Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 972: Adım Oden! Ve Ben Haşlanmak İçin Doğdum!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    288
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Böyle bir şey yok yahu o nerden çıktı, OPta kadercilik var, ana karakter balı var, plot armor var, Luffy Rogerın reankaryasyonu mu sorunsalı var ama hiçbir zaman peygambercilik olmadı bu seride. Ana karakterin zirveye çıkmasında sorun yok. Sorun aynı zamanda peygamber olmasında, doğacağının 800 yıl önceden müjdelenmesinde, 20 yıl önceden hazırlık yapılmasında.
Oden’in lafları aslında bir peygamberin diğerini müjdelemesinden farksız.Verdiği ince bu aslında yazarın.Yerel peygamber diğeri dünya için.Serinin dini meseleleri ele aldığı daha başından belliydi.Ben artık denizi ikiye ayırma,yasak elma,kutsal kase gibi şeyler de bekliyorum.En önemlisi ise tabii Naruto gibi hayat ağacı.

Şu 20 yıl sonra diyerek net gps koordinatı vermiş gibi söylemesi zorlama kalmış ama sonuçta mantık arama devri bu manga için çoktan geçti.

20 yıl sonra savaş çıkacak, oradan gelecekler falan denmesi çok saçma değil mi ? Ne alaka Marine ford ile bu kehanetin ? Yada Kaido ile seçilmişin kavgası falan ?

Gerçekten çok anlamsız bir zorlama :oleyo2:

Joy Boy diye beklenen kişi Luffy çıkarsa büyük fiyasko diyeceğim ama Oda resmen Luffy diye bağırmış bu sayıda. Büyük savaştan sağ kalan kişi buraya gelecek falan... Dedesi, babası ensesi kalın çıktı ses etmedik ama bu kadarı da fazla be. Bi farkın olsun diğer shounenler ile.
Ne tarz bir fark bekliyorsunuz misal onu da açsan ? Seri adam akıllı yola girdiğinden beri merak edilen 3 şey var, Dünya hükumeti-D.-Kayıp Yüzyıl yani bunun böyle olacağı bir şeylerin geçmişle bağlanacağı hemen hemen kesindi. Farklı bir şey yapması finalde saçmaladı olayına döner, kurgu geçmiş üzerine. Bunu nasıl sunacağı önemli boşa ön yargı yapıyorsunuz.

20 yıl sonra savaş çıkacak, oradan gelecekler falan denmesi çok saçma değil mi ? Ne alaka Marine ford ile bu kehanetin ? Yada Kaido ile seçilmişin kavgası falan ?

Gerçekten çok anlamsız bir zorlama :oleyo2:
Hepsi Laugh Tale’deki ayetlerde yazıyormuş işte.Kutsal kitapta yazıyormuş asıl sen zorlama.:artiz: Ace hristiyandı o yüzden İsa gibi harcadılar.Ama şimdi gelen Müslüman Luffy kardeşim hepsinin ocaklarını söndürecek !

Ne tarz bir fark bekliyorsunuz misal onu da açsan ? Seri adam akıllı yola girdiğinden beri merak edilen 3 şey var, Dünya hükumeti-D.-Kayıp Yüzyıl yani bunun böyle olacağı bir şeylerin geçmişle bağlanacağı hemen hemen kesindi. Farklı bir şey yapması finalde saçmaladı olayına döner, kurgu geçmiş üzerine. Bunu nasıl sunacağı önemli boşa ön yargı yapıyorsunuz.
Geçmişin yükünü Luffy olarak omuzlaması farklı bir şey, tekrar Joy Boy olarak doğup, geçmişte yapamadığını şimdi yapması başka bir şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık