Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Borsa Yatırımı

borsaya yatırım yapıyor musunuz?

• Kullanılan toplam oy
    107
Astor oransal değil mi? %1 anca veriyor son oransallar. Hoş ben de girip tutacağım orası ayrı tabi. :D

Twitterda adamın biri 12 saat önce Konya Çimento alım fırsatı verecek demiş. Şu an tavan hisse. :D

Geçen gün memleket ayağından bir hisse alayım dedim. Konka ile Konya Çimento arasında kaldım ama kış geliyor diye Konka aldım. Hoş Konka da bugün %8,5 falan açtı. Şimdi %9 da. Akşama belki tavan olur o da. :D
Yüzde 9 falan iyi rakamlar.
Ben en iyi angen de kazandım tabi oda yüzde anlamında bir iki ay içerisinde yüzde 40 getiri sağlamıştı.Başka da olmadı zaten :D

Yüzde 9 falan iyi rakamlar.
Ben en iyi angen de kazandım tabi oda yüzde anlamında bir iki ay içerisinde yüzde 40 getiri sağlamıştı.Başka da olmadı zaten :D
Ben küçük yatırımcılardan da küçüğüm. Öyle ev araba satıp girmedim. Sasa'dan 1000 lira kadar koyup 2000 karla çıktım. Biraz geç davranmasam daha yüksek olabilirdi tabi karım. Tam ne zaman aldığımı hatırlamıyorum ama Arsan'da %100 kardayım şu an. Arsan'dan daha uzun süredir elimde tuttuğum, 7-8 aydır peyderpey 200-300 topladığım Vesbe'den de %80 civarında kardayım. Tabi rakamsal olarak vurduğumuzda 1.600 Tl kar Vesbe'de. Enflasyonla birlikte hesaplayınca pek kar olmuyor tabi. :D

Ekleme: Halka Arzı Ziraatten yapıyorum bir aydır. 2800 TL göndermişim 8 Aralıkta borsa hesabına. Şu an hesabın değeri 4500 TL. %60 kar 1 aydan. Güzel para bence. :D

Son düzenleme:
2023'te ciddi bir bankacılık krizi beklentisi var ve bu krizin Türkiye değil, Japonya, İsviçre, Abd gibi küresel piyasalara yön veren merkez bankalarında patlak vermesi bekleniyor. Gerçekleşirmi bilemeyiz, bir şekilde teğet geçebilir, tedbir alırlar ya da başka bir şey olur ancak gerçek olursa bist falan hiç bir yerde gözümüzün yaşına bakmazlar.

Riski yönetmek her şeydir, ayık olun.

Ayrıca şu grafiğe uzun vadeli girerken bir sefer değil, bin sefer düşünün. İnsanlar şu hayale kapılmış, dolar o kadar çok yükseldi ki bsit'in de bu kadar yükselmesi normal, abartılacak bir şey değil. Yok öyle bir şey arkadaşım, tamam yükselişler devam edebilir. Kimse geleceği görmüyor en nihayetinde, ancak olası bir küresel krizde bu gün bist'e girin diyen fenomenler ve siyasetçilerin vereceği cevap şu:''Her şey yolundaydı, iyi gidiyordu ama küresel kriz patlak verdi.''

Küresel Krizi de geçtim, gerçekten şu grafiğe çok bir şey bilmenize gerek yok, basit temel teknik analiz bile uzun vade girme der, tercih sizin.

2023'te ciddi bir bankacılık krizi beklentisi var ve bu krizin Türkiye değil, Japonya, İsviçre, Abd gibi küresel piyasalara yön veren merkez bankalarında patlak vermesi bekleniyor. Gerçekleşirmi bilemeyiz, bir şekilde teğet geçebilir, tedbir alırlar ya da başka bir şey olur ancak gerçek olursa bist falan hiç bir yerde gözümüzün yaşına bakmazlar.

Ayrıca şu grafiğe uzun vadeli girerken bir sefer değil, bin sefer düşünün. İnsanlar şu hayale kapılmış, dolar o kadar çok yükseldi ki bsit'in de bu kadar yükselmesi normal, abartılacak bir şey değil. Yok öyle bir şey arkadaşım, tamam yükselişler devam edebilir. Kimse geleceği görmüyor en nihayetinde, ancak olası bir küresel krizde bu gün bist'e girin diyen fenomenler ve siyasetçilerin vereceği cevap şu:''Her şey yolundaydı, iyi gidiyordu ama küresel kriz patlak verdi.''

Küresel Krizi de geçtim, gerçekten şu grafiğe çok bir şey bilmenize gerek yok, basit temel teknik analiz bile uzun vade girme der, tercih sizin.
Özetle: Kar cebinde güzel.

hayır, grafiğe bakarken arka plandaki bilgileri ihmal etmek cehaletten baska bir şey değildir. enflasyonun %200 olduğu söyleniyor borsa 1 senede %192 yapmış. dolar bazında son beş seneye göre hala eksideyiz.geçen sene süt ne kadardı şimdi süt ne kadar ???? böyle bir ortamda koca şirketlerin tl bazında yükseldiği grafiği gösterip korkutmaya çalışmak saçma .

riski yönetmek her şey tamam. ne yapsın bu millet parasıyla ? yatırımla alakalı en gerçek şey şudur. nakit kısa vadede en güvenli şeydir. uzun vadede sahip olabileceğiniz en kötü şeydir. ve bu dünyadaki her şey fırsat maliyetidir . yüksek tek haneli rakamlardaki enflasyona sahip dolar mı alalım? dolarla resesyona giren abd piyasasından mı hisse alalım? ne olacağı belli olmayan altın mı alalım ? 1000 lirası olan birisi ne alabilir ? kripto mu alsın faize mi yatırsın?? kaybettiriyor olsa bile paranmızı en uygun alternatife koymaktan baska şansımız yok.

endeksimiz cok ucuz cok kazandıracak demeye çalışmıyorum hatta endeksin uzun vadede enflasyonun üstüne de çıkabileceğini sanmıyorum. ama benim 3 tane hissem var. ben endeksi taklit edemem ya endeksi geçerim ya gerisinde kalırım. o yüzden endeksin ne yapacağını umursamıyorum. küresel kriz patlak verdi diyelim. borsa düştü. zaten borsaya parasını koyan kisi o paraya 1-2 sene sonra ihtiyaç duyma ihtimali varsa koymasın. en başta hata burdan cıkmıs olur. yaptığınız yatırım teziniz haklı ve değismemisse uzun vadede kazanırsınız. zaten buna inanmıyorsanız borsada işiniz yoktur. yatırım yapmak icin buna inanmanız lazım.

Özetle: Kar cebinde güzel.
bu da tam kumarbaz mantığı poker değil bu iş. paranızı çekmek istemeyeceğiniz işler bulursanız kazanırsınız .gerçek hisse sahibi olmak budur.

bu da tam kumarbaz mantığı poker değil bu iş. paranızı çekmek istemeyeceğiniz işler bulursanız kazanırsınız .gerçek hisse sahibi olmak budur.
Borsayı bir yatırım aracından ziyade ticaret olarak görenler için bu söylediğim. Yoksa ben daha kazandıracağına inandığım hiçbir kağıdı satmam.

Borsayı bir yatırım aracından ziyade ticaret olarak görenler için bu söylediğim. Yoksa ben daha kazandıracağına inandığım hiçbir kağıdı satmam.
kimse satmaz. koyduğunuz rakamlar servetinizin yüzde 20’sinden azsa bence yatırım yapmıyorsunuz yine de. sasaya 1000 koyup 2000 le çıkmışsınız ama keske daha fazla para koysaydım yerine geç davranmasaydım diyorsunuz yatırımcı vibe ı yok sende reis .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık