Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

not:ben Marco :D host sorununda başka üyelikle girdim
wb nin amacı ne olacak en büyük korsan olarak 20 sene grandline ı yönetmek, roger kral olmuş eyv. wb 20 sene en büyük korsan kaldı, istikrar diye bi olay var, zirveye çıkmak kolaydır ancak orda kalmak mesele , op bulamadı demeyin gerçeği gördük zaten...
Ace e bu kadar anticilik yapılmaz , başta cagdas'ı kınıyorum bu konuda ve yancısı yubayıda :p koca korsanfanı anti ace yaptınız helal, japonyada en çok sevilen 5.ci op karakterini...
@GECE güzel bir yazı tebrik ediyorum
şimdi Ace e yapılan eleştirilere bakalım ;
-onun yüzünden yüzlerce kişi öldü
;yahu adamlar oraya zorla mı geldi ? oars nasıl geldi gördünüz, zaten bir nakaman giderse bütün tayfa gidersin kurtarmaya luffylerden bunu onlarca yüzlerce kez gördük
fazla adamı olması ace ve wb nin suçu mu ?
-babasından tiksiniyormuş...
heralde tiksinsin roger tohumu atmış , sonra roger denen utanmaz oğlu olacağını bile bile idama gider... ve sonrada utanmadan en büyük düşmanına emanet etmiş oğlunu garp'a..., garp da adamlık yapmış marinelerden saklayarak yetiştirmiş, utanmaz roger git sağkolu silvers'a emanet et ne diye marine garp'a veriyosun... ben olsam bende tiksinirim rogerdan...
-enel ace'ten daha az kibirliymiş...(en çok buna güldüm :D)
enel kendine tanrıyım diyor, sahte peygamberden beter... tanrı olduğunu iddia ediyor, ace gibi canını 4 kez düşünmeden kan bağı olmayan luffy için verdiğini görüpte bu adama kibirli demek gerçekten enteresan( 1-bluejamlerden ve küçükken ormanda yüzlerce kez hayatını kurtardı ace, 2-smokerdan , 3- bb lerden ,4-akainudan)
adam durmadan kendini feda ediyor, ace olmasa op olmıcak Oda resmen bu kadar yüceltiyor bu ace'i...
-ace niye bb ye gitti
gitcek tabi, madem ki shirohige korsanlarısın , en büyük korsanlarsın böyle bir terbiyesizliğe nasıl göz yumarsın ?! 4.komutanın ölsün sen otur..., ace wb nin sözünü dinlemeyip hata yaptı gitti, bu çok büyük bir hata ama ace kişiliğinde olan herkes bunu yapardı zaten...sanki bb nin günahından daha büyük günah oldu ace in yaptığı...
-bb nin gücünü gördükten sonra niye kaçmadı
bb lerin hedefi luffy olduğunu ''gel gidip hasırşapkayı öldürelim ace!'' diyende bb iken ordan yakın olan water7 ye bb lerin gideceğini tahmin edemez mi bir insan ? eder tabiki, luffy yide bb yide çok iyi tanıyor ace, kimin kazanacağını meyve gücü olmadan bile tahmin etmişki izin vermiyorum demiş adam... water7 de luffyler uyku halinde olduğunu ve garp ın nasıl yakaladığını biliyorsunuz luffy yi...
-ace savaştan niye kaçmadı
evet burası gerçekten aptallık... yani köpek akainun lafıyla mı wb o dedikleri olacak
ace te yine artislik yapıp geri al der ama lafını geri aldıracak güçte değil tersi çıkar, aokiji değildir karşısındaki gücü ters gelmiştir, ace orda ne yapacağını kim bilir ?! halen akainuya sataşmıcak heralde hiyerarşik olarak gücünün yetersiz olduğunu görünce, ancak akainu luffy ye zıplayınca, yapacak tek olay vardır ya gözün önünde luffy yanacak ericek, yada kendi canını vereceksin... ace yine kendini feda eder...
yani sonuçta ace belkide kendi kral olacağı bir yaşamı luffy ile takas eder bu kadar büyük bir adam dır Hiken No Ace...
ve D. lerin özelliği olan gülerek ölür çünkü yaşamalımıyım sorusu yanıt bulmuştur...
savaştada görülceği üzere Ace'in sayılamayacak kadar çok seveni, onun için hayatını verecek yüzlerce adam vardır... yani Ace yaşaması çok doğru olmuştur... bu sorunun cevabını alarak tek üzüntüsü uğruna canını verdiği kardeşinin hayalinin gerçekleşeceğini göremeyecek olmasıdır Ace'in...
Söylediklerine grupta cevap verdim burda aynı şeyleri söylemiyim.Yalnız 4 kez kurtarmak diyerek kendini kandırma o olmasa op olmazmış tayfa kaç kere sudan çıkardı luffy'i onlar çıkarmasaydı luffy gene olmazdı.Mevzu şöyle ki luffy daha çocuktur gücü yetmez ace kurtarır eyvallah diyoruz.Sonra bu mal arkadaş gene artistlik olsun diye kaçmak yerine bluejam'le savaşmaya karar verir dadan yardım eder ve zor bela kurtulurlar.Smoker olayında tayfa bi şekilde kurtulacaktı bu ace'le oldu ki orda ace diyo ki birbirimizi yenemeyiz burdan haki'sini kullanamıyo sonucunu çıkarabiliriz.Neyse sonuçta tayfayı kurtardı.Sonra water 7 de garp ve aokiji varken bb'nin oraya gidip erkenden ölmemesi için oda-sensei ace malını kullandı.Akainu'dan kurtarma daha da saçma luffy'nin akainu'nun hedefine girmesi ace'in mallığına beklemesinden kaynaklanıyo.Beklemeseydi hiç kimse yaralanmayacaktı jinbei zaten siz kaçın ben onu bikaç saniye oyalarım demişti.Gereksiz bi şekilde kahramanlık yaptı ve geberdi...

Antisi olursun ama :) ACE gibi birine yapılan gerçekten çok tuhafıma gidiyor...
En büyük sorunu kaçmak... Neden kaçmıyorsun neden millete artistlik yapıyorsun gibi sorular ama cevap çok basit Adam KRAL ın oğlu tabiki artist olcak tabiki kaçmayacak :D tabiki sevdiği bir adamın hayatı için kendikini ortaya koyacak...

Antisi olursun ama :) ACE gibi birine yapılan gerçekten çok tuhafıma gidiyor...
En büyük sorunu kaçmak... Neden kaçmıyorsun neden millete artistlik yapıyorsun gibi sorular ama cevap çok basit Adam KRAL ın oğlu tabiki artist olcak tabiki kaçmayacak :D tabiki sevdiği bir adamın hayatı için kendikini ortaya koyacak...
Kaçmadı gördü ebesinin örekesini... Bizim salak Luffy bile yeri geldiğinde kaçıyor... Gerektiğinde bende kaçarım yani...

cagdas@

cagdas@ ve gece@
sapka konusu sadece bir teori ama rogerla bir baglantısı var bence...yoksa miconun sapkasından esinlenip jolly roger straw hat sarkısının anlamı ne...sapkayı vermiştir... ona alması için para vermiştir.... bunu bilemem ama var yani...ayrıca buggy sapkayı sevmiyor cünkü ona shanskı hatırlatıyor adamın yüzme hayallerini bitrdigi için :D en cok ta rayleigh luffy ilk gördügünde o sapka senin gibi güclü birine cok yakısıyor diyince kıllandım.. nedeninide acıkladı shanks ona kaptanının szölerinin aynısını söleyen bir velet buldum diyordu... o sapkanın altından bişe cıkcak yani nereye baglar bilmiyorum oda sensei bu ama bana olabilir gibi geldi...;) ayrıca rogerın sapkasıdır demiyorum o giydigi elbisenin üstüne gitmez rogerın..ama shanske hediye edip cesaret verici seyler sölemiş olması cok muhtemel bakalım bekleyip görücez :D
Ufak ip uçları var ama eğer cıkarsa şaşırmam herşey Roger'a doğru gidiyor zaten ..

Benim demeye çalıştığım Ace' e bu konuda direk aptal denilememeli bence.. Şöyle denilmeli bence. "Ace duygularının kurbanı olmuştur..." Ama siz öyle bir üslupla yazmışsınızki OP' in en mal adamı, aptal, gerizekalı.. gibi anlaşılıyor..
Sen gurur desen sevmeyen kibir der
Sen kahramanlık desen sevmeyen Mallık der
Ben canını feda etti desem kac can gitti derler
O yüzden sevdiğinle kalmalısın benim gibi :rolleyes:

Ace tam bir maldır... Bugünlere de hep birilerinin sayesinde gelmiştir... Bugünlere gelmesine yardımcı olan kişileri kendi elleriyle öldürmüş ve yine onun için ölmeye hazır olanları dinlemeyip kendisi de ölmüştür... Benim gözümde Ace'in bir katilden farkı yoktur...
Smoker bu nefret niye ? Kendi etti kendi buldu ..Pişman oldu mu olmadı.. Hala Akainu'ya dalaştı. Ama neylersin adamın huyu bu . Luffy'de bigün herşeye atlama huyundan gidecekte =) Savaşta Mihawkla olan muhabbeti beni şaşırttı.. Ray iyice eğitsin İyice kendide güçlensin Abisinin kanını bırakmaz yerde ..

ace hayranıyım ama ölmesi normaldi.luffy korsanlar kralı olmak için beyazsakal ve ace in ölmesi gererkirdi bence

bu adam kardeşi için hayatını verdi fazla söze gerek yok inatçımıydı ewd ama bunu yine sevdiği biri için yaptı.
Ne kadar güzel özetlemişin kardeşi için hayatını verdi.Peki kardeşinin o alanda ne işi vardı? Neden kardeşi için kendini feda etmesi gerekti? Biz görüşümüzü anlatmak için koca yazı yazıyoruz sonra biri geliyo.Ace kraldır diyo muhabbetten çıkıyo.GECE yazamazmıydı ace süper biriydi ona laf eden taş olsun.Ama oturmuş o kadar zaman harcamış tarafsız olmaya çalışmış.Biraz emeğe saygı...

gece eline, koluna ve emegine sağlık güzel yazı olmuş

ace gibi bir karakterin harcanması kötü oldu. :agla:

bazıları luffynin hayalini çaldı falan demiş. aceba luffy bu hayalini sandıkta falan saklıyorduda. ace denize açıldıgı zaman bu sandıktan luffy nin hayalini çaldı mı diye düşünmeye başladım. luffy nin hayali büyük. ace çalınca bayağı zorlanmış olmalı. büyük olduğu için ağırdır da şimdi o hayal.

anti ace cilere artık birşey demiyecem. adamlar körü körüne anti ace cilik yapıyorlar artık.

ace karasakala karışmasaymı orada luffy karasakalı ın üstesinden gelirmiş. karasakal ace i yenebiliyorsa. luffy ve tayfasının onu karşısında bir şansı yoktur. o aşamada. o zamanlar bizm tayfa karasakal ve adamları için yetersizlerdi. ace karışmasa karasakal luffy i yakalar ve marineye teslim ederdi. luffy için bu kadar büyük bir ekip te gelemezdi buralara.

gece eline, koluna ve emegine sağlık güzel yazı olmuş

ace gibi bir karakterin harcanması kötü oldu. :agla:

bazıları luffynin hayalini çaldı falan demiş. aceba luffy bu hayalini sandıkta falan saklıyorduda. ace denize açıldıgı zaman bu sandıktan luffy nin hayalini çaldı mı diye düşünmeye başladım. luffy nin hayali büyük. ace çalınca bayağı zorlanmış olmalı. büyük olduğu için ağırdır da şimdi o hayal.

anti ace cilere artık birşey demiyecem. adamlar körü körüne anti ace cilik yapıyorlar artık.

ace karasakala karışmasaymı orada luffy karasakalı ın üstesinden gelirmiş. karasakal ace i yenebiliyorsa. luffy ve tayfasının onu karşısında bir şansı yoktur. o aşamada. o zamanlar bizm tayfa karasakal ve adamları için yetersizlerdi. ace karışmasa karasakal luffy i yakalar ve marineye teslim ederdi. luffy için bu kadar büyük bir ekip te gelemezdi buralara.

Bu hayal çalma işine bende katılmıyorum iki kardeşin hedefleri aynı olabilir bunda ne var elbet ikisi karşılaştığında güçlü olan Kral olurdu. Ace Luffy ile son noktada dövüşüp Luffy'i saf dışı bıraksaydı o zaman derdim ki Ace adinin teki.. Peki ya Luffy yapsaydı bunu neden Abisinin hayalini çalan çocuk olarak görülmüyor ? Sonuçta denize ilk açılan Ace. Hayal çalma gibi bir şeyi kabul etmiyorum. Zaten aynı yolda oldukları için gitti adam.. Ace'ın tek suçu Luffy'i hala adam yerine koymaması.. Kral olacağına ihtimal vermiyor ki WB kral olacak diye dolaştı durdu. İkiside gitti işte . Hedefe herkes gider tabi statüye bir kişi sahip olur aynı yolda yürümenin neresi yanlış anlamadım..

yine GECE yine güzel bir yazı :D tek nefeste okudum ellerine sağlık :D ace'in sövülecek kadar övülecek yanlarıda var (sövülecek şey daha çok olabilir :D) ama severim ace'i op'de en sevdiğim ilk 10 karakter arasına girer

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık