Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
1 yonkou=1.5 amiral
1 kk=2.5 amiral

Yani bir yonkou normal şartlarda bir amirali 1.5 iskender gibi yer.

Amiral, adı üstünde amiraldir. Yonkouyla her şartta dövüşebilir ama yenilir. Fazlasını aramaya gerek yok.

Beyazsakal'dan 4 yaş büyük Rayleigh (sağ kol) Kizaru'yu durdurup Kuma'ya da girişmeye yeltenince amiral fanları: Kizaru troll

Marco (sağ kol) zarar görmeden Kizaru'yu durdurunca amiral fanları: Kizaru troll

Beckman (sağ kol) Kizaru'yu afallatınca amiral fanları: Kizaru troll

Big Mom'ın yüzünden motor geçmesi, Big Mom'ın yuvarlanması falan ciddi sahne ama bunlara göre.

Hâlâ Amiralleri Yonkoulardan aşağı gören yada Sağ kol = amiral diyen varsa ya kördür yada işi inada bildirmiştir yıllardır yazdıklarını yutmak istemiyordur. Bunun başka izahı yok çünkü.

Ben bu boş beleş özgüvenin nereden geldiğini çözemedim. İşin içine sağ kolları katıp amiralleri överken araya yonko sıkıştırıp tribe girmeyin gençler. Ahaber tayfası dışında Yalamak = Kaido diyen yok sanırsın olması gereken buymuş da azınlık bir kesim bunu reddediyormuş gibi algı çabası gereksiz.

Pozisyonlar arası güç farkı yoktur. Biri korsanların diğeri denizcilerin tepesi. Bu birkaç sahnede hissettirildi bize:

Ancak bu mangada güç iradeye bağlı. Ve iradesi yüksek olan da %90 imparator olmak ister. Bm ve kaido denizci olsa amiral yaparlardı. Ama bunlardaki iradeyi kırıp hükümet köpeği yapamazdılar zaten. Big mom’a baksanıza garip garip hayalleri var. Tüm dünyayla aile oluyor falan. Kaido da canavarlarla dolu, güçlünün kazandığı bi korsan cenneti yaratmak istemiş. Denizciliği kesin bırakırdı bunlar. Ve bu hayaller de kral hakisiyle alakalı şeyler. Böyle hayalleri olmasa bu kadar güçlü olmazdı bu karakterler.

İstisnalar olacaktır. Ama genelleme yaparsak durum bu bence. İradesi yüksek olanın hayalleri büyük oluyor. Ve büyük hayalleri olan adamların çoğu hükümetten uzak duruyor. Amirallerin hayalleri olsa da basit kalıyor bunlara kıyasla.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık