Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Beyazbıyık Korsanları vs. Marineford Denizciler

Savaşı hangi taraf kanazır?

• Kullanılan toplam oy
    214
Momo için Sukiyakiden güçlü olur demek bomboş bir iddia olur. O yüzden ben Atmos ile Hawkins arası görüyorum. Gayet de bonkör bir seviye veriyorum çünkü meyvesi falan da olmayacak bu senaryoda. Kinemon'u araya sıkıştırmışsın bak kaçmadı gözümden. :ehe: O da Vista, Croco seviyesine çıkamaz ama hadi Curiel seviyesine de inmez diyelim. ADK üçlüsünü ve İnu-Neko ikilisini de kesinlikle Vista üstü görmüyorum ben. Vista teke tek dövüşte hepsinin ifadesini alır.

Saydığın beşli vs Sakazuki konusu olsa ben oyumu Sakazukiye basarım zaten.
Oden gibi bir azmanın oğlu olup daha şimdiden kendini eğitmek için çalışan bir veletin 28 yaşındaki hali Sukiyaki'den güçlü olmaz demenin Dragon'un oğlu Luffy'nin Kreig'den güçlü olmaz demekle hiçbir farkı yoktur.

Zamanında yazmışım buyur bak:

Objektiflikten o kadar uzak yorumlar yapıyor ki bazı arkadaşlar... Bu tarz yorumları Mf'de görmeye fazlasıyla alışık ve aşınayız ama @serimu'nun açtığı konu şartlarında objektif olunsaydı bari.

WB tarafı:
  1. Marco dediğimiz adam 3 amirale kafa atmış ve daha sonra 3 amiralin her birinden daha güçlü olan 2 meyveli Bb'ye kafa atıp hayatta kalmış biri. Bu adamı hiçbir amiral öldüremez ya da yıkamaz. Biz bu zamana kadar Marco'nun savunma yönünü gördük. Antin kuntin Page 1'ın fiziksel gücü ortadayken serinin en iyi 3 zoanından birisinin saldırı gücünü görünce şaşıracaksınız. Bu herifin saldırı yönü kesinlikle felaket. Bundan emin olun. Mf'de 3 amiral karşısında gösterdiği dayanıklılık ya da meyve performansını tek amiral üzerine yoğunlaştırmış bir Marco, buna saldırı yönünü de eklerse Kizaru gibi bir amirali alabilir.
  2. Karasakal'a gelelim. Savaşın seyrini değiştirecek adamlardan biri bu herif. Meyvelerin cirit attığı denizciler tarafında meyveleri nötrleyebilir ya da kullanımını kısıtlayabilir ki bu da gücünün büyük kısmı meyvelerden gelen amiralleri ciddi anlamda sarsacak bir olay demek. Yanına alacağı sağlam 1-2 kişiyle Akainu'yu yiyebilirler.
  3. Ace: Kaç gündür esir tutulan hali ile Aokiji ile dövüşüyor. Yani sağlam haliyle bir amirali daha uzun süre oyalayabilir. Ace de yanına alacağı sağlam 1-2 kişiyle Aokiji'yi alabilir.
  4. Jozu: Oda'nın özellikle Aokiji karşısına çıkardığı bir adamdı Jozu. Çünkü biliyordu ki Jozu gibi inanılmaz bir fiziksel gücü olan, inanılmaz bir savunma meyvesi olan birini yeteneğiyle en kolay şekilde saf dışı bırakacak olan amiral Aokiji'ydi. Aksi halde bu adam Akainu'nun magmasını da Kizaru'nun ışınlarını da bloklardı. Ama buzu bloklayamazsın işte. Jozu, Marco'dan daha beter biçimde savaşın sonunu dahi göremeden aradan çıkartılmış talihsiz bir karakter. Gücü ve yapacakları gösterilenden çok daha fazla.
  5. Jimbe: Patronu da Wb tarafında ele almak istedim. Gücü yonkou komutanları, Kid ve Law gibi novaların elit üyeleri, BM gibi karakterler tarafından dikkate alınmış, övülmüş bir karakter. Akainu'nun magmasını avuçlamış, böğrü delindikten kısa süre sonra ayağa kalkmayı basarabilmiş acayip dayanıklı ve özellikle suda çok daha etkili olabilen cesur, kararlı, komutan ayarında bir adam. Amiral indirmede yardımcı olabilecek derecede güçlü.
Oden tarafı:

1. Oden: Bu iş çok uzayacak. O yüzden uzun uzadıya anlatmıcam. Hiçbir amirale yenilmeyecek en az amiral gücünde bir adam.
  2. Ashura, Denjiro, Kawamatsu: Belki birbirlerinden farklı güçteler ama hepsi de Kinemon'un birlikte saydığı isimlerden. Muhtemel hepsi de Yk3 veya üzeri güce sahip adamlar.
  3. Momonosuke: Hemen herkes bu sapığı küçümsese de bu büyük bir hata. Oden gibi birinin kanını ve genini taşıyan çocuğun potansiyeli sorgulanamaz. Ne idiğü belirsiz ağlak Coby bile amiral olacakken Momo'nun Coby'den aşağı kalır yanı olmayacaktır. 28 yaşındaki Momo babası kadar güçlü olur mu bilinmez ama kimse bu sapığı hafife almasın. Sağ kol ayarı olarak savaşa katılır ;)
9 Kın'ın tüm üyelerine değinmeye gerek yok. Önemli olanlar yeterli. Şu durumda aklımdaki senaryo şöyle:
  • Wb vs. Garp=> Garp(Garp savaşamaz durumda) 1-0
  • Karasakal-Jozu-Jinbe vs. Akainu=> Karasakal ekibi 1-1
  • Oden-Momonosuke vs. Sengoku=> Oden-Momo 2-1
  • Marco vs. Kizaru=> Marco 3-1
  • Ace-Ashura-Kawa-Denjiro vs. Aokiji=>Ace ekibi 4-1
Şu dövüşleri fazla fazla karakterler ekleyerek yazdı.. Daha azı birçok dövüş için yeterli olacağı halde. Hee yine aklınıza yatmayan dövüşler mi oldu ? O zaman 9 Kın'ın bahsini etmediğim üyelerini, Daimyo'ları ve Hyogoro dayıyı falan korsanlar tarafında eksik gördüğünüz yerlere serpiştirirsiniz :byee:

Tekrar ediyorum.. Şu savaşta denizcilerin galip çıkması için 2 amiral daha gelmesi lazım. Aksi taktirde denizciler kazanır diyenin denklemlerinde çok ciddi sorunlar vardır.

Akainu tüm komutanlara yürüdü tamam da orda haki kullanıcısı olan zaten marcoyla vista vardı sadece. Tekrar görsek diğerleri de kullanıcı çıkar kesin ama mf zamanında onlar vardı sadece. Akainu sadece onlar için haki kullanıcısı dedi ve bunu gösterecek başka şeyler de var.

Bir de marco mecburen tanklık yaptı orda. Akainu’nun derdi luffy’e gitmekti orda. Marco istediği gibi uçarak kaçarak dövüşse akainu ya tayfanın geri kalanını da rahat keserdi ya da luffy’e giderdi.

2 vs 1’de eğer tek başına çarpışacak güçte karakterler olursa dövüş çok değişir. Amiraller güçlü de yandan gelen bi komutana elinin tersiyle vurarak uçurup diğer komutana dönecek kadar değil.
Bi amiral her şeyiyle komutana vurunca bile komutan karşılık verebiliyor. Hıza dayalı görünen marco bile fiziksel hayvan olan akainu’nun magma yumruğuna kafa atıyor. Ace aokiji’yle logia çarpıştırıyor. Jozu aokijiden kan alıyor. Marco kizaru’nun lazerlerini bloklayacak güçte ve tekmesini bloklayamıyor kizaru.

bi komutanla böyle çarpışırken başka güçlü komutan hep yandan gelip vuracaksa amiralin pek yapabileceği bişey olmaz. Bi de burda 2 vs 1 bile eşleşmiyorlar başka destekler de geliyor.

Marco ve jozu, ace ve teach, kedi ve köpek. Bu ikililer amirallerle eşleşmişken bi de vista gibi karakterlerden destek alırlarsa amirallerin şansı olmaz.

Aynı hissiyat içerisindeyim şu an. Sen böyle söyleyince amiraller sağ kollardan güçlüdür demek istiyorum ama Akainu'nun malum sekansı dışındaki orada da manevi olarak bir çökmüşlük vardı karşı tarafta ne kadar bir dövüşme arzusu vardı tartışılır. Jozu-Aokiji Kizaru-Marco ve üstüne Katakuri ve Ben Beckman gibi azmanları görünce Kizarunun Marcoyu yenemeyip ucuz yollara başvurması vs. eklenince gönlüm gitmiyor. Kazanırlar kaybederler o ayrı tartışma konusu ama ekstra bir durum görmediğimiz sürece benim için aynı seviyenin canavarları.
İlk olarak Kizaru-Marco olayına yorum yapayım. O kadar kısa sürede Marco'yu yenseydi denkliği geçtim yakınlık bile olmazdı aralarında. O sahne sadece Marco'nun bir amiral karşısında çöp olmadığını gösterir o kadar.

Burada asıl mevzu mangakanın hangi karakteri hangi durumlara soktuğuyla ve okuyucuda nasıl bir intiba bıraktığıyla alakalı aslında. Dikkati dağıldı falan filan ama sonuç olarak Marco'yu kelepçeleyip anında delik deşik ettiler. Başka bir sağ kol ise Luffy'yi dayak manyağı yapmasına rağmen yıkamadı ve üstüne kendisi de follofoş oldu. Amirallere bakıyoruz adamlar kaya gibi sapasağlam duruyorlar hala. Mangaka onları hiç kötü durumlara sokmadı. Öyle ki yaralı olsa bile WB karşısında hayvan gibi durdular. İmparatorlara karşı denizcilerin öne sürdüğü en önemli koz bunlar. Mesela sen düşünebiliyor musun Teach'in "Şimdilik Marco'ya bulaşmak istemiyorum." deyip Akainu'dan kaçtığı gibi kaçtığını? :/ Daha çok şey yazarım da gece gece kafa açmak istemiyorum. :D

Tam olarak açıklayabildiğimden emin değilim ama işin özü hissiyat ile alakalı diyebilirim. Henüz net bir kanıt görmedik ama mangadan aldığım mesaj; bana göre net bir şekilde amiral>sağ kol.

Son düzenleme:
İlk olarak Kizaru-Marco olayına yorum yapayım. O kadar kısa sürede Marco'yu yenseydi denkliği geçtim yakınlık bile olmazdı aralarında. O sahne sadece Marco'nun bir amiral karşısında çöp olmadığını gösterir o kadar.

Burada asıl mevzu mangakanın hangi karakteri hangi durumlara soktuğuyla ve okuyucuda nasıl bir intiba bıraktığıyla alakalı aslında. Dikkati dağıldı falan filan ama sonuç olarak Marco'yu kelepçeleyip anında delik deşik ettiler. Başka bir sağ kol ise Luffy'yi dayak manyağı yapmasına rağmen yıkamadı ve üstüne kendisi de follofoş oldu. Amirallere bakıyoruz adamlar kaya gibi sapasağlam duruyorlar hala. Mangaka onları hiç kötü durumlara sokmadı. Öyle ki yaralı olsa bile WB karşısında hayvan gibi durdular. İmparatorlara karşı denizcilerin öne sürdüğü en önemli koz bunlar. Mesela sen düşünebiliyor musun Teach'in "Şimdilik Marco'ya bulaşmak istemiyorum." deyip Akainu'dan kaçtığı gibi kaçtığını? :/ Daha çok şey yazarım da gece gece kafa açmak istemiyorum. :D

Tam olarak açıklayabildiğimden emin değilim ama işin özü hissiyat ile alakalı diyebilirim. Henüz net bir kanıt görmedik ama mangadan aldığım mesaj bana göre net bir şekilde amiral>sağ kol.
Zamanı gelip Amirallerin kaybedeceği bir arc görelim o zaman bakalım nasıl olacak :bilmem:

Fırtınalı bir denize koyduğunda Oda Amiralleri o zaman görürüz ne kadar büyük kaptan olduklarını.

Oden gibi bir azmanın oğlu olup daha şimdiden kendini eğitmek için çalışan bir veletin 28 yaşındaki hali Sukiyaki'den güçlü olmaz demenin Dragon'un oğlu Luffy'nin Kreig'den güçlü olmaz demekle hiçbir farkı yoktur.

Zamanında yazmışım buyur bak:
Sukiyaki'den Oden çıkıyorsa Oden'den Atmos çıkar diyorum. Aksini de ispatlayamazsın zaten ama verdiğin örneğin D. soyu olduğunu hatırlatıp geçeyim.

Senin eşleşmen seni bağlar. Ben de sana bir eşleşme yazayım.

Borsalino vs Newgate-Borsalino isterse 3 gün oyalar. Zaten savaşı kazanmak Denizcilerin Newgate'i ne kadar oyalayacağı ile ilişlkili. O yüzden bu tarafın en güçlü adamı karşısına koyup ikisini de sadeleştirmeye gerek yok. Daha zayıf birisi ile oyalayabiliyorlarken Sengoku talimatı verir Borsalino uygular.

Sengoku vs Oden ve Momo-Buna da 3 gün sonunda Sengoku diyorum ben.

Sakazuki vs Ace, Ashura, Vista-Sakazuki 12 saat dolmadan bitirir bunları 12 saat dinlenip takviye gereken yere gider. Şimdi baktım da Sakazuki 2 saatte bitirir bu üçlüyü. :fool:

Kuzan vs Jinbe, Kawamatsu, Jozu-Kuzan da Sakazuki ile aynı tarifeyi uygular geçer. Hatta bu savaş 6 saat de sürebilir.

Garp vs Marco, Teach, Denijiro-6 ila 12 saat içinde Garp püre eder takviye gereken yere gider.

Çer çöpleri yazmadım onlar sıçrayan magmadan seken ışıktan taşan hakiden mefta zaten.

Bazı kişilerle karşıt düşüncede olduğumu görmek, düşüncelerimin doğru olduğundan emin olmamı sağlıyor.

Denizciler kazanır.

Söylediğim şey net aslında, kazanacakları bir hikayeydi o, tüm zarları düşeş geldi o yüzden. Kaybetmeleri üzerine yazılacak bir arc da göreceğiz elbet o zaman neler olacağına bakarız.
Kazanacakları bir hikayeydi doğru ama mangaka bunu öyle bir sundu ki denizciler bildiğin ezip geçtiler. Üstelik Garp ve Sengoku gibi iki hayvanat locadan izlerken yaptılar bunu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık