Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Anlatmak istediğim ne kısaca özetleyeyim.
Ace serideki en cesur ve gözü kara karater.E.oda savaşın ardından 10 bölümden oluşan bir Ace flashbackı girdi.Bir bölümünün adıda kaçamam.
Diyeceksiniz ki savaşta Ace düşüncesizce hareket etti o kadar kişinin hayatını tehlikeye soktu evet yaptı ama Ace orda bir kişinin bile ölmesini istemeyecek düzeyde bir adam ama onun yüzünden binlerce kişi öldü.Ace yaptıklarını kastılı yapmıyor.
BB tacthı öldürdüğünde WB den çok Ace ortalığı karıştırdı adama şerefe önem veriyor kendisine değil yanındakilere yapılanları affetmiyor gidip intikam almaya çalışıyor delikanlı diye bir tabir vardır ace olaylara soğuk kanlı yaklaşamıyor bu yüzden hep bir arayış içinde.
Savaşın ortasında gelgir yaşadı hatta bir sözü var:
''Ben rezil bir insanım babamın arkadaşlarımın kan döktüğü yerde neden bu kadar mutluyum neden hiç göz yaşlarım durmuyor ve yaşamak istiyorum''
gibi bir söz söyledi br olay yaşarken ardından gelecekleri düşünecek karakter değil.
ve işin özeti adam hastalıklı bir gen aldı onun yüzünden herkesi ölüme sürükledi istemeyerek.

Anlatmak istediğim ne kısaca özetleyeyim.
Ace serideki en cesur ve gözü kara karater.E.oda savaşın ardından 10 bölümden oluşan bir Ace flashbackı girdi.Bir bölümünün adıda kaçamam.
Diyeceksiniz ki savaşta Ace düşüncesizce hareket etti o kadar kişinin hayatını tehlikeye soktu evet yaptı ama Ace orda bir kişinin bile ölmesini istemeyecek düzeyde bir adam ama onun yüzünden binlerce kişi öldü.Ace yaptıklarını kastılı yapmıyor.
BB tacthı öldürdüğünde WB den çok Ace ortalığı karıştırdı adama şerefe önem veriyor kendisine değil yanındakilere yapılanları affetmiyor gidip intikam almaya çalışıyor delikanlı diye bir tabir vardır ace olaylara soğuk kanlı yaklaşamıyor bu yüzden hep bir arayış içinde.
Savaşın ortasında gelgir yaşadı hatta bir sözü var:
''Ben rezil bir insanım babamın arkadaşlarımın kan döktüğü yerde neden bu kadar mutluyum neden hiç göz yaşlarım durmuyor ve yaşamak istiyorum''
gibi bir söz söyledi br olay yaşarken ardından gelecekleri düşünecek karakter değil.
ve işin özeti adam hastalıklı bir gen aldı onun yüzünden herkesi ölüme sürükledi istemeyerek.
Cool adamın tek yapması gereken koşmak. Sadece koşmak ya Akainu gelip bunlara saldırsa buda savaşsa ve o durumda kaçmasa gene bişey demicem ama adam tahrik etmek için laf atıyor herkes bunu anlıyor ben Ace'in de bunu anlayabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum ama adam en yapmaması gerek şeyi yapıyor herşeyi hiçe sayıp lafı geri al diyor. Bu olaydan az bi zaman önce Aokiji'yi durdurmasındanmıdır yoksa kibirindenmidir bilinmez Akainu'ya lafını geri aldırabileceğini düşünüyor ve saldırıyor. Bunun cidden bi izahı olamaz ya bi insan bu kadar şaçmalık yapamaz. Sadece koş ya Wb'nin onuru dünkü veledin laflarıylamı zedelencek. 20-21 yaşında adamsın az mantıklı ol az olgun ol yazık günah onca emeğe...

Ace ölümü yaptıklarından hiçbir ders çıkarmadığının kanıtı, İdam yerinde ağlayarak bir daha böyle bir sahne yaşatmıycam diyen adam kendisinin kurtulması için ölen insanların hatrına prensibinden ödünç vermek zorunda kaçamamı yok bu işin. Ace'in tek misyonu kurtulmaktı onu da kendi mahvetti. Ayrıca savaşta beyazsakalın onurunu koruması gereken son adam acedir. Beyazsakalın o hale gelmesi kendi onurunu bile korumayacak-hasbel kadar- durumda olması hem ace'in hemde evlatlarının suçu tabii beyazsakalda da biraz suç var. Adam koskoca savaşı tek başına verdi babanın arkasına gelen 2-3 tane topu vurmakla korunmuyor adam neyse konu dışına çıkmaya başladım. Arkadaşın biri koşmaya devam etselerde luffy ilerde tıkancaktı zaten akaiunu yakalardı demiş bu kadar komik bir şey duymadım. Savaştaki o zaman ki durumu şöyle açıklayalım. Marineler bütün güvenlerini kaybetmişler,Ace kurtarılmış,Beyazsakal korsanların hepsinin içine de malkoçoğlu girmiş. Ace koşmaya devam etse Luffy ilerde tıkansa bölük komutanları yardıma gelebilirdi. Akaiunu vs ace bittikten sonra hepsinin nasıl şaşırdığına bakın bu kadar kolay yenileceğini tahmin etmiyorlardı ve bu yüzden yardım gecikti, koşmaya devam etse luffy'e ilerde bir şey olsa da-ki sanmıyorum- Ace yardım çağırmayacak kadar gurur yapmaz herhalde. Adamın Yaşama sebebinin nerdeyse hepsi luffy. Yani luffy yorulsa da yorulmasa da oradan kaçabilirlerdi. Ace gene kafasının dikine gitti 5 dakika önce söylediği sözün tersini yaptı ve öldü. O dakikadan sonra ise beyazsakalın öfkesi olmasa hiçbir korsan shanks gelene kadar sağ bırakmazlardı. Kaybedilen güveni kazanan marine, Aceyi kaybeden-tabi ki güvenlerini de- korsanlar keklik gibi teker teker düşüceklerdi. Ace muhteşem bir abi olsa da kötü-demek istediğim anlaşılır inşallah- bir korsandı-herkesten fazla potansiyeli olduğu halde en ilerlemeyen adam- ilginçtir ki bana göre babası roger da kötü bir baba olmasına rağmen muhteşem bir korsan olarak tasvir edildi.

Ace'e suç bulmanızı anlamıyorum. İllaki suçlayacaksanız suçlayacak çok fazla şey bulabilirsiniz. Bu serideki en büyük mallıkları yapan kişi Garp'tır. Ace serinin en karizmatik en iyi karakterlerinden birisidir gözümde. Hem Ace'in böyle kolay yenilmesi olağan bir şey değildi zaten. Sırf Ace'i öldürmesi için tasarlanan bir karakter Akainu. Kizaru yada Aokiji öyle bir şey yapamazdı öylesine zarar veremezdi. Luffy için canını çekinmeden verdi. Adam gibi adamdır Ace. Hem şu binlerce kişi saçmalığınıda bırakın.Beyazsakal'ın miço'suda olsa oraya gelirdi.

Hic kusura bakmayin ama Ace acizse Luffy ezigin onde gidenidir.Ace'in en buyuk kusuru kibiridir.Luffy'den seneler once kral hakisini kullanmistir.Sadece babasindan geldiginden dolayi meyvesine yonelmistir.Ustelik fiziksel gucu Luffy'den daha iyidir.Daha acemiyken kafasina hedef olarak beyazsakali devirmeyi koymustur.Luffy'i sonunda ne olacagini dusunmeden her zaman korumustur.
Ace'in ölmesinin tek nedeni Luffynin önünü acmaktır.Başka hiçbirsey degil.Cunku Ace yasasaydı Luffy Ace'yi asla gecemezdi.

Ace'in haki uzerine egitim almamasinin tek nedeni babasindan gelen hic bi yetenegi kullanmak istememesiydi.Roger'i babasi olarak gormedigini birden fazla kere soyledi.Ustelik biraz daha buyuse bu yonde egitim almaya karar vericegi de kesin.Cunku daha da olgunlasacakti.
Ayrica hakinin genlerle bir bagi oldugu da kesin.Bknz. Ivankov Luffy'de kral hakiyi gorunce dragonun oglu oldugun belli oluyor tarzi bir iki cumle soylemistir..
Ustelik Ace'de bir D. Hem de bilinen en guclu adamin oglu.
Ayni zamanda Luffy'nin gelisecegini soyleyip Ace'in yerinde sayacagini dusunmek de sacmaliktir.En basit ornek olarak 2yil once gorunen butun dusmanlarin simdi daha iyi konumlarda olmalarini kabul edebilirsin.
Yani Luffy istese de onu gecemezdi :)

Roronoa Zoro

Luffy onu geçemezdi demek saçmalamaktır. Kafasını kesilirken sadece iki adam güldü bugüne kadar biri Roger diğeri Luffy. Ace istediği kadar Roger`ın oğlu olsun bu sadece genetik bir olay. Manevi olarak Roger`dır Luffy. Ayrıca ölürken bile Roger`ı kabul etmedi, hayatta o güçleri geliştiremezdi o.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık