Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Beyazbıyık Haklı mıydı?

Haklı mıdır, haksız mı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Hayatında Wano'dan dışarı adım atmamış Kin'emon, Raizo ve Kanjuro bir şekilde ta Dressrosa'ya, Punk Hazard'a falan gidebilmişler. Hatta Raizo yerini tespit etmenin imkansız olduğu Zo'ya gitmiş. Oden istese çok rahat haber gönderebilirdi yani. Kaido'nun çekip gitmediğini gördüğünde yine yardım isteme seçeneği vardı, ama yapmadı.
Aslında haklısın ama şöyle bir durum var Kinemonlar hakkında. 20 yıl sonrasında birden beliriyor bu adamlar. Halk bunların öldüğüne kanaat getirmiş hatta hayalet falan demişler. Kinemonların adadan ayrılması ile Oden'in ölmeden önce haber yollaması bir olmamalı.

Ama haber gönderebilir miydi dersen o konuda emin olamadım. Belki başarırdı.

Şimdi ciddi soruyorum. Squardo MF'de idam edilse WB gelir miydi? Buna gerçekten inanıyor musun? Squardo için dünyayı çalkalayan büyük bir savaş çıkacak :(
Ben de ciddi cevaplıyorum Ace'ten daha fazla değer verdiğine emin olduğum Marco'yu kurtarmaya gitmezdi yorumunu çok absürt buluyorum. Marco için aynı şeyi yapardı Squard sorusuna gelirsek Squard gibi bir adam için öyle bir savaş çıkmaz. İmpel Down'a kurtarmaya gider mi bilemem Tayfa ve Filo arasında illaki az çok fark olur. Ama Ace/ Thatch veya Namur arasında bir kayrım yok. Ha babadır bir evladını daha çok sever ayrı ama hepsini eşit derecede korur. Filo için aynı iddiada bulunamam.

İntikam, Newgate için yeterli bir motivasyon olmayabilir. Thatch örneğine bakınca bunun karakteriyle tutarlı olduğu da söylenebilir ama tutarsız olan nokta Newgate kadar acı çeken halklara duyarlı bir insanın Wano'daki halkın durumunu Ace'den öğrenmesine rağmen bu kadar kayıtsız kalabilmiş olması. Balıkadam Adası'na girip bayrağını diken, fakir bir adaya yardım etmek adına kendisine hiç maddi servet biriktirmeyen de aynı adam. Büyük kayıpları göze alarak Kaido'yu tamamen devirmek zorunda değildi, fabrikalarını yıkıp Wano'dan kovabilirdi. Bayrağını dikip ülkenin başına Yasu'yu falan geçirip gidebilirlerdi. Eğer Roger'dan duyduğu bir kehanet uğruna Ace'i hazırlamak için bu kadar hareketsiz kalmışsa bu denli kadercilik de Newgate gibi diğer korsanlarla aynı hırsları paylaşmayan, hep kendi kaderini çizmiş bir karaktere yakışmıyor.

Tabii bunların hiçbirini yapmak gibi bir sorumluluğu yok, Oden'i affetmemesi de yalnızca bir ada için kendisini ve tayfasını tehlikeye atmaması da mantıklı görülebilir. Hakkıdır da diyebiliriz ama bence tanıdığımız Newgate'le pek uyuşmuyor bunlar. Bu gibi kurgusal karakterleri zaten gerçek olamayacak kadar fedakar ve haksızlıklara duyarlı oldukları için seviyoruz, Newgate'i de öyle sevmiştik.

Wb maalesef haklı. Olayların bu kadar sürüncemeye girmesinin sebebi de Oden aveli.
Neysem iyi tarafından bakalım. Luffy hem abisinin yarım bıraktığı sözü tamamlayacak hem de yılların WB'sinin adım atmaya korktuğu adayı vura kıra özgürleştirecek???? Bal kavanozu ile de olsa bunlar gerçekleşecek..............
Kabahatin tamamı senin demeye dilim varmıyor ama kabahatin tamamı senin Oden-kekeciğim......

Üye silindi 1004

İntikam, Newgate için yeterli bir motivasyon olmayabilir. Thatch örneğine bakınca bunun karakteriyle tutarlı olduğu da söylenebilir ama tutarsız olan nokta Newgate kadar acı çeken halklara duyarlı bir insanın Wano'daki halkın durumunu Ace'den öğrenmesine rağmen bu kadar kayıtsız kalabilmiş olması. Balıkadam Adası'na girip bayrağını diken, fakir bir adaya yardım etmek adına kendisine hiç maddi servet biriktirmeyen de aynı adam. Büyük kayıpları göze alarak Kaido'yu tamamen devirmek zorunda değildi, fabrikalarını yıkıp Wano'dan kovabilirdi. Bayrağını dikip ülkenin başına Yasu'yu falan geçirip gidebilirlerdi. Eğer Roger'dan duyduğu bir kehanet uğruna Ace'i hazırlamak için bu kadar hareketsiz kalmışsa bu denli kadercilik de Newgate gibi diğer korsanlarla aynı hırsları paylaşmayan, hep kendi kaderini çizmiş bir karaktere yakışmıyor.

Tabii bunların hiçbirini yapmak gibi bir sorumluluğu yok, Oden'i affetmemesi de yalnızca bir ada için kendisini ve tayfasını tehlikeye atmaması da mantıklı görülebilir. Hakkıdır da diyebiliriz ama bence tanıdığımız Newgate'le pek uyuşmuyor bunlar. Bu gibi kurgusal karakterleri zaten gerçek olamayacak kadar fedakar ve haksızlıklara duyarlı oldukları için seviyoruz, Newgate'i de öyle sevmiştik.
İşte demeye çalıştığım tam olarak bu. Ezilen saldırıya uğrayan adaları kurtaran birisi güya. Wano'nun farkı ne? Kurtardığı diğer ezilen ve fakir adalardan farkı nedir? Bunun cevabını veremiyor fanları.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık