Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2024-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    36
Katara beni rahatsız etmedi. Aksine ana karakterlerin çok iyi seçildiğini düşünüyorum.

Azula abisinden daha büyük gözüken itici bir karakter olmalıydı. Baya sevimli olmuş. Saz arkadaşları da iyi seçilmemiş.

Görsel açıdan güzel. Neredeyse her şey efekt olunca yer yere göze batıyor doğal olarak.

Çizgi dizisi su gibi akmış durmayıp Korra'ya devam etmiştim. Maalesef bu ise hiç akmadı. Anca 3. Bölümün yarısına kadar gelebildim devamını izlemem muhtemelen. Çizgi diziyi izleyeli çok olmadığından belki de çok yavan geliyor ve akmıyor.

O kadar sıkıcı ki fena bulmasam da akıp gitmediğini düşündüğüm "Gibi"'ye dönüş yaptım. En azından görsel anlamda kotarılmış. Bu sayede bu tür yapımlar daha iyi bütçelerle gelmeye devam eder.

Diziyi bitirdim bu arada. Arkadaşlara katılıyorum. Azula üçlüsü olmamış. Asyalı tipler olsa kesinlikle daha cok yakışırdı. Zuko iyiydi, görsel efektler ve bükme hareketleri güzeldi. Ama final bölümü aangi sevmedim.

Nedeni ise avatar forma dev bir balık gibi davranması. O formda sanki su büküyordu anime de . Su bükme hareketleri vardı diye aklımda kalmış. Bilenler aydınlatırsa sevinirim. Çünkü bu seriyi zamanında haftalık olarak bekleyip izleyen nadir şanslı yaslılardanım. Tekrar 2. Kere izlemediğimden aklımda böyle kalmış. Ve yine aklımda aaang su bükmeye başlıyordu diye kalmış. Dizide kuzey su kabilesinde gezdi sadece yanlıs mı hatırlıyorum. Katara mı öğretiyordu su bükmeyi ?

Genel olarak diziyi beğendim. Espri sayısı az olsa da bazı yerler hızlı işlendiği gözüm batsada severek izledim. Tabi seriyi hiç bilmeyen insan nasıl düşünür emin değilim.

Diziyi bitirdim bu arada. Arkadaşlara katılıyorum. Azula üçlüsü olmamış. Asyalı tipler olsa kesinlikle daha cok yakışırdı. Zuko iyiydi, görsel efektler ve bükme hareketleri güzeldi. Ama final bölümü aangi sevmedim.

Nedeni ise avatar forma dev bir balık gibi davranması. O formda sanki su büküyordu anime de . Su bükme hareketleri vardı diye aklımda kalmış. Bilenler aydınlatırsa sevinirim. Çünkü bu seriyi zamanında haftalık olarak bekleyip izleyen nadir şanslı yaslılardanım. Tekrar 2. Kere izlemediğimden aklımda böyle kalmış. Ve yine aklımda aaang su bükmeye başlıyordu diye kalmış. Dizide kuzey su kabilesinde gezdi sadece yanlıs mı hatırlıyorum. Katara mı öğretiyordu su bükmeyi ?

Genel olarak diziyi beğendim. Espri sayısı az olsa da bazı yerler hızlı işlendiği gözüm batsada severek izledim. Tabi seriyi hiç bilmeyen insan nasıl düşünür emin değilim.
Orijinal hikayede Üstad Pakku Aang ve Katara'ya (Karşı karşıya gelip yapmış oldukları karşılaşma neticesinde Usta Katara der) su bükmenin inceliklerini öğretiyor. Ardından da Aang'e bundan sonra eğitimine Üstad Katara devam edecek diyordu ve zaten öyle devam ediyor...

İlk soruya gelirsek Kuzey Kuşatması bölümlerinde Aang Avatar moduna girerek Okyanus Ruhu'na bırakır kontrolü. Büyük bir Koizilla (Ruhlar Vahası'ndaki Ay ve Okyanus ruhlarının cisimleşmiş bedenleri Koi Balığı) şekline bürünürler. Diziyi bitirmedim henüz ancak demek istediğin sanırım bu.

İlgili görsel

Fantastik seri açlığının çekildiği günümüzde dizi oldukça iyiydi. Görsellik oldukça güzeldi. Puanım 7.5/10. Puan daha yüksek olabilridi belki düşüren kısımlar: toprak şehri ile şu ruh bölümleri. Altyapı için gerekli olsa da sıktı oralar. Bir de ana karakterin bebe olması diyalogları falan sıkıcı hale getiriyor. Naruto gibi arkadaşlarım da arkadaşlarım olayı sıkıyor.
Kafasına şöyle vuracaksın :D

Orijinal hikayede Üstad Pakku Aang ve Katara'ya (Karşı karşıya gelip yapmış oldukları karşılaşma neticesinde Usta Katara der) su bükmenin inceliklerini öğretiyor. Ardından da Aang'e bundan sonra eğitimine Üstad Katara devam edecek diyordu ve zaten öyle devam ediyor...

İlk soruya gelirsek Kuzey Kuşatması bölümlerinde Aang Avatar moduna girerek Okyanus Ruhu'na bırakır kontrolü. Büyük bir Koizilla (Ruhlar Vahası'ndaki Ay ve Okyanus ruhlarının cisimleşmiş bedenleri Koi Balığı) şekline bürünürler. Diziyi bitirmedim henüz ancak demek istediğin sanırım bu.

İlgili görsel

Üstadın bunları uğurladığı zaman Aange parşömen, kataraya su olan kolye verip de sokkaya hiç bir şey vermediği sahne çok iyiydi normalde niye diziye eklemediler acaba :D

Üstadın bunları uğurladığı zaman Aange parşömen, kataraya su olan kolye verip de sokkaya hiç bir şey vermediği sahne çok iyiydi normalde niye diziye eklemediler acaba :D
Güzel düşünülmüş sahnelerdendi... Sokka bu tür sahneler sonrasında esasında kendisine güvenmeye başladı. Uğradıkları herkes avatar ve hava bükücü olduğu için Aang'e etkili bir su bükücü ve çok iyi bir şifacı olduğu için Katara'ya yanaşıyordu.

Sokka sürekli kendisine çalıştı. Gün be gün büyüdü... Yiğidim benim...

Aang ne zaman su bükücek yorumlarını okurken dalga geçiyorlar sandım cidden öyleymiş. Ben senaryodaki birkaç küçük değişikliği beğendim. Çizgi dizisini pek hatırlamadığım için Omashu da dahil çoğu yerde bu böyle miydi demiştim ama Kuzey kısmı güzeldi. Bu ruhlar yılda bir defa geliyorlarsa bence su kabilesinin bundan haberdar olup önlem alması daha mantıklı olurdu belki Avatar Kuruk kendi vazifesini tam yapmadığı için su kabilesi haberdar olmayabilir denilir ama Yue çoğu şeyden haberdardı.

Aang ne zaman su bükücek yorumlarını okurken dalga geçiyorlar sandım cidden öyleymiş. Ben senaryodaki birkaç küçük değişikliği beğendim. Çizgi dizisini pek hatırlamadığım için Omashu da dahil çoğu yerde bu böyle miydi demiştim ama Kuzey kısmı güzeldi. Bu ruhlar yılda bir defa geliyorlarsa bence su kabilesinin bundan haberdar olup önlem alması daha mantıklı olurdu belki Avatar Kuruk kendi vazifesini tam yapmadığı için su kabilesi haberdar olmayabilir denilir ama Yue çoğu şeyden haberdardı.
Aslında öyle değildi pek çizgifilmde. Ruhlar her zaman oradaydı ama bu bilinen bir şey değildi. Zao şu kütüphaneden öğrenmişti.

Aslında öyle değildi pek çizgifilmde. Ruhlar her zaman oradaydı ama bu bilinen bir şey değildi. Zao şu kütüphaneden öğrenmişti.
Evet o kısmı ben de öyle hatırlıyorum bu yüzden değişikliği beğenmiştim netflixteki. Birkaç yeni bilgi de eklemişler mesela Aang ve Okyanus ruhu birleştiğinde Aang’in ele geçirildiği kısmı bilmiyorduk. Evet Okyanus ruhu ile birleşti ama yinede benliği silinmiş direkt diğer ruh gelmeseydi. Bunlar minik detaylar ama güzel. Mesela Ay ruhunu öldürdükleri hançerin Kuruk tarafından ruhlar alemindeki taşlar tarafından yapılmış olması böylelikle herkesin zarar veremeyeceği anlamına gelir. Aslında şimdi düşünüyorum da bu durumda su kabilesinin rahat olması saçma olmaz. Herhangi bir silah zarar veremiyorsa sıkıntı olmamalı.

Aang’in ele geçirildiği kısmı bilmiyorduk.
Aslında bilmiyorduk kısmından daha ziyade çizgifilm canonunda da öyle oldu mu ondan emin değilim. Muhtemelen tersiydi. Çünkü o olay çizgidizide avatar haliyle alakalı bir özellik gibi gösterildi. Hatırlarsan 2. Sezon ilk bölümde bu olaydan yola çıkan toprak generali Aang'i o hale sokmaya çalışıyordu. Kimse de demedi ki o farklı olay diye.

Mesela Ay ruhunu öldürdükleri hançerin Kuruk tarafından ruhlar alemindeki taşlar tarafından yapılmış olması böylelikle herkesin zarar veremeyeceği anlamına gelir. Aslında şimdi düşünüyorum da bu durumda su kabilesinin rahat olması saçma olmaz. Herhangi bir silah zarar veremiyorsa sıkıntı olmamalı.
Ya zaten bazı şeyler hariç(Bumi) yapılan değişiklikler genel olarak güzel. Mesela Ozai'nin Zuko'ya karşı olan tavrı daha mantıklı çizgifilmden. Çocuk avatarı ilk bulan kişi oldu yıllar sonra boru değil. Her ne kadar elinden kaçırmış olsa da gözardı edilmesi zor bir olay.

Ama Bumi olayına çok sövdüm. O olayın çizgifilmdeki mevzusu sadist bir ihtiyarın işkence etmesi, ama sonra çocukluk arkadaşı olduğunu duyunca rahatlamamızdı. Burada tamamen değiştirmişler iyi de olmamış bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık