Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 997: Alevler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    287
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üye silindi 5781

Öngörüşe yazmıştım , buraya da yazacağım demiştim.O yüzden buraya tekrar yazıyorum.
Ben ciddi anlamda Kaido'ya yenilen samurayların kendilerini öldüreceğine inanıyorum.
İşte bu Japonya kültüründeki samuraylara büyük bir gönderme olur.Nedenine gelirsek,

Kaido Kiku'nun kolunu kopardıktan sonra ''Bir insanı tamamlayan şey ölümdür.'' diyip bu işe bir son verelim diyor.Yani direkt olarak yenmekten bahsetmiyor yenmeyi geçip samurayları öldürmekten bahsediyor.''Sana yenilmenin hiçbir şanlı tarafı yok.'' diyor Kin'emon.Tabii bu bir direkt olarak kanıt olamaz bu duruma ama şöyle bakalım.

Burada Kaido'ya Kin'emon ''Bizim burada ölmemizin bir önemi yok.'' diyor.Burada zaten ölümden korkmadıklarını ve bu yolda ölüm olduğunu göz önüne seriyor Kinemon ama biraz daha ilerleyelim.

''Oden-sama'nın samurayları olarak öleceğiz ama önce senin başını alacağız.'' Burada da kesinlikle öleceklerinden bahsediyor ama benim bahsetmek istediğim şey bu değil devam edelim.
Son mangada samuraylar yavaştan dağılmaya daha doğrusu yenilmeye başlıyorlar.

Kaido'nun karşılaşma sonucu dokuz kızıl kınlara karşı galip geleceği kesin gözüyle bakıyoruzdur heralde.
Kin'emon ilk gözüktüğünde şunu diyor

''Bir dövüşte yenilip sağ kalmak bir savaşçı için utanç vericidir.''

Bu zavallı görüntüye son vermek için ''Harakiri'' yapacağını söylüyor Kin'emon.Samurayların yaptığı harakirinin ismi 'Seppuku'ymuş.
''Ancak utanç içinde olsam bile yapmam gereken bir şey var.'' diyor Kinemon.
Yazının başına gelirsek
''Sana yenilmenin hiçbir şanlı tarafı yok Kaido...''
Sadece bu manga panelleri ve çıkarımlar bile Kaido'ya yenilen veya yenilmenin kıyısında olan samurayların ''Seppuku'' yapacağına dair bir kanıt.997. manga çıkınca ve samuraylar hala canlıysa bu yazıyı oraya da yazarım.

Okuyan varsa teşekkürler.

Öngörüşe yazmıştım , buraya da yazacağım demiştim.O yüzden buraya tekrar yazıyorum.
Ben ciddi anlamda Kaido'ya yenilen samurayların kendilerini öldüreceğine inanıyorum.
İşte bu Japonya kültüründeki samuraylara büyük bir gönderme olur.Nedenine gelirsek,

Kaido Kiku'nun kolunu kopardıktan sonra ''Bir insanı tamamlayan şey ölümdür.'' diyip bu işe bir son verelim diyor.Yani direkt olarak yenmekten bahsetmiyor yenmeyi geçip samurayları öldürmekten bahsediyor.''Sana yenilmenin hiçbir şanlı tarafı yok.'' diyor Kin'emon.Tabii bu bir direkt olarak kanıt olamaz bu duruma ama şöyle bakalım.

Burada Kaido'ya Kin'emon ''Bizim burada ölmemizin bir önemi yok.'' diyor.Burada zaten ölümden korkmadıklarını ve bu yolda ölüm olduğunu göz önüne seriyor Kinemon ama biraz daha ilerleyelim.

''Oden-sama'nın samurayları olarak öleceğiz ama önce senin başını alacağız.'' Burada da kesinlikle öleceklerinden bahsediyor ama benim bahsetmek istediğim şey bu değil devam edelim.
Son mangada samuraylar yavaştan dağılmaya daha doğrusu yenilmeye başlıyorlar.

Kaido'nun karşılaşma sonucu dokuz kızıl kınlara karşı galip geleceği kesin gözüyle bakıyoruzdur heralde.
Kin'emon ilk gözüktüğünde şunu diyor

''Bir dövüşte yenilip sağ kalmak bir savaşçı için utanç vericidir.''

Bu zavallı görüntüye son vermek için ''Harakiri'' yapacağını söylüyor Kin'emon.Samurayların yaptığı harakirinin ismi 'Seppuku'ymuş.
''Ancak utanç içinde olsam bile yapmam gereken bir şey var.'' diyor Kinemon.
Yazının başına gelirsek
''Sana yenilmenin hiçbir şanlı tarafı yok Kaido...''
Sadece bu manga panelleri ve çıkarımlar bile Kaido'ya yenilen veya yenilmenin kıyısında olan samurayların ''Seppuku'' yapacağına dair bir kanıt.997. manga çıkınca ve samuraylar hala canlıysa bu yazıyı oraya da yazarım.

Okuyan varsa teşekkürler.
Tam kendilerini öldürecekken Luffy durdurur. buna benzer şeyler yaşanır.

Kalp korsanlarının ne işi var zaten savaşta. Onlardan dövüş adına bir şey beklemiyorum. Ve onları daha çok arc sonu yaralıları tedavi edecek asistanlar olarak görüyorum. Belki Bepo-Shachi-Penguin ve Jean Beart'ı savaşta görebiliriz. Sulongunu görmediğimiz bir Bepo kaldı, haydi Oda bekletme. .((

Law, öncesinde düşman topluluğunu kesti. Son bölümde yoluna çıkan düşmanı kesti. Hiç düşmanla uğraşmadı diyemezsin. :rolleyes:
Hawkins'i bile güle oynaya kesti. :rolleyes:
Yav tayfa çıksa keşke beponun sulongunu görsek adamlarıda bir iki düşman ayıklasa.

Ben şunu fark ettim, kaç haftadır bölüm isimlerine bakmıyormuşum. 995,996,997 kısımlarına bakıp geçiyormuşum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık