Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 989: Kaybettiğimizi Hayal Edemiyorum

Sizce Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    215
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yamato :utan:

Bilmiyor olabilir fakat alaya aldığı, aşağıladığı, küçük gördüğü, hakaret ettiği vs ya da herhangi kötü bir şey dediği yok bana kalırsa.
Mirac olayına inanıp inanmaması onun ile Allah arasında ama cümlesi alaya almak anlamına geliyor. Biliyorsunuz ki bazı rivayetlerde Peygamber efendimiz gidip geldiğinde yatağı hala sıcaktısıcaktır rivayetler var buda şu anlama geliyor ışık hızı veya daha hızlı hareket edilmiş manası çıkıyor

Mirac olayına inanıp inanmaması onun ile Allah arasında ama cümlesi alaya almak anlamına geliyor. Biliyorsunuz ki bazı rivayetlerde Peygamber efendimiz gidip geldiğinde yatağı hala sıcaktısıcaktır rivayetler var buda şu anlama geliyor ışık hızı veya daha hızlı hareket edilmiş manası çıkıyor
Güzel kardeşim öncelikle rivayetlerden yola çıkıp metafizik konuları fizikle neden bağdaştırmaya çalışıp da neden fantazi kuruyorsun. Bak bu dinen de yanlış bir şey günaha giriyorsun. Uydurulmuş bir şeyi yayarak başka günahlara da giriyorsun. Ne peygambere ne de miraca bir şey demiş kötü bir şey demiş ne de alaya almış. Fakat böyle olmadığını söyleyip saldırmakla başka bir yanlış daha yapıp başka günahlara da giriyorsun. Hadi alaya alıyor diyelim nasıl inanıp inanmaması Allah ile kulun arasındaysa alay etmesi de günahı da Allah ile kulun arasındadır. Ne seni ne de hiç kimseyi ilgilendirmez. Ayrıca durduk yere bana neden bir yerden çıkarttığın anlamları ya da birilerinin çıkarttığı anlamları anlatıyorsun. Mirac nedir biliyorum. O kişinin mirac olayına ya da başka bir şeye inanıp inanmadığını da söylememiş ki.

Dini tartışma forumda yasaktı en son bildiğim kadarıyla. Lütfen gereksiz polemik yaratma. Gerginsen, canın sıkkınsa eğer yaz bana dm'den anlat derdini sohbet edelim. Keskin sirke küpüne zarar.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 21)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık