Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Sakazuki

Kim yener?

• Borsalino

Kullanılan: 48 42.9%
  • Sakazuki

Kullanılan: 60 53.6%
  • Kararsızım

Kullanılan: 4 3.6%

• Kullanılan toplam oy
    112
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Phoneix

Aynen.Sonuçta bu vs sonucu ikisi arasında fazla fark olduğundan değil de Oda hangisini isterse onu yendirir gibi bir durum var.Ha bana göre Akainu yener size göre Kizaru bu tamamen yoruma açık ama hangisinin hatasının sonucu ağır olur dersen Kizaru'nun ki her türlü daha ağır olur.
Bak şimdi ikisi de logia dolayısıyla haki kullanmak zorundalar.Akainu yumruk atar hakili Kizaru ise kılıç kullanir ki kılıç daha tehlikeli 1 ikincisi ayrıeten tekme de atabilir ki tekmeleri üst düzey muhtemelen çünkü adamın dövüş tarzlarından biri bu,Kizaru komplike bir adam.Akainu ise meyveye dayalı bir adam sanmıyorum ki arada normal yumrukla dövüşsün.Bunun yanına Kizaru'nun hızını da kat cidden avantajlı yani ha ben gene de kararsızım o ayrı.

Zaten Oda ben ne istersem o kalem bende diyor.Kizaru yener derse la nasıl olur diyemezsin denk çünkü adamlar.Veya Aokiji yendi filo amirali oldu dese gene neden diyemezsin mantıksız olmaz zira.Ama Kizaru'yu ezen çok nedense sanki amiral olmuş ama amiralliği haketmiyormuş gibi :D

Nesi farklı abi 2 side kesici değil mi?
Bisentonun üstüne yatay şekilde basıyor.Aynı şekilde kılıca da yatay şekilde basabilir zaten.Ama denk gelmez ki kılıcın yerde işi ne onu diyorum farklı diye,o şansı kılıçta bulamaz yani.

Varda ne kadar var Akainudan direk darbe yiyip delinmeyen tek kişi neredeyse sınırsız yenilenme gücü olan Marco. Kizaruda ise bu yetenek yok. Kizarunun logiası ne buz ne lav gibi fiziksel bir şekli yok yani savunma amaçlı kullanılamaz bence.
Direk darbe almaz ki zaten kolay kolay.Bunun olması için bir anlığına açık vermesi gerekir.Ayrıca Akainu'nun yumruğunu da çok rahat karşılar Kizaru.Siz bu adamların gücünü küçümsemeyin.Ne yani her yumruk attığında kaçınmak zorunda mı kalacak Kizaru.Öyle bir şeyin olması imkansız.Fiziksel olarak daha üstün olabilir ama karşılar o yumruğunu.Wb koskoca gemiyi tek eliyle durduruyor.Mesela Shanks Wb'nin bisentosunu karşıladı ama fiziksel olarak onun kadar güçlü müdür?Hayır.

Kenpachi

Hız önemli ama sonuçta hantal bir WB örneği ve ondan kat kat hızlı olan Shanks örneği varken bu adamlar birbirine denk olarak geçiyor ve bana göre Shanks WB'yi yenebilse bile çoğu kişiye göre bu vs'nin kazananı bellidir.(Bana göre Shanks'in yenmesinde ki en önemli faktör de hızı değildir bence)

Aokiji'nin hakkını vermek lazım.Ama sonuçta yeniliyor.Ben de Kizaru Akainu'ya 1 saatte yenilir demiyorum.Onların da vs'leri en az 10 gün sürer ama kazanan taraf bence Akainu olur.Ayrıca hız önemli ama Luffy'den iki yıl önce kat kat hızlı olan Kizaru'nun ışını yedikten sonra kalkıp devam eden bir Luffy varken.Akainun vuruşuyla az daha ölecek olan bir Luffy örneği var.Bu adamlar bir yerden birbirlerini dengeliyorlar.Diğeri hız da aşar öbürü dayanıklılıkta aşar bitiricilikte aşar sonuçta birbirlerine denklik sağlarlar.
Sen Kizaru'nun yakından Luffy'e tekme ya da yumruk atsa öldüremeyeceğini mi düşünüyorsun?Bu dediğin imkansız.Eğer yapmak istese çok rahat yapar ama hem bu adamın kişiliğinde yok hem de mangakanın işi orada Luffy ile bitmemişti.Abisini kurtarması gerekiyordu.Eğer o platformda Luffy değil başkası olsa hatta Wb bile olsa Ace'i alamazdı.Ben kazanan taraf için söylemedim o dediklerimi bunu söylememin nedeni Akainu'nun yumruğunu Kizaru'nun karşılayacak olması.Öyle güçleri arasında uçurum yok bence.

Alpamis

Kenpachi

Benim anlatmak istediğim şu iki tarafta orda rahatça Luffy'i öldürebilirdi.Ama neden o duruma Akainu değil de Kizaru'yu sokuyor.Ya da Marco ile Kizaru'yu ,WB ile de Akainu'yu dövüştürüyor.Bana göre Oda'da Akainu diğer iki amiralden az daha ( çok az :D ) ilerde gördüğü için ona daha fazla sorumluluk yüklüyor.Ve Akainu'n Aokiji az bir farkla yenmesinde ki sebep te tamamen kurgu yoksa her iki tarafında yenmesinde hiçbir tutarsızlık olmazdı.

Kenpachi

Benim anlatmak istediğim şu iki tarafta orda rahatça Luffy'i öldürebilirdi.Ama neden o duruma Akainu değil de Kizaru'yu sokuyor.Ya da Marco ile Kizaru'yu ,WB ile de Akainu'yu dövüştürüyor.Bana göre Oda'da Akainu diğer iki amiralden az daha ( çok az :D ) ilerde gördüğü için ona daha fazla sorumluluk yüklüyor.Ve Akainu'n Aokiji az bir farkla yenmesinde ki sebep te tamamen kurgu yoksa her iki tarafında yenmesinde hiçbir tutarsızlık olmazdı.
Ben bu dediğine karşı çıkmıyorum ki :D Aksine ben de bu görüşteyim hatta Akainu One Piece evreninde top 10'dadır bile dedim.
Ama bütün serilerde fiziksel güçten önce hıza dem vuruluyor ve bazı karşılaşmalarda birine karşı dezavantajlı olabilirsin.Mesela Kizaru'nun hızı Akainu için sıkıntı yaratabilir ama Aokiji de aynı şekilde Kizaru'ya ters gelebilir.
Yoksa zaten Akainu öndedir şu an seri içinde.Sadece demek istediğim orada bir yumruğunu bile karşılayamaz tarzı konuşmalar vardı ondan :D Öyle büyük bir zarar verebilmesi için açık vermesi lazım Kizaru'nun.Ayrıca dikkat et Akainu Wb'ye kalbi teklediğinde falan vurabildi ama Kizaru ile Aokiji yardım gelmese Wb'ye zarar verebilirlerdi.Bu kısımlarda hıza önem verdiğini düşünüyorum.Bir de Wb-Akainu karşılaşmasında dışarıdan hiçbir kimse karışmadı.Diğer amirallerde Marco ve Jozu hemen orada bitti.

Alpamis

Kenpachi

Aynen kişiden kişiye değişse de bu tartışmamız Mihawk tartışması gibi değil :D Yani senin dediğin de olabilir.Kizaru'da kazanabilir hatta onun kazanmasını dhaa çok isterim :D Daha sempatik bir adam

Smoker meyvesiyle kombine haki saldırıları yapıyordu, Kizarunun meyvesiyle kombine saldırılarına Akainu yetişebilir mi ? Düşünsenize ışık hızın da hakili yumruk attığını. Akainu topa döner.

Arkadaslar yapmayin. Biri final dovusunde Luffynin rakibi olacak kopek digeri sanjinin rakibi olacak maymun. Bunuda mi ben soykeyeyim size.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık