Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü Hakkında

Tam olarak ne demek istedin anlamadım. Ama şöyle bi örnekle ben tam olarak ne demek istedim onu anlatıyım. Mesela Kizaru'yu ele alalım, meyvesiz Kizaruyu Zoro çok çok zorlanmadan alır. Sonradan kimse burdan saldırmasın diye tekrar ediyim, rahatlıkla alır demiyorum ama çok zorlanmadan alır.
Benim demek istediğim basit bir şey. Senin demek istediğini ben bilemem.

Sadece Amiraller'den meyvelerini çıkarmanla Enel'den meyvesini çıkardığında oluşan tabloda yine Enel bu adamlara denk olamaz.( Fizikve haki yönünden)

Benim demek istediğim basit bir şey. Senin demek istediğini ben bilemem.

Sadece Amiraller'den meyvelerini çıkarmanla Enel'den meyvesini çıkardığında oluşan tabloda yine Enel bu adamlara denk olamaz.( Fizikve haki yönünden)
Neden anlamadığım şimdi anlaşıldı. Ben zaten Enel'den ve amirallerden meyvelerini çıkardıklarında aynı güçte olurlar gibi bi şey demedim. İma da etmedim. Bence de öyle bi durumda amiraller enele göre daha güçlü kalır.

kör topal

K.haki arkadakini fark ettirmiyorsa, önden çekişli :p

WB önündeki kendi müttefiğini gayet iyi görüyor, sende takdir edersin ki böyle bir şey beklemiyordu, Marco'nunda vurguladığı gibi eski WB olsa yemezdi. ACE ile uykusundayken oynayan biri için böyle şeyler yazmak cık cık...Baba'nın kemiklerini sızlatıyorsun :mad:
Yalan mı? Eski WB'yi katan yok o zamanki WB'yi yedi Akainu işte.

En güçsüz yonkousun diye yonkouluğunu kaybetmiyorsun ki arkadaşım. Adamlar WB'yi indiricek kadar güçlülerdir elbet ama sonrası? Kendi güçleri de zayıflar o en güçsüz olur adaları elinden alınır aynı WB'nin elinden alındığı gibi. Hatırladığım yonkoular WB ile savaşarak adaları ellerine aldıkları gibi bir şeydi mangada yazı vardı herhalde. Yani WB 7 gücündeyse ve BM de 8 ise yenebilir ama sonra BM 1 yada 2 olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yalan mı? Eski WB'yi katan yok o zamanki WB'yi yedi Akainu işte.

En güçsüz yonkousun diye yonkouluğunu kaybetmiyorsun ki arkadaşım. Adamlar WB'yi indiricek kadar güçlülerdir elbet ama sonrası? Kendi güçleri de zayıflar o en güçsüz olur adaları elinden alınır aynı WB'nin elinden alındığı gibi. Hatırladığım yonkoular WB ile savaşarak adaları ellerine aldıkları gibi bir şeydi mangada yazı vardı herhalde. Yani WB 7 gücündeyse ve BM de 8 ise yenebilir ama sonra BM 1 yada 2 olur.
Yahu yediği falan yok.Ne kadar meraklısınız şu adamı yüceltmeye.Söylediğiniz kadar güçlü olsa bir amirale 10 gün uğraşmaz bu adam.Dile kolay 10 gün hafta bile değil.

Wb ace öldüğü an ölmüştü aslında.Zaten savaşa ölmek için gelmiş bir adam.Gözü döndü sonunu düşünmeden saldırdı o şekilde.Handikapları da ortadayken yani.Bıçaklanacağınızı bildiğiniz bir pozisyonda bir adamı devirirsiniz ya aynı o hesap.Wb bilmiyor mu yani o şekilde saldırırken karşı saldırı yiyeceğini.Uykuda kaç kez ace teklemiş adam.Nasıl bir k.haki var siz düşünün.O sinirle bunu göze alarak saldırdı hepsi o.Herşeyden vazgeçmişti çünkü o anda.

Bu sebeplerden ben ortada Akainu açısından bir başarı göremiyorum güç anlamında.Ortada bir başarı var evet ama bu güç göstergesi değil.Fırsatlardan iyi istifade edilerek yakalanan bir başarı.

kör topal

Yahu yediği falan yok.Ne kadar meraklısınız şu adamı yüceltmeye.Söylediğiniz kadar güçlü olsa bir amirale 10 gün uğraşmaz bu adam.Dile kolay 10 gün hafta bile değil.

Wb ace öldüğü an ölmüştü aslında.Zaten savaşa ölmek için gelmiş bir adam.Gözü döndü sonunu düşünmeden saldırdı o şekilde.Handikapları da ortadayken yani.Bıçaklanacağınızı bildiğiniz bir pozisyonda bir adamı devirirsiniz ya aynı o hesap.Wb bilmiyor mu yani o şekilde saldırırken karşı saldırı yiyeceğini.Uykuda kaç kez ace teklemiş adam.Nasıl bir k.haki var siz düşünün.O sinirle bunu göze alarak saldırdı hepsi o.Herşeyden vazgeçmişti çünkü o anda.

Bu sebeplerden ben ortada Akainu açısından bir başarı göremiyorum güç anlamında.Ortada bir başarı var evet ama bu güç göstergesi değil.Fırsatlardan iyi istifade edilerek yakalanan bir başarı.
Wb'nin handikapları vardı adam iyi kullandı zeki biri işte :D.

Saka WB'nin başını aldı. WB Saka'yı öldürebilseydi, Teach gelmeseydi ve oradan çıkabilseydi bile ölürdü. Şu tavuk olayı gibi kafasız yaşayacak hali yok ya.:oleyo2:

Bu durumda Saka yenilmesine karşın WB'yi de yanında götürdü diyebiliriz. Hatta ölmeyerek dolaylı yoldan da olsa WB'yi aldı bile denebilir.

Handikap olayları ise işin başka boyutu. Handikapları bende kabul ederim. Zaten fit bir WB Saka'yı rahat harcar. Bu çok bariz . Ancak dövüş dövüştür. O an için yaşananlar böyle gelişti.

Sonuç olarak Saka WB'nin sonunu getiren adamdır.

Saka WB'nin başını aldı. WB Saka'yı öldürebilseydi, Teach gelmeseydi ve oradan çıkabilseydi bile ölürdü. Şu tavuk olayı gibi kafasız yaşayacak hali yok ya.:oleyo2:

Bu durumda Saka yenilmesine karşın WB'yi de yanında götürdü diyebiliriz. Hatta ölmeyerek dolaylı yoldan da olsa WB'yi aldı bile denebilir.

Handikap olayları ise işin başka boyutu. Handikapları bende kabul ederim. Zaten fit bir WB Saka'yı rahat harcar. Bu çok bariz . Ancak dövüş dövüştür. O an için yaşananlar böyle gelişti.

Sonuç olarak Saka WB'nin sonunu getiren adamdır.
Saçmaladın resmen. WB 2 bölüm önceden ben burada ölücem, siz kaçın gidin diye adamlarına emir verdi. Sen kalkmış Akainu WB'yi öldürdüye getirdin bütün bir Marineford hikayesini, pes.

http://www.mangapanda.com/one-piece/572/10

İşin özü, Akainu öldü ölecek bir WB'den dayak yedi, zaten öleceği kesin birine hasar versen ne olur hasar vermesen ne olur. Oracıkta öldürebilseydi neyse, o işi de tayfası ile beraber Teach yaptı zaten.

Wb'yi öldüren yaşlılığı ve hastalığıydı. Sonra da Squardo. Sonra da yediği tüm saldırılardı.
Adamda bin tane kurşun, bin tane top bin tane kılıç yarası vardı ya la.

Tek kurşuna öldü bir sürü karakter. :(

Saçmaladın resmen. WB 2 bölüm önceden ben burada ölücem, siz kaçın gidin diye adamlarına emir verdi. Sen kalkmış Akainu WB'yi öldürdüye getirdin bütün bir Marineford hikayesini, pes.

http://www.mangapanda.com/one-piece/572/10

İşin özü, Akainu öldü ölecek bir WB'den dayak yedi, zaten öleceği kesin birine hasar versen ne olur hasar vermesen ne olur. Oracıkta öldürebilseydi neyse, o işi de tayfası ile beraber Teach yaptı zaten.

Şu sahneden sonra bana yaşayabilmesinin mantığını açıkla tamam ama ben mantık falan göremiyorum. Adamın kafası yok be ya nereye dövüşüyor hala? Mangakanın abartısından ve saçmalamasından başka bir şey değil.

Eğer Teachler alacak Teachler alsın ona lafım yok ama ne diye adamın kafasını veriyor Saka'ya. Şimde ne bu? Yonkou gücü mü? Shanks'ın kafasını yarsan yaşar mı? Yaşamaz. Yonkou'lukla, dayanıklılıkla alaksı yok. Saçma sapan bir sahne.

Ayrıca handikap yok demedik herhalde. Squ'nun kılıcı WB'yi öldürmez, mermiler WB'yi öldürmez ama kafası olmayan WB ölecektir öyle ya da böyle. Saka WB'nin sonu olmuştur. Hep birlikte aldılar ancak en ölümcül yara Saka'ya ait işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık