Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Craker vs. Jozu

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    120
Bana göre Cracker alır.
Jozunun elmas formuna girip sağa sola vurduğu ve birde buz kütlesi saldırısını gördük. Kendisi 3. tümen komutanı. Daha hakinin bile doğru düzgün gösterilmediği, sadece meyve gücünün ön planda olduğu dönemlerde Doflamingo tarafından kukla gibi oynatılan Jozudan bahsediyoruz. WB korsanlarının dezavantajı, diğer Yonkou korsanlarından önce ve eksik güçte gösterilmeleri. Jack sahneye girerken neredeyse bir boss olarak daldı gündeme. Luffy ile 11 saat kapışan Cracker ise Naminin büyük etkisiyle yenildi.
Sırasıyla:
- Luffy, Dofun saldırılarını savuşturdu. Hepi topu yarım saat kapışmıştır. Dof tarafından kontrol edilirken telleri parçaladı.
- Aynı Dof, iki yıl önce Jozu'yu dansöz gibi oynattı.
- Dof ile yarım saat kadar kapışan Luffy, Cracker ile 11 saat Naminin yardımıyla kapıştı.
o halde Cracker>Dof>jozu gibi duruyor.

(bu arada, BB ile Marco tarafının kapışmasını Anime canlandırırken, jozu'ya Elmastan kol yapmışlardı. Mangada öyle bir sahne yoktu değil mi)

Wb ve tayfası en özel ekip diye ayırabiliriz bence. Önceden zayıf diyordum ama yanıldım sanırım.
Kesinlikle. Adamlar aile maile ayağına evrenin en sağlam ekibini kurmuşlar. Bir de düşün ki Ace İki sene sonra da olsaydı...

Mangaka herşeyi misler gibi ayarlamış. Wb 72 yaşında.. Genç olsa Luffy bıyıklarını dövemez :) Ace'i öldür, ölmese olacak bir canavar.. Kalan Wb korsanlarını da müttefik yap baba. Ohhhh. Yollar 3 geliş 3 gidiş :)

Öncelikle Magma sıcaklığı ortalama 2.000 °C ve Elmasın erime noktası 3547 °C’dir Dolayısı ile bu şekilde ateşe veya magmaya karşı pek bir zaafı görünmüyor. .
Elmasın yanma derecesine bakacaksın, erime değil. Erirse daha kötü, ama yanar mı yanmaz mı, Ace rakiplerini yakarak yeniyor, bu sebepten eritmek vur değince öldürmek oluyor, yakması yeterli.

850 derecede yandığı söyleniyor, en fazla 1500 kadar dayansa bile magmanın 2000 derecesi elması yakmak için yeterli. Sen eritmekten bahsediyorsun, eritmek ile yakmak arasında dağlar kadar fark var, eğer yakmak yeterli olmasaydı Ace'in meyvesinin hiç bir özelliği kalmazdı.

Elmas doğada renk ve leke bakımından çeşitlendirilebilir evet doğada içlerinde mikro çatlaklar olabiliyor ve taşa şekil verirken bu çatlak ilerleyip elmasın kırılmasına sebep olabiliyor ama Jozu yu sen içinde çatlak olan doğada bulunan kıytırık elmas gibi değerlendirmemen lazım bu adam saf elmas %100 karbondan oluşuyor. ayrıca; Jozunun kırılması ile ilgili zaafı irdelerken lütfen Cracker inde peskevit olduğunu unutma.. Yani OP de Peskevit çok sert olabiliyorsa elmasıda muşamba yerine koyma lütfen.
.
Jozu'nun %100 saf olduğunu nereden çıkardın, ayrıca elmas ne kadar sert olursa kırılma riskide o kadar artıyor. Esneklik oranı yok, lastiğin zıttı gibi düşün. Lastik nasıl kesmelere karşı zayıf, elmas bir o kadar dayanıklı, lastik nasıl darbelere karşı kırılmaz ve ezilmez, elmas ise darbelere karşı bir o kadar kırılgan ve parçalanır durumda.

Elmasın özelliklerini çok tartışmaya gerek yok. Bu adam yenilmiş zaten beyler. Diyorum ya Teach'in tayfadan birisi çizmiş bunu zaten. Elmas diye mutlak savunma gözüyle bakmayın. Tüm vücudunu elmasa dönüştürebilmesi bile garanti değil ayrıca.

Jack falan deseniz Jozu derdim de bu Cracker nalet bir tip. Krakerleri kır kır bitmiyor. Jozu'yu çok yorar. Kılıçla veya kalkanla hasar verebileceğini sanmam Jozu'ya lakin daha çabuk yorulan Jozu olur ve kaybeder bence. 10 gün sürebilir dövüş.

Elmasın özelliklerini çok tartışmaya gerek yok. Bu adam yenilmiş zaten beyler. Diyorum ya Teach'in tayfadan birisi çizmiş bunu zaten. Elmas diye mutlak savunma gözüyle bakmayın. Tüm vücudunu elmasa dönüştürebilmesi bile garanti değil ayrıca.
Kim çizmiş la elması ?

Bir de bazı yorumları okuyorum da.. Elmasın kesilmesi kırılmasından daha zor olabilir belki ama vurdun mu çat diye kırılıyor zannedecek millet. Çay bardağı muamelesi yapmaya da gerek yok hani. Elmastan bahsediyoruz sonuçta.

Kim çizmiş la elması ?

Bir de bazı yorumları okuyorum da.. Elmasın kesilmesi kırılmasından daha zor olabilir belki ama vurdun mu çat diye kırılıyor zannedecek millet. Çay bardağı muamelesi yapmaya da gerek yok hani. Elmastan bahsediyoruz sonuçta.
BB korsanları ağır yenilgi yaşatmış Marco ve ekibine. Bu bilgi ışığında Marco'dan tut da Jozu'ya kadar alayını şamar oğlanı yapmışlar demek yanlış olmasa gerek. :/

BB korsanları ağır yenilgi yaşatmış Marco ve ekibine. Bu bilgi ışığında Marco'dan tut da Jozu'ya kadar alayını şamar oğlanı yapmışlar demek yanlış olmasa gerek. :/
Belki "neden bu kadar ciddisin sen" deyip gıdıklayarak etkisiz hale getirmişlerdir ? :) Evet haklısın. Düşünüldüğü gibi olsa Jozu yenilmez olurdu. Ben Kütahya porselen muamelesi çekilmesine mırttım daha çok.

Belki "neden bu kadar ciddisin sen" deyip gıdıklayarak etkisiz hale getirmişlerdir ? :) Evet haklısın. Düşünüldüğü gibi olsa Jozu yenilmez olurdu. Ben Kütahya porselen muamelesi çekilmesine mırttım daha çok.
Orası ayrı tabi. Elmasa tutup da demir muamelesi çekmenin manası yok. Sağlam bir abimiz ama bir Marco değildir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık