Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

gece eline, koluna ve emegine sağlık güzel yazı olmuş

ace gibi bir karakterin harcanması kötü oldu. :agla:

bazıları luffynin hayalini çaldı falan demiş. aceba luffy bu hayalini sandıkta falan saklıyorduda. ace denize açıldıgı zaman bu sandıktan luffy nin hayalini çaldı mı diye düşünmeye başladım. luffy nin hayali büyük. ace çalınca bayağı zorlanmış olmalı. büyük olduğu için ağırdır da şimdi o hayal.

anti ace cilere artık birşey demiyecem. adamlar körü körüne anti ace cilik yapıyorlar artık.

ace karasakala karışmasaymı orada luffy karasakalı ın üstesinden gelirmiş. karasakal ace i yenebiliyorsa. luffy ve tayfasının onu karşısında bir şansı yoktur. o aşamada. o zamanlar bizm tayfa karasakal ve adamları için yetersizlerdi. ace karışmasa karasakal luffy i yakalar ve marineye teslim ederdi. luffy için bu kadar büyük bir ekip te gelemezdi buralara.
Ace'ciler ace'in şereften haysiyetten yoksun yığınla hareketi olduğu halde körü körüne ace fanlığı yapmasına biz bişey demiyoruz ama ne hikmetse sen bizi suçlarcasına bi laf ediyosun.Herhangi bi anti ace'ci gelip sen malmısın niye ace'i seviyosun dediyse istediğini söyle ama sadece anti ace'ci olduğu için insanları itham edercesine laflar etmek çok bayağı bi durum.

Luffy BB'nin üstesinden gelirdi diye kim söylediyse resmen fantezi yapmış.Ama ace malı orda sadece BB'nin hayatını kurtarmış oldu.Water 7 de garp ve aokiji varken BB en fazla harakiri yapabilirdi.Ace mal gibi saldırdı hiçbi stratejisi,fikri vs olmadan sonuçta yenildi...

Ama ace malı orda sadece BB'nin hayatını kurtarmış oldu.Water 7 de garp ve aokiji varken BB en fazla harakiri yapabilirdi.Ace mal gibi saldırdı hiçbi stratejisi,fikri vs olmadan sonuçta yenildi...
cagdas sen şimdi, luffy leri son anda affeden garp ın,
garp ın elindeki devasa gülleden son anda kurtulan luffylerin,
birde luffy yi affettikten sonra,garp ın kalkıp başkalarının elinden luffy yi kurtaracağını mı iddia ediyosun ?
garp öyle bir adam olsa, ace i idam ederlerken savaş alanına çıkmazdı...
garp ın luffy yi bir rakibinden kurtaracağını düşünüyorumda tam fantezi...
ayrıca bb o zamanlar aokiji yada garp için hiçbir anlamda ifade etmiyor,
çünkü bb nin herhangi bir ödülü yada ismi yoktu o sırada ,
yakalaması gereken luffy ler,
ancak aokiji uyumaya ve robin i görmeye gelmiş, bb ler orda luffy yi harcasa, tam hoşuna giderdi aok un bence
ve garp ın geldiği zamandan önce gelmeyeceği ne malum bb'nin ?
bence her halükarda bb luffy leri orda harcardı...
aok un orda olmasıda,
garp ın luffy yi kurtarması gibi bir fanteziyede her türlü engel teşkil eder bence...

cagdas sen şimdi, luffy leri son anda affeden garp ın,
garp ın elindeki devasa gülleden son anda kurtulan luffylerin,
birde luffy yi affettikten sonra,garp ın kalkıp başkalarının elinden luffy yi kurtaracağını mı iddia ediyosun ?
garp öyle bir adam olsa, ace i idam ederlerken savaş alanına çıkmazdı...
garp ın luffy yi bir rakibinden kurtaracağını düşünüyorumda tam fantezi...
ayrıca bb o zamanlar aokiji yada garp için hiçbir anlamda ifade etmiyor,
çünkü bb nin herhangi bir ödülü yada ismi yoktu o sırada ,
yakalaması gereken luffy ler,
ancak aokiji uyumaya ve robin i görmeye gelmiş, bb ler orda luffy yi harcasa, tam hoşuna giderdi aok un bence
ve garp ın geldiği zamandan önce gelmeyeceği ne malum bb'nin ?
bence her halükarda bb luffy leri orda harcardı...
aok un orda olmasıda,
garp ın luffy yi kurtarması gibi bir fanteziyede her türlü engel teşkil eder bence...
Aokiji robin'in geleceğini görmek istediği için dokunmuyo tayfaya garp'ta torunu olduğu için BB water 7'ye gelse ve öğrense ki marine kahramanı ve bi amiral şehirde sence BB orda herhangi bi taşkınlık çıkarmayı bi şeyler yapmayı göze alabilirmiydi? BB'nin şimdiki haliyle bile garp'ı alabileceğini sanmıyorum.Garp lan sen benim torunumamı saldırdın diyerek BB'nin üstüne atlamazdı ama orda dururken kimse olay çıkaramazdı.Ayrıca luffy'lerin ödülleri açıklanınca garp water 7'ye geldi.Ve adadan kendisi uğurladı.BB de ödülü görünce gidip alalım onu yerini biliyoruz dedi...

Aokiji robin'in geleceğini görmek istediği için dokunmuyo tayfaya garp'ta torunu olduğu için BB water 7'ye gelse ve öğrense ki marine kahramanı ve bi amiral şehirde sence BB orda herhangi bi taşkınlık çıkarmayı bi şeyler yapmayı göze alabilirmiydi? BB'nin şimdiki haliyle bile garp'ı alabileceğini sanmıyorum.Garp lan sen benim torunumamı saldırdın diyerek BB'nin üstüne atlamazdı ama orda dururken kimse olay çıkaramazdı.Ayrıca luffy'lerin ödülleri açıklanınca garp water 7'ye geldi.Ve adadan kendisi uğurladı.BB de ödülü görünce gidip alalım onu yerini biliyoruz dedi...
Water 7 olmasa da pelki peşlerinden gitmeye devam ederdi? BB tanınmıyor diyen sensin. Oradak geçebilirdi pekala. Araya girdim ama BB zaten Luffy'leri takip ediyordu. Ace kurtarmasa devam da ederdi. Ya da başka bir av belirlerdi kendine.Neyse...

Water 7 olmasa da pelki peşlerinden gitmeye devam ederdi? BB tanınmıyor diyen sensin. Oradak geçebilirdi pekala. Araya girdim ama BB zaten Luffy'leri takip ediyordu. Ace kurtarmasa devam da ederdi. Ya da başka bir av belirlerdi kendine.Neyse...
Luffy'nin ölme şansının asla 0'a düşmediğini biliyoruz.Zirve savaşında onca güçlü ve kendisini öldürmek isteyen adama rağmen bile düşmedi.BB skypiea öncesindeki gibi peşinden gelse de bişey olmayacaktı.En iyi ihtimalle smoker gibi bi kaç kez karşılaşıp topuk yapacaklardı.Luffy kimseyle laf olsun diye dövüşmedi.Peşinden bi ömür gidip schibukai'lik de kovalamazdı BB.Başka birini bulur götürür ve hemen rütbeyi alıp planını uygulamaya başlardı...

Ace marineford savaşını görmemiz için bir zemindi

Luffy ile BB vs sini ertelemek için bir fedakarlıktı

Whitebeardı en güzel şekilde görmemiz için bir Avdı

Luffy için bir engeldi. [Wb'den dolayı]

Sonuç olarak eğer BB luffyi bulsaydı her türlü yenerdi.

fortime

Ace pisliğin teki olsaydı Luffy'nin hayatını kurtarmazdı. Ace ile Akainu savaşırken Luffy koşmaya devam etse belki de Akainu orda Luffy'e yumruk atmayacak ve Ace de Akainu'yu yenemeyeceğini anlayıp aynı hataya 2. kere düşmemek için kaçacaktı. Bu ihtimali hiç düşünmeden adama laf atmak son derece saçma bir hareket. Ayrıca savaşın çıkmasını kendi istemedi, adamlar zaten kendilerini feda etmeye razıydılar. Ona bakarsanız Luffy Arc'ı tam olarak hatırlamıyorum ama 4000 kişilik ordunun yarısını kendi başına yenmişti. (Enies Lobby olabilir tam hatırlamıyorum.) O 2000 kişinin çocuğu babasız kalınca yetim olmuyor da Ace'nin istemeden ölmesine sebep olduğu kişiler mi babasız kalınca yetim oluyor?

Ace marineford savaşını görmemiz için bir zemindi

Luffy ile BB vs sini ertelemek için bir fedakarlıktı

Whitebeardı en güzel şekilde görmemiz için bir Avdı

Luffy için bir engeldi. [Wb'den dolayı]

Sonuç olarak eğer BB luffyi bulsaydı her türlü yenerdi.
Acei çok iyi açıklamışsın:good:
Asıl suçlu WB dir derim kibirlidir Ace'i tutamadı Shanksa yol vermedi hem kendi sonunu hemde Ace'in sonunu getirdi sonradan durumu toparladı ama geni bozuk olan Ace lanet babası olarak nitelendirdiği Rogerin en kötü genini almış''Asla kaçmam'' bu yüzden herşey oldu zaten.

Ace pisliğin teki olsaydı Luffy'nin hayatını kurtarmazdı. Ace ile Akainu savaşırken Luffy koşmaya devam etse belki de Akainu orda Luffy'e yumruk atmayacak ve Ace de Akainu'yu yenemeyeceğini anlayıp aynı hataya 2. kere düşmemek için kaçacaktı. Bu ihtimali hiç düşünmeden adama laf atmak son derece saçma bir hareket. Ayrıca savaşın çıkmasını kendi istemedi, adamlar zaten kendilerini feda etmeye razıydılar. Ona bakarsanız Luffy Arc'ı tam olarak hatırlamıyorum ama 4000 kişilik ordunun yarısını kendi başına yenmişti. (Enies Lobby olabilir tam hatırlamıyorum.) O 2000 kişinin çocuğu babasız kalınca yetim olmuyor da Ace'nin istemeden ölmesine sebep olduğu kişiler mi babasız kalınca yetim oluyor?
Crocodile da luffy'nin hayatını kurtardı, buggy de. İkisi de aynı ace gibi çok iyi insanlar dimi? Luffy koşmaya devam ederken ilk duran ace'ti. Ace durduktan sonra luffy bekliyo sonra hareket edemeyecek kadar yorulduğunu söylüyodu. Yani luffy koşmuş da olsa ace tescilli bi mal olarak o gaza geldikten sonra orda ölecekti. Savaşın çıkmasını istememiş olması buna sebep olduğu gerçeğini değiştirmiyo. Ayrıca çıkmaması için yapılan tüm çabalara kulağını tıkaması da ace'in başka bi mallığı. Luffy'nin de şimdiye kada hiç kimseyi öldürmediği düşünülürse evet luffy'nin dövdüklerinin çocukları yetim kalmamış oluyo. Mesajı yazdıktan sonra yazdığın mesajı okudun mu acaba? Bu kadar anlamsız harf topluluğunu uzun zamandır görmemiştim zira...

Konuyu ve yorumları okudum güzel konu. Gece,çağdaş,Dragon'un yorumlarıda konuya ayrı bi güzellik katmış. Korsan olduğu için babandan nefret edip nasıl korsan olmak istiyorsun benim anlamadığım olay o. Ya da başkalarının lafı yüzünden bi insan neden bu kadar nefret eder babasından çokmu duygusal bi kişilik yada çabuk mu gaza geliyor yada malmı bilmiyorum hepsi bir arada da olabilir. Wb'ye,arkadaşlarına,kardeşine,onu tanımadığı halde onu kurtarmak için hayatını ortaya koyan korsanlara,kurtarılmasına yardımı dokunan Garp'a ve babam dediği adamın son emrine rağmen iki lafa herşeyi bok etmiş bir adamdır Ace. Şımarık,kibirli,inatçı bi karakter amaçsız ve mera mera meyvesi ile muhtemelen en fazla amiral seviyesine çıkcak bir karakter olan Ace krallığa giden yolda Luffy'e engel olmazdı bence. En azından tek başına engel olamazdı Wb tayfası hariç yani. O yüzden Luffy kral olsun diye değil bence hakketen mallık yaptığı için öldü Ace. Çünkü yaşasa eminim gene aynı yanlışları yapar herşeyi berbat ederdi. Ace'in ölümüne çok üzüldüm o son anlarını izlerken cidden gözlerim doldu orası ayrı ama yaptığı çoğu şey tamamıyle şaçmalıktı. Benim gözümde potansiyel olarakta karakter olarakda Luffy'den daha aşağıdadır Ace. Keşke biraz olgun bi karakter olsaydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık