Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
Ben de sizin gibi işin politik tarafıyla alakalı olduğunu düşünüyorum daha çok lakin, Carmel'in Mom için sırf gücünü ele alarak filo amirali olabileceğini söylemesi filo amiralliği rütbesine başka türlü baktırıyor. Bu dönemdeki güçlerin neredeyse birbirine denk olacak yakınlıkta olmasından dolayı politiklik öne çıkıyor diyebiliriz herhalde. Merak ettiğim, örneğin genel itibariyle diğerlerinden net daha güçsüz olarak görülen Fujitora, ki ben katılmıyorum, üçlü koltukta olup müthiş stratejik zekaya sahip olsaydı Akainu veya Aokiji yerine o aday gösterilebilir miydi? Gücün filo amiralliğindeki yeri ne tam olarak onu merak ediyorum.
Net bir yeri yok. Mesela istemeyen yükselmiyor bile Garp koramiral olarak emekli olacak. Denizcilerin elindeki en yüksek rütbe o olduğu için dışarıdan bakıldığında en güçlü adam da filo amirali olmalı, Linlin'e o yüzden öyle denmiştir ama pratikte her daim doğru olan bir şey değil bu. Fuji'yi hatrı sayılır biri aday gösterirse onu da katarlar işin içine bence ama mesela Kuzan'ı Sengoku önermiş olmasa Akainu ile dövüşürlermiydi bilmiyorum. Gücün dışında daha yüksek mevkideki adamların da tavsiyesi şart olabilir.

Net bir yeri yok. Mesela istemeyen yükselmiyor bile Garp koramiral olarak emekli olacak. Denizcilerin elindeki en yüksek rütbe o olduğu için dışarıdan bakıldığında en güçlü adam da filo amirali olmalı, Linlin'e o yüzden öyle denmiştir ama pratikte her daim doğru olan bir şey değil bu. Fuji'yi hatrı sayılır biri aday gösterirse onu da katarlar işin içine bence ama mesela Kuzan'ı Sengoku önermiş olmasa Akainu ile dövüşürlermiydi bilmiyorum. Gücün dışında daha yüksek mevkideki adamların da tavsiyesi şart olabilir.
Doğru referans olayı önemli olabilir. Ama referansında sıra kıstası yok, yani Goroseiden torpillli diyemeyiz sonuçta Sengoku'nun da değeri aynı, Gorosei daha üst rütbede diye adamların dediği direk olmamış mesela, dövüşmüşler. İşin ucunda böyle durumlar olsa da birden fazla kişi olduğu ve birden fazla kişinin tavsiye verebildiği durumda sonuç dövüşle bitiyor neticede. 5 kişi daha güçsüz olanı 1 kişi daha güçlü olanı önerse ve kapışsalar güçlü olan başa geçer herhalde. Neyse, değişik işler.

Benim mantığım her zaman şu şekilde olmuştur, Oda'nın da bu şekilde düşündüğünü sanıyorum;

Bu seri bir korsan serisi olmakla, her zaman için Korsanlar > Denizciler olacak. Adamlar korsanlarla arada bir dengi oluşturmak adına yine korsanlarla iş birliği yapıyor, buna rağmen 4 büyük korsan kendi hakimiyetlerini ilan ederek istediklerini yapabiliyorlar. Amirallerin seviyesi hakkında görüşüm Akainu vs Aokiji'ye dayanıyor. Bu adamlar eşit muhtemelen, Oda aralarından Akainu'yu sert mizaçlı olması hasebiyle seçmiş Filo Amirali olması için bence. Aokiji'nin yerine Fujitora gibi Akainu'ya zıt birini koyarak eski Amiral düşünce polemiğini dengelemiş. Kizaru korsanlar hakkında ne iyi ne de kötü düşünüyor, bu yüzden rengi sarı. Akainu korsanlardan nefret ediyor, rengi kırmızı. Aokiji ise korsanlara Garp'ın baktığı açıdan yaklaşıyor, rengi mavi. Renkleri muhtemelen kişiliklere göre tercih etmiş Oda. Yeni Amirallerin renkleri Mor ve Yeşil. Yeşil genelde iyiye yorulur ama aynı zamanda zehir rengidir falan, bir araştırma yapmak lazım aslında. Fuji muhtemelen Mor rengiyle gerçek adalet yanlısı bir kişiliğe sahip. Kizaru hala aynı kafada tabii :D Kişilikleri bir kenara koyacak olursak, bütün Amiraller eşittir ve en güçlü korsanlardan da güçsüzlerdir diyorum.

Ayrıca konu sahibinin yorumu hakkında;

"Üstte değindim sanırım ama yinede açıklayayım. Amiral ile Sağkol arasında iki büyüktür koydum Kaido vs Luffy nedeniyle. Aralarında az fark olsaydı, Amirallerde tek yesin Yonkoulardan."

Bu meseleyi şu şekilde açıklayım; Kaido 20y evvel Oden ile dövüşüyor. Bu dövüşte Oden de Luffy gibi ağır bir darbe yeyip ancak bayılmadan kalabiliyor. Oden'in seviyesine bakacak olursak, her ne kadar en güçlü gibi görülmese(saldırı olarak) de Roger gibi bir adamın saldırısından sağ çıkmış ve Wb ile kılıç tokuşturacak seviyede bir kardeşimiz Oden. Muhtemelen Ray=Oden gibi bir durum var aralarında, zirve Rayleigh ise Amiral seviyesidir, net. Yani Oden = Amiral seviyesi diyorum. Oden Amiral seviyesi ve Kaido'nun saldırısından o denli etkilendi, bu da demektir ki bu saldırı herhangi bir Amirali de aynı şekilde etkileyecek güçtedir, yani aslında sağkol seviyesi ile Yonko seviyesi arasında aşırı bir fark olmaktan ziyade Kaido'nun saldırısı epey güçlü bir saldırı. Direk bitirmek için Oden'e yaptığı saldırıyı geçirmiş hemen, diye düşünüyorum. Bu da demektir ki Yonko>Amiral>Sağkol. Benim şahsi görüşüm budur, yalnız Rayleigh ve Benn Beckman gibi benim gözümde ayrı seviyede olan sağkollar Amirallerle eşit(Benn için) hatta daha üstün olabilirler(Rayleigh için).

Son düzenleme:
Benim mantığım her zaman şu şekilde olmuştur, Oda'nın da bu şekilde düşündüğünü sanıyorum;

Bu seri bir korsan serisi olmakla, her zaman için Korsanlar > Denizciler olacak. Adamlar korsanlarla arada bir dengi oluşturmak adına yine korsanlarla iş birliği yapıyor, buna rağmen 4 büyük korsan kendi hakimiyetlerini ilan ederek istediklerini yapabiliyorlar. Amirallerin seviyesi hakkında görüşüm Akainu vs Aokiji'ye dayanıyor. Bu adamlar eşit muhtemelen, Oda aralarından Akainu'yu sert mizaçlı olması hasebiyle seçmiş Filo Amirali olması için bence. Aokiji'nin yerine Fujitora gibi Akainu'ya zıt birini koyarak eski Amiral düşünce polemiğini dengelemiş. Kizaru korsanlar hakkında ne iyi ne de kötü düşünüyor, bu yüzden rengi sarı. Akainu korsanlardan nefret ediyor, rengi kırmızı. Aokiji ise korsanlara Garp'ın baktığı açıdan yaklaşıyor, rengi mavi. Renkleri muhtemelen kişiliklere göre tercih etmiş Oda. Yeni Amirallerin renkleri Mor ve Yeşil. Yeşil genelde iyiye yorulur ama aynı zamanda zehir rengidir falan, bir araştırma yapmak lazım aslında. Fuji muhtemelen Mor rengiyle gerçek adalet yanlısı bir kişiliğe sahip. Kizaru hala aynı kafada tabii :D Kişilikleri bir kenara koyacak olursak, bütün Amiraller eşittir ve en güçlü korsanlardan da güçsüzlerdir diyorum.
Renkler olarak korsanlara göre değerlendirmen yanlış olmuş bence. Bütün karakterler korsanlara karşı tepkili, Garp'ın korsan sempatisi yok yani aslında. :D Mor rengi mesela tarihte soyluluğun temsili olmuştur. Ama moru Fuji'de daha çok spiritüel anlamıyla yorumlamak lazım. Mor rengi ruhaniliğin, maneviliğin rengi olarak gösterilir. Fuji'de ki gözlem hakisi ve karakteri böyle yorulabilir. Diğer amirallerin rengi de hem meyveyle alakalı hem karakterleriyle. Ama bu korsanlara bakış açısından çok yapısal durumları ve adalet anlayışlarıyla alakalı. Adaleti de korsanlarla sınırlı tutmamak lazım.

Öncelikle güzel derlemişsin. Ama Marinford Arcını baz almak bence yanlış. Hatta Marinfordu herhangi birşey için baz almak yanlış. Oda orada WB ve adamlarını harcayacaktı ve harcadı. WB'ye yaşlılık handikabı verdi falan fıstık. Bunu Oda da kabul ediyor zaten. Bu arcı üstünkörü yaptığını yani.
2. Meseleye gelince Yonkou dediğimiz kişiler çok güçlü ama her imparator aynı güçte değil bence. Mesela Akainu, Kaidoya veya Big Mom'a WB 'ye yaptığı saldırıyı yapsa vücutlarını delemezdi mesela. Dünyanın en güçlüsü kabul edilen insanın Big Mom ve Kaidodan altta bir profili çizildi. Ha diyeceksiniz ki ona rağmen ölmedi vücudu çok sağlam. Bu da bir sıvama işlemi. Yani kısaca Marinford bir ölçü olamaz.
2. Mesele Marco ile Kizaru meselesi. Bu iki kişi hiçbir tesirin etkisi olmasızın teke tek bir mücadele yapsa Marco'nun yenilmeyeceğini düşünüyorum. Akainudaki meyve gücüyle WB'ye zarar verdiğini kabul etmişsin. Marco'nun da yenilenme gücü var. Ne kadar kabul edersiniz bilmem ama Kizaruya One Piece Z filminde eski amiral Z pika pika gücüne çok güvenmemeni söylemiştim diyor.
Aokiji ve Akainu olayı çok farklı bir seviye. Bunların gücü birbirine gerçekten çok çok yakın. Ama az önce de söylediğim gibi Yonkou arası güçler amiraller arası güçler kadar dengeli değil bence.
Benim sıralamam şudur.
1)Kaido>=Big Mom
2)Shanks
3)Akainu>=Aokijinin
4)Teach
5)Marco
6)Kizaru
Yani bana göre mutlak anlamda her imparator amirallerden üstündür mantığı yanlış. Amiraller sağ kol mantığı belki hatalı ama daha akılcı olabilirdi. Ama genel anlamda Marco'yu ve yeni imparator Teach'ı saymazsak amiraller Yonkou altı sağ kol üstüdür.

Renkler olarak korsanlara göre değerlendirmen yanlış olmuş bence. Bütün karakterler korsanlara karşı tepkili, Garp'ın korsan sempatisi yok yani aslında. :D Mor rengi mesela tarihte soyluluğun temsili olmuştur. Ama moru Fuji'de daha çok spiritüel anlamıyla yorumlamak lazım. Mor rengi ruhaniliğin, maneviliğin rengi olarak gösterilir. Fuji'de ki gözlem hakisi ve karakteri böyle yorulabilir. Diğer amirallerin rengi de hem meyveyle alakalı hem karakterleriyle. Ama bu korsanlara bakış açısından çok yapısal durumları ve adalet anlayışlarıyla alakalı. Adaleti de korsanlarla sınırlı tutmamak lazım.
Genel olarak korsanlara karşı bir tutum sergilemek durumunda oldukları için, korsanlar açısından değerlendirdim. Akainu ve Aokiji için Robin'in adasında yaşanan olayları da misal olarak verebiliriz. Garp'ın korsan sempatisi yok ama genel olarak halkı koruma profili çiziyor, korsan avlama işini halkı koruma amacıyla yerine getiriyor. Roger ile beraber, Xebec ile kapışmasını da misal olarak verebiliriz, Akainu gibi bir karaktere veya adalet anlayışına sahip olsaydı, sanmıyorum ki bir korsanla sırt sırta versinler. Genel olarak denizciler bu Amirallerin adalet anlayışına göre şekillenmişler bence. Garp'tan eğitim alan Coby'nin durumuyla Sengoku'nun yetiştirdiği Rosi'nin durumunun farklı olması gibi. Eğitim aldıkları şahıslar veya örnek aldıkları kişilere göre adalet anlayışları şekilleniyor. Gerçi çoğunluk Akainu'nun anlayışına ters, Akainu gibisini görmedik.

Düz ve klasik mantıkla sağkollar ile yonkolar arasındaki devasa boşlukta kendileri vardır. Bence tam orta noktasındalar. Mesela sağkol 60 ise amiraller 80 yonkolar ise 100 dür. Karakterden karaktere değişir ama aralarindaki güç farkı üç aşağı beş yukarı böyledir.
Olabilir

Ayrıca konu sahibinin yorumu hakkında;

"Üstte değindim sanırım ama yinede açıklayayım. Amiral ile Sağkol arasında iki büyüktür koydum Kaido vs Luffy nedeniyle. Aralarında az fark olsaydı, Amirallerde tek yesin Yonkoulardan."

Bu meseleyi şu şekilde açıklayım; Kaido 20y evvel Oden ile dövüşüyor. Bu dövüşte Oden de Luffy gibi ağır bir darbe yeyip ancak bayılmadan kalabiliyor. Oden'in seviyesine bakacak olursak, her ne kadar en güçlü gibi görülmese(saldırı olarak) de Roger gibi bir adamın saldırısından sağ çıkmış ve Wb ile kılıç tokuşturacak seviyede bir kardeşimiz Oden. Muhtemelen Ray=Oden gibi bir durum var aralarında, zirve Rayleigh ise Amiral seviyesidir, net. Yani Oden = Amiral seviyesi diyorum. Oden Amiral seviyesi ve Kaido'nun saldırısından o denli etkilendi, bu da demektir ki bu saldırı herhangi bir Amirali de aynı şekilde etkileyecek güçtedir, yani aslında sağkol seviyesi ile Yonko seviyesi arasında aşırı bir fark olmaktan ziyade Kaido'nun saldırısı epey güçlü bir saldırı. Direk bitirmek için Oden'e yaptığı saldırıyı geçirmiş hemen, diye düşünüyorum. Bu da demektir ki Yonko>Amiral>Sağkol. Benim şahsi görüşüm budur, yalnız Rayleigh ve Benn Beckman gibi benim gözümde ayrı seviyede olan sağkollar Amirallerle eşit(Benn için) hatta daha üstün olabilirler(Rayleigh için).
Warlord konusuna değinmeyi düşünmüştüm sonra vazgeçtim. Benim aklımda olan soru aslında şu Denizcilerdeki bilim insanı nasıl Warlord'lar arasındaki farkı kapatacak birşey yapabiliyor? Warlord dediklerimiz YClara karşı savaşabiliyor. Bu adam robot (?) yaparak onların yerini nasıl kapatacak? Ya Amiraller çok güçlü seriye geri dönecek ya da bu robotlar çok güçlü olacak.

Olabilir, Shanks tayfası bilinmeyen. Rayleigh ise PK sağkolu yani ihtimal veriyorum.

Warlord konusuna değinmeyi düşünmüştüm sonra vazgeçtim. Benim aklımda olan soru aslında şu Denizcilerdeki bilim insanı nasıl Warlord'lar arasındaki farkı kapatacak birşey yapabiliyor? Warlord dediklerimiz YClara karşı savaşabiliyor. Bu adam robot (?) yaparak onların yerini nasıl kapatacak? Ya Amiraller çok güçlü seriye geri dönecek ya da bu robotlar çok güçlü olacak.

Olabilir, Shanks tayfası bilinmeyen. Rayleigh ise PK sağkolu yani ihtimal veriyorum.
Teknolojik bir şey olacak. Robot+Meyve karması bir şeyler düşünüyor olabilir. Belki klon teknolojisiyle alakalı bir şeydir. Şimdiye kadar Robot ve Meyveyle alakalı çalışmalarda bulunduğunu gördük, klon teknolojisini Germa tasarlamıştı, Vegapunk da yalnış hatırlamıyorsam zamanında Germa'da takılıyordu. Oda çıkıp Şiçi'lerin açığını kapayacağım diyorsa, yapacaktır bir şekilde. Belki dev robotlar, klon askerler, şeytan meyveli klon dev robotlar(hepsinin karması :D) falan gibi bir şeyler tasarlayabilir, bakalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık