Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Bleach (Anime)

bilemiyorum. bence gayet iyi yazılmış bu kısım.
ilk karşılaşmalarında zaraki daha güçlüydü ve istese unohana'yı öldürebilirdi. fakat zaraki ilk kez savaşabileceği kadar güçlü birisi ile karşılaşıyor ve ölümün kıyısında savaşmaktan keyif aldığını farkediyor. savaşlarının sonlarına doğru eğer unohana'yı öldürürsem, başka rakibim kalmaz, tekrar bu hissi yaşayamam diye düşünmeye başlıyor, bu yüzden daha fazla savaşabilelim diye kendi gücünü limitlemeye başlıyor. gücünü o kadar kısıyor ki savaşın sonunda unohana kazanıyor. unohana da zaraki'nin gücünü kıstığını farkettiği için kendi isteği ile kenpachi ünvanından feragat ediyor ve zaraki ile daha uzun süre savaşabilmek için iyileştirme yeteneklerini güçlendirmeye odaklanıyor. zaraki daha sonra 10. kenpachi'yi yenerek kenpachi ünvanını alıyor.

central 46 zaten zaraki'nin potansiyelinin farkında, zaraki güçlenirse kontrol edemeyiz diye düşündüklerinden dolayı, onun güçlenmemesi için, güçlü kişilerle savaşmasına yada eğitim almasına izin vermiyorlar.

unohana'da zaraki gibi ölümüne savaşma manyağı. sadece biraz daha uzun savaşabilmek için bile canını vermeye dünden razı. zaraki'ye denk bir rakip olamadığından ve zaraki'nin gücünü kısmasına neden olduğundan dolayı da kendini suçlu hissediyor. bu ikisinin arasındaki dinamiği en iyi anlatan söz, unohana'nın zaraki'ye ithafen söylediği "sen daha uzun ölümüne savaşabilmek için gücünü rakibinin seviyesine getiriyorsun, ben daha uzun ölümüne savaşabilmek için rakibimi ve kendimi iyileştiriyorum" manasına gelen sözdür. ikisininde tek amaçları daha uzun süre ölümüne savaşabilmek.

nitekim ikisi ikinci kez karşılaştıklarında unohana daha güçlü ve zaraki'nin kenpachi ünvanını almak için dövüşüyor. malum zaraki'nin mevcut hali ile kenpachi olarak bir faydası yok. ya unohana zaraki'yi yenip kenpachi ünvanını alacak yada zaraki unohana'dan daha fazla güçlenerek işe yarar bir kenpachi olarak ünvanını devam ettirebilecek. bu arada zaraki quincy'ler ile savaşırsa zaten ölür, bu yüzden güçlenmeden onlarla savaşması mantıksız. zaraki'nin potansiyeli de unohana'dan çok daha fazla.

ikinci dövüşün başında, eğer istese unohana zaraki'yi öldürebilir ve kenpachi ünvanını tekrar alabilirdi fakat ikiside savaş manyağı olduğundan ve dövüşün devam etmesini istediklerinden, unohana zaraki'yi ölümün kıyısına kadar getirip bırakıyor, sonra hem kendini hem zarakiyi iyileştiriyor. (kimine göre de zaten zaraki'yi ilk öldürüşünde kenpachi artık unohana oldu ve ondan sonra zaraki kenpachi ünvanını tekrar alabilmek için savaştı). zaraki dövüşü kaybettiği ve ölmek üzere olduğu her turda, kendisini tutmasına gerek olmadığını farkediyor ve gücünü bir miktar arttırıyor. zaraki birden unohana'dan daha güçlü hale gelmiyor çünkü savaş ne kadar uzun sürerse o kadar keyif alıyor. her tur biraz daha güçlü hale geliyor. unohana'nın bankaisi zaten süper iyileştirme gücü sağlıyor, ayrıca kido ile de iyileştirebiliyor. böylece unohana'nın gücü tamamen tükenene kadar dövüşüyorlar. unohana'nın gücü bittiğinde ve zaraki'nin istediği seviyeye geldiğini gördüğünde, artık daha fazla iyileştirme yapmayıp ölüyor. zaraki de savaşmaktan ne kadar keyif aldığını hatırlayıp, kendisini kısıtlamasına neden olan, "unohana'dan güçlü olursam, dövüşecek kimse kalmaz" korkusunu yenmiş oluyor.

unohana ölmese iyi olabilirdi tabi ama zaten misyonunu tamamladı, o yüzden ölmesinde bir sakınca görmüyorum. yani yamamoto da ölmeyebilirdi ama ölmesi bence iyi oldu. zaten seri bitecek, diğer karakterlerin güçlü rakipler ile karşılaşabilmeleri için bu eski toprakların aradan çıkması lazımdı.
Cok guzel aciklamissin. Tesekkur ederim. Ben bazi yerleri kacirmisim sanirim. Biraz daha detayli okumaliyim :D Bi bastan almak lazim bleachi. En son 10 yil oncede kaldigim icin sanirim oturmuyor.

Base Unohana bile birçok kaptandan daha güçlüymüş demek ki.
SS arc'ta Zaraki, Tosen ile Komamura'ya göz bantlı bir şekilde dalıyordu. Ve ikisi de bankai kullanmıştı.
Üstelik Nnoitra, Rroyd, Llyod ile dövüşerek yine gücünü falan artırmıştı.

Buna rağman Unohana yüzlerce kez kazandı Zaraki'ye karşı. Ve her turda da Zaraki daha güçleniyordu.

Kenpachi ünvanına layık biriydi.
R.I.P.

Şimdi bura anime konusu fazla spoiler yazmak istemiyorum ama Unohana'nın ölmesi ve Zaraki'nin güçlenmesi neye yaradı :( Tek bir işe yaradı ama o da Unohana'yı kaybetmeye değmez. Unohana bu kadar güçlüyken Zaraki'den çok daha faydalı olurdu. Ama lanet olası troll Kubo milleti gaza getirmeyi tercih etti. Aklıma yine geldi, yine kızdım, hakikaten boş işti. Madem böyle bir şey yapıyorsun Zaraki Unohana'nın hakkını verecek ama fan gözlüklerini çıkarıp masaya koyarsak, hakkını VEREMEDİ.

Şimdi bura anime konusu fazla spoiler yazmak istemiyorum ama Unohana'nın ölmesi ve Zaraki'nin güçlenmesi neye yaradı :( Tek bir işe yaradı ama o da Unohana'yı kaybetmeye değmez. Unohana bu kadar güçlüyken Zaraki'den çok daha faydalı olurdu. Ama lanet olası troll Kubo milleti gaza getirmeyi tercih etti. Aklıma yine geldi, yine kızdım, hakikaten boş işti. Madem böyle bir şey yapıyorsun Zaraki Unohana'nın hakkını verecek ama fan gözlüklerini çıkarıp masaya koyarsak, hakkını VEREMEDİ.
Sen boşver bu meseleleri Masaki sahnesine odaklan hahahahah

aizen'in yine bir planı var anlaşılan :D bu yeni hollowların özgür iradesi mi var diyeceğiz yani tam anlayamadım yoksa soul reaper'lardan geldikleri için mi direkt düşmanları olan quincyleri içgüdüsel olarak seçiyorlar bakalım nasıl devam etcek

Aizen'in 'omoshiroi' demesini özlemişim. Kendini bilime adamış bir insan her şeyi ilginç buluyor.

Aizen çıkıp bunların hepsi planımın bir parçası diyecek gibi geliyor.

İchigo ana tarafından en nadir quincylerin kanını taşırken baba tarafından da kaptan seviyesindeki birinin kanını taşıyor. Şimdi anasına hollowun parçasının karıştığını da öğrendik. Duygularını da insanlardan almış. Adam seçilmişin de seçilmişi çıktı. Nika bile bu kadar torpilli olmamıştı. Ama İchigonun bu güçleri almasının temeli Nikaya göre daha sağlam duruyor.

Aizen çıkıp bunların hepsi planımın bir parçası diyecek gibi geliyor.

İchigo ana tarafından en nadir quincylerin kanını taşırken baba tarafından da kaptan seviyesindeki birinin kanını taşıyor. Şimdi anasına hollowun parçasının karıştığını da öğrendik. Duygularını da insanlardan almış. Adam seçilmişin de seçilmişi çıktı. Nika bile bu kadar torpilli olmamıştı. Ama İchigonun bu güçleri almasının temeli Nikaya göre daha sağlam duruyor.
aynen anası safkan quincy, babası soylu ailelerden biri olan shiba ailesinden bir kaptan. (babasına denk diğer soylu aile üyeleri yoruichi ve byakuya)
annesi white tarafından ısırıldığından, ichigo'ya iyisinden hollow-vari güçler de geliyor. bu bölüm ucundan değindiler zaten, detayları bir sonraki bölüm açıklanır herhalde.
son olarak annesi ichigo doğmadan önce hollow saldırısına uğradığından fullbringer potansiyeli de elde etmiş oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık