Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 970: Oden, Kaido'ya Karşı

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    202
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu Oden madem bu kadar güçlü bu neyin şovunu yaptı bunca zamandır. Ne oldu 5 sene dans edince daha mı az insan öldü. İçinden geçtiler ülkenin. En kötü savaş çıkardı 1-2 seneye toparlardı sonra Wano. Şimdi adamlar 20 sene hüküm sürdü. Şu serideki karakterlerin zeka yaşı 12 olmasın artık. Eskiden bir nebze yiyorduk ama artık olmuyor.

Size garip gelebilir ama ben Oda'nın Wano Arc için düşündüklerini eskiden beri sürekli değiştirdiğini ve bu yüzden hikayede bir takım gariplikler olduğunu düşünüyorum.
Özellikle hikayede bazı boşlukların, saçmalıkların olması bu düşüncemi (özellikle son bölümlerde) pekiştirdi.
Oden o kadar WB ve Roger ile seyehat etti. E bu adam hiç mi bir şey öğrenmedi diye sorarım ben. Orochi senin ailene saldırmış ama sen adama inanıyorsun 5 yıl bekliyorsun :respect:
Hadi klon meyvesi yüzünden Daimyolar falan kandırılmış tamam ama halk senin yanında ve bir kurtuluş için savaş gerekiyor elbet birilerini feda etmen gerekiyor. Halkın fabrikalarda çalışırken ölmesi savaşırken ölmesinden iyi heralde.. Velhasıl Wano'da çok daha iyi bir kurgu bekliyordum ama Oda beni tatmin edemedi açıkcası.

Savaşı şöyle değerlendirdim ben;

Kaido Odenin Hyogoro ile anlaşıp diğer samuraylarında desteğini almasyla oldukça zor duruma düşüeceğini , ki ordusunun büyük kısmını Moria katletmiş , bildiğinden dövüş için 5 yıl önce olsa kaybedecekti.

Bu dövüşte ise Oden Kaido'nun ejderha formunu resmi olarak yenmiştir. Ancak işin insani formu devreye girince E.oda çok kurnaz bir şekilde açık kapı bırakıyor;

1.Oden orda Momoyu görmese ikinci saldırıda yenecek
2.Oden orda Momoyu görmese ikinci saldırıyı yapacak ve yine kesmesine rağmen Kaido savaşmaya devam edecek
3.Kaido insan formunda çok daha hızlı ve çevik olduğundan Odeni yenecek
4. Kaido Oden ile insan formunda başa baş dövüşecek günün sonunda fırsatı bulup kafaya balyozu geçirip kazanacak.

Vb. bir sürü ihtimali olan bir sahne koydu ortaya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık