Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2005-2008)

Bu seride yan karakterler içinde en sevdiklerim şu ikisi olduğunu anladım.

En yetenekli ateş bükücü
Bana göre en yetenekli ateş bükücü Jeong Jeong'dır. En güçlü kısmında çok bir şey demem o kısım tartışılır ama ateşin doğasını değiştiren Jeong Jeong bence ateşe en iyi hükmeden adamdır. Özellikle attığım videonun sonunda görmüşsünüzdür adam ateşle tank itiyor ki bu mümkün değil. Ateş yakabildiğini yakar geçer, yakamadığını yalar geçer ama Jeong Jeong su, toprak ya da hava bükücü gibi yönettiği elementle tank gibi çok ağır bir maddeyi itebiliyor.
Ben seride bunu yapabilen görmedim. Ayrıca kendisi ateş bükücülüğün doğasını açıklayan adamdı ki ateş bükücülük bence seride en zayıf tutulan ve en az işlenen şeydi bu yüzden yeri ayrıdır.

En potansiyelli karakter
Bana göre serideki en potansiyelli karakter Jet'tir. Kendisi tamamen kendi kendini eğitmiş olmasına rağmen şu videoda göreceğiniz üzere;
Avatara üstünlük kurarak dövüşebilen biri. Hem de havada dövüşüyorlar, Aang'in kendi sahası. He belki diyeceksiniz ki orada avatar haline geçmedi nasıl avatar diyorsun diye ama Aang'in güçlü bir hava bükücü olduğunu hatırlatırım ve bu gücünü avatar olmasına borçlu. Katara olmasa Jet kazanırdı bu kapışmayı bence.

Bir de şu var;

Jet, Zuko ile, ateş ulusu prensi ile başabaş bir kılıç dövüşü yapıyor. Alan hakimiyeti olsun, doğaçlama yeteneği olsun, dövüşe adaptasyonu olsun top tier. Bu çocukla şu adam birazcık ilgilense var ya off...

Ki bu söylediklerim sadece dövüş yeteneği ile alakalı ama Jet oldukça kurnaz ve zeki biri, çok iyi bir lider ve örgütleyici. Iroh'un ateş bükücü olduğunu anlama şekli gerçekten inanılmazdı. Boşu boşuna harcadılar garibimi. Hangi senarist yeğeninin keyfini kaçırdıysa artık yiğidim.

Tekrar izliyorum, ilk sezon bitti. Her bölüm One Piece'in bir arc'ı kadar mevzu yaşanıyor nerdeyse, paldır küldür gelişiyor mevzular.

Bunun filmi önerilerde çıkınca tekrar bi izlemek istedim ama katlanılacak gibi değil. Şu kadroya yazık olmuş, oyuncu seçimlerini çok iyi yapmışlar; bu tarz uyarlama seriler arasında yadırgamadığım nadir bir iş çıkmış ortaya. Grafikler kurtarıyor ama diğer şeyler sınıfta kaldı.

İlk paragraftaki mevzu yüzünden; bu serinin filmini değilde dizisini çekmeleri lazım ama o kadar parayı yatıracak bir babayiğit çıkmaz heralde, çok masraflı bir seri olur.

Yavaş yavaş izlemeye devam...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık