Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Arkadaşlar 15 Mart’ta teslim olacağım, acemi birliğim Ankara zırhlı birlikler okulu usta birliğim Kayseri 1. Komando tugayı buralarda askerlik yapmış olan var mı? Varsa nasıl yerler rahat mı zorlu mu bilgi verebilirseniz sevinirim. Birde genel olarak askere ne götürmeliyim ne ihtiyaç olur orada, elbise, çamaşır ne kadar götürmeliyim? Tuşlu telefon kullanabiliyormuyuz askerde ve saat kaçta teslim olmalıyım? Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse beni sevinirim.

Edit: kısa dönem yapacağım.
Acemi birliğinde çamaşır yıkama imkanın ne derece olur bilemiyorum. Fazladan iç çamaşırı almanı tavsiye ederim. Askeri fanila da al yanına 2-3 tane. Gece 12'den önce teslim ol, yoksa bir gün geç teslim olmuş sayılabilirsin.

21 gün gittim, daha neyin ne olduğunu çözememiştim, bu yüzden diğer bölüklerden haberim yok ama bizim bölükte tartışma çıkarıp, astekle münakaşaya giren 2 kişiden biri ben oldum, araya arkadaşlar girmese muhtemelen ceza da alırdım, uyumsuz, biraz da tahammülsüz bir adamım...

En çok sövdüğüm şeylerden biri şuydu, daha güneş doğmamış sabahın altısı hava karanlık ve göz gözü görmüyor, adamlar bize dışarıda mıntıka tamizliği yaptırıyor... Böyle saçma sapan ortamlar bana göre değil!

@setokaiba ek olarak kesinlikle yanına bozuk para al 1 liralık.Otomatlar için.50 lira alsan yeter.Nakit geçerli değildi bizim acemi birliğinde.Kartlar da ikinci veya üçüncü haftaya anca geliyordu.Yemekleri beğenmezsen otomatlardan püsküğüt felan alırsın.

@Eustass Captain Kidd @AntiNewEra @Dante13 teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için. Bozuk para almak mantıklıymış internette görmedim söyleyen. İlacın da yasak olmasına hala anlam veremiyorum, bakalım sokmaya çalışacağım. Et yiyemeyen ben için yemekler biraz sıkıntı olacak bakalım hayırlısı.

@Eustass Captain Kidd @AntiNewEra @Dante13 teşekkür ederim arkadaşlar bilgilendirdiğiniz için. Bozuk para almak mantıklıymış internette görmedim söyleyen. İlacın da yasak olmasına hala anlam veremiyorum, bakalım sokmaya çalışacağım. Et yiyemeyen ben için yemekler biraz sıkıntı olacak bakalım hayırlısı.
Ben ilaçları çorapların içine koydum.İlaçlı çorapları da alta :D Grip,pastil,ateş düşürücü ve ishal için mutlaka 1 fasikül de olsa al.Bozuk para da al.Zaten askerler için boyuna takılan cüzdan var ona koyarsın.Kantinde para geçmez kart geçer karta para yükle götür.İlacın yasak olması intihar etmek isteyenler varmış.Asteğe elimde ki tıraş bıçağını gösterip '' bununla kendimi öldürmem 5 dakika,ilaç ile neredeyse imkansız'' dedim cevap vermedi :D Mantık arama hiç bir şekilde çünkü yok.Seni koyun gibi saat başı sayacaklar.Ne derlerse yap sorgulama.Ama her halta da atlama.Ortamı gözlemle kendine 3-5 kişilik arkadaş grubu kur takıl git onlarla.Diğer arkadaşlarda anlatmış az çok zati.

Ben ilaçları çorapların içine koydum.İlaçlı çorapları da alta :D Grip,pastil,ateş düşürücü ve ishal için mutlaka 1 fasikül de olsa al.Bozuk para da al.Zaten askerler için boyuna takılan cüzdan var ona koyarsın.Kantinde para geçmez kart geçer karta para yükle götür.İlacın yasak olması intihar etmek isteyenler varmış.Asteğe elimde ki tıraş bıçağını gösterip '' bununla kendimi öldürmem 5 dakika,ilaç ile neredeyse imkansız'' dedim cevap vermedi :D Mantık arama hiç bir şekilde çünkü yok.Seni koyun gibi saat başı sayacaklar.Ne derlerse yap sorgulama.Ama her halta da atlama.Ortamı gözlemle kendine 3-5 kişilik arkadaş grubu kur takıl git onlarla.Diğer arkadaşlarda anlatmış az çok zati.
Çorapların içine koyayım bende sağol. Zaten her halta atlayan biri değilim ne halleri varsa görsünler. Bana bir şey denmediği sürece işe karışmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık