Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
Kuzan - Akainu denkliğine neden karşısınız bilmiyorum. Adamların denk olduğunu anlamamız için ne olması gerekiyordu? Sonsuza dek savaşacak mıydı adamlar. Biri 10 günün sonunda bir hata yapmış ve kaybetmiş işte.

Amiral > sağ kol benim için tartışmasız bir gerçektir. İleride belki araya kafasını sokanlar çıkabilir elbete. Hatta Marconun şu yılmış halinden önce onu ciddi bir aday olarak görüyordum ama olmayacak gibi.

Yonkou > amiral daha da nettir. Tiçi dışarda bırakıyorum bu konuda. O tecrübesiz ve savaşırken ıq su düşen bir karakter. Reverse Luffy gibi adam. Halbuki normalde çakalın teki.

Konuda yazılanlara gelirse çok yüzeysel bakılmış. Hele aka vs wb konusunda. Wb 2 çakıp herifi kısa süreli felç etti. Adam dönse saplasa bisentoyu akanın yapabileceği hiç bir şey yok ceset gibi kayıp düşüyor herif. Ki karşısındaki de ölüme 5 kala bir yonkou. Fit bir yonkou neler etmez...

Yonko = Amiral diyeni katılmasam da anlarım. Ama amiralin ciddi ciddi yonko üstü olduğunu iddaa edenler seriyi okurken nasıl değerlendiriyorlar onu anlamıyorum. Akainu'nun Kaido'dan daha güçlü olduğunu ciddi şekilde savunan bir grup var burada. Bunun sağkol amiralden üstündür demekten farkı yok. Ki işin komik yanı amiral >yonko diyen kişiler sağkol = amiral diyenle yada Zoro = Luffy diyenle gruplaşıp dalga geçmeye çalışıyorlar ( gecemiyorlar o ayrı) ama bence kendi savundukları fikir çok daha absurd bir şey.
He bana sorarsan denklemde belirttiklerimin hepsi yanlış ama en çok gözüme amiral > yonko çarptı.
Forumda genel olarak anlayamadığım bir genelleme olayı var neden isimler üzerinden değil de ünvanlar üzerinden tartışılıyor.

Mesela benim kendi fikrim Akainu'nun Bb'nin şuanki halinden güçlü olduğunu düşünüyorum ama BM'den ise güçsüz olduğunu düşünüyorum.Marco'nun Kizaruya yakın bir güce sahip olduğunu düşünüyorum fakat Kizarunun Katakuri'den net bir şekilde daha güçlü olduğu fikrindeyim.

Lafı fazla uzattım kısaca ünvanlar üzerinden değil isimler üzerinden konuların tartışılması bence daha sağlıklı olur

Forumda genel olarak anlayamadığım bir genelleme olayı var neden isimler üzerinden değil de ünvanlar üzerinden tartışılıyor.

Mesela benim kendi fikrim Akainu'nun Bb'nin şuanki halinden güçlü olduğunu düşünüyorum ama BM'den ise güçsüz olduğunu düşünüyorum.Marco'nun Kizaruya yakın bir güce sahip olduğunu düşünüyorum fakat Kizarunun Katakuri'den net bir şekilde daha güçlü olduğu fikrindeyim.

Lafı fazla uzattım kısaca ünvanlar üzerinden değil isimler üzerinden konuların tartışılması bence daha sağlıklı olur
Dediğine katılıyorum. Ama güç seviyeleri karakterler bazinda olduğu gibi kademe anlayışı da oldukça var seride. Yani amiraller gördüğümüz kadarıyla birbirlerine çok yakın seviyedeler. Karasakal hariç yonkolarda öyle. Bir sağkol diğerlerinden net/kesin ustunde değil. Ama dediğine kesinlikle katılıyorum. Güç analizinde karakterlerin grubu değil karakterlerin kendisine bakılması lazım. Özellikle meyve antiliği olan bu tarz serilerde.
Ama burada tartışılan konu da ortalama amiral- ortalama yonko durumu

Amiral = Sağkol + meyve farkı + minimal haki farkı. Sağkollardan savaş tecrübesini çok yaşayanlar hakide daha ileri seviyede olabileceği için amiral seviyesi olma şansları var. Ama koskoca seride eğitime önem veren olmadığı için çok az istisna göreceğiz. Misal Marco'nun meyve bende olsa inanılmaz haki kasardım. İçten patlamalıdan tut k.hakinin ileri versiyonuna her yolu denerdim. Ama sOda ısrarla güç = 1/ zeka diyor.

Yonko = Amiral diyeni katılmasam da anlarım. Ama amiralin ciddi ciddi yonko üstü olduğunu iddaa edenler seriyi okurken nasıl değerlendiriyorlar onu anlamıyorum. Akainu'nun Kaido'dan daha güçlü olduğunu ciddi şekilde savunan bir grup var burada. Bunun sağkol amiralden üstündür demekten farkı yok. Ki işin komik yanı amiral >yonko diyen kişiler sağkol = amiral diyenle yada Zoro = Luffy diyenle gruplaşıp dalga geçmeye çalışıyorlar ( gecemiyorlar o ayrı) ama bence kendi savundukları fikir çok daha absurd bir şey.
He bana sorarsan denklemde belirttiklerimin hepsi yanlış ama en çok gözüme amiral > yonko çarptı.

Ben hiç Amiral > Yonkou diyeni göremedim.Zaten Amiral=Yonkou diyen az.Bunu hiç görmedim

Amirallerin yonkoulardan farkı adaletin tarafında olmaları. Hem sağ kollar kim :artiz:

Onursal amiral Garp var, dengi Sengoku var, Wano'ya gideyim mi diye Kizaru var, Yonko deşen Saka var, dengi Kuzan var. Bu adamlar zirve hep, Köramiral de bunlar gibi güçlü ama kişiliği bozuk, itibar bırakmadı denizcilerde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık