Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 997: Alevler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    287
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toughest burada sert anlamında kullanılmış gibi duruyor. Jozu'nun elmas olduğu için sert olması gibi. Ejderhaların da derileri aşırı serttir. Zoro kaido'yu keserek yeni bir seviyeye ulaşmak istiyor. Ejderha kesici gibi. Kaido'yu mu yoksa, elmas adam Jozu'yu mu kesmek daha zordur sorusunun cevabı Kaido gibi duruyor.
Mihawk bile Jozuyu kesemedi, bu Kaido'yu onun yarısı etmeyecek admalar kesti belki de.

Hangi 5 anlamdan 4'ü? Bu kelime mecazi anlamda da kullanılıyor ilk anlamlarında.

Seç bakalım buradaki 5 başlıktan 4'ü o anlama mı geliyormuş.:D

İlk ikisi zaten tamamen mecaz anlamlarla kullanılmış.

Türkçemizde bile 'o çocuk çok serttir' dediğinde akla gelecek ilk anlam o çocuğun harbiden sert olduğu ya da dayanıklığı olduğu değildir. Daha çok mental anlamda kastedilir.
güçlü, dayanıklı, sağlam, sert, katı, kolay etkilenmeyen.

Gördüğün gibi xD

Eğer bir sınavdan yada bir kişinin davranış şeklinden bahsedersen katı yada serti kullanırsın ama yerde yatan biri için o ekibimizdeki thoughest diyorsa orada şekil duranı tercih etmek bilemiyorum yani xD

Yahu Kaido hasar almaya başladığından beri bunlar bana nasıl hasar veriyor diyor, görenler onlar Kaido'ya hasar veriyorlar nasıl olur diyor. Basbaya sertlik konsepti işleniyor bir kaç bölümdür. Zoro'nun en sert demiş olması daha muhtemel şu an.

Kelimeyi ve cümleyi kurulduğu ortama göre yorumlamak gerek. Daha 1 bölüm önce Killer en güçlüye karşıyız diyor. Zoro da "Buna en güçlü diyorlar ben de onu keseyim."

Mihawk bile Jozuyu kesemedi, bu Kaido'yu onun yarısı etmeyecek admalar kesti belki de.
Zoro zaten kesmeyi deneyip görmek istiyor. İlerde Jozu ile karşılaşırsa o zaman Jozu içinde aynı terim kullanılır bence. Marineford'da Mihawk'ın Wb'nin gücünü görmek için attığı slashın Jozu'yu kesememesi çelişki uyandırıyor tabi. Hiç sanmıyorum ama Mihawk belki Kaido'yu da kesemiyordur. Kınların kaidoyu kesmesi herşeyi çorba yaptı bence.

Yahu Kaido hasar almaya başladığından beri bunlar bana nasıl hasar veriyor diyor, görenler onlar Kaido'ya hasar veriyorlar nasıl olur diyor. Basbaya sertlik konsepti işleniyor bir kaç bölümdür. Zoro'nun en sert demiş olması daha muhtemel şu an.
Sert olan şey zateb aşılamayan yani dayanıklı güçlü olan şey değilmidir yahu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık