Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Kalelerin her biri 10 bin adama yetecek kadar büyük ve 1000 fit büyüklüğünde duvarları var. Westeros'un Kuzey'indeki duvar 700 fit mi neydi, ondan bile büyük olması gerekiyor. Yi Ti'deki duvarların ötesinde "Grey Waste" denilen her zaman kış olan bir yer var. Orada da kansız insan denilen ölü kadar soluk kişilerin gezdiği söyleniyor. Grey Waste'den gelen akıncılar bu 5 kaleye saldırıyormuş sık sık, tıpkı yabanıllar gibi. Benzerlikler baya çok. Orada da Ötekiler var gibi geliyor bana veya onlara benzer varlıklar.

Doğru. Simdi fark ettim. Kuzey tarafında da Mossovy ormani var. Orada iblis avcıları ve druidlerin yaşadığı söylenir. Güney Five Forts tarafından korunurken Kuzey'in bir kismi Mossovy tarafindan korunuyor olabilir.

Druidleri belki Varg olarak ele alabiliriz. Ama net şekilde Iblis Avcılarını ötekileri avlayanlar olarak kabul edebiliriz bence. Gece Muhafızları gibi olabilir.

5.kitapta Davosun bir kısmını bitirdim.

4.kitapta Manderly hanesi Davos'un kafayı kesti diye muhabbet çıkıyordu. Pek inanmamıştım. 5.kitapta son okuduğum Davoslu kısmı bitirdim şimdi. Wyman Manderly kafasını ve ellerini kesin diye emir veriyor. Davos kısmını okurken acaba bu doğru mu diye düşünmeye başladım. Bu son sahneyle ihtimaller arttı. Eğer bu adam ölürse en üzüldüğüm ölümlerden biri olur. Stannis için adamın yapmadığı şey kalmadı. Çocuklarını verdi. Melissandre'ye rağmen sadık kalmaya çalıştı. Hala ittifak toplamaya çalışıyor. Böyle b.k yoluna giderse çok sinir olurum.

Dizide bu kadar bağ kuramamıştım ama Kitapta en sevdiğim karakterlerden biri oldu. Ölümüne çok üzülürüm.

5.kitapta Davosun bir kısmını bitirdim.

4.kitapta Manderly hanesi Davos'un kafayı kesti diye muhabbet çıkıyordu. Pek inanmamıştım. 5.kitapta son okuduğum Davoslu kısmı bitirdim şimdi. Wyman Manderly kafasını ve ellerini kesin diye emir veriyor. Davos kısmını okurken acaba bu doğru mu diye düşünmeye başladım. Bu son sahneyle ihtimaller arttı. Eğer bu adam ölürse en üzüldüğüm ölümlerden biri olur. Stannis için adamın yapmadığı şey kalmadı. Çocuklarını verdi. Melissandre'ye rağmen sadık kalmaya çalıştı. Hala ittifak toplamaya çalışıyor. Böyle b.k yoluna giderse çok sinir olurum.

Dizide bu kadar bağ kuramamıştım ama Kitapta en sevdiğim karakterlerden biri oldu. Ölümüne çok üzülürüm.
Davos'u sevmeyen yoktur. Kesinlikle ilk 5 hatta belki ilk 3'e girer povlar arasında. Hiçbir povunda sıkılmadım sıkılmam. Muazzam bir karakterdir. Sevmeyen de... bilemedim

5. kitabı da bitirmiş bulunmaktayım. En keyif aldığım kitaplardan biri oldu. Jon Snow'un bölümleri bir tık sıkıcı geldi bana. Onun haricinde çoğu karakterin bölümlerinden aşırı keyif aldım. En sevdiğim bölümler Davos, Theon ve az da olsa Victarion bölümleriydi. Kuzey tarafı zaten aşırı ilgi çekiciydi. Stannis'in dahil olmasıyla aşırı heyecanlı ve merak uyandırıcı oldu.

Meeren tarafı da aksiyonu bol ve güzeldi ama asıl heyecanlı kısmı diğer kitaba kalacak gibi. Victarion ve Tyrion Daenarys'in hikayesine tamamen dahil olduğunda çok güzel ilerleyecektir. Yine dahiller ama bir nevi serüvenlerini okuduk onların.

Kış Rüzgarlarının bazı kısımları paylaşılmıştı galiba. Türkçe ya da İngilizce bunları nereden okuyabilirim acaba?

5. kitabı da bitirmiş bulunmaktayım. En keyif aldığım kitaplardan biri oldu. Jon Snow'un bölümleri bir tık sıkıcı geldi bana. Onun haricinde çoğu karakterin bölümlerinden aşırı keyif aldım. En sevdiğim bölümler Davos, Theon ve az da olsa Victarion bölümleriydi. Kuzey tarafı zaten aşırı ilgi çekiciydi. Stannis'in dahil olmasıyla aşırı heyecanlı ve merak uyandırıcı oldu.

Meeren tarafı da aksiyonu bol ve güzeldi ama asıl heyecanlı kısmı diğer kitaba kalacak gibi. Victarion ve Tyrion Daenarys'in hikayesine tamamen dahil olduğunda çok güzel ilerleyecektir. Yine dahiller ama bir nevi serüvenlerini okuduk onların.

Kış Rüzgarlları Pov'u arıyorsan şöyle bırakıyorum. Özellikle Aeron pov'u mükemmel.

İngilzicesi: http://winterfell.ir/wp-content/uploads/2016/06/the-winds-of-winter.pdf

Son düzenleme:
Kış Rüzgarlları Pov'u arıyorsan şöyle bırakıyorum. Özellikle Aeron pov'u mükemmel.

İngilzicesi: http://winterfell.ir/wp-content/uploads/2016/06/the-winds-of-winter.pdf

Bunlar bölümlerin tamamımı? Yoksa başlarımı sadece sence?

Teşekkürler. Beklediğimden fazla kısım olması sevindirdi. Okuyacağım.

Çok çok zor ama Westeros krallığı savaşında tarafım Stannis'ten yana. Davos'un kral eli olduğu bir Westeros. Var bir hayalimiz. :D Yerler bu adamı gerçi krallıkta ama Gariban Davos'u böyle bir mertebede görmek isterim. Böyle pislik bir evrende bu kadar iyi bir adam. Bu yüzden baya seviyorum kendisini. :ehe:

Aeron'un ve Victarion'un pov'u okudum az önce. Greyjoyların her povu çok iyi cidden. Asha'nın bölümlerinden de baya keyif almıştım. Martin bu adamlara ciddi değer vermiş belli ki. Kargaların Ziyafeti'nde tanıtım gibiydi ama Ejderhaların dansında hala yer vermesi önemlerini değerli kılıyor. Euron ve Victarion Daenerys tarafında çok kilit yere sahip olacak gibi. @William cutting

Euron'un Valyria zırh muhabbetini okudum povda. Bu adam ciddi ciddi gitmiş gibi gözüküyor Valyria'ya. Ateş Ve Kan'da Aeria Balerion ile gittiğinde dönüşü çok kötü oluyordu. Balerion bile zarar görüyordu. Bu eleman Targaryen bile değil. Elin Greyjoy'u. Bu adamın altından ne çıkacak merak ediyorum. Kardeşi Victarion'da bir büyücüyle birlikte ve bu adamın kolunu çok garip bir şekilde iyileştirdi. Tamamen yanık bir kol fakat eskisinden çok daha güçlü.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık