Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Sakazuki

Kim yener?

• Borsalino

Kullanılan: 48 42.9%
  • Sakazuki

Kullanılan: 60 53.6%
  • Kararsızım

Kullanılan: 4 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    112
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu iki karakterin haki seviyeside birbirine zarar vericek yeterlilikte ama saka kizaruya ayak uyduramaz aokijide keza öyle ben başında beri hep kizaruyu en güçlü amiral olarak görüyordum.Saka nın olayı farklı ölümcül bir meyve ve sert adalet anlayışı yüzünden daha medyatik ama kizaru düdükler.

Aokiji meyve olarak dezavantajdaydı sakaya göre ona rağmen 10-11 gün dövüşmüş ve ciddi hasar vermiş sakaya bu birçok şeyi açıklar.

Kizaru ise meyve konusunda geri de değil. Aokijiyi zor yendiğine göre kizaruyu hiç yenemez. E.oda kizaruyu emir kulu yaparak ve tarafsız bir düşünce vererek handikap vermiş oldu bu yüzden ikisi birbirine ters düşemez.

Fakat sakanın ışık hızında tekme yerken ki tipini görmek isterim :)

Aokiji meyve olarak dezavantajdaydı sakaya göre ona rağmen 10-11 gün dövüşmüş ve ciddi hasar vermiş sakaya bu birçok şeyi açıklar.

Kizaru ise meyve konusunda geri de değil. Aokijiyi zor yendiğine göre kizaruyu hiç yenemez. E.oda kizaruyu emir kulu yaparak ve tarafsız bir düşünce vererek handikap vermiş oldu bu yüzden ikisi birbirine ters düşemez.

Fakat sakanın ışık hızında tekme yerken ki tipini görmek isterim :)
Aokiji daha dezavantajlı değildi bence.Buz meyvesi olsa dediğin gibi olabilirdi ama soğuk soğuk meyvesi.Magmayı bile anında soğutabilecek kadar güçlü bir meyvesi var muhtemelen Aokiji'nin.Ayrıca Aokiji dezavantajlı olsaydı mangaka bunu Jinbei'nin ağzından söyletirdi bence.İki tarafta tüm güçlerini ortaya koymuş ama bir sonucu elbette olacaktı o dövüşün.O yüzden denklerdir.

Aokiji daha dezavantajlı değildi bence.Buz meyvesi olsa dediğin gibi olabilirdi ama soğuk soğuk meyvesi.Magmayı bile anında soğutabilecek kadar güçlü bir meyvesi var muhtemelen Aokiji'nin.Ayrıca Aokiji dezavantajlı olsaydı mangaka bunu Jinbei'nin ağzından söyletirdi bence.İki tarafta tüm güçlerini ortaya koymuş ama bir sonucu elbette olacaktı o dövüşün.O yüzden denklerdir.
Yani evet sende bir yandan haklısın aokijinin meyvesini bir anda buz meyvesi olarak hatırladım. Zaten ikisinin full meyeveyle dövüştüğünü düşünmüyorum. Bu daha çok haki savaşı olmuştur ve hakisi ilk zayıflayan kişi kaybetmiştir. Zaten 10 gün dövüşen kişiler denktir bir güç farkı çıkarılamaz burdan. Meyve tabiki önemli ama şöyle düşündüğümüz zaman herşey meyve olsaydı aokijinin en büyük rakibi oven olurdu :).

Neymiş? Kizaru ciddiye alsaymış. Marco'yu ciddiye almadı yani? Adamın tavrı o şekilde diye kimseyi ciddiye almayıp dövüşmediğini söylemeyin. Evet Akainu kadar kendini ortaya koymadı ama Akainu zaten WB ile dövüşüyordu. Savaşta Aokiji ve Kizaru tamamen yapabileceklerini yapmadılar ama bu gevşek oldukları anlamına da gelmez ya da ciddi değildiler anlamına da. Akainu başından beri ayrı tutuluyor.

Aokiji ve Akainu savaşında da herhangi birisi adına avantajlı bir durum yoktu. Aksine Akainu ile savaşılanabilecek en uygun meyve Aokiji'de vardı. Adam magmayı bile dondurabiliyor? Niye mi? Çünkü adanın bir yarısı magma iken bir tarafı da buz olmuş. Daha nasıl meyve güçlerinin denkliği ortaya konulabilir ki?

Aokiji'nin bariz dezavantajı varken Akainu'ya 10 gün dayanabilmesi ve sonunda sadece küçük bir hatadan dolayı yenildi denmesinin ne anlama geldiği bilinmiyor herhalde. Aokiji meyve gücü olarak Akainu karşısında işlevsiz kalacak ama yine de 10 gün savaşabilecek.

Kizaru'nun Akainu'ya çok üstün bir hız avantajı olacağını da sanmıyorum. Hızlıdır ama bu Akainu'nun başa çıkamayacağı bir hız olamaz. Rayleigh o yaşlı haliyle Kizaru'ya hız da kaybetmeyip ayak uydurup hatta üstüne onu aşıp yanacığına yara konduruyorsa Akainu Kizaru'yu deler şiş kebap yapar.

Akainu üçlü arasındaki en güçlü ve en tehlikeli Amiral'dir. Aokiji ile olan savaşının 10 gün sürmesi de meyve güçlerinin denkliğini gösterir.

Yani evet sende bir yandan haklısın aokijinin meyvesini bir anda buz meyvesi olarak hatırladım. Zaten ikisinin full meyeveyle dövüştüğünü düşünmüyorum. Bu daha çok haki savaşı olmuştur ve hakisi ilk zayıflayan kişi kaybetmiştir. Zaten 10 gün dövüşen kişiler denktir bir güç farkı çıkarılamaz burdan. Meyve tabiki önemli ama şöyle düşündüğümüz zaman herşey meyve olsaydı aokijinin en büyük rakibi oven olurdu :).
Meyve her şey değil tabii ama forumda böyle bir algı var.Hatta haki bence daha önemli bir güç ki mangaka bunu ileri de daha iyi gösterecektir.İlk hakisi zayıflayan mı kaybetmiştir bilemem de dikkat kaybından da Aokiji kaybetmiş olabilir.O seviyedeki adamlarda dikkatin önemini Marco ve Jozu'da gördük.Zaten ben amiraller arasında bir güç hiyerarşisi olduğunu düşünmüyorum.Hepsinin olası bir dövüşte birbirine şansı vardır.

Meyve her şey değil tabii ama forumda böyle bir algı var.Hatta haki bence daha önemli bir güç ki mangaka bunu ileri de daha iyi gösterecektir.İlk hakisi zayıflayan mı kaybetmiştir bilemem de dikkat kaybından da Aokiji kaybetmiş olabilir.O seviyedeki adamlarda dikkatin önemini Marco ve Jozu'da gördük.Zaten ben amiraller arasında bir güç hiyerarşisi olduğunu düşünmüyorum.Hepsinin olası bir dövüşte birbirine şansı vardır.
Tabiki amirallerin nekadar denk olduklarını aokiji ve saka göstermiştir zaten. Sadece fujitora çok eziliyor forumda ben tam aksine kizaruya karşı en avantajlı amiral olarak görüyorum kendisini.

Tabiki amirallerin nekadar denk olduklarını aokiji ve saka göstermiştir zaten. Sadece fujitora çok eziliyor forumda ben tam aksine kizaruya karşı en avantajlı amiral olarak görüyorum kendisini.
Son savaşta Fuji Kizaru'yu dövecek zaten.Ama söyleme kimseye.

Şaka maka düşündüğüm şeyi düşünmüşsün.Fuji ve Kizaru'nun yeteneklerini bende çok uyumlu buluyorum.Çünkü Kizaru kendisinin dediğine göre ışık hızında hareket edebiliyor.Fuji ise Kizaru'nun aksine kişiye basınç uygalayarak fiziksel yeteneklerini kırıp yavaşlatabiliyor.İkisi arasındaki bir dövüşte Kizaru Fuji'yi hızlı tekmeleriyle nakavt etmeye çalışırken Fuji Kizaru'yu yavaşlatarak dövüşecektir.Aynı şekilde bir diğer ortak noktaları kılıç kullanmaları.Fuji zaten kılıç kullanıyor.Kizaru'da ışın kılıcı yapabiliyor.

Son savaşta Fuji Kizaru'yu dövecek zaten.Ama söyleme kimseye.

Şaka maka düşündüğüm şeyi düşünmüşsün.Fuji ve Kizaru'nun yeteneklerini bende çok uyumlu buluyorum.Çünkü Kizaru kendisinin dediğine göre ışık hızında hareket edebiliyor.Fuji ise Kizaru'nun aksine kişiye basınç uygalayarak fiziksel yeteneklerini kırıp yavaşlatabiliyor.İkisi arasındaki bir dövüşte Kizaru Fuji'yi hızlı tekmeleriyle nakavt etmeye çalışırken Fuji Kizaru'yu yavaşlatarak dövüşecektir.Aynı şekilde bir diğer ortak noktaları kılıç kullanmaları.Fuji zaten kılıç kullanıyor.Kizaru'da ışın kılıcı yapabiliyor.
Artı olarak fujinin inanılmaz bir gözlem hakisi var insanların yüzlerini görmeden duygularını biliyor. Böyle bir gözlemi olan birisi kizarunun hareketlerini önceden görüp dövüşebilir.

Valla benim gördüğüm en mantıksız adam bu Borsalino... Işık hızında hareket edebilen birinin yenilmesini anlayamıyorum hiç... Ne bileyim hem hakisi var hemde ışık hızında hareket edebiliyor bu herife yetişebilmek için ondan daha hızlı olmak lazım yada onu bi şekilde yakalamak lazım...

Ama ışık hızını kullanabilen bir insan istemediği sürece nasıl olurda yakalanabilir ki ?

Düşünsenize bir ; Yerinde olsam her gün gidip yonkoulara birer tokat atıp geri dönerdim :D ne yani zaten yakalayamazlar ki :D tamam o tokattan etkilenmez yonkoular ama zevkine tokatla yani nolacak..

Ben beackmanın tabancayla bu adamı durdurmasıda çok garibime gitmişti çok saçma ya adam kurşundan daha hızlı nasıl olurda yani ellerini havaya kaldırır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık