Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Avatar: The Last Airbender (2005-2008)

Avatarların nasıl ortaya çıktığını anlatan 2 bölüm var. Onları mutlaka izle.
Hangi bölümler acaba? Hatırlıyor musun?
Senin daha yolun var,seriyi bitirdiğine göre kafana takılan şeylerde olmuştur illaki Zuko'nun annesi gibi bunları merak ediyorsan,Korra'dan önce çizgiromanını oku.
Çizgi romanını nereden okuyabilirim?

Çizgi romandan mı uyarlama yoksa sonra mı oradan devam etti? Ben Korra'dan başlamadan soğuduğumdan biraz bakındım da Sokka ile Suki'ye ne olmuş, Zuko kimle evlenmiş filan göremedim. Toph'u Katara'yı Zuko'yu gördüm.

Hangi bölümler acaba? Hatırlıyor musun?

Çizgi romanını nereden okuyabilirim?

Çizgi romandan mı uyarlama yoksa sonra mı oradan devam etti? Ben Korra'dan başlamadan soğuduğumdan biraz bakındım da Sokka ile Suki'ye ne olmuş, Zuko kimle evlenmiş filan göremedim. Toph'u Katara'yı Zuko'yu gördüm.

Arkadaşlar kendimi aştım ve 1 günde 3. Sezonu ve diziyi bitirdim. Tek kelime, şahaneydi.

Aynı hevesle izler miyim bilmem ama sırada Korra var.

Bu arada evreninin genişletileceği yeni dizilerin çıkacağı haberini okudum. Uzatılan şeyler neredeyse hiçbir zaman orijinaline erişemez. Bakalım istisnalardan biri olacak mı?
Sen buraya gelip ara ara bu seri iyi mi izlesem mi diye soruyordun demi?
Eee ne düşünüyorsun?

Arkadaşlar farkedenler illa ki olmuştur, (Hatta herkes farketmiştir ben yorumlarda görememişimdir) Yazan çoksa kusura bakmayın.

Bu seri ile Naruto arasında benzerlikler fazla. Aynı coğrafyalardan esinlenildiklerinden olsa gerek. Hatta Korra ile Boruto arasında da.

İkisi de köylerden uluslardan oluşuyor. Toprak ulusu Sunagakure. Toprak Su endeksli uluslar.

Naruto'da Ninjaların bir elemente yatkın olması. Naruto'nun havaya yatkınlığı.

Naruto ile Sasuke çekişmesi sonra dostluğa dönmesi bana Aang ile Zuko'yu hatırlatıyor.

Hatta Roku ile Sozin arasındaki ilişki bana Madara ile Hashirama'yı onların kavgasının Aang ile Zuko'ya aktarılması, tıpkı Aang ve Zuko gibi Naruto ile Sasuke'nin Sonraları karşıda değil aynı tarafta yer almaları. Nesilden nesile Indra AShura aktarımına benzettim.

Üzerinde çalışılması gereken güç, Avatar modu, Dokuz kuyruk.

Yanlarında duran hayvan. Naruto'nun kurbağa ustası vardı Aang'in Appa'sı.

İkisinin sonucunda dünyanın kurtarılması.

Boruto-Korra

Boruto ile Korra'da ise ikisinde de orijinal ana karaktere göre daha gaza gelen hızlı karakterler.

İkisinde de ilk serinin karakterlerinin çocuklarını okuyoruz.

Babaya benzeyen ve onun gibi güçleri olan erkek evlat (Boruto-Tenzin) Anneye benzeyen kız evlat (Himawari-Kya)

İlk serinin bitmesinden sonra her iki evrende de teknolojinin gelişmesi. Bİr Aang ile Naruto'nun yaşadığı evrene bakın bir de Boruto ile Korra'nın. xd

Daha aklıma gelirse eklerim.

Naruto ile avatarı aynı yerde anmak, avatara hakaret.
Anime değil çizgi film kategorisinde ama eğer anime kabul edersek ben tek geçerim ne one piece, ne narutosu ne de başka birşey ana karakterin yanındaki karakterler sokka, toph, katara ve tabi ki zuko(iorh, azula ve diğerlerini saymıyorum bile) mükemmel karakter gelişimi. Zuko benim hala favori karakterimdir tüm izlediğim/okuduğum anime/manga/çizgi film dünyasında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık