Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 973: Kozuki Hanesi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    156
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fb kapandıktan sonra minimum 5-10 boş bölüm okuduktan sonra anca yavaştan vs görmeye başlarız. Vs dediysek 2 3 kişi hariç herkesin tek yiyeceği vsler. Bknz: Dressrosa...

Wanodaki belli başlı şeyler kesinlik kazandı ;ama Zoronun olayı ne zaman ve nasıl ortaya çıkacak onu merak ediyorum.

En son geçen hafta raw a baktım İngilizcesini okuma ihtiyacı bile hissetmiyorum inşallah bu hafta sondur işimize gücümüze bakalım hadi kardeşim sevdirtme şimdi Oden'ını da 9 kınınıda ömrümüzü yedin bir fb ile zaten zorla çıkarıyor bölümleri bir de araya fb soktu...

Oden flashback sayılarında Wano'ya dönüşten itibaren yapılan hiçbir tercihi, alınan hiçbir kararı, zaman çizelgesi ve mantıksal çerçeveye oturtulması için yapılan hiçbir etraftan dolaşmayı sevmedim. One Piece'in en kötü sayıları, en iyilerinin hemen ardından bağlantılı olay örgüsü içine denk geldi ilginç bir şekilde. İlk defa One Piece'le ilgili yaratılan tüm bu gizemlerin altından tatmin edici cevapların çıkmayabileceğini hissetmeye başladım. Hele şu seçilmiş kişi kehanetinin art arda tekrarlanması iyice mide bulandırıyor. Son sayılardaki Oden ve Wano'yla ilgili gelişmeler de aynı ölçüde hayal kırıklığı tabii ki; Oden'in 5 yıl bekleme motivasyonunun asla ikna edemeyişi, Whitebeard'ın gelmemesi ve Hiyori'nin niçin zamanda atlama yapmadığı gibi soruların inatla cevaplanmayışı, Denjiro'ya ilişkin yapılan tüm Koshiro (Zoro'nun hocası) tease'lerinin ardından olabilecek en absürt şekilde Kyoshiro olması, Gece Yarısı Çocuğu'nun kimliğinin açıklanışındaki özensizlik...

Oda'nın hikaye anlatıcılığı dehasından daha önce hiç şüphe duymamıştım ama bu sayılar berbat be.

Maalesef ki bu dediklerinin hiç birine katılmıyorum.

Oden'in 5 yıl beklemedeki motivasyonu gayet de ikna ediciydi, Oden'in baştan beri insanlara olan inancı, saflığı gözümüze sokuldu. 9 serseriyi yanına topladı böylesine bir şeyi kaç kişi yapardı? Yine Orochi'yi yanına aldı, her para istediğinde verdi. Adam saf denilene hep inanıyor mesajı verildi. Ne olursa olsun inanıyor. Kaynamasında olduğu gibi. Adamı kandırdı Orochi 5 yıldan sonra gideceğiz diye, hala "1 saat dayanırsam diğerlerini bırak" diye pazarlık yapıp inanıyor. Bu kadar olur mu diyorsun? Kurgu bu böyle insan gerek hayatta olmaz ama kurguda neden olmasın? Gerçek hayatta tek yumrukla dağları yıkan da yok ama kurguda var.

Seçilmiş kişi muhabbeti serinin ana teması zaten, baştan beri bu gözümüze gözümüze sokuldu, 10 yıldır da sokuluyor, Shanks'ın Rayleigh'e "Kaptanın sözlerinin aynısını söyleyen bir çocuk vardı, kaptanın beklediği" gibisinden bir cümlesi, Madam Sharley'in kehaneti, deniz krallarının söyledikler vs. bunlar her zaman gözümüze gözümüze sokuluyor yıllardır.

WB gelmiyor çünkü Wano dışa kapalı. Neden gelsin? Geleceği ne var? Oden onu terk etti, neden gelsin? Rayleigh niye gelmedi? Gaban niye gelmedi? Bu sayıda da Oden "Eğer bir şey olursa Zou'ya gidin" diyor WB'ye gidin demiyor.

Denjiro-Koshiro beklentileri de tamamen Fan beklentisi açıkçası, Oda hiçbir zaman böyle bir beklentiye sokmadı kimseyi, Shimotsuki ile alakalı bir şekilde Koshiro bağlantısı oldu ama Denjiro-Koshiro? Ben başından beri Denjiro-Kyoshiro ilişkisini tahmin ediyordum, çünkü o da gözümüze sokuldu, Denjiro başından beri yok, ama Hiyori'yi koruyan bir Kyoshiro var, Hiyori'nin yanındaki Toko Yasue'nin kızı, Kyoshiro Orochi ile dalga geçiyor, milletin parasını dalavere ile çarpanları Kamurasaki (Hiyori) dolandırıp paralarını alıyor ve özellikle gösterilen köye de İblis Saati Çocuk para bırakıyor :) Ki iblis saati çocuk da yine Denjiro olabileceği birçok kişi tarafından tahmin ediliyordu. Açıklama şekli bana göre normal çünkü çok da önemli değil, en azından Kyoshiro kadar ;)

Beni tatmin ediyor bunlar, yeterli bana :D Güzel gidiyor şimdiye kadar, sadece uzatıldı biraz ama onda da güzel açıklamalar gelince affedilebilir ;)

Maalesef ki bu dediklerinin hiç birine katılmıyorum.

Oden'in 5 yıl beklemedeki motivasyonu gayet de ikna ediciydi, Oden'in baştan beri insanlara olan inancı, saflığı gözümüze sokuldu. 9 serseriyi yanına topladı böylesine bir şeyi kaç kişi yapardı? Yine Orochi'yi yanına aldı, her para istediğinde verdi. Adam saf denilene hep inanıyor mesajı verildi. Ne olursa olsun inanıyor. Kaynamasında olduğu gibi. Adamı kandırdı Orochi 5 yıldan sonra gideceğiz diye, hala "1 saat dayanırsam diğerlerini bırak" diye pazarlık yapıp inanıyor. Bu kadar olur mu diyorsun? Kurgu bu böyle insan gerek hayatta olmaz ama kurguda neden olmasın? Gerçek hayatta tek yumrukla dağları yıkan da yok ama kurguda var.

Seçilmiş kişi muhabbeti serinin ana teması zaten, baştan beri bu gözümüze gözümüze sokuldu, 10 yıldır da sokuluyor, Shanks'ın Rayleigh'e "Kaptanın sözlerinin aynısını söyleyen bir çocuk vardı, kaptanın beklediği" gibisinden bir cümlesi, Madam Sharley'in kehaneti, deniz krallarının söyledikler vs. bunlar her zaman gözümüze gözümüze sokuluyor yıllardır.

WB gelmiyor çünkü Wano dışa kapalı. Neden gelsin? Geleceği ne var? Oden onu terk etti, neden gelsin? Rayleigh niye gelmedi? Gaban niye gelmedi? Bu sayıda da Oden "Eğer bir şey olursa Zou'ya gidin" diyor WB'ye gidin demiyor.

Denjiro-Koshiro beklentileri de tamamen Fan beklentisi açıkçası, Oda hiçbir zaman böyle bir beklentiye sokmadı kimseyi, Shimotsuki ile alakalı bir şekilde Koshiro bağlantısı oldu ama Denjiro-Koshiro? Ben başından beri Denjiro-Kyoshiro ilişkisini tahmin ediyordum, çünkü o da gözümüze sokuldu, Denjiro başından beri yok, ama Hiyori'yi koruyan bir Kyoshiro var, Hiyori'nin yanındaki Toko Yasue'nin kızı, Kyoshiro Orochi ile dalga geçiyor, milletin parasını dalavere ile çarpanları Kamurasaki (Hiyori) dolandırıp paralarını alıyor ve özellikle gösterilen köye de İblis Saati Çocuk para bırakıyor :) Ki iblis saati çocuk da yine Denjiro olabileceği birçok kişi tarafından tahmin ediliyordu. Açıklama şekli bana göre normal çünkü çok da önemli değil, en azından Kyoshiro kadar ;)

Beni tatmin ediyor bunlar, yeterli bana :D Güzel gidiyor şimdiye kadar, sadece uzatıldı biraz ama onda da güzel açıklamalar gelince affedilebilir ;)
Oden'in yaptıkları tatmin etti gibi lakin kızarmış tavuğa dönmesi böyle bir karakter için olmadı. Ama oda zaten baştan spo vermiş adamın adı oden:flaugh:

Şuan beni en çok tatmin eden şey ise günümüze geliyor olmamız.:at:

Oden'in yaptıkları tatmin etti gibi lakin kızarmış tavuğa dönmesi böyle bir karakter için olmadı. Ama oda zaten baştan spo vermiş adamın adı oden:flaugh:

İyi taaaaaa başından beri Kinemon falan söylemişti "Haşlanarak idam edildi" diye :) Tabi aralarında uzun zaman olduğu için insanlar unutmuş böyle şeyleri, normal :) Tek spoiler adamın adı değil yani direkt söylenmiş kaynatılarak idam edildi diye :)

Ha bu arada günümüze geliyoruz diye çok da sevinmemek gerekiyor, günümüz içinde de FB devam edecek gibi :) Planın nasıl açığa çıktığı vs de gösterilebilir, hatta daha fazlası ondan da önce Dünya'daki gelişmeleri görebiliriz. Sabo'ya ne olduğunu ben çok merak ediyorum açıkçası, bakalım orası Wano sonuna mı kalacak yoksa savaş öncesinde mi gösterilecek? Jinbe geldiğinde ne olduğuna dair fb görebiliriz, sonra Kaido'nun FB'si olacaktır :) FB bitmez bu OP'ta :D

Oden kimdir.Daha doğrusu WB için ne ifade ediyor?

Oden , Wb nin kardeşim dediği hatta 2. tümen komutanı yaptığı güvendiği biri.Unuttunuz mu Oden WB nin gemisinde evlendi Toki ile hatta çocuğu oldu o gemide .Üstelik Oden in hizmetkarı İzo WB asli üyelerinden oldu.

WB nin kendi tayfasından biri Ace için Dünya hükümetine +3 amirale+ yüzlerce koramirale meydan okuduğunu söylemeye gerek yok .
Tüm bunlar ortadayken WB nin Wano ya yardıma gelmemesini (üstelik 5 yıl gibi bir durum ortadayken) duymadığı ve haberini almadığı sonucunu çıkarıyorum.Bu durum Oda nın sıvamasından ibaret olsa da Wano arkının doğal akışını bozduğunu düşünüyorum.Umarım Oda buna mantıklı örneğin Big Mom gibi bir çözüm bulur.Yoksa Oda nın sıvaması olarak manga tarihine geçecek bir durum söz konusu ...:artiz:

Not:Ace, Roger ın oğlu.Bak Shanks a adam Ace için Kaido yu durdurdu ve tek başına savaşı bitirdi.Gerçi Shanksın Kaidonun Wano da 25 sene olduğunu bilememesi gibi durum olamaz.Bu da ayrı bir sıvama diyebeliriz ama Oden , Shanks daha tıfılken ölmüş Shanskın yapabileceği fazla şey yok

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık