Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Haklı. WB korsan gibi korsan, istekleri ve çıkarları doğrultusunda hareket ediyor. Marco idam edilse MF'ye gitmezdi ama Ace için gitti. Çünkü adamın yatırımı Ace, Marco ise bir adamı. Aynısı Oden için de geçerli. Oden için tehlikeye girmezdi, girmedi de. Aynı şekil Ace'yi de Oden için ateşe atmadı. Ilık hayaller ile gerçek bir korsanı yargılamayın. Sivil halk WB'den şeytan diyerek boşuna korkmuyor.

Şuçlanacak birini arıyorsanız Kiku-çan'ın hain ağabeyini suçlayın.
Adam kayırsa Squarda bir deprem yumruğu koyardı çirkin suratına bir ayar verirdi. Squard nakaması bile değil Filosu. Ace ölse intikam almak için Marinefordu ateşe vereceğini falan mı sanıyorsunuz.

Ama hiçbir çocuğunu ayırmadığını hatta sevimsiz Squardo ve Ace'i aynı seviyede sevdiğini söylüyor. Nasıl Marco'yu ölüme terk eder? Sen Edward'a yalancı mı diyorsun? :hhh:
Orada zekice bir manipülasyon ile herkesi kandırıyor. WB kaçın kurası, kaç yıllık korsan. Koyun gütmesini bilmese o kadar yıl denizlerde sadece gücüyle tutunamaz.

IIIII çocukların, yetimlerin ve fakirlerin babası değil mi? Marco'nun dediği kadarıyla işi garibanların yanında olmak. Wano dediğimiz yerde yetimler ve çocuk işçiler sömürülmüyor mu? Beyazsakal'ın dünyaya bakış açısına göre Wano'yu zaten kurtarması lazım. Yetim ve ezilen çocuklara bu kadar tavsa.
Ve bunun için tüm tayfasının hayatını büyük tehlikeye atsın.
Bende diyorum ki o mantıkla bakarsan zaten ilk Shabondy'e oradan da rewerie'ye gidip bütün kutsalları öldürmesi lazım. Sonuçta garibanın dostu, yetimlerin babası neden kutsalları, yonkoları, halkı sömüren kralları ve diğer korsanları öldürmedi ki bok herif demekle aynı şey bu dediğin.
Bu ne kadar adaletli, objektif ve doğru bir yorum olur bunun değerlendirmesini de size bırakıyorum.

Ben böyle haterlik görmedim arkadaş. Adam diğer yonkoları, ezilen halkları canı pahasına kurtarmadı diye eziliyor. Sanki Wano dışında ezilen, köle edilen yerler yok...

Ne bekliyodun ki? Adam Luffy dönemi öncesi için etkili bi karakter. Luffyle ilgili yaptığı tek şey Acei tayfaya almak. Direkt Luffyle ilgili olan Shanksta bile 1000 bölümdür hiçbir şey göremedik.
Shanks'in hükümet ile bağı var. Luffy'e meyveyi veriyor ve korsan olmasına teşvik ediyor. Muhtemelen rocks veya kutsallar ile de bağı çıkacak. Yani wb'ın serideki rolü ile shanks'in ki bir değil.

İntikam uğruna saldırı yapmama konusunda haklı aslında. Zaten ölmüş bir insan için başkalarını da ölüme sürüklemek gereksiz. Ancak yardıma muhtaç bir halka yardım etmesi gerekir. Tabii eğer gücü yetiyorsa. Tayfasına nasıl ki çocukları topluyor ve babalık yapıyor, Wanodaki çocuklara da babalık yapmalıydı. Bu noktada, gücünün ne denli yeteceği ve karşılığında neler feda etmesi gerektiği önemli. Onu da kestirmek zor. Ayrıca bu sadece Wano'ya özgü bir durum değil. Beyazbıyık gibi adamların, güçleri yettiğince her yere yardım eli uzatmaları gerekiyor. Ancak dediğim gibi; bu çok karışık ve kestirmesi zor bir mesele. O yüzden, direkt olarak suçlayamayacağım. Yine de, ben, bu tür hesaplar yapmak yerine, adamlarına güvenen ve ihtiyaç halinde, önüne gelene saldırmaktan çekinmeyen bir Beyazbıyık'ı tercih ederdim. O noktada bir hayal kırıklığı yaşadım. Çok güçlü olduğu halde kılını kıpırdatmayan ve hiçbir risk almak istemeyen karakterleri çok sevemiyorum.

Adamı Zenne yapmışlar 5 sene boyunca dans etmiş sokaklarda halk için haber verme ihtimali oldukça düşük gibi. Üstüne Kaido'nun çekip gideceğini düşünecek kadar aklı havada bir adam Oden bilmiyorum normal insan gibi yargılanmalı mıyız.
Hayatında Wano'dan dışarı adım atmamış Kin'emon, Raizo ve Kanjuro bir şekilde ta Dressrosa'ya, Punk Hazard'a falan gidebilmişler. Hatta Raizo yerini tespit etmenin imkansız olduğu Zo'ya gitmiş. Oden istese çok rahat haber gönderebilirdi yani. Kaido'nun çekip gitmediğini gördüğünde yine yardım isteme seçeneği vardı, ama yapmadı.

Bence kesinlikle haklıdır. Adam bütün tayfasını çocukları gibi görüyor sırf yıllar önce ölmüş olan bir dostu için bütün bu çocukları riske atmaya değer mi?

Adam kayırsa Squarda bir deprem yumruğu koyardı çirkin suratına bir ayar verirdi. Squard nakaması bile değil Filosu. Ace ölse intikam almak için Marinefordu ateşe vereceğini falan mı sanıyorsunuz.
Şimdi ciddi soruyorum. Squardo MF'de idam edilse WB gelir miydi? Buna gerçekten inanıyor musun? Squardo için dünyayı çalkalayan büyük bir savaş çıkacak :(

Ayrıca bence konu başlığı değişmeli. Olay haklı olup olmaması değil.

WB gibi birisinin Wano'yu kurtarmasını bekliyordu herkes. WB'ye bu olay yakıştı mı şeklinde bir başlık olayı daha iyi açıklardı ya da WB Wano'yu kurtarmaya gitmeli miydi?
Konuyu Oden üzerine açtım aslında, ana mesajda belirttim. Ada ile ilgili durum biraz daha yan olay gibi duruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık