Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsalino vs. Marco

Kim alır?

• Marco alır!

• Kizaru alır!

• Yenişemezler!

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Marco'yu yenebilemek için çok büyük bir saldırı gücü ve haki yoğunluğu gerekir. Bir amiralle Marco arasında bu saydığım iki özellik bariz bir şekilde farklı değil. Zaten yakınlardır haki gücü olarak. Arada bir uçurum olmadığı için de Marco'yu yenmek çok zor bir hal alıyor. Üstelik yakın zamanda meyve uyanışı diye bir zımbırtı çıktı. Pica pica'nın mı Marco'nun meyvesi mi uyanış modunda daha fazla şey vaad eder diye sorulsa, ben ankayı tercih ederdim. Dün de yazdım. Amirallerin güçleri etkiledikleri alan açısından daha fazla olsa da bireysel dövüş söz konusu oldu mu zoanlardan kralı yok. Hem çalıştıkça güçlenmeni sağlıyor hem de bir uyanış söz konusu olduğunda bireysel özelliklerini tavana çıkartır bu tip meyveler. Bu da 1 vs. 1'de çok büyük bir avantajdır. Baktığımızda iki adam da neler yapabileceğini göstermedi tam manasıyla. Ancak şahsi düşünceme göre Marco bu konuda 1 adım önde.

Jack'i gördüğümüz halde Marco'dan hiçbir şey beklememek. Adam tek başına Neko ve İnu'yu tutuyor. Kaç gün hemde dayanıklılık timsali. Amirallerin kol gezdiği gemiye saldırıyor ki meyvesini gördük deniz savaşına hiç uygun değil gemide Fuji var yer çekimini manüpüle edebiliyor. Öldüğü yazıldı ama Wanda ölmedi o dedi zaten. Adamın yaptıkları ortadayken. Marco'yu yıkım güçsüz pençeyle mi saldıracak saldırı gücü yoktur demek. Ne bileyim.:( Dofi bile kral haki salarken ve Luffy ile vs. de haki temelli saldırılar kullanırken. Marco'da hakisizlik falan beklemek güç beklememek.:(

Sınırsız yenilenmeden bahsetmiyorum ben zaten. Yani hız desen denkler. Güç desen de denklerdir. Fakat Marco avantajlı meyvesi sayesinde.
Marco vuracak, Kizaru iyileşemeyecek. Kizaru vuracak, Marco iyileşecek. Bu harika bir avantaj.
Bu yüzden Marco'nun yeneceğini düşünüyorum.
Hız olarak denk olduklarini sanmam. Havada vurduğunda Kizaru asılıydı havada. Adam ucamiyor. Ama zeminde anlık yer değiştirmede Kizaru'nun üstüne pek yoktur. WB arkadan daldığında hop ayağıyla karşılayıp karşı saldırı yaptı. Film olduğu için pek onemsemezsin belki ama Film Z'de tam yüzüne bomba yiyecekken 13242 km uzaklaşmış adam :D

Zaten o avantajından ötürü Marco çok güçlü görülüyor. Kizaru yenilenemeyecek onda da haklısın ama işte koymayan darbeyi ne kadar yediginin önemi yok. Luffy sağlı sollu yumruklarken Dof sanki gidikliyorsun dedi. O hesap. Kizaru'nun avantajı bu. Bir avantajı da Marco'nun sınırı vardır ama Kizaru'da bu yok. Kizaru duvara girdi diye çok bir şey sananlar var ama Vergo'yu da Sanji sokuyordu ama adam hiçbir şey olmamış gibi bir halde.

Ha ama kendi dengi adamlara harbi etki ediyordur benim tahminim. Bu yüzden Marco'yu en ezik sağ kol görenlere karşı çok savunmusumdur. Kizaru belki pek etkilenmiyor ama Beckman, Jack harbi etkilenecek belkide ki bence etkilenir. Bu açıdan Marco yenilenme sinirina ulaşana kadar Beckman'i, Jack'i indiremese bile belki % 60'ini yiyecek rakibinin. Ki kendisi sapasağlam olacak. Muazzam avantaj. Bu açıdan en güçlü sağ kol olarak görürüm onu.

Salt o da değil WB tayfasini da en güçlü tayfa olarak görüyorum (bbleri katmadim) Meyvenin muazzam güç olduğu seride adamlarda anka, elmas, ateş, Teach calmasa karanlık var. Sorsam anket açıp mamut mu istersiniz anka mi diye sonuç malum. T-rex mi elmas mi gene malum. Bu adamların cidden üstüne düşmüş mangaka. WB için en güçlü, Roger dengi dediği için olsa gerek.

Nereden girdim nereden çıktım :D

Outlaw

İki karakterin de bende yeri ayrıdır.

Marco'nun saldırı anlamında hiç bir şeyini göremediğimizden Kizaru diyorum.

Tabii ki yenilse de, Kizaru'ya çok zor anlar yaşatacaktır Marco.

Kizaru alır bence. Her ne kadar Kizaru'nun lazerleri Marco'ya pek etki etmesede marconun bir sınırı olduğunu düşünüyorum. Ve Marco lazere karşı dirense bile şu an için gördüğümüz kadarıyla Kizaru'ya ağır hasar verebilecek çapta bir saldırısı yok. Ha ilerde Marco daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkarsa ki benim de istediğim bu, fikrim değişebilir. Ama marconun bu saatten sonra power up alacağını düşünmüyorum şahsen. Marinford arc kareketlerin tam olarak gücünü belirtmese de bulunduğu yeri belli ediyor. Yani Marco marinfordta amiral altında ise tekrar karșımıza çıktığında amiral ayarı olmaz bence.

Outlaw

Ben de Kizaru yener dedim üstteki yorumumda ama Marco'ya biraz haksızlık yapılıyor gibi. Marco'nun tek noksanı, saldırı yönünden zayıf olması! yanlış mıyım?

Ancak, kesinlikle bu ezileceği anlamına gelmez. Bu adam Dünyanın En Güçlü Adamının sağ kolu....

Gerçi ben bu forumu çözemedim, Mihawk ve Fujitora gibi adamlar bile küçümseniyor.

Çok sıkıntı bir dövüş bu. Adamı izlerken yorar. İki tarafta uzun süre hasar almaz.
Ancak şuna eminim ki Borsalino bu savaştan galip çıkar. Ben o kepçüğün yenileneceğini sanmıyorum Marco'a. Canlandıramadım kafamda o sahneyi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık