Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Acemi birliğini bitirdik ama Kütahyada donduk, bölüğün yarısından fazlası grip salgınından perişan ben dahil, grip olmayanlar ya yemekhanede yan gelip yatanlar ya da sabahtan akşama kadar içerde oturan yazıcı tayfası, usta birliği Amasya da böyle soğuk çıkmasın bari...
Kütahya nın hemen altında dünyanın orta kutup bölgesi olan afyon var :/ Ondan soğuktur :/

Sıkı giyindiğin sürece soğuk olması önemli değil aslında ama, adamlar seni koşturup terletiyor sonra hemen ardından terli terli bi daha koşturuyor o zaman hasta olmamanın imkanı kalmıyor. Doktora gidince de istirahat vermiyorlar, her sabah 5'te dışarı çıkıp o soğuğu yiyeceksin her türlü böyle olunca iyileşmek daha da zorlaşıyor, ama idare ettik bir şekilde, törenlerde bayılan bir kaç arkadaş oldu gerçi ama tek tük.

Sıkı giyindiğin sürece soğuk olması önemli değil aslında ama, adamlar seni koşturup terletiyor sonra hemen ardından terli terli bi daha koşturuyor o zaman hasta olmamanın imkanı kalmıyor. Doktora gidince de istirahat vermiyorlar, her sabah 5'te dışarı çıkıp o soğuğu yiyeceksin her türlü böyle olunca iyileşmek daha da zorlaşıyor, ama idare ettik bir şekilde, törenlerde bayılan bir kaç arkadaş oldu gerçi ama tek tük.
Hayırlı tezkereler.Kaç gün sürdü acemilik ve çok zorladılar mı koşuda falan ?

Hayırlı tezkereler.Kaç gün sürdü acemilik ve çok zorladılar mı koşuda falan ?
Sağol, saat 5 e kadar düzenli eğitim, bazen hava da bozuk olunca pek zorlamamak için kısa tutuyorlardı, zorlayan yer çement diye bir şey var, normalde işin 5'te bitiyor içeri girip toplanma imkanı bulabiliyorsun ama çement olunca o da olmuyor saat 5'ten sonra akşam soğuğunda uygun adımda yürüyüp terledikten sonra rutubetli bir spor salonuna sokuyorlar, 30 dk sunum gösteriyor sonra yine uzun yolu uygun adımda yürüyorsun, işte o fena.

Sağol, saat 5 e kadar düzenli eğitim, bazen hava da bozuk olunca pek zorlamamak için kısa tutuyorlardı, zorlayan yer çement diye bir şey var, normalde işin 5'te bitiyor içeri girip toplanma imkanı bulabiliyorsun ama çement olunca o da olmuyor saat 5'ten sonra akşam soğuğunda uygun adımda yürüyüp terledikten sonra rutubetli bir spor salonuna sokuyorlar, 30 dk sunum gösteriyor sonra yine uzun yolu uygun adımda yürüyorsun, işte o fena.
Yürümek falan yorgunluk dışında idare edilir soğuk yoksa ama sen kötü zamanda gitmişsin Mart soğuktur Nisan geldi hala hava ısınmadı burada.Artık ustalığa geçince rahat edersin herhalde söylediğin yazıcıların arasına karışabilirsin belki.
Barfiks falan diyorlar o tarz şeylerden çekiniyorum biraz gerisine zaten mecbur katlanacağız.

Acemi birliğini bitirdik ama Kütahyada donduk, bölüğün yarısından fazlası grip salgınından perişan ben dahil, grip olmayanlar ya yemekhanede yan gelip yatanlar ya da sabahtan akşama kadar içerde oturan yazıcı tayfası, usta birliği Amasya da böyle soğuk çıkmasın bari...
Amasya sırf acemi Çavuş talimgahıydı ve en az lise mezunuydu herkes, Usta askerlerden erler vardı. Tabii değişmediyse durumlar.

Benimde acemi birliğim amasya idi, 12'nci alay. Ben aralıkta gitmiştim baya soğuktu, şehire varmadan yani şehrin birazcık dışında dağların arasındaydı askeri birliğin yeri. Usta birliğim İzmir:cool:

Amasya sırf acemi Çavuş talimgahıydı ve en az lise mezunuydu herkes, Usta askerlerden erler vardı. Tabii değişmediyse durumlar.

Benimde acemi birliğim amasya idi, 12'nci alay. Ben aralıkta gitmiştim baya soğuktu, şehire varmadan yani şehrin birazcık dışında dağların arasındaydı askeri birliğin yeri. Usta birliğim İzmir:cool:
Valla dostum amasya ile ilgili bildiğin her şeyi yazsan hiç fena olmaz, kaç tane bölük var, usta erler ne iş yapar, kalınan yerler nasıl vesaire...

Valla dostum amasya ile ilgili bildiğin her şeyi yazsan hiç fena olmaz, kaç tane bölük var, usta erler ne iş yapar, kalınan yerler nasıl vesaire...
Benimde içinde olduğum 12'nci alay için sosyete alayı diyorlardı, rahat olması bakımından ama ben 2004'te yaptım, 1 ayda 1 kere koşmuştuk:oleyo: Şimdi değişmiş diyorlar durumlar bilmiyorum, aşağıdaki alıntı güzel özetlemiş;) her bölüğün binasının yanında müzik kutusu ve içinde kahve, sıcak çikolata, capuccino v.b. olan makinede vardı

iso 9001 kalite belgesine sahip ender eğitim birliklerindendir. birkaç yıl önce başlayan yoğun bakım, onarım ve inşaat çalışmalarından sonra yatakhane ve yemekhaneler başta olmak üzere olduka temiz ve düzenli bir hal almıştır. merkez kantini, şehir merkezinde dahi benzeri bulunmayan görülmeye değer güzelliktedir. her isteyen göremez, gören de görmemiş olmayı ister o ayrı.

kısa dönem askerlerin çok fazla nöbet tuttuğu tugay.

gidecekler için biraz da bilgi olsun ;
-yemekleri çok güzeldir. usta birliğine gittiğinizde farkı anlayacaksınız.
-çok soğuk günlerde eğitimler kapalı alanlarda teorik olarak yapılır. içerisi soğuktur ama dışarıdaki -27 dereceden iyidir.
-internet cafesini tek seferde en fazla 30 dk kullanabilirsiniz. boş vaktiniz varsa tekrar sıraya girebilirsiniz.
-eğitim sırasında etrafta her zaman bir fotoğraf eri vardır. en özel anlarınızda bile cüzi bir miktara fotoğraf çektirebilirsiniz. fotoğraf bir gün sonra elinizdedir.
-çarşıya çıkıldığında şehir merkezine dolmuşlarla gidilir. her hafta sonu yaklaşık 2000 kişi çarşıya çıktığı için dolmuşa binmek işkencedir. bölükler sıraya girer bekler. askeri seven komutanlar çakallık yaparak dolmuşu sizin önünüzde durdurur ve sizi yolcu eder. komutan pasif kalıyorsa en son dolmuşa binilir. ama diğer bir seçenek daha vardır. 20-30 kişilik bir grup oluşturulur. plan yapılır ve bu grup arka taraftan, yani ray'ların olduğu yerden yola iner. arkadan durrrr! diye bağıran komutana aldırış edilmez. yola inilir, gelen dolmuşun önü kesilir. hemen u dönüşü yaptırılır. 2000 kişinin beklediği dolmuş artık sizin hizmetinizdedir.
-langırt, bilardo , atari salonu vardır.
-eğitimlerde yere yatılacaksa altınıza ped serilir.
- 12. alay sosyete alayı olarak anılır fakat doğru değildir. o sadece eskiden kalma bir sözdür. alay komutanları değişmiştir çünkü. artık sosyete alayı 22. alaydır.

burayla ilgili ufak bilgiler:

buraya gidenler ya egitim cavusu olarak orada kalıyorlar ya da askerlik subelerinde görevlendirilmek için oradan acemilik sonunda ayrılıyorlar.

ben acemilik sonunda askerlik şubesine giderek askerlik sonuna kadar kebabistan yaptım. orası ile ilgili bilgilerim sadece acemilik ile ilgili. şimdi bakalım;

- internet kafe, bilardo salonu, futbol sahası vs gibi aktiviteleriyle, biraz askerlik koşullarını da düşünürsek 5 yıldızlı bir yer gibidir.
- lahmacun salonu var, yiyecekler orta halli vs.
- yıkanmak cok sorun değildi ben oradayken 28 günde 11 kez yıkanmıştım; gerçi şimdi kriz var belki o kadar acmazlar suyu, yakıtı vs
- komutanlar sert değillerdi.
- acemilikte bile çarşıya izin verilmişti.
- atari salonu var street fighter oynayabilirsiniz.

2 yıl önce böyleydi. (2 senede çok da değiştiğini sanmıyorum)

şimdiden buraya gideceklere hayırlı teskereler.
(siralop, 10.12.2008 17:01)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık