Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Bilgisayar Tavsiyesi (Genel Başlık)

@Tyrion Bence Acer,HP,Casper almamanı öneririm.Çünkü senin dediğin fiyatlardakinde ısınma sorunu çok ortaya çıkıyor.Arkadaşlarımın çoğu Casper ve Acer'dan şikayetçi kimse de HP önermiyor.
Bu laptoptaki ram açığı belli şuan da piyasada ki tüm yeni çıkan oyunlar 8gb ve üstü için.Tamam pc kaldırır oynarsın da ama ram konusunda sıkıntıya düşebilirsin ani kasmalar sistem belleğinde çok fazla program çalıştıramazsın.Bu konuda biraz daha paraya kırabilirsen http://www.hepsiburada.com/monster-...-750gb-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-BD601444 alabilirsin.

bu görüşe katilmiyorum masaüstü pcm var laptop gayet iyi bir sistem alirsa gayet rahat oyun oynayabilir üstelik derslerde autocad mastercam solidworks gibi çizimlerdede taşinabilir bir pc çok işe yariyor ayri bir memlekette okuyorsan veya okuycaksanda dizüstü şart gibi birşey ama i5e okadar para verilmez ben 1 yil önce KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM HP pavilion15 tam adi bumu bilmiyorum pc aldim isinma sikintisi hariç bi problemi yok soğutucuda kullanmak zorundasin 12gb ram i7 ,işlemciyi 2000 e almiştim şimdi bakiyorumda 2700e i5 bence birdaha düşünmeli alicak olan arkadaş konuyu iyice okusun konuda çok güzel dizüstü pc linkleri mevcut dizüstü çok kullanişli kesinlikle şart
Şimdi bu arkadaş ne demiş; bana bir laptop önerir misiniz xxx-xxx fiyat arası falan filan ek olarak oyun için olduğunu söylemiş. Ben ne demişim "önceliğin oyun ise masaüstü al". Şimdi bu arkadaş önceki sayfalarda şu iş için diye ayrıyetten sorduysa bilemem bakmayada üşeniyorum şuan yani son mesajına göre konuşuyorum. Bu adam oyun oynayacaksa masaüstü alması daha faydalı ben bundan 3 sene önce o fiyatlarda bir laptop aldım ve şuan sistemim yeterli değil en fazla 1 yıl daha ondan sonra ki jenerasyonda oyunları açmayacak. Gelelim eklediğin bi düzine olaya yok mastercam bilmem ne bende endüstriyel tasarım yapıyorum ve onlara ek olarak max-blender-catia falan filan kullanıyorum ama bu adam bunları sormuş mu o mesajda?

Bütçe sıkıntısı varsa ve ona rağmen oyun için alınıyorsa işlemciden ziyade ekran kartına odaklanılmalıdır. i7'li sistem her zaman daha iyi olacak diye bir şey yoktur. i5'li sistemin ekran kartı daha güçlü ise yerine göre o tercih edilebilir.

@Tyrion
Gerekirse taş ile oyna ama Acer falan alma sakın. :/ Hp,Packard Bell,Casper... Bunlar seni yarı yolda bırakır. Ne olursa olsun Asus,Msi,Monster veya modeline göre de Lenovo'dan şaşmamak lazım.Malzeme kalitesi olarak da Msi en iyisi gibi duruyor bunların içinde. Asus da aynı kalibrede sayılır.

Büyük ekran mı istiyorsun? Bekleyebilirsen bekle derim. Çünkü dolar yüzünden zam geldi. Ben de düşmesini bekliyorum. Kardeşime kendi pcmi verip yenisini bana alacağız. Arkadaşın 1600 liraya aldığı pc şimdi 2100 civarı ve o geçen sene kışın almıştı. Acer alınır ama 2500 liraya alınmaz bence. Yoksa 1500 lira civarı alabileceğin oyun performansı sağlayacak ideal pclerin başında geliyor.

Bir de donamım forumuna sor orada illaki senin almayı düşündüğün pcyi kullanan vardır.

Beklersen şimdi 2500 vereceğin pcyi 1800 lira civarı alırsın. yok kesin alacağım diyorsan, ne kadar oyun kasıyorsun ona göre düşün al. Pes vb falan oynarım diyorsan çok uçma. Ortalama Asus işini görür. Soğutma sistemi gayet başarılı.

@Alpamis Para var huzur var tabi.:p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık