Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Sakazuki

Kim yener?

• Borsalino

Kullanılan: 48 42.9%
  • Sakazuki

Kullanılan: 60 53.6%
  • Kararsızım

Kullanılan: 4 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    112
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk Marineforda yürüyen Beyazsakal'a hiçbir amiral , ne akainusudur ne kizarusudur , bir halt yapamazdı hatta WB bir tutsa resmen çocuk gibi sıkıp çamaşır gibi asardı.
O adamın gücü OP evreninin aşıyor.

Alpamis

Tamam işte, adamda hakinin kralı olsa bile delik deşik ediyorlar, kevgire dönderiyorlar adamı, ben de bunu anlatmaya çalışıyorum. Vardı ama kullanmadı diye bir şey yok, mangaka çizmeyince olmadı olmuyor, savaşta her şeyini kullandığını varsaymak gerek. :)
Yahu anlatılmak isteneni anlamıyorsun herhalde.WB değilde Shanks olsun diyelim bu örnekte bu adamın yaptığı haki duvarını nasıl aşmayı bekliyorsun ? Bomba ile tüfek ile açılır mı sence ? Ben bundan bahsediyorum.Görüyoruz ki uygun haki seviyesi Amirallerin tarafından sağlanınca Depremi durdurabiliyorsun.Shanks'in haki duvarını aşmak istiyorsan hakin onu aşmalı bunu söylüyorum.WB kullanabilseydi o da zarar almazdı fakat hastalığıydı zartuydı zurtuydu kullanamadı.

Akainu her zaman diğer amirallerden bi adım önde olacak adam da öküz gibi hırs ve gerçekten denizci olmanın ne olduğunu biliyor, hakkını veriyor(tabii bu kendi bakış açısına göre).
Diğerlerinde hep bi kusur var sanki daha doğrusu amiralliğe başka bi gözle bakıyorlar veya kişiliklerinde, davranışlarında bi sorun var.
Ve Kizaru'nun hep Zoro ile kapışmasını isterim sanki Oda da Rayla vs attırarak açık kapı bıraktı. Sonuçta geleceğin Rayi diye övüyoruz.(tamam zorladım :D)

Yahu anlatılmak isteneni anlamıyorsun herhalde.WB değilde Shanks olsun diyelim bu örnekte bu adamın yaptığı haki duvarını nasıl aşmayı bekliyorsun ? Bomba ile tüfek ile açılır mı sence ? Ben bundan bahsediyorum.Görüyoruz ki uygun haki seviyesi Amirallerin tarafından sağlanınca Depremi durdurabiliyorsun.Shanks'in haki duvarını aşmak istiyorsan hakin onu aşmalı bunu söylüyorum.WB kullanabilseydi o da zarar almazdı fakat hastalığıydı zartuydı zurtuydu kullanamadı.
Ben de bunun öyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum işte. WB bir deprem yumruğu ile tüm magmayı sektiriyordu ama sürekli deprem atıp ilerleyemeyeceği için kevgire döndü. Shanks haki kalkanı yapsa kaç yazar, kaç dk tutabilecek ? Mutlak değil yani, fiziksel saldırıyı bertaraf etse bile bir sonrakini yiyecek kaçarı yok. :)

Alpamis

Ben de bunun öyle olmadığını anlatmaya çalışıyorum işte. WB bir deprem yumruğu ile tüm magmayı sektiriyordu ama sürekli deprem atıp ilerleyemeyeceği için kevgire döndü. Shanks haki kalkanı yapsa kaç yazar, kaç dk tutabilecek ? Mutlak değil yani, fiziksel saldırıyı bertaraf etse bile bir sonrakini yiyecek kaçarı yok. :)
Tabi ki mutlak olamaz illa belli bir süre yapabilir ama sonuçta o an aşmak istiyorsan hakisin aşman gerekir konu nerelere geldi.Zaten sadece bu adamlar o kalkanı kullanmıyor.K.hakisi var h.hakisi var kılıcı var.Ama anlatmak istediğimi bilerek mi anlamıyon anlamadım:D

Haki seviyesini aşmak gibi saçma birşey nereden çıktı ben onu merak ediyorum :D bu seride kimi hazırlıksız yakalarsan mıhlayabilirsin her türlü, haki zırhı sürekli açık gezmiyor ki bu adamlar, ha sağlıklı ve genç Wb olursun, uykunda bile gözlem hakisi ile sana saldıran kişileri görürsün o ayrı, ama yinede bu seride bütün vücudunu haki ile kaplayıp dolaşmıyor insanlar, bir tek Vergo'nun öyle dolaşabildiğini iddia ettiler o da Law'dan tek yedi :D

Mesela Shanks ın haki duvarı denmiş, bu adam kıytırıktan deniz canavarına kolunu kaptırmadı mı ? Neredeydi bunun haki duvarı ?

Alpamis

Haki seviyesini aşmak gibi saçma birşey nereden çıktı ben onu merak ediyorum :D bu seride kimi hazırlıksız yakalarsan mıhlayabilirsin her türlü, haki zırhı sürekli açık gezmiyor ki bu adamlar, ha sağlıklı ve genç Wb olursun, uykunda bile gözlem hakisi ile sana saldıran kişileri görürsün o ayrı, ama yinede bu seride bütün vücudunu haki ile kaplayıp dolaşmıyor insanlar, bir tek Vergo'nun öyle dolaşabildiğini iddia ettiler o da Law'dan tek yedi :D
Yahu yazmaktan yoruldum.Hacı olayı anlamak mi istemiyorsunuz anlamadım ben.Zaten gördük dediğini WB hazırlıksız bir anda Squardo tarafından mıhlandı.Bundan mı bahsediyorum ben.

Peki Vergo neyine güvenerek o odanın içine atladı ?:D Hakisine güvenerek değil mi ? Mal bu adam da kesileceğini bile bile atlasın o rooma demek ki hakisinin yetip kesilmeyeceğini düşünüyormuş.Demek ki haki bu işe yarayabiliyor.

Z

Yahu yazmaktan yoruldum.Hacı olayı anlamak mi istemiyorsunuz anlamadım ben.Zaten gördük dediğini WB hazırlıksız bir anda Squardo tarafından mıhlandı.Bundan mı bahsediyorum ben.

Peki Vergo neyine güvenerek o odanın içine atladı ?:D Hakisine güvenerek değil mi ? Mal bu adam da kesileceğini bile bile atlasın o rooma demek ki hakisinin yetip kesilmeyeceğini düşünüyormuş.Demek ki haki bu işe yarayabiliyor.

Z
Onunda sınırı vardır hocam, yoksa öyle adamlar 24 saat haki zırhı ile dolaşır kendini garantie alırdı, mesela Tashigi kılıcıyla kesmeye çalışıyor değil mi? Vergo koluna haki zırhı veriyor ve kılıcını durduruyor, yani hakiyi sabah akşam 24 saat kullanmak diye bir şey yoktur bence, mutlaka yorucu oluyordur, yoksa dediğim gibi millet kendini niye riske atsınki açar haki zırhını öyle dolanır sabahtan akşama kadar :D

Mesela Shanks demiştim, Shanks aptalmı haki zırhı kendine yapmadan denize atlıyor birde kolunu kaptırıyor kıytırıktan deniz canavarına ? Hızlı yüzerken yapamadı demek ki, yada Luffy'yi kurtarıcam telaşına kapıldı unuttu vesaire. Demem o ki, full haki zırhını kullanmanın da belli bir süresi mutlaka vardır.

Şimdi yorumlara bakınca herkes haklı gibi, niye çünkü E.Oda haki denen olayı yırtık dondan çıarır gibi ortaya sürüp birde üzerine saçma salak değişiklikler-eklemeler yapınca durum buraya geldi,

WB savaşta full beden koka yapıp platforma yardırsa dozer gibi ezer geçer Garp'la karşılaşana kadar önüne kimse çıkamazdı mesela ama o zamanlar koka diye bişey yoktu tabi, kıytırık denizciler bile kılıçla girdi adama vb...

Alpamis

Onunda sınırı vardır hocam, yoksa öyle adamlar 24 saat haki zırhı ile dolaşır kendini garantie alırdı, mesela Tashigi kılıcıyla kesmeye çalışıyor değil mi? Vergo koluna haki zırhı veriyor ve kılıcını durduruyor, yani hakiyi sabah akşam 24 saat kullanmak diye bir şey yoktur bence, mutlaka yorucu oluyordur, yoksa dediğim gibi millet kendini niye riske atsınki açar haki zırhını öyle dolanır sabahtan akşama kadar :D

Mesela Shanks demiştim, Shanks aptalmı haki zırhı kendine yapmadan denize atlıyor birde kolunu kaptırıyor kıytırıktan deniz canavarına ? Hızlı yüzerken yapamadı demek ki, yada Luffy'yi kurtarıcam telaşına kapıldı unuttu vesaire. Demem o ki, full haki zırhını kullanmanın da belli bir süresi mutlaka vardır.
Zaten ona ters bir şey yazmadım.WB Squardo örneğini onun için verdim ya zaten neyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık