Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Buz ve Ateşin Şarkısı - Soru-Cevap Konusu

Malum savaşın ardından Targlar neredeyse bütün ejderhalarını kaybettikten sonra nasıl 100 - 150 yıl daha diyarı bir bütün halinde tutabildiler? Hani Rheagal Lyanna'ya yanlamasa daha da tutacaklardı

Yahu Varys'in konseyde herkesin içinde söylediklerini cidden gerçek düşünceleri mi sanıyorsun :D
Hamile olduğunu neden söylüyor peki? :D Söylemese kimsenin haberi olmayacaktı.

Varys kaypakça gülümsedi ve elini hafifçe Ned'in koluna koydu. "Vicdan muhasebenizi anlayabiliyorum Lord Stark, emin olun ki anlayabiliyorum. Bu kötü haberleri konsey masasına taşımaktan da büyük üzüntü duyuyorum. Hakkında konuştuğumuz şey korkunç ve utanç verici, evet. Ama biz hükmedenler, diyarın iyiliği için, bizi derinden üzse de bazen utanç verici şeyleri yapmak zorunda kalabiliyoruz."

Diyarın ve Aegon'un iyiliği için Dany ölmeli. Özellikle erkek çocuk doğurması tehlikeli olurdu Aegon için.

Ben bu muhabbetten FAegon hakkında tek bir ipucu bile göremiyorum, bir tane bile yok.
George Martin'in bir GODA olduğunu ben de sanmıyorum. Aegon VI hakkında bence de yok, ama Dany'i destekliyor gibi de değil. Kesin destekliyor diyemem en azından. İkinci kitaptan itibaren planlamış gibi ama Aegon'u. 3 başlı ejderha muhabetleri o zaman oluyordu sanki.

Varys kaypakça gülümsedi ve elini hafifçe Ned'in koluna koydu. "Vicdan muhasebenizi anlayabiliyorum Lord Stark, emin olun ki anlayabiliyorum. Bu kötü haberleri konsey masasına taşımaktan da büyük üzüntü duyuyorum. Hakkında konuştuğumuz şey korkunç ve utanç verici, evet. Ama biz hükmedenler, diyarın iyiliği için, bizi derinden üzse de bazen utanç verici şeyleri yapmak zorunda kalabiliyoruz."

Diyarın ve Aegon'un iyiliği için Dany ölmeli. Özellikle erkek çocuk doğurması tehlikeli olurdu Aegon için.

George Martin'in bir GODA olduğunu ben de sanmıyorum. Aegon VI hakkında bence de yok, ama Dany'i destekliyor gibi de değil. Kesin destekliyor diyemem en azından.
Kimsenin haberi mi olmayacak. O haber mutlaka gelir ve geldiğinde de gözler Varys'e döner, sen bunu bilmiyor muydun diye. Zaten haberleri yollayan Jorah. Varys hiçbir şeyi riske atmıyor. Onun için planladığı suikast sadece fazla baştan savma. Yakalanmak üzere kurgulamış suikastı.

FAegon'u anladık da diyarın iyiliği için Dany niye ölüyor? :D Hatun yanında üç tane beylik ejderha taşıyor. Uzun gece geldiğinde onlardan daha etkili silah bulunabileceğini mi düşünüyorsun. Başları gidince aç köpek gibi birbirlerini yiyen krallıkları da yeniden birleştirebilecek tek güç Dany'de.
FAegon umarım ataları gibi saçmalamaz da diz çöker Dany'nin önünde

FAegon'u anladık da diyarın iyiliği için Dany niye ölüyor? :D Hatun yanında üç tane beylik ejderha taşıyor. Uzun gece geldiğinde onlardan daha etkili silah bulunabileceğini mi düşünüyorsun.

Üç tane ejderhası yoktu zaman, karnında da Dorthraki çocuğu vardı. PAki'nin cumhurbaşkanı olmasını ister miydin ülkemizde? :/

Kimsenin haberi mi olmayacak. O haber mutlaka gelir ve geldiğinde de gözler Varys'e döner, sen bunu bilmiyor muydun diye. Zaten haberleri yollayan Jorah. Varys hiçbir şeyi riske atmıyor. Onun için planladığı suikast sadece fazla baştan savma. Yakalanmak üzere kurgulamış suikastı.
Jorah sıkıyor falan diyorlardı. Jorah'a fazla güvenmedim diyebilirdi. Ki Robert falan ölecek, ileride Tywin'in ölümüne kadar azçok her şeyi planlamış adam. Yalan söylemekten neden çekinsin?

FAegon umarım ataları gibi saçmalamaz da diz çöker Dany'nin önünde
Aegon makul olmaya çalışacak gibi geliyor bana, ama Tyrion'un o konuşmasından sonra diz çökmez, dilenci gibi göstermez kendisini. Dany'nin ise delireceğini hepimiz azçok biliyoruz. Diz çökse bile tehdit olarak görebilir.

Tyrion'ın tuzağına düşmeden direkt gitse belki o zaman çökebilir gibiydi, ama Tyrion'un tuzağına düştü. :/ Çocuk gerçekse de sahtese de üzülüyorum. Her türlü kuklanın ejderhası cidden.

Bu, Griffin taktiklerinden biri olabilir mi? Kasten yayılmış yalan haberler? Meğerki... Yakışıklı küçük prens yemi yutmuş olabilir miydi? Adamlarını doğu yerine batıya mı çevirmişti? Kraliçe Daenerys’le evlenme umutlarından vaz mı geçmişti? Ejderhalardan vaz mı geçti? Griff buna İzin verir mi?

Üç tane ejderhası yoktu zaman, karnında da Dorthraki çocuğu vardı. PAki'nin cumhurbaşkanı olmasını ister miydin ülkemizde? :/
Ne Paki'si ya, Westeross'lu kız. Dany Paki ise FAegon da Afgandır o zaman, o niye cumhurbaşkanı oluyor? :D
Diyarın iyiliği için niye ölmesi gerekiyor ben onu anlamadım. Diyar'a bi kötülük mü yapıyor hali hazırda?

Jorah sıkıyor falan diyorlardı. Jorah'a fazla güvenmedim diyebilirdi. Ki Robert falan ölecek, ileride Tywin'in ölümüne kadar azçok her şeyi planlamış adam. Yalan söylemekten neden çekinsin?
Tek kaynak Jorah değil. Valyria soyundan biriyle evlenmiş bir Khal söz konusu, onun çocuğu olduğu haberi her yerde duyulur zaten. Varys bu bilgiyi niye saklasın.

Aegon makul olmaya çalışacak gibi geliyor bana, ama Tyrion'un o konuşmasından sonra diz çökmez, dilenci gibi göstermez kendisini. Dany'nin ise delireceğini hepimiz azçok biliyoruz. Diz çökse bile tehdit olarak görebilir.

Tyrion'ın tuzağına düşmeden direkt gitse belki o zaman çökebilir gibiydi, ama Tyrion'un tuzağına düştü. :/ Çocuk gerçekse de sahtese de üzülüyorum. Her türlü kuklanın ejderhası cidden.
Dany'nin delireceği fikri tamamen dizi finalinden sonra insanların düşünmeye başladığı bir şey. Kitapda delireceğine dair en ufak bir emare hatırlamıyorum. Delirmek için sebebi de yok.
FAegon ya diz çöker ya eriyip gider. Dany'nin onla evleneceğini hiç sanmıyorum. Çocuk diz çökerse iyi bir müttefik olur ve belki bi ejderhasını ona bile verebilir.

Malum savaşın ardından Targlar neredeyse bütün ejderhalarını kaybettikten sonra nasıl 100 - 150 yıl daha diyarı bir bütün halinde tutabildiler? Hani Rheagal Lyanna'ya yanlamasa daha da tutacaklardı
Yemin bozmak o kadar kolay bir şey değil. Ama eninde sonunda isyan çıkması da kaçınılmazdı. Deli Kral 2. Aerys dengenin o kadar içinden geçti ki az daha Baratheon Stark hatta Arynn hanesini kökünden yok edecekti. Bu dengesizlik Robert İsyanı'na sebep oldu. Daha da komik olanı tüm haneler Robert'ı Targaryen hanesini indirdikten sonra karizması sebebiyle ve bastırdığı diğer isyanlarla gücüne güç katması sebebiyle kral olarak gördü ama özellikle son yıllarda bu denge baya pamuk ipliğine bağlıydı. Ölünce de zaten kaos. Ejderhalar gitti, Targaryenlar indirilip sürüldü ve Karizmatik hegemonyasıyla kral olan Robert öldü. Bundan sonra ise tüm 7 Lordluk da birbirine girdi. Zaten feodal toplumlarda bu bariz bir şey.

Çok basit çünkü çıkarı o yönde bilerek ve isteyerek planladı her şeyi. Küçük konseyde oturan amaleler ve Robert Dothrak geleneklerini bilmiyor ama Varys biliyor. Robert çok düz tahmin edilebilecek bir adam. Bu çocuğun haberini verdiği zaman ölüm emri vereceğini Varys biliyor. Dothrak geleneklerine göre Khal'In ailesine bir saldırı yapılırsa Khal intikam almak zorunda. Dothrak'lar geleneklerine çok bağlı bir topluluk nasıl at süremeyen biri Khal olamazsa o intikamı almazsa Drogo'nun başı belaya girer. Varys bunu biliyor ve normalde Dany'den kaç çocuğu olursa olsun adamın westerosa gelmek gibi bir derdi yok. Ama bu suikast sayesinde işler hızlanıyor ve Drogo mecburen intikam yemini ediyor. Yani Khal'ın karısına ve doğmamış çocuğuna bilerek başarısız suikast düzenletiyor ki muhbir jorah engel oluyor suikaste o da Varys'in adamı o sırada. Varys eğer gerçekten başarılı olmak istese yüzsüz adam göndermeye ikna ederdi konseyi. Aslında derdi Drogo'yu westeros'a gelmeye ikna etmek ya da bir nevi mecbur bırakmak.

Yani sonuçta nasıl vuku bulduğu önemli olmaksızın halihazırda kurulmuş ve uzun zaman devam etmiş ve alışılmış bir krallık var.

Hani ne olmasını bekliyorsun ki? Çat diye başka bir aile isyan edip kral benim lan bundan sonra dedi diyelim ki e diğer azam lordlar neden Eyvallah çeksin ki buna? Targaryenleri sevmiyor olsalar bile neden ben değil de sen derler. Bu 7 krallık yıllarca birbiriyle çarpışmışken buradan çıkan aileler birbirine kolay kolay diz çökmez. Targaryenlerde ise ister beğen ister beğenme geçmişten gelme bir alışılmışlık, üstünlük algısı var. Robert bile tahta çökerken büyükannesinin Targaryen olması üzerinden bir iddia oluşturdu. Zaten Baratheonların kendisi de bir Targaryen kolu sayılır. Orys Aegon'un üvey kardeşiydi. Aegon'un babası Aerion Orys'in anasınu da kuma olarak alsa belki Baratheonlar bugün "Fırtınaburnu Targaryenleri" olarak bilinecekti.

Bu Dany'nin ateşe girip yanmama mevzusu ile ilgili Miri adlı büyücünün aslında kendi yanmaması için büyü yaptığı (acılar içinde bağırmadan önce şarkı söylüyordu galiba buyu sözleri olabilir) ama buyunun ters tepip Dany'e etki ettiği söyleniyordu. Çünkü tarihe bakacak olursak yanmayan Targ yok galiba

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık