Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Bara Bara No Mi'nin Gerçek Gücü

Anlamamazlıktan geliyorsunuz heralde size diyorum ki sınıra baglı hersey,

Peki bu durumda 434. anime bölümünde 9:00 ile 9:30 dakikaları arasında gerçekleşen olayı nasıl açıklayacaksın,
Sıradan bir mahkum sıradan bir vuruşla Daz Bones'un kafasını kanatabiliyor, eğer senin dediğin gibi Buggy kairoseki kelepçeye rağmen kesilemiyorsa aynı mantıkla Daz Bones'un da bileğinde kairoseki olmasına rağmen bu tür bir vuruştan hiç etkilenmemesi gerekmez mi..? Nasıl oluyor da böyle düz bir vuruş çeliğin başını kanatabiliyor..?

http://www.gogoanime.com/one-piece-434-one-piece-episode-434
Cunku celigin bir dayanıklılık sınırı var. O sıradan dedigin adam da Das Bones la aynı katta olduguna gore demek ki sıradan degilmiş.Zaten hayvan gibi kas var adamda. Bunun dısında hiçbirsey orada kafasının kanama nedenini acıklayamaz. Cunku deniz meyve guclerini iptal etmiyor. Luffy Kraken i suda pataklaması ve Arlong Park ta luffy nin kafasını dısarıya uzatmaları bunun en buyuk kanıtı. Ha eğer Buggyle Daz bones un farkını soruyorsan su mesajıma bak:

Bak tek bir noktayı algılayamıyorsun. Luffynin lastik olması resistance gibi birşey. Yani fizksel atklara karsı dayanıklılık saglıyor. ama "aşılabilecek bir sınırı" var. Aynı şey çelik veya elmas ın kesilmesi için de gecerli. Kiminin saf gücü bunları aşmaya yeter, kiminin haki eklemesi bunların sınırını gecmesi için şarrtır, kiminin ise saf gucu bu sınırı asmasına ragmen, bir de haki kulanır ve cok buyuk bit güc elde eder... Bu yuzden sen haki kullanan bir adamın bunu sadece hakisi sayesinde yaptıgını söyleyemezsin. Yeterince gucluyse saf gücü de yetiyordur belki...

Anlatmak istedigim asıl noktaya geleyim. Elmas, çelik,lastik bu maddelerin birer sınırı var. Ama Buggy nin meyvesinin özelliki "kesilememek" (Doğrama Meyvesi). Kesilememek kesin bir ifade, meyve gücü de iptal olmadıgına gore sonuc ortada

Birşey daha var.Parameciaların bedenleri kendi öz bedenleri. Bunu vurgulama sebebim de şu: Haki kullanıcının öz bedenine vurmaya yarıyor. Ama sonraki etki silahın veya saldırının çeşidine göre oluyor. Yani mesele hakiden etkilenme falan degil mesele "kesme saldırılarından" etkilenmeme. Kılıç zarar veremiyor ki adama haki zarar versin? anlatmak istediğim şey bu benim. Bu yuzden hiçbir kesme saldırısından etkilenmez Buggy.

Edit: Hala fiziksel ataklarla luffye hakisiz zarar veremezsin diyen varsa baksın:

http://www.mangareader.net/103-2532-15/one-piece/chapter-425.html

Luffy elleriyle Kaoresekiye dokunuyor ama tüm vücudu etkileniyor.Çelişki var Daz Bones'in sahnesinde.
Bak şimdi bende çelişkiye düştüm:DAdam orada çıplak elle daz bones'e vuruyor kafasından kan akıyor.O zaman kairoseki meyve gücünü iptal ediyor.Normalde çıplak elle çeliğe bile vuramazsınki.
Şöyle bir fark ortaya çıkıyor ama o da çok saçma olur;kullanıcının meyvesi denizde aktif ama kairoseki takılınca tamamen iptal oluyor.

EDİT;vay arkadaş her meyvenin sınırı var bir tek buggy'nin yok nasıl iş anlamadım.

Bak şimdi bende çelişkiye düştüm:DAdam orada çıplak elle daz bones'e vuruyor kafasından kan akıyor.O zaman kairoseki meyve gücünü iptal ediyor.Normalde çıplak elle çeliğe bile vuramazsınki.
Şöyle bir fark ortaya çıkıyor ama o da çok saçma olur;kullanıcının meyvesi denizde aktif ama kairoseki takılınca tamamen iptal oluyor.

EDİT;vay arkadaş her meyvenin sınırı var bir tek buggy'nin yok nasıl iş anlamadım.
Olmaz.Ace'in boynun da da kelepçe vardı(yanlış hatırlamıyorsam).Boynunu keseceklerdi zaten.Daz'ın elinde kiler Kaoreseki değil beyler.Teorinin hala tutarlığı var :D

Hocam Daz Bonesin o sahne çok çelişkili,Kaoreseki kelepçe var ama etkilenmiyor çok saçma.Luffy dokunduğu an bayılacak gibi oluyor ama bu adam gayet normal bir şekilde takılıyor.O kelepçenin normal kelepçe olma olasılığı var mıdır ? Yoksa bu durumun içinden çıkılmaz.
Parmaklıklardaki yoğunluk daha çok olmasından kaynaklanıyordur, Ace'de etkilememişti Kairosikili kelepçeler,Adam dövüşmüştü resmen,Hatta robinide etkilememişti.

Arkadaşım sen değilmisin "Buggy'nin bölünme sınırı yok" diyen...
Şimdide kalkmış sınıra bağlı her şey diyorsun.

Birde cevabı kime veriyorsun?
Sana yöneltilen hangi sorunun cevabı?
Sadece kaçıyorsun arkadaşım...
Roger ile WB arasındaki fark dedim 2 kere hala cevap yok???
Serkan3441'in sorusuna cevap yok.

Herkeste sınır var Buggy'de yok öyle mi?
"Anlamamazlıktan geliyorsunuz heralde size diyorum ki sınıra baglı hersey,"
Bu Buggy için geçerli değil yani...
Roger ın yetenekleri hakkında bir fikrim yok. Ayrıca Roger ın zamanında Wb nin gücü ne kadardı o konuda bir bilgim olmadıgı için yorum yapamam.

Ama buggy nin tum meyve ozellikleri bir sbsde acıklandı. Bilmem gereken herseyi biliyorum. Paramecialarda kairoseki meyveyi iptal ediyo olsaydı luffy denizde gear 3rd b. haki eklemeli atakla krakene vurabilirmiydi sence?

Belli ki logia ve zoan tiplerinde deniz vücudun donusmesini engelliyor olay bundan ibaret. Sınır konusunu da anlamak istedigin gibi algılıyorsun. Bak ne demisim daha once:

Hocam kesme saldırılarına karsı "sınırı yok" derken ne demek istediğimi elimden geldigince açarak anlatayım:

Buggy bilincli olarak bölündüğünde o parçaları ucurarak kontrol etmek zorunda. Yani ne kadar cok bolunurse o parcaları hareket ettirmek o kadar zor ve bu durum tecrubeye baglı. Ama ben sunu söylüyorum. Buggy e kesme saldırısı uyguladıgında meyve otomatik çalışıcak ve ne kadar parcaya ayrılmıs olursa olsun o parcalar sabit oldugundan kontrol gibi bir problem olmayacak. Bu yuzden kesme saldırılarına karsı sınırı yok diyebiliriz. Bilincli olarak bolunmek ise kullanıcının tecrubesine baglı, yani Buggy bilincli olarak cok kucuk parcalara bolununce, o parcaları ucurarak kontrol edecek meyve hakimiyetine sahip degildir belki şuan.

Shanks bunları söylüyor. Kaç kere saplanırsa saplansın,bıçaklanırsan bıçaklan"kesilirsen kesil diyelim artık" ne olursa olsun sen ölmeyi başaramazsın gibi bir anlam çıkıyor. Yani bu adamı kesmeyi başarabilecek biri yok demek. Çünkü haki bilgisinden Shanks'ın haberdar olduğunu düşünür ve karşıda da hakili rakipler olabileceğini bu düşünceye eklersek, Buggy'i kesmenin şu şartlar altında bir imkanı olmadığını görürürüz. Belkide tayfa içinde bunu denediler ve başaramadılar. Belkide ellerinde meyve kitabı var ve bunu biliyorlar. Ama sınır konusu kafamda soru işareti olarak kalacak.
Herşey bir yana "Haki"nin meyveler üzerine etkisi böylece bir hayli açıklık kazandı(bence). Teşekkürler.
Konu ile ilgili mesajlar atılsa da bizim mesajlarda arada geçip gitmese daha iyi olacak sanırım. Kendimden alıntı yapıyorum. Yok artık.

Parmaklıklardaki yoğunluk daha çok olmasından kaynaklanıyordur, Ace'de etkilememişti Kairosikili kelepçeler,Adam dövüşmüştü resmen,Hatta robinide etkilememişti.
Doğru olabilir,Şimdi Marinford arc'ı açtımda Ace'in boynun da Kaoreseki filan yok. Yani bu adamın eline takıyorlarsa Kelepçeyi ve darbeleri Boynuna ya da vücuduna doğru atacakları kesin olduğuna göre. Kaoreseki takarsan meyve gücü tamamen iptal olur. Ama Luffy'nin Denizde ki olayları da ayrıca farklı bir konu.

Doğru olabilir,Şimdi Marinford arc'ı açtımda Ace'in boynun da Kaoreseki filan yok. Yani bu adamın eline takıyorlarsa Kelepçeyi ve darbeleri Boynuna ya da vücuduna doğru atacakları kesin olduğuna göre. Kaoreseki takarsan meyve gücü tamamen iptal olur. Ama Luffy'nin Denizde ki olayları da ayrıca farklı bir konu.
Olay benim dediğim yere geldi:DO zaman kairoseki ile deniz suyu arasında fark var mı?Bu soru da çok abes kaçıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık