir insan kaç derecede yanar ve kaç derecede erir. Arada belli farklar var değil mi. Şimdi dedin ki Jozu 3540 derecede erir diyorsun, magma ise 2000 derece dedin, bende sana soruyorum elmas kaç derecede yanar. Erimesi beni ilgilendirmiyor, yansa yeterli.

Saflık konusun da ise One Piece de kim hangi meyveyi yediyse bu meyvenin saf gücünü elde eder. Luffynin lastiği unlu Paket lastiği değil veya Gild Tesoro 14 ayar altın kullanıcısı değil bu meyveler oldukları veya kullandıkları elementlerin en saf hallerinde.
Luffy tamamen saf lastik maddesine mi dönüştü ? Hayır, bir tarafı kandan, etten oluşuyor ama kısmi olarak lastik. Sen ise Jozu %100 elmas olur diyorsun, Luffy %100 lastik olamıyordu Jozu nasıl %100 elmas oluyor, Haki kullanamayan Zoro Daz Bones'un çelik vücudunu kestiği vakit kan alıyor, Daz Bones demek ki %100 çelik değil ki bu adamdan kanda elde edebiliyorsun. Enel %100 yıldırım olsa Luffy bunun içinde geçer gider, ama kısmi lastik olmasına rağmen Enel'den o lastiği kullanarak kan alıyor, demek ki Enel de %100 yıldırım olamıyor. Buradan anlaman gereken şey Jozu'nun %100 elmas olamayacağı kısmi seviyede bir elmas olacağı, bu da bütün dereceleri ve direnci %100 bir elmasın alt seviyesine indiriyor. ;)

Şimdi joz elmas Cracker bisküvi diye bakarsanız olaya tabiki elmas önde. Crackerin bisküvileri normal bisküvi değil, demirden bile daha sert belkide. Yine elmas daha sağlam ama Cracker sınırsız üretim yapıyor ve bunun bir sonu yok kendi dediğine göre. Jozun şansına yağmur yağmazsa Crackerin kaybetme ihtimali yok. Crackere younko komutanları içinde üvey evlat muammelesi çekiliyor ama şuana kadar gösterilenler içerisinde Crackeri kesin alır diyebileceğimiz bir komutan bile yok.

Dof kimdi ya, hani şu pembeli kürk giyen eleman mı? Geçen Luffy'nin kan aldığı elemandan bahsetmiyoruz herhalde?
Şu an beni ikna ettin. Yeni sıralamam şu şekilde:
Dof > Cracker > Jozu. :)

Meali:
1 Dof Jozunun üstüne binerek hiyerarşiyi gösterdi.
2 Dof karşısında Crackerin meyvesi hiçbir anlam taşimıyor, zira bisküviyi ipliğe çevirebilir.
3 Cracker vura vura Jozuyu yamultur. Savaşta her tarafı yara bere içinde olan Jozu o kadar kuklanın içinden ćıkamaz. Yağmur yağdıran da olmadıģına göre sonuç pert. :)

Doff Her halükarda Luffy nin içinden geçmiştir ki bunu herkes görmüş olmalı muhakkak.
Tüm ada vs doff oldu o arc da.

Jozu ya gelince Doff marine de 3 sahnede ortaya çıktı showunu yaptı çekildi.
1- Oars ın tek hamlede bacak kesme sahnesi
2- Jozu yu tek hamlede kukla edişi
3- Croco ile çarpışması.

Jozu vs cracer a gelince ise.
Savaş çok uzun sürer meyvası avantajı ile Cracker 1 adım önde diyebilirim.

Şimdi joz elmas Cracker bisküvi diye bakarsanız olaya tabiki elmas önde. Crackerin bisküvileri normal bisküvi değil, demirden bile daha sert belkide. Yine elmas daha sağlam ama Cracker sınırsız üretim yapıyor ve bunun bir sonu yok kendi dediğine göre. Jozun şansına yağmur yağmazsa Crackerin kaybetme ihtimali yok. Crackere younko komutanları içinde üvey evlat muammelesi çekiliyor ama şuana kadar gösterilenler içerisinde Crackeri kesin alır diyebileceğimiz bir komutan bile yok.
+1

Jozu'ya bildiğin terminatör muamelesi yapılıyor.Yorumlara göre yenilmesi için ancak erimesi lazım şaka gibi. :D
Bir ara da Akainu ile eşleştirilmedi yoksa yenerdi muhabbeti yapılıyordu.

Ne alaka şimdi, gerçek hayattan kimya bilgisinden bahsediyorsun sonra Luffy çıplak elle 10.000 dereceye vuruyor diyorsun, ne oldu o kimya bilgisi şimdi ? Elmas da yanar bu evrende çünkü yazılı kurallar üzerine işlenmiyor.

Birader sen yanma ile erime arasındaki farkı biliyor musun ? Bir insan kaç derecede yanar ve kaç derecede erir. Arada belli farklar var değil mi. Şimdi dedin ki Jozu 3540 derecede erir diyorsun, magma ise 2000 derece dedin, bende sana soruyorum elmas kaç derecede yanar. Erimesi beni ilgilendirmiyor, yansa yeterli.

Luffy tamamen saf lastik maddesine mi dönüştü ? Hayır, bir tarafı kandan, etten oluşuyor ama kısmi olarak lastik. Sen ise Jozu %100 elmas olur diyorsun, Luffy %100 lastik olamıyordu Jozu nasıl %100 elmas oluyor, Haki kullanamayan Zoro Daz Bones'un çelik vücudunu kestiği vakit kan alıyor, Daz Bones demek ki %100 çelik değil ki bu adamdan kanda elde edebiliyorsun. Enel %100 yıldırım olsa Luffy bunun içinde geçer gider, ama kısmi lastik olmasına rağmen Enel'den o lastiği kullanarak kan alıyor, demek ki Enel de %100 yıldırım olamıyor. Buradan anlaman gereken şey Jozu'nun %100 elmas olamayacağı kısmi seviyede bir elmas olacağı, bu da bütün dereceleri ve direnci %100 bir elmasın alt seviyesine indiriyor. ;)
Dostum kesililince kan akıyor evet ama bu adamın etide kemiğide kasıda kanıda vucudunda birken lastik luffy uzayınca kemiği kanı içerde kısa mı kalıyor sanıyorsun onlarda aynı forma geçiyor Veya enel elektirğe dönünce kanı kemiği eti elektiriğe dönüşmediğinimi sanıyorsun havadamı kalıyor ? Darbe alınca özelliğini yitiriyor ne saçma örnekler vermişsin öyle

Dostum kesililince kan akıyor evet ama bu adamın etide kemiğide kasıda kanıda vucudunda birken lastik luffy uzayınca kemiği kanı içerde kısa mı kalıyor sanıyorsun onlarda aynı forma geçiyor Veya enel elektirğe dönünce kanı kemiği eti elektiriğe dönüşmediğinimi sanıyorsun havadamı kalıyor ? Darbe alınca özelliğini yitiriyor ne saçma örnekler vermişsin öyle

Enel bu formdayken Luffy lastik ile adamdan kan alıyor, sen bunun nasıl olduğunu açıkla bende sana Jozu'nun nasıl %100 elmas olamayacağını açıklayayım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık