Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Berserk - Teşekkürler Kentaro Miura

Aynı şey değil. Ortaçağ'daki durumlardan haberin var mı? O dönemde halk tabakası çöpten farksızdı. Hele de bir işçi sınıfına bile düzgün bir şekilde dahil olamadıklarını varsayarsak. Kendi dışkılarından heykel yapıp onlarla oynayanlar mı dersin kedileri sokaklarca kovalayıp yakanlar mı dersin, sistemin en altı olan bu çöpten farksız insanların değil insan sayılması, soylu olmanın hayalini kurması bile uçuktu. Griffith gerçekten de dediğin gibi 'ışıldıyor' Gutts'tan farklı olarak.D Ki Gutts da HAYAL denilen şeyi tatmak istedi.

Ki o feda etti dediğiniz kişiler paralı asker. Peki sen paralı asker ne biliyor musun? Gelir için canı üzerine, kumar oynayan kişi ki Şahin Takımı'ndan bir kişi bile hayal kurmadı. Ot gibi yaşıyorlardı, Griffith hariç. Zaten kendi canı üzerine kumar oynayan insanların canından olması gayet doğal.

Griffith onları soylu yaptı. Şövalye yaptı! Bak düzenli bir ekip sağlamasını geçtim (yani savaşta rastgele birinin kumandasında sağlanabilecekten bile kat kat daha düzenli bir ordu)onları şu ana kadar zekasıyla hayatta tutmasını da geçtim ONLARI ŞÖVALYE YAPTI DİYORUM. O dönemden gram haberin varsa ne kadar saygı duyulası olduğunu anlamışsındır. Griffith olmasa zaten öleceklerdi ve canlarını, kumarda kazanacağını düşündükleri kişiye parasını yatıran bir grup insan gibi, yatırdılar. Griffithin de söylediği gibi onun söylediği yerde öleceklerdi ve öldüler. Onun malları idiler ve bunda bir sakınca yok? Savaş meydanı burası top havuzu değil. Zaten Griffith olmasaydı da öleceklerdi ve isteyerek peşlerinden gittiler HAYALini dahi kuramayacakları bir statüye geldiler fakat sonunda canları[kumarda paranın da tükenebileceği gibi] tükendi.

Bu noktada senin Griffithe olan kinin toyluktan başka bir şey değil. Gerçek dünyaya hoş geldin, bazı insanların potansiyelleri diğerlerinden fazladır. RÜYA denilen şeylere sahip olabilir ve peşlerinden koşabilirler. Griffith de söyledi bu yolda birçok kişi ona yardımcı oldu, ona birer basamak oldu zaten buraya kadar geldikten sonra geri durmak o insanlara hakaret. Geri durmaması ölenlere olan saygısını gösterir hatta. Çoğu komutası altında bir grup insana sahip kişi için o insanlar dediğiklerin piyondan başka bir şey değildir yalnızca gerçek bir lider onların daha fazlası olduğunu söyler.(içtenlikle) Yani zamanında senin ayıla bayıla övmeye doyamadığın iki karakterin de adeta bir tanrı gibi gördüğü liderleri Griffith. (Casca ve Gutts)

Ki Gutts bu ulaşılamaz gördüğü kişiye denk bir arkadaş olmak için bir nevi takımına ihanet edip gitti.
Kusura bakma ama gördüğüm en anlamsız yorumlardan birisi.

Ölümü göze alarak savaşmak ayrı şey, tanrılar için kurbanlık koyun gibi kendini sunmak ayrı şey. Birisinde ölüm riski var sadece diğerinde ise doğrudan ölüm var başka seçenek yok.

Bir şey sormak istiyorum. Bu Caska'nın doğruduğu yaratık Guts'ın çocuğu mu yoksa erkek güzelinin mi?
Yeniden oluma yapıyorum da Guts onu görünce "yoksa benim..." Deyip durdu.

Onu ecüş bücüş yapan mı Griffith yoksa direk onun mu?

Bir şey sormak istiyorum. Bu Caska'nın doğruduğu yaratık Guts'ın çocuğu mu yoksa erkek güzelinin mi?
Yeniden oluma yapıyorum da Guts onu görünce "yoksa benim..." Deyip durdu.

Onu ecüş bücüş yapan mı Griffith yoksa direk onun mu?
İskelet açıklıyor Guts'a. Çocuk Guts ile Casca'nın ama şekli Girifisu tarafından bozuluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık