Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2005-2008)

Tek bölümlük hikâye ağırlıkta olup da izlemesi çok keyifli bir seriydi. Bütün karakterleri ayrı ayrı severim.

Zuko'nun karizmatikliği hâlâ aklımda.

Yok yahu o kadar değil lütfen...
Bence öyle yani. Çünkü Aangin avatarlık dışında bir özelliği yok.
Tamam Katara eğlenceli bir karakter değil ama kızın taşıdığı rol zaten grubun ciddisi ve sorumlusu rolü.

Bu kız ilk sezonda kuzey(güney miydi yoksa) su kabilesindeki kadınların sadece tıp eğitimi alması tabusunu yıkıyor. Hem tıp eğitimi alıyor, hem dövüş eğitimi alıyor. Su bükücüler içinde her ikisini birden başaran başka bir karakter yok benim bildiğim.
İkinci sezonda kan bükmeyi öğreniyor.
Üçüncü sezonda Azula'yı etkisiz hale getiriyor. Baya icraatı var yani. Taşıdığı "Katara" rolüyle bayağı iş başarıyor.
Ama Aang'in bütün icraatleri avatarlık üzerine. Biz neredeyse hiç "Aang" diye bir karakter görmüyoruz.

Bence öyle yani. Çünkü Aangin avatarlık dışında bir özelliği yok.
Tamam Katara eğlenceli bir karakter değil ama kızın taşıdığı rol zaten grubun ciddisi ve sorumlusu rolü.

Bu kız ilk sezonda kuzey(güney miydi yoksa) su kabilesindeki kadınların sadece tıp eğitimi alması tabusunu yıkıyor. Hem tıp eğitimi alıyor, hem dövüş eğitimi alıyor. Su bükücüler içinde her ikisini birden başaran başka bir karakter yok benim bildiğim.
İkinci sezonda kan bükmeyi öğreniyor.
Üçüncü sezonda Azula'yı etkisiz hale getiriyor. Baya icraatı var yani. Taşıdığı "Katara" rolüyle bayağı iş başarıyor.
Ama Aang'in bütün icraatleri avatarlık üzerine. Biz neredeyse hiç "Aang" diye bir karakter görmüyoruz.
Çocuk karakter ortaya koyup kaçtı diye 100 yıl savaş hüküm sürdü. Kaderinin avatarlık olduğunu kabul ettiği için hikaye bu şekilde.

Kyoshi ve Zuko sevindirdi. Özellikle Zuko'nun annesi hakkında da bi şeyler öğrenebileceğimizi umuyorum.

Korra filmini ise gereksiz buldum, zaten 4 sezon dizi yaptınız karaktere. Onun yerine yetişkin Aang'in 100 yıllık savaştan sonra yaptıklarını veya daha eski bir avatarın hayatını anlatan bir filmi tercih ederim. White Lotus'un kuruluşunu ve gelişimini de anlatabilirler, evrende malzeme çok.
Bencede anlatılacak Korra'dan çok daha iyi hikayeler bulunabilirdi. 4 sezon boyunca izlememizi geçtim karakterde ilgi çekici değil ki. Aang döneminde veya öncesinde geçen hikayeler izlemeyi tercih ederim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık