Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ace ve Görünen Köy

Cagdaş yapma abi sen bari yapma...
ACE için onca laf söyluyorsun bu adamın Önünde iki torunu öldürülecek halla beni tut diyor...
VE garp i övüyorsun...
Beni tut diyen adamın nesi fos değildirki...
Delikanlı olsa ya yapar ya susar öyle beni tut demeler ne oluyor...
O konuda katılıyorum.Savaşta yanar dönerli bi ruh hali vardı.Hem önlü hem arkalıydı.Ne torunlarına yardım etti ne de onları engelledimarco'ya tek attı -ki amirallerin yapamadığı bişey- sonra gitti luffy'den yediği yumrukla yere postu serdi.Sengoku garp bişey yapmaya kalkarsan seni pis döverim dedi.Garp sıkıyosa gel ama korkma dedi.Bu gücünün göstergesi değil.Ne halt yiyeceğini bilememenin göstergesi.Ama garp boşuna garp olmamış.Marco'ya attığı o yumrukla marco'nun feleği şaştı.Muhtemelen kral haki kullanıyo ve bunu en iyi şekilde yapıyo saf gücüyle gülleleri toptan hızlı fırlatabiliyo ve adam marine kahramanı.D. iradesini gerçekten taşıyan biri amacı sapmış olsa da D. gücüne sahip biri...

- garpmı fos daha önce defalarca yazdım ama hala degişmemiş....ne yapmasını bekliyordunuz böle adalet anlayısı olan serefli bir adamın yedigi ekmek kabına pislemesinimi?...ve kibirli bir pislik için ugruna hayatını verdigi adalet anlayısnı degiştirmesinimi?....yoksa ezik bir caylaktan meydanda herkesin gözü önünde gururndan vasgecip tek bir yumrukta yıkılmaya razı oldugu içinmi fos? veya o yasında hüngür hüngür agladıgı içinmi fos....? mangayı detaylı analiz ederseniz acei kurtarmanın anahtarını garp sagladı...luffynin karsısına cıkınca tüm denizciler hamle yapmayı bıraktı hepsi bekledi cünkü kahraman denizci olaya el koymustu...kimse gözlerine inanamadı bir yumrukta yenilince sonuc luffye zamn kaldı...ve ace kurtarıldı artık mutluluktan aglıyordu garp yerde.... o kibirli velet kurtuldugu için....ama ne yaptı o ezik yine burnunun dikine gitti bu sefer sadece burnu kırılmadı geberdi gitti.... cagdas bircok seyi özetlemiş ama bende kendimce yazıyım sadece şimdiye kadar hayatının basından ölene kadar acein dinlemedigi adamları yazayım anlayın nasıl bir mal oldugunu....garpı dinlemedi korsan oldu sonunun baslangıcı bu oldu....tayfası jinbeiyle dövüsme dedi yarı ölü hale geldi....wbyle konuscam dedi ,tayfası kendini yırttı yapma yine dinlemedi gördük isteseydi shirohige hem tayfasını hem onu öldürürdü...ayrıca öle bir adama bir kere saldırınca güc farkını anlarsın ...ama o gururlu pislik yüzlerce kere denedi...teach tayfayı terketti pesine düscek...ne vistayı ne jozyu ne marcoyu nede baba dedigi adamı dinledi...teachle karsılastı ace senden güclüyüm dedi...teachi dinlemedi istese teach onu kazıga oturtur öldürürdü vsden sonra....luffy kendini paraladı, yırtındı,delik desik onu kurtardı...akainunun bir sözüne kızıp luffyi,jinbeiyi,ivankovu,tüm tümen komutanlarını diger tüm müttefik korsanalrını vede yine onun için ölmeye razı dünyadaki en güclü adamı dinlemedi....bu kadar da olmaz....sagar dicem degil akainun sözlerini duyuyor...:flaugh:
- şimdi bakıyorum bu adama bir cok kere sans verilmiş hemde ölümün kıyısındayken...wb gibi bir adam dahil herkesin aceten bir beklentisi var...ama adam ne cektiyse gururundan kibirnden cekti ve yine aynı sekilde öldü...bnm tek bir babam var diyor roger gibi kodeste düsmanına evladının canı için yalvaran bir adamı hiçe sayıyor ama her ne hikmet korsan oluyor üstelik yedigi seytan meyvesi haric tüm gücü ve kanıda babasından geliyor pişkinlige bak:flaugh:...adamın kendisi hiçbirinize layık olamadım diye aglıyor... neresini savuncam bulamadım acein... luffymi savunmak için öldü basta salaklıgına luffynin o pozisyona düsmesine neden olan o...
- ayrıca oda sensei zaten kafasına koymus acei harcıcak...ee luffyede paye vermesi lazım şimdi...direk acei idam ederlerse olmaz....ne yaptı acei luffye kurtarttı sonra öldürttü...tamamen senaryo...wb yasadıgı sürece kimse ben en güclü korsanım kk olcam diyemezdi...onuda harcattı...ee rogerın oglu tüm görkemiyle kulaktan kulaga anlatılırken luffy kk olcam dese kim sallardı ...direk o unvanı sadece babası sayesinde kullanabilecek bir üvey abisi varken... hersey üst üste geldi ace öldü....ama acein sımarıklıgı ve kibri inkar edilemez.... onu kurtarmak için herseyini ortaya koyan ölümden dönen luffynin azmide...ve en önemlisi kendi sectigimiz hayatı yasıcas ,pişmanlık duymucas diyen adamların biri tüm dünyayı dinlemeden yakalanırsa...digeride bacak kadar boyuna bakmadan dünyadaki yapılcak en büyük savasa atlarsa etrafta yüz bin denizci askeri amiraller ve sengoku varken ee bırakında herseyin suclusu garp olmasın...zaten bu yazdıklarımdan sonra hala garp sucluysa gidin tarafsızlıgınızı gözden gecirin;)

Amacı sapmış biri bence D iradesini taşımıyordur...
Belki kral hakısı var belki güçlü ama o iradeyi göremedim...
WB de vardı bir amacı vardı ve üstüne gidiyordu...
ACE de vardı herneyi doğru biliyorsa yapıyordu üstüne gidiyordu kimin ne dediğini umarsamıyordu...
Roger de var olduğu kesin...
Luffy de var...
Ama garpta gördüm ki insanların ne diyeceklerinden korkuyor...
Tamam herşeyi anladık torununu kurtaracak kapasiteye sahip değilsin ki zaten WB kurtaramıyorsa sen git biryerlerde otur çay iç...
Arkadaşım, beni tut demenin ne manası var Beni tut yoksa şunu bunu yaparım... D iradesi taşıyan bir adamın söyleyeceği laflar değil...
Dragon yorumunu okudum... Değerlendirmelerin yerinde...
Benim D iradesi görüşüm kim ne derse desin burnunun dikine gitmek :) en kaba tabiri bu...
Yani eğer ACE nin ruhunda babasına edilen bir hakaretin karşılıgını göstermek hesabını sormak varsa karşısında babası bile olsa yapıyor...
ACE nin en çok sevdiğim huyuda bu zaten...
Garp ı sevenler olabilir saygıyla karşılarım... Sonuçta yaptıkları bir Ms.2 bile etmese Erkek adam olduğunu düşündüğüm günler olmuştur...

ACE de vardı herneyi doğru biliyorsa yapıyordu üstüne gidiyordu kimin ne dediğini umarsamıyordu...
Luffy de var...
Tamam herşeyi anladık torununu kurtaracak kapasiteye sahip değilsin ki zaten WB kurtaramıyorsa sen git biryerlerde otur çay iç...
Arkadaşım, beni tut demenin ne manası var Beni tut yoksa şunu bunu yaparım... D iradesi taşıyan bir adamın söyleyeceği laflar değil...
Benim D iradesi görüşüm kim ne derse desin burnunun dikine gitmek :) en kaba tabiri bu...
Yani eğer ACE nin ruhunda babasına edilen bir hakaretin karşılıgını göstermek hesabını sormak varsa karşısında babası bile olsa yapıyor...
Garp ı sevenler olabilir saygıyla karşılarım... Sonuçta yaptıkları bir Ms.2 bile etmese Erkek adam olduğunu düşündüğüm günler olmuştur...
Ace yola çıkarken kral olucam diye çıktı.Sonra amacından saptı ihtiyarı kral yapıcam dedi.WB zaten komle amaçsız yaşamış 72 senelik hayatı boyunca tek istediği etrafında çoluk çocuk olmasıymış bunun için niye bi kreş açmıyoda korsanlık yapıyo bilmiyorum ama kesinlikle amaçsız kimseler.Garp en başından beri marine tarafındaymış.En azından bize gösterilen bu...

Luffy de var...
seninde haklı oldugun konular var üstelik senin fikrin yapcak bişe yok ama ...dik kafalılık diye tabir ettigin d.nin asıl özelligi deil.... bence asıl özelligi ezilenlerin yanında olmak ve sevdigin inandıgın seyler icn ölümüne savasmak...dikkat edersen wb bile ace babana hiç benzemiyorsun diyor.... ve rogerı en iyi tanıyan adamlar luffyi rogera benzetiyor ve ikisininde zayıflar veya deger verdikleri insanlar için neleri göze aldıgı ortada...üstelik acei yenen teach bile arada geri duruyor.... aynısı luffy içinde gecerli çünkü yenilcegini bile bile ölüme gitmek sana deger veren herkesi hiçe saymaktır...ace bunu yaptı sonuc senin dedigin özellige sahip d. öldü...asıl olan ve wbnini gercek d. dedigi adam 2 yıl sonra gümbür gümbür geliyor;)
dipnot; yorumumu okuyunca ace e biraz kinim varmıs gibi göründü banada.. ama yazdıgım hersey bnm kendi öz düsncem ve coguda bize gösterilen ayrıntı...ve sevmek farklı bişe degerlendirmek farklı önce sunu bir ayırın.... bnmki tarafsız bir degerlendirme...ve acei seviyorum ayrıca öldügünde heleki gercekten yasamayı hakediyormusum diye düsünüp aglayısı bnmde gözlerimi doldurdu... ama gerceklerde inkar edilemez...:good:

Revillian

WB zaten komle amaçsız yaşamış 72 senelik hayatı boyunca tek istediği etrafında çoluk çocuk olmasıymış bunun için niye bi kreş açmıyoda korsanlık yapıyo bilmiyorum ama kesinlikle amaçsız kimseler.Garp en başından beri marine tarafındaymış.En azından bize gösterilen bu...
KK olmak istememesi amaçsız yapmaz onu.. Adam dünyadaki dengeyi sağlayan biri. 4 yonkoudan en fazla denizlerde iş yapan, yarar sağlayan adam. WB' nin mekanlarına kimse dokunamıyor ve bu şekilde de dengeyi koruyor. WB öldü denge de bozuldu zaten.. Yanındakiler nasıl çoluk çocuk onuda anlamış değilim ?

Gece eline sağlık çok güzel bi yazı olmuş.Çoğu yorum da ace'in bi kahraman olduğunu düşünenlerden gelmiş.Ama anti ace oluşumunun 2 numaralı üyesi yuba bazı yerlerde seviyeyi düşürerekte olsa doğruları yazmış ve bayrağımızı dalgalandırmış.Teşekkürler murat.Ace öyle bi adamdır ki babasından nefret eder baban ne olursa olsun ama ne olursa olsun nefret edemezsin.Ondan tiksinemezsin.Kendi kanını inkar etmek anca ace gibi birine yakışırdı.Babasından korsan olduğu adi bi suçlu olduğu için nefret ediyo ama daha çocukken en büyük hayali korsan olmak.Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.Hadi onu da insanlardan tiksiniyorum haliyle onlarda benden tiksiniyo bari kayahan'ın dediği gibi atın beni denizlere diyerek tatmin edeyim demiştir diyerek kendimizce kulp takalım yaptığı mantıksızlık dolu hayatının ilk dönüm noktasına.Hiç kimse ace'in roger'ın oğlu olduğunu bilmezken o insanlardan babasından nefret ettikleri için nefret etmeye başlamıştı ama hızını alamamış olacak ki bu nedenle uğruna adam dövdüğü babasından da nefret etmişti.Zaman içerisinde aynı babası gibi geri dönmeyen gözü kara biri olduğunu öğrendik gözün kara da zekan niye tatilde.Saf güçle yenemiyosan yenmek için başka bi yol bul.Geri çekil bi strateji geliştir.Çocukken de malmış kaçıp gidebileceği halde kalıp artistlik yapmış dadan olmasa daha küçücük çocukken geberecekmiş.Neyse bu mal arkadaşımız denize açılacak kadar büyüyünce denize açılmış.Nasıl olmuşsa bi logia bulmuş şansına var olan en güçlü logia'lardan biri denk gelmiş.Adi bi suçlu dediği babasının izinden giderek nefret ettiği kişiye dönüşmüş ve kendinden daha fazla nefret etmeye başlamış.Daha sonra kibrin doruklarında gezerek Gidip WB'ye meydan okumuş.Luffy hiç bi zaman bi arkadaşına dokunmayan birini dövmemiş hatta bellamy olayından hatırlayabileceğimiz üzere oturup dayak yemiştir.Ace sırf ünlü olmak adına WB'nin kellesini almak istemiş.Sonra gene küstahca tayfam gitsin karşılığında ben burda kalıcam demiş.Sen kimsin kaç kuruşluk adamsın ki dünyanın en güçlü adamına onlar gitsin beni al diyebiliyosun.Kibir konusunda enel ace'in yanında mütavazi kalır.Daha sonra ace'i gemesine alıyo gel oğlum ol diyo WB.Bu onların gemisine biniyo ama hala amacı WB'nin kellesini alıp ünlü olmak.Bu arada Kendi tayfası haşat edilmiş.Hepsinin yaşadığını öğreniyoruz tabi hallerine yaşamak denilirse.Bi grup zavallı WB korsanlarına karşı sonuç bariz belli.Ölümle yaşam arasındaki ince çizgi spades tafasının gelecek bikaç yılını oluşturmuştur.Ace tayfasını hiç sallamıyo ağzından bi daha tayfam lafı çıkmıyo.WB'ye karşı girişip de başarılı olamadığı 100 cinayet teşebbüsünün ardından marco'nun ya adam ol ya bsg demesinden etkilenir ve artık resmen tayfaya girer.Onca zaman öldürmeye çalıştığı adama artık baba demektedir.Kendi babasıyla aynı kaderi paylaşan aynı büyüklükte olan adamı babası olarak görüp öz babasından nefret etmektedir.Tüm bu mallıklarına rağmen ve spades korsanlarını satmış olmasına rağmen WB korsanları için de bile hızlıca sivrilir kısa bi süre sonra 2. tümen komutanı olur.Tüm kibrine rağmen hala kendinden nefret etmektedir.Kendini o konuma layık görmez.Sonunda WB'ye gidip babamdan doalyı beni tayfadan atacakmısın diyerek babasından hala nefret ettiğini büyüyünce olgunlaşmadığını sittin sene de geçse adam olamyacağını dosta düşmana gösterir.Daha sonra teach bi cinayet işler.Bu cinayet WB korsanlarının saçma hiyerarşisi yüzünden işlenmiştir.Roger'ın tayfasında meyve bulunduğunda isteyen kişi yerdi.Eğer isteyen birden fazla kişi olursa aralarında dövüşmeleri gerekirdi heralde.Ama WB korsanlarında meyveyi bulan yemeliydi.Teach fırsatcılığını konuşturup meyveyi ve thatch yer.Ardından ace alevlenir.WB gitme der marco gitme der kendi tayfasındakiler gitme der.Ace'in cevabı babam şerefsizmi kalsın onu öldürüp babamın adını temizlicem.Denize düşen bi damla idrarın denizi kirletebileceğini ve daha da önemlisi babasının şerefini kendisinin alabileceğini düşünecek kadar mal ve kibirlidir.Bi korsan tayfasında işlenebilecek en büyük suç isyandır.Kaptana karşı gelmenin cezası isyan bastırıldığı takdirde isyankarların öldürülmesidir.Ace baba dediği şerefini kurtarabileceğini düşündüğü adama karşı gelir ve işlenebilecek en büyük suçu işler teach'in işlediği suç bile bu kadar aşağılık bi suç değildir.Her şeye rağmen tüm mallığını toplayıp teach'i aramaya başlar.Sonsuz bi özgüven ve kibir en yakın iki arkadaşıdır.Kızıl saçlı pislik perşembenin gelişini çarşambadan görür ve WB'ye önce rockstar'ı gönderir karşısında en az ace kadar kibirli birini bulan rockstar cahil cesaretiyle hareket etmeye çalışır.Ancak shanks kibrinin haklılığı olduğu gerekçesiyle WB'nin ayağına gelir.WB'yi uyarır yapma etme o malı durdur yoksa bütün dengeyi bozucak dünya yerle bir olacak der.WB babalığını gösterir o bi hain bana karşı geldi diyemez ve hadi len ordan diyerek suçluluk duygusunu sake'ye gömer.Ace sonunda BB'yi bulur BB'nin gel adamım ol çağrısına bsg der ardından savaş başlar ace ilk darbeyi aldığında bu işte bi yanlışlık var geri çekilip düşünüp yeni bi yöntem bulup babamın şerefini kurtarmalıyım demek yerine ucuz kahramanlık yaparak hem babasının şerefini geri alma şansını kaçırır ve babasını ilalebet şerefsiz yaşamaya mahkum eder hemde tüm dünyanın fitilini ateşlemiş olur.Daha sonra savaş başlar-İD muhabbetine hiç girmiyorum luffy onun için hayatından vazgeçmişken onun verdiği saçma sapan tepkileri "abiliğine" vererek neyse diyorum- savaşta ölen binlerce asker ve korsanın tamamı ace malı yüzünden ölmüştür.WB tayfası çok büyük yaralar almış 3.tümen komutanı ve 1. tümen komutanı çok zor anlar geçirmiştir.Luffy birkez daha hayatını ortya koymuş o kalabalığın arasına dalmış şansın ve iman gücünün yardımıyla tescilli malı platformdan kurtarmıştır ace'in ilk tepkisi luffy güçlenmişin olur.Onlarca düşmanla mücadele etmiş İD'yi basmış marineford'a damgasını vurmuş kişiyi daha ne kadar küçümseyebilir derken ikinci tepki daha gelir dövüşebilecekmisin.Luffy'i tanıyan herkez bilir ki luffy nakamaları için ölse bile dövüşmeyi bırakmaz.Eşek değilse ace'de bunu biliyodur.Hadi bunları da aman canım herşeye art niyetli bakma luffy çok yorgun düşmüştü ondan öyle dedi diyerek kendimizi tatmin etme yoluna gidelim.WB artık devrinin sona erdiğini yaptığı tüm mallıklara rağmen oğlunu sevdiğini söyler ve ekler bsg bu alandan.Ace önce biraz duygusala bağlar ardından luffy'nin ve jinbei'nin de telkiniyle gitmeye başlar.Bi anda ortaya marine'nin en yıkıcı gücü çıkar ve savaş alanındaki ölülerin bile anladığı şekilde ace'i dürter.Bilir ki ace kibirli bi maldır.İki laf ederse direk atlayacak ve cenaze törenini hazırlayacaktır.WB hakkında bi kaç laf eder ace aynı hatalar zincirini ikince kez yapmak için arkasını döner.Gene babasının şerefini temizleyebileceğini düşünerek akainu'ya lafını geri al diye tehdit savurur.İkinci hataya WB'nin açık bsg emrine tekrar karşı gelir ve ikinci kez isyan etmiş olur.Sonuç akainu ace malını öldürür.WB'nin kendini feda etmesi tamamen boşa gitmiştir.WB gene de kendini feda eder.Savaştan en karlı çıkan kişi teach olur.Ace'e göre babası şerefsiz bi şekilde ölmüştür.Teach hem değrem gücüne kavuşmuş hemde kendini gösterme fırsatı bulmuştur.Bütün bunlardan sonra ace'e iyi demek bellamy inanmadığı op'yi bulur ve korsanla kralı olur demekle aynı şey olur bence...

Öyle bir üslupla anlatmışsınki Ace' i sevenleri artık sevmeyebilir o derece... Yazdıklarından sadece Ace' in fazla kibirli oluşuna katılıyorum. Bu fazla kibir aptallıkmış gibi gözüküyor. Ace bu tarz durumlarda duygularıyla haraket ediyor. (Bu da onu en büyük zaafı) Beyni ile haraket etmediği sürece aptallık olamaz. Teach' i takip etmesi ise çok doğru bir karardı. Savaş Ace yüzünden çıkmadı bence.. Savaş WB yüzünden çıktı. Teach' in çok güçlendiğini bilmesine rağmen Ace' i durdurmadı. Çünkü Ace kendi bölüğünden biri olan Teach' in gücünü biliyor ve onun bu derece muazzam bir güce ulaşacağını tahmin edemiyor..

KK olmak istememesi amaçsız yapmaz onu.. Adam dünyadaki dengeyi sağlayan biri. 4 yonkoudan en fazla denizlerde iş yapan, yarar sağlayan adam. WB' nin mekanlarına kimse dokunamıyor ve bu şekilde de dengeyi koruyor. WB öldü denge de bozuldu zaten.. Yanındakiler nasıl çoluk çocuk onuda anlamış değilim ?

Öyle bir üslupla anlatmışsınki Ace' i sevenleri artık sevmeyebilir o derece... Yazdıklarından sadece Ace' in fazla kibirli oluşuna katılıyorum. Bu fazla kibir aptallıkmış gibi gözüküyor. Ace bu tarz durumlarda duygularıyla haraket ediyor. (Bu da onu en büyük zaafı) Beyni ile haraket etmediği sürece aptallık olamaz. Teach' i takip etmesi ise çok doğru bir karardı. Savaş Ace yüzünden çıkmadı bence.. Savaş WB yüzünden çıktı. Teach' in çok güçlendiğini bilmesine rağmen Ace' i durdurmadı. Çünkü Ace kendi bölüğünden biri olan Teach' in gücünü biliyor ve onun bu derece muazzam bir güce ulaşacağını tahmin edemiyor..
Ben işe yaramıyo demedim.Amacı yok dedim.Varsa sen söyle.Çoluk çocuk tabiri de bizzat kendi ağzından çocuklarım olsun geniş bi ailem olsun der dururdu.Kral olmak istemeyebilirsin ama bi amacın olur.Shanks mesela amaçısızın önde gideni.Güçlü denge unsuru vs. ama amaçsız.

Şu beyniyle hareket etmediği müddetçe aptallık olamaz lafını anlamadım.Aptallığın tanımı zaten beyninle hareket etmemendir.WB 72 yaşında müthiş bi tecrübesi var dünyanın en güçlüsü.O takip etme diyo ace takip ediyo sende doğru yaptı diyosun.WB bence olaya daha hakimdir.O bişey söylüyosa bi bildiği vardır.Ace'e dur dedi o malda babasının açık bi emrine karşı geldi.Daha ne yapsın dövsünmü durdurmak için...

Ben işe yaramıyo demedim.Amacı yok dedim.Varsa sen söyle.Çoluk çocuk tabiri de bizzat kendi ağzından çocuklarım olsun geniş bi ailem olsun der dururdu.Kral olmak istemeyebilirsin ama bi amacın olur.Shanks mesela amaçısızın önde gideni.Güçlü denge unsuru vs. ama amaçsız.

Şu beyniyle hareket etmediği müddetçe aptallık olamaz lafını anlamadım.Aptallığın tanımı zaten beyninle hareket etmemendir.WB 72 yaşında müthiş bi tecrübesi var dünyanın en güçlüsü.O takip etme diyo ace takip ediyo sende doğru yaptı diyosun.WB bence olaya daha hakimdir.O bişey söylüyosa bi bildiği vardır.Ace'e dur dedi o malda babasının açık bi emrine karşı geldi.Daha ne yapsın dövsünmü durdurmak için...
birde ekliyor bu konuda içimde kötü bir his var ace....ama adam yine dinlemiyor;) aslında içinden shanksın her sözüne katılıyordur wb ama o veletin ki wbye göre velet:D kendine akıl vermesine tahammül etmesi beklenemezdi...

shanksın amacsızlıgına gelince ben daha önce bir teori ortaya atmıstım...hasır sapka rogerdan shankse hediye diye...bence roger arkasından gelip yarım bıraktıgı işi tamamlıcak biri cıksın diye korsanlar cagını baslattı ve shankste kaptanının bu düsncesini gerceklestirmek için bütün okyanusları dolastı taki sapkayı güvenle emanet edebilecegi birini bulana dek... ve ne tesadüftürki luffynin sözlerini duyunca yaparsın edersin edemezsin deil..direk sapkayı basına koydu...sadece teorim ama bence büyük ihtimalle gercek cıkcak...:good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık