Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 997: Alevler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    287
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açılın bu bölüme yorum atılır :at:

Sanji kısımlarına fazla girmeye gerek yok, iyice suyu çıktı kadın zaafının ama kapakta Zoro tarafından eğitim görüyor işin o kısmı güzel olmuş, Sanji'nin kısmında en önemli ayrıntı bir başka Puding vakası ile karşılaşacak olmamız muhtemelen Maria'yı bağladı çapkınımız :gamyon:

Sanji'li kısmı geçersek zaten Jimbei, Luffy ve gereksiz merdiven muhabbeti var, Samuraylar merdiven yapmışlar anladığım kadarıyla. Büyük başarı gerçekten, savaşta bu kadar etkili olabileceklerini hiç düşünmezdim. Luffy Maratonuna devam ediyorken yolun başını tutan tipler 1.5 milyarlık adamı yenebileceklerini düşünüyorlar, ne içiyorlar acaba nasıl o kafaya ulaşmışlar yoksa Apo'nun yaptığı Ko'yu mu gördüler de şansımız var diyorlar bir mantık veremedim onlara.

Asıl olayın yaşandığı yere geliyoruz çizimler enfes olmuş özellikle beğendiğim üç sahne var.

Bu sahnede Oda, arka planda karmaşa tam gaz devam etse de okuyan için ve Zoro için zamanın durduğunu gösteriyor, sadece düşen kola odaklanıyoruz tabi düşen şeyin ne olduğunu biz bilmiyoruz ama Zoro fark ediyor. Zoro fanı olmamın sebebi de buydu. Taa zamanında Kaku vs Zoro'yu izlerken Kaku'nun çok fazla konuşmasından sonra Zoro'nun ciddileşip olayı bitirmesi çok hoşuma gitmişti şimdi de Kiku'nun kol Zoro'yu o kıvama getiriyor. Ardından yemişim oynayacağınız oyunu sizden daha önemli meselelerim var diyor.

İşte bu sahnede artık oyun oynamaya vakti olmayan bir Zoro gördük, önce önüne düşen Kola sonra Chopper'ın durumuna bakıp işleri çabucak bitireceğini gösteriyor. Daha sonra da Apo'yu aradan çıkarıyor.

Daha önce Sanji ayrılacağı sırada Nami ile ilgili bir sözü vardı, Usopp'a emanet edip gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam Luffy de aşağıyı size bırakıyorum demişti Zoro da aşağıda aklının kalmaması için Chopper ile konuşup asıl hedefine yol alıyor. Buna benzer sıcak sahneler istiyorum. Tayfanın bir biri ile ilgilendiği sahneler, bilmem nereden fırlamış ne olduğunu bilmediğim, bir derinliği olmayan, saçma sapan tiplerin güçlerini, şekillerini, hayatlarını görmek istemiyorum yada daha doğrusu 10 tane o tür sahne göstereceksen en azından 5 tane de böyle sahne çiz be adam.

Bölümde hoşuma giden sahneleri attıktan sonra neden Zoro'yu övdüğüme geleyim pek çok kişi bu kısmı yanlış anlıyor anladığım kadarıyla. Zoro, Apo'yu aradan çıkardı diye, sadece bu yüzden övülmüyor hatta en son attığım sahneye bir daha bakın muhtemelen 10 tane Zoro fanı varsa 9'u için bölümdeki en hoş yer orasıdır ve güçle alakalı bir sahne değil. Bölümde pek çok yönden karakterin derinliğini gördük. Güç olarak bizi tatmin etmesi elbette hoşumuza gitti ama bunun yanında gösterdiği arkadaşlık, olayların ciddiyetini anlayıp modunu yükseltmesi ve hedefinin en üst olması asıl önemli olan şeyler bunlardı.

Zoro, Drake vs Apo burada bir vs yok tekrar tekrar yazdırıyorsunuz arkadaş. Burada vs yok neden mi ? çünkü Apo bunu soruyor geçen bölüm 2v1 mi atıyorsunuz benimle diye soruyor adil değil bu diyor karşılığında Zoro da cevap veriyor senle vs atmak istemiyorum bana elindekini ver . Elindki panzehiri de almak zorunda çünkü arkadaşları bundan etkilenmiş ama Apo vermiyor. Bu bölümde Zoro, Drake ve Apo'nun boğuşmasından faydalanmış mı evet faydalanmış olan şeyleri inkar etmemize gerek yok ama kimse olanları inkar etmesin yada işine gelen yeri alıp geri kalanı bırakmasın daha tarafsız bakalım dövüşlere. Zoro, Killer'den darbeyi aldığı zaman Killer başkasının açtığı açıktan faydalanıyordu ve Zoro'yu kesiyordu işin bu kısımları bir birine benzer ama şunu unutmamak lazım Killer aynı zamanda Zoro'nun kararttığı kılıcı da kesmiyor, Zoro ise adamın elinde kendisini savunmak için kullandığı aleti de kesiyor onunla beraber. Muhtemelen Apo'nun kendisini savunduğuna bir işaret bu tabi bu savunma ona yeterli olmuyor. Güç olarak Zoro'ya rakip gibi gösterilmemiş üstelik Drake'nin de yüzü var orada kocaman kocaman çizilmiş, nasıl çizildiğini anlatmama gerek yok. Sahnede anlatılmak istenen şey belli anlamak istemeyen anlamaz tabi.

Zoro, yiğidim aslanım burada da durmuyor tabi almış gazı veriyor ayarı, veriyor ayarı xD Queen ve King'in olduğu ortamda Kaido'ya yürürüm demesi biraz haddini aşıyor gibi görünse de hep dediğimiz gibi Reis'in içinden ne kadar güç çıkacağını tam bilmiyoruz o yüzden bizim gibi beklentisi yüksek olanlar bu sahnelere seviniyor beklentisi düşük olanlar o kadar sevinmiyor.

Maro var bir de tabi, Marco anladığım kadarıyla Oda'nın Jokeri olacak bu arc. Kime ne gerekirse Marco orada olacak. Biri mi yaralandı at Marco'ya biri mi yukarı çıkacak at Marco'ya biri mi tutulacak diğerlerine fırsat yaratılacak at Marco'ya. Daha çok Marco göreceğiz ve tekrar diyorum Ben Beckman nedir ne değildir bilmediğim için o hariç şimdiye kadar gösterilen diğer Sağ kolların Marco'ya karşı şansı yok :a:

Son düzenleme:
Ben hepsinin yanına -1 eklerim hacı.

Gear 4’le bile cracker’e denk olamadı. Hem nami bisküvi ıslattı hem de sadece luffy onları yiyip cracker’i yorabilirdi. Bi de orman dahil oldu savaşa. O durumda bile cracker üstünken mal gibi luffy’nin göbeğine atladı.

ileri kenbunshoku kullanırken de katakuri hala daha üstün gibiydi. Luffy’nin hızına ayak uydurdu, kenbunshokuda zaten daha iyidir ve yumruk çarpıştırdıklarında luffy’nin canı yanıyordu.
tekrar dövüşseler yenilmez tabi ama orda daha güçlü değilmiş gibiydi.

Şuan da bi amiralle dövüşse bi tık altında kalır ama plot’la kazanır diye tahmin ediyorum. Kaido ise dövüş öncesi bile baya zayıflatılıyor üstüne dövüş sırasında da bişeyler olur.
Şöyle bir durum var.Ben burdaki denklemde karakterin hangi p.uplarla hangi lige denk olduğunu söylemeye çalıştım.Cracker konusunda haksız değilsin ama atlanan bir kısım var g4 süre limitine sahip bir form.Kata k.hakisi aktif değilken yediği g4 Boundman darbeleri sonucunda Cracker'ın neden yenildiğini anlamaya başlıyorum diyor.Süre sınırı olmayan bir g4>Cracker lafı bundan gayet çıkarılabilir diye düşünüyorum.Luffy'nin Kata'ya karşı k.haki kasıp dövüşebilmeye başladığı zaten hepimizin bildiği bir şey.Adam k.haki kasınca bile Kata'dan üstün değildi zaten.Burda da okeyiz ama en azından daha dengimsi bir dövüş olduğu da netleşmişti.Kata'nın mogura ya da uyanış kullanamama durumu olduğunu düşünüyorum Snakeman'in hızından ötürü.Luffy de Kata'nın hızından ötürü Boundman kullanamadı.İki taraf da aslında hasar gücü olarak birbirlerini nerfledi denilebilir.Luffy Kata'nın sözünden zaten otomatik olarak yc3 üstü olan bir form kullanıp üzerine k.haki kastı yine de bariz üstün değildi dövüşte.Bu da yc3 ile yc1 arasındaki uçurumla alakalı bir olay.

Üye silindi 5781

@Capori

İlginç cidden. Başka bir meyve gücü çıkabilir. Yamato'nun ejderhalar demesi kafa karıştırıcı yinede. Birden fazla olabilir belki.

Baltigo'nun o kadar kısa sürede taşınması zaten çok değişik bir olaydı.Burda da Dragon'u kurtarması Shanks gibi de değil.Yani denizin içersiine girmemiş.Denizin ortasında nereden almış Sabo'yu? Islak da değil Dragon yani ıslanmamış da.Uçmuş lan bu düpedüz

Baltigo'nun o kadar kısa sürede taşınması zaten çok değişik bir olaydı.Burda da Dragon'u kurtarması Shanks gibi de değil.Yani denizin içersiine girmemiş.Denizin ortasında nereden almış Sabo'yu? Islak da değil Dragon yani ıslanmamış da.Uçmuş lan bu düpedüz
En alttaki orta panele bak. Dragon'un arkasındaki kel herif şaşırmış. Belli ki birden gemiye geldi. Uçarak gelmesi en olası seçenek. Peki meyvesi ne, genel kanıdaki gibi rüzgar meyvesi mi, yoksa ejderha meyvesi mi?

Şimdi bulundukları yerlere göre(hata yapmış olabilirim) durum şöyle:

TEPE
LİNLİN, KAİDO ve yaralı vaziyetteki 9 kın

Hemen alt katında
King ve Queen'e karşılık Marco, Zoro, Drake, Robin, Kid, Killer, Brook, Chooper ve muhtemelen 998'de oraya varacak olan Luffy ile Jinbe(+Who's Who)

Orta bölümlerde
Sanji ve Maria

Altlarda
Franky, Nami, Usopp'a karşın Sasaki, P1 ve Ulti

En altlarda
Law ve Yamato

-Linlin'i yeşil belirttim zira Kaido ile savaşmaya başlayacaktır diye tahmin ediyorum ve tayfası da Mont-d'Or 'un kitabında(önceden başka üyeler belirtmişti) olmalılar. Böylece aslında ittifakın yapmasını beklediğimiz "danaya girer" gibi tabirini Linlin ve tayfası yapacak.
-Hemen alt kata Luffy ve Jinbe'nin varmasıyla üstünlük tamamen bizimkilerde olacak. Fakat Kid, Zoro ve Luffy'nin yukarı çıkmak istedikleri biliniyor. Bu üçü yukarı çıksa geri kalanlar King ve Queen'i yenemez bence.
-Maria'nın durumu meçhul olduğu için sarıya boyadım. Momo'ya bir şey söylediğinde şaşırmıştı, bu yüzden ne tarafta yer alacağı benim için müphem.
-Franky tarafını bizimkilerin kazanma gibi bir ihtimali yok, o yüzden buraya güçlü bir takviyenin gelmesi şart. En yakında olanlar Law ve Yamato. Lakin Yamato orayı yeni terk ettiği için dönmeyecektir diye tahmin ediyorum. Belki Law'ın tayfası da olaya dahil olur.
-Who's Who ise nerede belli. King ve Queen'in olduğu yerde çıkarsa bizimkilerden kimse yukarı çıkmayıp önce onlarla kapışacakları netleşir.
Zoro grubu tepenin hemen altında degil ki onlar zeminde. onlar daha hiç kat çıkmadı diye biliyorum

Zoro''nun kendini bulmasıyla çok güzel bölüm oldu.Zoro'yu hep böyle bekliyoruz umarım arc sonuna kadar böyle gider.Öte yandan Sanji'nin düştüğü duruma üzüldüm tam iş bitirici bir karaktere bürünmüşken tekrar kadın madın pesinden kosup ters duruma düşmesi sıkıntı oldu umarım bir an önce kurtulur iş bitirmeye devam eder.Marco bu katta ne işiniz var siz ana kuvvetsiniz yardım mı lazım diyor galiba King vs Marco kesin gibi çünkü yukarıya giden yolda en büyük engellerden birisi ve King de Marco da uçtuğuna ve seviyeleride eşit olduğuna göre çok doğal bir vs olur.Zoro'dan önce Queen i indirip sonra çatıya yardıma gitmesini bekliyorum.

Üye silindi 5781

En alttaki orta panele bak. Dragon'un arkasındaki kel herif şaşırmış. Belli ki birden gemiye geldi. Uçarak gelmesi en olası seçenek. Peki meyvesi ne, genel kanıdaki gibi rüzgar meyvesi mi, yoksa ejderha meyvesi mi?
Onu farketmemiştim.İkisi de olabilir.Ejderhalar iklim değişikliği vesaire de yapabilirler.Loguetown'da onu gördük , yıldırım çarpmıştı idam sehpasına.İsmi Dragon , Devrimci ordusunun simgesinde Ejderha sembolü var.Ejderha daha ağır basıyor gibi.Yamato'nun bu lafından sonra Baltigo olayı işlense kimse burada ''Yok artık nasıl kaldırmış , nasıl yapmış?'' demez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık