Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Ya bedelli parası da çok fazla ama asteğmen olunca bitmiyor o iş. Onun da sıkıntılı olduğu yerler var. Ben o kısmını tam bilmiyorum ama takım komutanı olmak falan zor iş gibi geliyor bana. Tabi bu zorluk bana göre bir durum. Neyi sevip sevmediğimle alakalı. Ben sağlıkçı idim. O yüzden memnundum. Ama kısa dönem olarak yapmaktansa uzun dönem asteğmen olarak yapmak çok daha iyi.
Ya Hulusi Akar resmen amaneden'in ne kadar parası var diye soruşturmuş, ardından da bedelli ücretini açıklamış. Tüm param o kadar la benim zaten. :(

Bedelli çok para. Kısa manasız. Uzun parası çok iyi. <3

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ya Hulusi Akar resmen amaneden'in ne kadar parası var diye soruşturmuş, ardından da bedelli ücretini açıklamış. Tüm param o kadar la benim zaten.:(

Bedelli çok para. Kısa manasız. Uzun parası çok iyi. <3
Burası işin özeti aslında. Asteğmenlik de işi öğrenene kadar zor geliyor. Sonrası rutin işler. Zaten askeriyede her şey belli bir prosedüre bağlanmış. Senin ekstra bir performans gösterip kahramanlık yapmanı gerektirecek bir durum yok yani. Askerliğini yapmış olmanın yanında güzel bir birikim de yaptın mı tamamdır. Kişisel olarak sana katacağı yararlardan bahsetmiyorum bile.

Burası işin özeti aslında. Asteğmenlik de işi öğrenene kadar zor geliyor. Sonrası rutin işler. Zaten askeriyede her şey belli bir prosedüre bağlanmış. Senin ekstra bir performans gösterip kahramanlık yapmanı gerektirecek bir durum yok yani. Askerliğini yapmış olmanın yanında güzel bir birikim de yaptın mı tamamdır. Kişisel olarak sana katacağı yararlardan bahsetmiyorum bile.
Askerlik bana kişisel olarak ne gibi bir yarar katar? Disiplin mi mesela?

Askerlik bana kişisel olarak ne gibi bir yarar katar? Disiplin mi mesela?
Disiplin, sorumluluk bilinci, insanlarla iletişim gibi gibi. Bunların bir tanesi bile büyük bir olay. Şu an baktığında ya bunlar bende var zaten diyebilirsin ama askeriyede durumlar bu özelliklerinin tavan yapmasına vesile oluyor. Bende çok işi yaradı mesela. Askere gidip geldikten sonra olaylara yaklaşım biçimim falan çok değişti. Ya da insanlarla iletişim konularında falan çok fazla sayıda ve profilde insan tanıma şansın olduğundan ister istemez bir gelişme oluyor.

Son düzenleme:
Bilmiyorsan öğren. TCK 318 veya 319du sanırım. Halkı askerlikten soğutacak cinste beyan vermek vs suç.
Suç olmasına demedim senin yazdığına dedim. Şaka mısın abi sen adam deneyimlediği bir olay hakkındaki fikrini söylemiş. Neyin duyarını kasıyorsun. Kreş mi burası ya annen kötü çocuklarla arkadaşlık etme diye de tembihledi mi ? Herkesin aklı fikri var. Kuzenim 10 yıl önce askerlikden geldiğinde akıl sağlığını kaybediyordu. Herkesin sizin milliyetçilik duygularınızı taşımasını beklemeyin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık