Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Seviyeleri

Ne düşünüyorsun?

• Katılıyorum

Kullanılan: 16 24.6%
  • Katılmıyorum

Kullanılan: 22 33.8%
  • Ehh.. Bazı yönlerine katılıyorum bazılarına katılmıyorum.

Kullanılan: 27 41.5%

• Kullanılan toplam oy
    65
İyi de havada iken lazerleri karşılıyordu. Aşağıda arkasından gelen lazer kan aldı adamdan.
Haki'li alevler :a:
Dediğin yerde marco'ya kelepçe takılmıştı, meyve kullanamıyordu ama havada lazeri nasıl absorbe ettiğini bende tam anlayamadım. Gözünde falan alev vardı. O kısımda gerçekten gözü yok mu olmuştu, yoksa meyve logia özelliği mi gosterdi tam anlasilmamisti. Muhtemelen 2. Çıkacak

Hiçbir argüman beni Sağ Kol ≥ Amiral olduğuna inandıramaz.
Zoro ve Ray amiral üstü. Bunlar cepte. Bunlara Marco, Beckmann ve Shiryu da eklenecek.

Zoro King'i alırsa çok şey değişecek ve kesinleşecek. Şimdilik bekliyor ve ısrarcı olmuyorum.

Genellikle sağ kollar aynı seviyede gördüğümüz kadarıyla. King >= Luffy = Katakuri. Bunların aralarında çok büyük bir fark yoktur ama Shanks'ın tayfası hakkında birşey diyemeyeceğim.

Hasar veremez derken ölümcül/ciddi hasar veremez demek istemiştim.

Arm. Haki bile tam oturmamışken herkes Obs. Haki hakkında konuşuyor. Çok defa yazdım Obs. Haki o zaman ki Arm. Haki den bile daha belirsizdi. Şu ana kadar zaten Aokiji ve Akainu savaşta Obs. Haki kullandı onun dışında kullanan hatırlamıyorum. Başka bir arkadaşa da cevap yazdım bence yazarın aklında her karaktere Arm. Haki ve Obs. Haki verme gibi bir düşüncesi yoktu sonra oturunca herkeste olur hale geldi.
İşte neyini gördün de böyle yazıyorsun ? :)

Haki hakkında yazdıkların yanlış. Silahlanma ve gözlem haki bu seriye Arabasta'da hatta bana kalırsa daha Arlong Park'ta girmiştir. Belirsiz olan bir durum yok yani. Nerde belirsizlik ? Sadece silahlanmanın gösterimi konusunda bir belirsizlik vardı o da 2 yıl sonraki bölümlerde ortadan kalktı. Silahlanma da gözlem de açık ve net bir şekilde Mf'de kullanıldı.

Yonko>Sağ Kol> Bobbin> Oroçi> Admiral doğrusu olacaktı reyix.
Sen mutlu olacaksan öyle olsun.

Big mom kong gun bloklayınca luffy uçtu. King kong onun dev hali sadece. Wb’nin meyvesiz saldırısı bile muhtemelen o güçtedir. Haki çarpıştıklarında gökyüzü ikiye ayrılıyor.

Adayı yarma olayı da farklı. Wb’de saldırı yapıyor bunu. Luffy’de ise dof o kadar hızlı uçuyor ki dof yere çarpınca ada yarılıyor. Adayı yaran şey aslında dof’un kafası :D
Saldırı tipi zaten çok farklı. Yıktığı alanla karşılaştırmak sağlıklı sonuç vermez.

edit:

Marco fizikselde daha güçlü kizarudan tamam. Ama yumruğuna veya tekmesine lazer koyduğunda ne olur bilmiyoruz. Fiziksel dövüşe girseler bu sefer kizaru meyvesini de kullanır.
Yani tamam fiziksel gücü daha iyi marco’nun. Ama yakın mesafede daha iyi mi bilmiyoruz.

akainu tanktı. Kizaru logia savunmasına ve hıza sahip. Kanatlı adamla havada dövüşmeye kalkıp ayar yedi bi daha olmaz o kolay kolay.
Wb tayfasını hiç deme bana diğer tayfalar daha güçlü bana göre.:),King'den çok şey bekliyom bakalım,Yani Amirallerin güçlü gözükmesinin nedeni wb ve tayfasının zayıf olması bana göre bunlar güç değil aile sohbet adamı wb dünyanın en zengin güçlü adamı korsanlığıyla güçlü birisi.Tayfasıda amirallere zarar veremiyor nedeni saf güçleri yok.:)

Wb tayfasını hiç deme bana diğer tayfalar daha güçlü bana göre.:),King'den çok şey bekliyom bakalım,Yani Amirallerin güçlü gözükmesinin nedeni wb ve tayfasının zayıf olması bana göre bunlar güç değil aile sohbet adamı wb dünyanın en zengin güçlü adamı korsanlığıyla güçlü birisi.Tayfasıda amirallere zarar veremiyor nedeni saf güçleri yok.:)
King denen adamın Marco'dan güçlü olma ihtimali yok.Düşük seviyeli bir Marco iken kendisi.

P

Kimse doğru düzgün Haki kullanmadı Arm. Haki dışında. Prime WB'ye eşdeğer bulduğum rage anında Akainu'ya attığı iki yumruk, onun dışında tabiiki de çok potensiyeli düşük. Seride 2 Amiral yenecek adam yokken nasıl 3 Amiral yeniyor? Böyle bir konu vardı anca Roger - WB 2 Amiral almaya yaklaşabilir onlarda yapamazdı diyordu çoğu kişi. Troll diye geçiştirmedim, sadece Kizaru'nun ciddiye almadığını belirttim animede öyle görünüyor. Amirallere de Yonkou gücünde demedim yahu çok yanlış anlıyorsunuz. Yonkou'larla savaşmak onlarla eşit olmak anlamına gelmiyor sadece Akainu Yonkou seviyesinde olabilir gerek olsun dayanıklılığı, gerek olsun meyvesi nedeninden.

Doffy olayı bence Kaido olursa ölüm korkusu var ama Amiraller olsa hapise gircek. Aokiji vs'sinde geri vites yaptı zaten.

Not: Evet objektifin biraz dışına çıktım ama Yonkou gömmedim ve Yonkouları hâla Amirallerin üstünde gördüğümü belirttim. Benim dediğim Amiral ile Yonkou arasında ki savaşta kim kazanırsa kazansın ağır yaralar alacağıdır.
1 vs 1 de şansı yok amirallerin. Bm devasa elektirik yiyor çizik dahi yok, şimşek magmadan çok daha sıcak. Elementlerin bu seviyedeki Yonkolara karşı bir anlamı yok. Oden bile nerdeyse 1000 dereceye dayanıyor magma dedigin 2500 derece. Aka 2 kere deprem yumruğu yedi, gel gelelim Teach de yedi ama hemen ayagı kalktı. Aka'ya dayanaksız demiyorum ama dayanıklılık konusunda abartılacak birşeyini görmedim ben. 10 gün Kuzak kapışmış dersek seride zaten günlerce süren vs ler çok sık rastlanıyor. Boş handikapsız bir adaya 1 Yonko 1 de Amiral koyarsan o dövüş dahi olmaz. Aslan ile tilki kapışmasına benzer. Amiraller sağ kollardan daha güçlü oldukları, Mf de gözüküyor. Gel gelelim bir Yonko ile bir Amiral aynı ligin adamı degil. Luffy artık bir sag kol hatta daha güçlü seviyede tek yedi. Amirallerin sağ kolları net üstünlük dahi kurdukları bir olay yok.

Zoro ve Ray amiral üstü. Bunlar cepte. Bunlara Marco, Beckmann ve Shiryu da eklenecek.

Zoro King'i alırsa çok şey değişecek ve kesinleşecek. Şimdilik bekliyor ve ısrarcı olmuyorum.

İşte neyini gördün de böyle yazıyorsun ? :)

Haki hakkında yazdıkların yanlış. Silahlanma ve gözlem haki bu seriye Arabasta'da hatta bana kalırsa daha Arlong Park'ta girmiştir. Belirsiz olan bir durum yok yani. Nerde belirsizlik ? Sadece silahlanmanın gösterimi konusunda bir belirsizlik vardı o da 2 yıl sonraki bölümlerde ortadan kalktı. Silahlanma da gözlem de açık ve net bir şekilde Mf'de kullanıldı.

Sen mutlu olacaksan öyle olsun.
Zoro Amiral Üstü? Hahahahhahahaha :hhh::hhh::hhh::hhh:

Bence Marco'nun ateşleri lazeri söndürüyor veya nötrlüyor. Kizaru kelepçesiz de delince Marco zor duruma düşüyor. Diğer sahnelerde hiç zarar almıyordu. O kelepçesiz delme sahnesinde dikkat başka yerdeydi. Karşılık veremedi lazere.
Yok yav.Sahnede Lazerler marconun içinden geçiyor bildiğin.Ya olağan üstü iyileşiyor tam zoanda ya da logia gibi etki etmiyor.

Yok yav.Sahnede Lazerler marconun içinden geçiyor bildiğin.Ya olağan üstü iyileşiyor tam zoanda ya da logia gibi etki etmiyor.
Haki'li alevler :a:
Dediğin yerde marco'ya kelepçe takılmıştı, meyve kullanamıyordu ama havada lazeri nasıl absorbe ettiğini bende tam anlayamadım. Gözünde falan alev vardı. O kısımda gerçekten gözü yok mu olmuştu, yoksa meyve logia özelliği mi gosterdi tam anlasilmamisti. Muhtemelen 2. Çıkacak
Kizaru vs Marco sahnelerini inceledim:
553: Marco lazerleri direkt karşılıyor ateşiyle. Lazer ondan geçmiyor.
554: Lazerler Marco'nun içinden geçiyor logia gibi.
568-569: Marco lazeri kelepçesiz ve kelepçeli yiyor. İki durumda da kan veriyor. Kendisinin yere düştüğü belli sonraki bölümlerde.

Çıkarımlarım:
* Logia ve Katakuri gibi savunma yaparak lazerleri içinden geçirmeli.
* Lazeri direkt ateşiyle karşılamalı.

Sonuç olarak dikkat vererek savunma yapmalı. Lazeri yiyeyim sonra iyileşeyim olmaz hep.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık