Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 997: Alevler

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    287
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Açılın bu bölüme yorum atılır :at:

Sanji kısımlarına fazla girmeye gerek yok, iyice suyu çıktı kadın zaafının ama kapakta Zoro tarafından eğitim görüyor işin o kısmı güzel olmuş, Sanji'nin kısmında en önemli ayrıntı bir başka Puding vakası ile karşılaşacak olmamız muhtemelen Maria'yı bağladı çapkınımız :gamyon:

Sanji'li kısmı geçersek zaten Jimbei, Luffy ve gereksiz merdiven muhabbeti var, Samuraylar merdiven yapmışlar anladığım kadarıyla. Büyük başarı gerçekten, savaşta bu kadar etkili olabileceklerini hiç düşünmezdim. Luffy Maratonuna devam ediyorken yolun başını tutan tipler 1.5 milyarlık adamı yenebileceklerini düşünüyorlar, ne içiyorlar acaba nasıl o kafaya ulaşmışlar yoksa Apo'nun yaptığı Ko'yu mu gördüler de şansımız var diyorlar bir mantık veremedim onlara.

Asıl olayın yaşandığı yere geliyoruz çizimler enfes olmuş özellikle beğendiğim üç sahne var.

Bu sahnede Oda, arka planda karmaşa tam gaz devam etse de okuyan için ve Zoro için zamanın durduğunu gösteriyor, sadece düşen kola odaklanıyoruz tabi düşen şeyin ne olduğunu biz bilmiyoruz ama Zoro fark ediyor. Zoro fanı olmamın sebebi de buydu. Taa zamanında Kaku vs Zoro'yu izlerken Kaku'nun çok fazla konuşmasından sonra Zoro'nun ciddileşip olayı bitirmesi çok hoşuma gitmişti şimdi de Kiku'nun kol Zoro'yu o kıvama getiriyor. Ardından yemişim oynayacağınız oyunu sizden daha önemli meselelerim var diyor.

İşte bu sahnede artık oyun oynamaya vakti olmayan bir Zoro gördük, önce önüne düşen Kola sonra Chopper'ın durumuna bakıp işleri çabucak bitireceğini gösteriyor. Daha sonra da Apo'yu aradan çıkarıyor.

Daha önce Sanji ayrılacağı sırada Nami ile ilgili bir sözü vardı, Usopp'a emanet edip gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam Luffy de aşağıyı size bırakıyorum demişti Zoro da aşağıda aklının kalmaması için Chopper ile konuşup asıl hedefine yol alıyor. Buna benzer sıcak sahneler istiyorum. Tayfanın bir biri ile ilgilendiği sahneler, bilmem nereden fırlamış ne olduğunu bilmediğim bir derinliği olmayan saçma sapan tiplerin güçlerini şekillerini hayatlarını görmek istemiyorum yada daha doğrusu 10 tane o tür sahne göstereceksen en azından 5 tane de böyle sahne çiz be adam.

Bölümde hoşuma giden sahneleri attıktan sonra neden Zoro'yu övdüğüme geleyim pek çok kişi bu kısmı yanlış anlıyor anladığım kadarıyla. Zoro, Apo'yu aradan çıkardı diye, sadece bu yüzden övülmüyor hatta en son attığım sahneye bir daha bakın muhtemelen 10 tane Zoro fanı varsa 9'u için bölümdeki en hoş yer orasıdır ve güçle alakalı bir sahne değil. Bölümde pek çok yönden karakterin derinliğini gördük. Güç olarak bizi tatmin etmesi elbette hoşumuza gitti ama bunun yanında gösterdiği arkadaşlık, olayların ciddiyetini anlayıp modunu yükseltmesi ve hedefinin en üst olması asıl önemli olan şeyler bunlardı.

Zoro,Drake vs Apo burada bir vs yok tekrar tekrar yazdırıyorsunuz adama arkadaş burada vs yok neden mi çünkü Apo bunu soruyor geçen bölüm 2v1 mi atıyorsunuz benimle diye soruyor adam ve Zoro da cevap veriyor senle vs atmak istemiyorum bana elindekini ver diyor. Elindki panzehiri de almak zorunda çünkü arkadaşları bundan etkilenmiş ama adam vermiyor. Zoro, Drake ve Apo'nun boğuşmasından faydalanmış mı evet faydalanmış olan şeyleri inkar etmemize gerek yok ama kimse olanları inkar etmesin daha tarafsız bakalım dövüşlere. Zoro, Killer'den darbeyi aldığı zaman Killer başkasının açtığı açıktan faydalnıyordu ve Zoro'yu kesiyordu işin bu kısımları bir birine benzer ama şunu unutmamak lazım Zoro'nun kararttığı kılıcı da kesmiyor Killer, Zoro ise adamın elind kendisini savunmak için kullandığı aleti de kesiyor onunla beraber. Muhtemelen Apo'nun kendisini savunduğuna bir işaret bu ama yeterli olmuyor güç olarak Zoro'ya rakip gibi gösterilmemiş üstelik Drake'nin de yüzü var orada kocaman kocaman çizilmiş, nasıl çizildiğini anlatmama gerek yok. Sahnede anlatılmak istenen şey belli anlamak istemeyen anlamaz tabi.

Zoro yiğidim aslanım burada da durmuyor tabi almış gazı veriyor ayarı, veriyor ayarı xD Queen ve King'in olduğu ortamda Kaido'ya yürürüm demesi biraz haddini aşıyor gibi görünse de hep dediğimiz gibi Reis'in içinden ne kadar güç çıkacağını tam bilmiyoruz o yüzden bizim gibi beklentisi yüksek olanlar bu sahnelere seviniyor beklentisi düşük olanlar o kadar sevinmiyor.

Maro var bir de tabi Marco anladığım kadarıyla Oda'nın Jokeri olacak bu arc kime ne gerekirse Marco orada olacak. Biri mi yaralandı at Marco'ya biri mi yukarı çıkacak at Marco'ya biri mi tutulacak diğerlerine fırsat yaratılacak at Marco'ya. Daha çok Marco göreceğiz ve tekrar diyorum Ben Beckman nedir ne değildir bilmediğim için o hariç şimdiye kadar gösterilen diğer Sağ kolların Marco'ya karşı şansı yok :a:
Yazıların çok güzel; ama hepsine pekte katılamıyorum. Orada bildiğin Zoro teke tek bir kapışma yapmadı. Yine yenerdi tabii. Zoro'nun gücü gayet belli. Ama burada Oda şovu gördük. Büyük ihtimal. Zoro, Kaido ile dövüşte olacak birliğe katılacak. Sanji kısmı zaten bir fiyasko diyecem de, O da yine karakterin düşeceği durumu olması gerektiği gibi verdi. Sadece boku çıktı. Onun da Kaido dövüşünde olan ittifakta olacağını düşünüyorum. Ya da Big Mom için olacak ittifakta. Şimdi asıl soru King ve Queen için fightı kimlerle olacak ?

Açılın bu bölüme yorum atılır :at:

Sanji kısımlarına fazla girmeye gerek yok, iyice suyu çıktı kadın zaafının ama kapakta Zoro tarafından eğitim görüyor işin o kısmı güzel olmuş, Sanji'nin kısmında en önemli ayrıntı bir başka Puding vakası ile karşılaşacak olmamız muhtemelen Maria'yı bağladı çapkınımız :gamyon:

Sanji'li kısmı geçersek zaten Jimbei, Luffy ve gereksiz merdiven muhabbeti var, Samuraylar merdiven yapmışlar anladığım kadarıyla. Büyük başarı gerçekten, savaşta bu kadar etkili olabileceklerini hiç düşünmezdim. Luffy Maratonuna devam ediyorken yolun başını tutan tipler 1.5 milyarlık adamı yenebileceklerini düşünüyorlar, ne içiyorlar acaba nasıl o kafaya ulaşmışlar yoksa Apo'nun yaptığı Ko'yu mu gördüler de şansımız var diyorlar bir mantık veremedim onlara.

Asıl olayın yaşandığı yere geliyoruz çizimler enfes olmuş özellikle beğendiğim üç sahne var.

Bu sahnede Oda, arka planda karmaşa tam gaz devam etse de okuyan için ve Zoro için zamanın durduğunu gösteriyor, sadece düşen kola odaklanıyoruz tabi düşen şeyin ne olduğunu biz bilmiyoruz ama Zoro fark ediyor. Zoro fanı olmamın sebebi de buydu. Taa zamanında Kaku vs Zoro'yu izlerken Kaku'nun çok fazla konuşmasından sonra Zoro'nun ciddileşip olayı bitirmesi çok hoşuma gitmişti şimdi de Kiku'nun kol Zoro'yu o kıvama getiriyor. Ardından yemişim oynayacağınız oyunu sizden daha önemli meselelerim var diyor.

İşte bu sahnede artık oyun oynamaya vakti olmayan bir Zoro gördük, önce önüne düşen Kola sonra Chopper'ın durumuna bakıp işleri çabucak bitireceğini gösteriyor. Daha sonra da Apo'yu aradan çıkarıyor.

Daha önce Sanji ayrılacağı sırada Nami ile ilgili bir sözü vardı, Usopp'a emanet edip gidiyordu yanlış hatırlamıyorsam Luffy de aşağıyı size bırakıyorum demişti Zoro da aşağıda aklının kalmaması için Chopper ile konuşup asıl hedefine yol alıyor. Buna benzer sıcak sahneler istiyorum. Tayfanın bir biri ile ilgilendiği sahneler, bilmem nereden fırlamış ne olduğunu bilmediğim, bir derinliği olmayan, saçma sapan tiplerin güçlerini, şekillerini, hayatlarını görmek istemiyorum yada daha doğrusu 10 tane o tür sahne göstereceksen en azından 5 tane de böyle sahne çiz be adam.

Bölümde hoşuma giden sahneleri attıktan sonra neden Zoro'yu övdüğüme geleyim pek çok kişi bu kısmı yanlış anlıyor anladığım kadarıyla. Zoro, Apo'yu aradan çıkardı diye, sadece bu yüzden övülmüyor hatta en son attığım sahneye bir daha bakın muhtemelen 10 tane Zoro fanı varsa 9'u için bölümdeki en hoş yer orasıdır ve güçle alakalı bir sahne değil. Bölümde pek çok yönden karakterin derinliğini gördük. Güç olarak bizi tatmin etmesi elbette hoşumuza gitti ama bunun yanında gösterdiği arkadaşlık, olayların ciddiyetini anlayıp modunu yükseltmesi ve hedefinin en üst olması asıl önemli olan şeyler bunlardı.

Zoro, Drake vs Apo burada bir vs yok tekrar tekrar yazdırıyorsunuz arkadaş. Burada vs yok neden mi ? çünkü Apo bunu soruyor geçen bölüm 2v1 mi atıyorsunuz benimle diye soruyor adil değil bu diyor karşılığında Zoro da cevap veriyor senle vs atmak istemiyorum bana elindekini ver . Elindki panzehiri de almak zorunda çünkü arkadaşları bundan etkilenmiş ama Apo vermiyor. Bu bölümde Zoro, Drake ve Apo'nun boğuşmasından faydalanmış mı evet faydalanmış olan şeyleri inkar etmemize gerek yok ama kimse olanları inkar etmesin yada işine gelen yeri alıp geri kalanı bırakmasın daha tarafsız bakalım dövüşlere. Zoro, Killer'den darbeyi aldığı zaman Killer başkasının açtığı açıktan faydalanıyordu ve Zoro'yu kesiyordu işin bu kısımları bir birine benzer ama şunu unutmamak lazım Killer aynı zamanda Zoro'nun kararttığı kılıcı da kesmiyor, Zoro ise adamın elinde kendisini savunmak için kullandığı aleti de kesiyor onunla beraber. Muhtemelen Apo'nun kendisini savunduğuna bir işaret bu tabi bu savunma ona yeterli olmuyor. Güç olarak Zoro'ya rakip gibi gösterilmemiş üstelik Drake'nin de yüzü var orada kocaman kocaman çizilmiş, nasıl çizildiğini anlatmama gerek yok. Sahnede anlatılmak istenen şey belli anlamak istemeyen anlamaz tabi.

Zoro, yiğidim aslanım burada da durmuyor tabi almış gazı veriyor ayarı, veriyor ayarı xD Queen ve King'in olduğu ortamda Kaido'ya yürürüm demesi biraz haddini aşıyor gibi görünse de hep dediğimiz gibi Reis'in içinden ne kadar güç çıkacağını tam bilmiyoruz o yüzden bizim gibi beklentisi yüksek olanlar bu sahnelere seviniyor beklentisi düşük olanlar o kadar sevinmiyor.

Maro var bir de tabi, Marco anladığım kadarıyla Oda'nın Jokeri olacak bu arc. Kime ne gerekirse Marco orada olacak. Biri mi yaralandı at Marco'ya biri mi yukarı çıkacak at Marco'ya biri mi tutulacak diğerlerine fırsat yaratılacak at Marco'ya. Daha çok Marco göreceğiz ve tekrar diyorum Ben Beckman nedir ne değildir bilmediğim için o hariç şimdiye kadar gösterilen diğer Sağ kolların Marco'ya karşı şansı yok :a:
Drake'in büyük yardımdan bahsetmeyi unuttun sanki.

Onu farketmemiştim.İkisi de olabilir.Ejderhalar iklim değişikliği vesaire de yapabilirler.Loguetown'da onu gördük , yıldırım çarpmıştı idam sehpasına.İsmi Dragon , Devrimci ordusunun simgesinde Ejderha sembolü var.Ejderha daha ağır basıyor gibi.Yamato'nun bu lafından sonra Baltigo olayı işlense kimse burada ''Yok artık nasıl kaldırmış , nasıl yapmış?'' demez.
Şöyle bir konu açmıştım bak. http://www.korsanfan.com/konu/one-piece-kaplan-ve-ejderha-sembolleri.7505/

Ejderha çok önemli bir semge Op evreni için. Dragon'un isminin ejderha olmasına bile atıf var.

Yazıların çok güzel; ama hepsine pekte katılamıyorum. Orada bildiğin Zoro teke tek bir kapışma yapmadı. Yine yenerdi tabii. Zoro'nun gücü gayet belli. Ama burada Oda şovu gördük. Büyük ihtimal. Zoro, Kaido ile dövüşte olacak birliğe katılacak. Sanji kısmı zaten bir fiyasko diyecem de, O da yine karakterin düşeceği durumu olması gerektiği gibi verdi. Sadece boku çıktı. Onun da Kaido dövüşünde olan ittifakta olacağını düşünüyorum. Ya da Big Mom için olacak ittifakta. Şimdi asıl soru King ve Queen için fightı kimlerle olacak ?
Sanji alacak birini Maria ile beraber diğerini bilmiyorum, Oda'nın fanları coşturmak için güç şovu yaptırmadığını söyleyemem zaten olay 2v1 yada 3v1 de değil bana göre, olayı basitçe söylersem Zoro'nun seviyesi ile Apo'nun seviyesi bir değil.
Drake'in büyük yardımdan bahsetmeyi unuttun sanki.
Drake sayesinde açık yakalıyor demişim ya okumadın mı ?

Zoro açıkça arkadan saldırmış yani net bir güç kıstası yok. Ama şunları diyebiliriz.

Apoo'nun sopasını kesecek kadar b.hakiye sahip yani Apoodan üstün.
Birebir dövüş olsa demek ki Zoro ciddileşirse o sopayı keser atar.

Apoo'nun tek saldırıda yenilmesinden de saldırı gücüne vurgu yapabiliriz.Misal Kid'de vurdu ama tek atamadı.

Drake'in tepkisi de Zoro için olumlu.Uçan Altılı daki belki en güçlü adam bile şaşırıyorsa Zoro'yu yabana atmamak lazım.

Bu bölüm hiç olmazsa şunu anladık.
Zoro'nun rakibi Uçan Altılıdan olacak diyenler büyük oranda patladı.

Birkaç yıl önceki Zoro vs Vergo gibi vs konuları bana kalırsa gülünç hale geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık