Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 998 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ohooo bu adam Luffy’e göre güçlü mü değil mi öyle demedim kavas dedim kavram tartışmalarına girersek işin içinden çıkamayız.Birilerini hissetmişsindir yada hissetmemişsindir olay bu kadar basit.Sanji daha ancak oraya varınca kadın muhabbetini duyup wano tacizcileri diyordu galiba.Giderken kadın diye koşmadı herhalde bu sefer.
Bize ip ucu veren iki durum var. Birincisi Sanji'nin güçlü birini sezdiği için gitmediğini biliyoruz. İkincisi, Jinbei, belki de güçlü birisini sezmiş ve onu durdurmak için gitmiştir diyor. Bunu diyince Luffy, eğer öyleyse gözlemim yeterince iyi değilmiş demek diyor. Şimdi şu muhabbete bakan biri burayı bir sorgular. Güçlü birilerini sezmek üzerinden Jinbei tahmin yapıyor. Mangaka bakın Luffy orada güçlü adam sezmiyor demek istemiş de olabilir. Yani sezdiklerini güçlü görmüyor manasında. Ya da anlamı doğrudan anlayıp Luffy kendini eleştiriyor şeklinde de yorumlanabilir. Tam diyaloğu görmek gerek kullanılan kelimeler de önemli.

Bize ip ucu veren iki durum var. Birincisi Sanji'nin güçlü birini sezdiği için gitmediğini biliyoruz. İkincisi, Jinbei, belki de güçlü birisini sezmiş ve onu durdurmak için gitmiştir diyor. Bunu diyince Luffy, eğer öyleyse gözlemim yeterince iyi değilmiş demek diyor. Şimdi şu muhabbete bakan biri burayı bir sorgular. Güçlü birilerini sezmek üzerinden Jinbei tahmin yapıyor. Mangaka bakın Luffy orada güçlü adam sezmiyor demek istemiş de olabilir. Ya da anlamı doğrudan anlayıp Luffy kendini eleştiriyor şeklinde de yorumlanabilir. Tam diyaloğu görmek gerek kullanılan kelimeler de önemli.
Viz çevirisiyle bir görelim tekrar tartışırız. :D. Ama Kaido şöyle birşey der Sanji’den geri kaldıysa. Kaido : Üzülme Luffy senin gözlem hakin kötü değil Sanji’nin gözlem hakisi çok iyi. : )

Shisi Sonson mı basit? En güçlülerinden biri diyor çoğu Zoro fanı?
Güçlü olsaydı Killer'e karşı yeterli görürdü. 3.kılıcı almak için çabalamazdı. Aynı şekilde zamanında Kaptan Kuro'nun adamlarına karşıda 3.kılıcı almak için uğraşmıştı.
Havalı sadece.

2 saattir teesüf ederseniz dediklerimi acaba okur musunuz? Hissedemediğini hissettiği için güçlü çıkarımını yapan sizlersiniz.Ben değilim.
İyi de bunu önceki bölümde söyleyebilirdin. Ben hareket noktanı yanlış buldum ve açıkcası Jinbei ile Luffy'nin diyaloğundan yola çıkarak anlatmak istediğin de o gibiydi ben öyle anladım. Yoksa geçen bölüm yorumlarında da Jinbei ve Luffy'nin hissedemediğini hissetti de diyebilirdin. Ama Jinbei ve Luffy diyaloğu başka bir şey anlatıyor bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık